Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mestre Nem - co o nim sądzicie?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Mestre Nem - co o nim sądzicie?
Właśnie wróciłem z treningu, na którym zupełnie niespodziewanie pojawił się Mestre Nem. Widziałem człeka pierwszy raz w życiu :)
Sprawił wrażenie sympatycznego ( i bogatego, bo miał sporo złotej biżuterii) gościa.
A jakie są wasze opinie na jego temat? (dopiero zaczynam swą przygodę z capoeirą i z ATG i chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej)
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
Jak na moj gust to pytanko troche smieszne.
Fajny z niego Mestre wesoly i jajcarz co mozna bylo zobaczec na obozie w Ustce:):)
A co do zlota to pewnie masz racje.
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
Wiem, że pytanko nie należy do wyżyn elokwencji, ale chciałem się dowiedzieć, jak bardziej zaawansowane osoby widzą założyciela swojej grupy (w niektórych szkołach założyciele to straszne zgredy, w innych świetni goście).
O mestre Nemie chciałem dowiedzieć się więcej, bo z 1 strony zauważyłem go jako świetnego gościa, z 2 te złoto (na które zarobił pewnikiem ucząc capoeiry za słoną kasę) - nawet nie chcę wiedzieć, ile jest warte 8)
  • 0

budo_picapau
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakoff

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
MrSzalabab- bedziesz musial jeszcze wiele czasu spedzic w jego towarzstwie aby zobaczyc do czego jest zdolny. Jak capoeirista nie trzeba nic mowic. Co do tego zlota, przeciez mieszka juz ponad 10 lat w niemczech, zarabia a pewno dobrze mo jest znanym i szanowanym mestre (przypomnijcie sobie jak w ustce mowil ile dostaje za poprowadzenie treningu na warstatach u zaprzyjaznionej grupy). Nie mozna tez zapominac o tym ze przeciez spora czesc tego co zarobi wraca do belo horizonte do naszej akademi.
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
Nema nie znam osbiscie, ale to, iz "leci" tylko na kase nie jest zadna tajemnica... Podobna jest BARDZO lasy na pieniadze - do tego stopni, ze raz nawet zabronil ludziom na ulicy patrzec na pokaz jesli nie zaplacili (sic!)....
  • 0

budo_picapau
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakoff

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
"zabronil ludziom na ulicy patrzec na pokaz jesli nie zaplacili"
ech, DieselP a zastanowiles sie nad tym co mowisz ? Jak w takim razie wyobrazasz sobie taki pokaz na krakowskim rynku albo na dowolnej dyskotece ? Kompletny absurd, nie warto nawet odpowiadac na takie prowokacje.
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?

ech, DieselP a zastanowiles sie nad tym co mowisz ? Jak w takim razie wyobrazasz sobie taki pokaz na krakowskim rynku albo na dowolnej dyskotece ? Kompletny absurd, nie warto nawet odpowiadac na takie prowokacje.

prowokacje?! heheh..... chyba przesadzasz... a ta historie akurat slyszalem od goscia, ktory cwiczy u was, wiec jakos nie wydaje mi sie zeby klamal :? nie jestem czlowiekiem ktory kieruje sie plotkami ale podobne opwiesci slyszalem z kilku niezaleznych zrodel - takze z ust ludzi, ktorzy cwicza / cwiczyli w ADG
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
uuu... szykuje się wojna...
DieselP, masz jeszcze jakieś przykłady na materializm Mestre Nema?
Zaczyna się robić ciekawie 8)
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?

uuu... szykuje się wojna...
DieselP, masz jeszcze jakieś przykłady na materializm Mestre Nema?
Zaczyna się robić ciekawie 8)

wojan... coz... tego raczej trzeba uniknac :P

ale fakty jakie sa takie sa... najlepiej popytaj jakis atresow (ale nie takich "fanatycznie" oddanych sprawie).....
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?

najlepiej popytaj jakis atresow (ale nie takich "fanatycznie" oddanych sprawie).....

Ciężko będzie takich znaleźć :)
Poszukam, popytam, dam znać ;)
  • 0

budo_picapau
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakoff

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
nie chcialem atakowac nikogo, wyrazilem swoje zdziwienie ze ktokolwiek kto ma doczynienia z Capoeira moze mowic takie rzeczy. Poprostu nie rozumiem jak takie pokazy za oplata mialy by sie odbywac...
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
eh... DieselP... Dam Ci rade - nie powtarzaj rzeczy zaslyszanych od innych ludzi - a w szczegolnosci jezeli te informacje moga kogos urazic.

Wiem o czym mowie bo sam tak robilem i... sie mile rozczarowalem.

Przez dlugi czas nim jeszcze nie zostalem Artes das Gerais dawalem wiary roznym plotkom - a Nem jest taki... a Nem jest owaki.... Plotki powtarzalem dalej i zapewne narobilem sobie przez to wielu wrogow.

A teraz pewnie wyszedlem na hipokryte bo dolaczylem do grupy, na ktora tak zlorzeczylem.
Prawda jest taka ze ADG i nasi Mestre sa tacy sami jak inni. Sa w naszej grupie ludzie spoko i sa ludzie tak nie do konca. A to dopiero moglem stwierdzic jak zaczalem sie obracac w ich srodowisku.

Mam pewne porownanie bo wczesniej jezdzilem po innych grupach. Zdarzaly sie w nich osoby bardzo ok z ktorymi staram sie nie tracic kontaktu ale tez poznalem wielu ludzi, ktorych raczej nie zamierzam zapamietywac.

Podsumowujac powiem ci jak kiedys mi powiedzial moj kumpel ktory jest teraz w Porto de Minas - "Nie pierd.... glupot jezeli nie jestes ich pewien"

A co do rzekomego materializmu....

Czy obrazasz sie za kazdym razem na sprzedawce w sklepie spozywczym gdy ten ci podaje cene za bulki, maslo itp... ?

Mestre Nem z zawodu uczy Capoeira wiec tez ja po czesci sprzedaje nam - jego uczniom. Jak komus nie pasuje jego produkt to idzie do innego sklepu i tam kupuje - czasami za nizsza cene czasami za wyzsza.

A to ze Mestre lubi bizuterie to mi osobiscie nie przeszkadza - ani nie bola mnie od tego oczy ani nie pachnie przez to gorzej.... a to ze lubi to jego sprawa.
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?

zabronil ludziom na ulicy patrzec na pokaz jesli nie zaplacili (sic!)....

Nigdy nie slyszalem o takiej historii, moze za krotko jestem w ADG, ale chyba nie w tym tkwi szkopul. Sam widzialem roda na ulicy z udzialem Mestre Nem czy to w Krakowie, czy to w Ustce czy tez na starych nagraniach na Śląsku i nie pamietam by ktos placil za ich ogladanie - moze chodzi o to, ze musieli zaplacic za bilet/paliwo by tam dojechac ;)

Nema nie znam osbiscie

A szkoda...

Podobna jest BARDZO lasy na pieniadze


... moze zmienilbys zdanie.
Pojecie czynu spolecznego ladnie brzmi, ale gdyby Mestre Nem robil wszystko bezinteresownie to dawno by juz nic nie robil. Ten czlowiek tez musi za cos zyc, podrozowac by spotykac sie ze swoimi alunos i oszczedzac cos na przyszlosc. Nie slyszalem by rzad Brazylii (czy tez innego panstwa) przygotowywal specjalne emerytury dla capoeiristas.

Przyjaznie nastawiony - pozdrawiam!

P.S.:
"...atresow (ale nie takich "fanatycznie" oddanych sprawie)..." - sa tylko fantycznie oddani :) spojrzcie na wypowiedzi :)
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?

A to ze Mestre lubi bizuterie to mi osobiscie nie przeszkadza - ani nie bola mnie od tego oczy ani nie pachnie przez to gorzej.... a to ze lubi to jego sprawa.


A mi to trochę przeszkadza - nigdy nie lubiłem ludzi, którzy wydają ogromne pieniądze na coś zupełnie bezużytecznego (nie widzę, by był przez to ładniejszy :lol: ) - wiecie, ile za cenę tej biżuterii pajacyk sfinansowałby obiadków? :D
Co do zapachu, to nie wiem, nie wąchałem mestre Nema i nie mam w planie tego robić :)
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
mestre Nem? Fajny czarnuszek :P :black:
Ma niezłe tatuaże i jest fajnie zbudowany :paker:
Dobrze się z nim gra w roda.
A poza tym jajcarz nieziemski! :)
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
a rozumiem, ze jak Ty bys mial tyle pieniedzy to od razu zabralys sie za naprawianie swiata... Jezeli tak to OK Bede twoj przyklad moim dzieciom przytaczal. [/quote]
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?

a rozumiem, ze jak Ty bys mial tyle pieniedzy to od razu zabralys sie za naprawianie swiata... Jezeli tak to OK Bede twoj przyklad moim dzieciom przytaczal.

Część na pewno bym dał na jakieś porządne cele (a choćby na w/w Pajacyka ;) ), resztę, którą zostawiłbym sobie, wydałbym na coś użytecznego (wóz, siakiś sprzęt czy cuś) - na biżuterię na pewno nie...
Poza tym nie róbmy z "naprawiaczy świata" wymierającego gatunku, bo jest ich naprawdę wielu, ale to już temat na osobną dyskusję...
  • 0

budo_adao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa(Stary Mokotów)

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
Osobiscie widzialem grajac na Mercado Modelo capoeiristas ( to byl akurat chyba Monitor) capoeiriste zbierajacego do pandeiro kaske od turystow w trakcie trwania rody. Slyszalem juz gdzies rowniez o tym, ze jakis Mestre prowadzac rode (nie mowie o Nemie bo nawet chyba jestem pewien ze nie chodzilo o niego) zakazal turystom (ktorzy nie kwapili sie wrzucic troche grosza) ogladac rody. Prawda czy nie kaske od turystow sie sciaga :-)


pozdro
  • 0

budo_topeti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Artes Das Gerais

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
Rozpierdalaja mnie teksty ludzi na tym forum a w szczegulnosci towje DieselP, Instruktor Frances mial racje ze, wiekszosc ludzi ktozy sie tu wypowiadaja nie maja pojecia o tym o czym pisza, a juz wogule nie maja pojecia o capoeira. Widziales DieselP kiedys Mestre Nem , albo wogule jakiegos mestre ;) czy tylko o nich slyszales od innych ? hmmm... Mestre Nem jest bardzo szanowany w calej Brazyli wiekszosc innych znanych Mestre to jego dobrzy znajomi, On bierze pieniadze za to ze uczy Capoeira jest Mestre! wiekszosc ludzi w polsce bieze duze pieniadze za Capoeira choc nie ma o tym zielonego pojecia... zastanowcie sie czasami nad tym o czym piszecie
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mestre Nem - co o nim sądzicie?
pamietajcie ze mestre capoeira zyje dla capoeira i z capoiera. to mniej wiecej tak samo jakby miec pretensje do programisty, ze pisze programy i do piekarza, ze piecze chleb.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024