Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zadyma w kolejce.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.
jesu...ty to zadania zadajesz...;-)..a nie prościej będzie jak się [przyznasz , że jesteś i że masz walthera....?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.
A może przestaniesz pisać rzeczy, o których nie masz pojęcia???
Dalsza dyskusja na priva, jeśli sobie życzysz. Nie na forum.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.
a może powiesz mi gdzie sie rozmawia na priva bo ja tu nowiutki jestem i jak dziecko we mgle....
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.
Na dole masz przycisk PW.
  • 0

budo_ptysiu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.
eeech... na tej ulicy jestem nowy... więc dzień dobry.... ale nie mogłem się oprzeć odpisaniu ---> otóż właśnie zdarzyło mi sie dostać sęki w autobusie (takim węgierskim, klasycznym przegubowcu) i chce zauważyć, że obrona w pojeździe, który jedzie jest zarąbiscie trudna... wtedy kiedy dostałem nie trenowałem nic, teraz też jestem dopiero na samym początku, więc nie ma sensu pisać otym co i jak, ale jakiby to system nie był autorytatywnie chce powiedzieć, ze o kopnięciach, dalekich uderzeniach i technikach z nozem nie ma mowy!!!!!!

może skm wydaje się komus stabilne i jadące równo, ale autobus strasznie rzuca i każde wejście z kosą moze byc letalne (wg mnie w 90%, ale nie jestem specem), tak samo długie kopnięcia i derzenia - mam wrazenie, ze nie dojda do celu...

drechy a sterydy itp. .... tak sie własnie składa, ze dostałem od dwóch gosci, za to, że spojrzałem się na ich discmana - jednemu złamałem(albo bardzo silnie uderzyłem w) nos głową - efekt był praktycznie zaden...

pozdrawiam z zyczeniami, by watek był czysto teoretyczny
ptys
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.
Hehhe wreszcie ktos kto stwierdzil ze zastosowanie techniki na ulicy jest baardzo trudne a nie pisze o stosowaniu kopniec obrotowych (!) bo gdzies juz czytalam taka wypowiedz.
Nie ma to jak rozwazania.
Couggar co ty mowisz... cwiczyc odruchy w wyobrazni?
Taaa... wybacz chyba odruch wymiotny.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.

Couggar co ty mowisz... cwiczyc odruchy w wyobrazni?
Taaa... wybacz chyba odruch wymiotny.

Właśnie o to chodzi, żeby wymiotnego nie było. To się nazywa trening mentalny, może się przydać. Cudów nie ma, od myślenia nie zrobisz obrotówki z wyskoku, ale palec w oko bez zbrzydzenia wetknąć możesz.
"Najpotężniejszą bronią jest ludzki umysł" :roll:
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.
Hmm widzisz zepsules mi taka ladna klotnie, znaczy sie chcialam powiedziec polemike;) : odruchow nie wyrabia sie mentalnie!. To co mowisz ma swoje racje i rzeczywiscie pomaga, ale samo nie wystraczy.
Czlowiek nie wszytskich reakcji uczy sie mentalnie. Oswajanie sie z czyms co budzi strach, ma sens jesli jest poparte pozniej rzeczywistym obcowaniem z bodzcem awersyjnym.
Innymi slowy mentalnie trenujesz sie w warunkach sporego komfortu psychicznego - w odpowiadajacych Ci warunkach.
Wtedy kiedy pojawia sie stress, zagrozenie, strach a nawet panika nie pomagaja zbytnio mentalnie wyrobione reakcje, bo obrazowo mowiac masz spore szanse zapomniec ze sie na nie mentalnie uodparniales.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.
bravo.Tafia...
sama doszłas do wniosków (cześciowo) których błędność początkowo mi zarzuciłas..;-)
wtedy własnie tj.w sytuacji kryzysowej maja ujawnic sie zdrowe i przemyslane działania wręcz odruchowe- wycwiczone w sytuacji bezstresowej...np.
policjanci ( i nie tylko) wielokrotnie ćwicza wejście do pomieszczenia chciaz wiedzą że nic im wtedy nie grozi i...ćwiczą je nawet na papierze!! nie tylko w praktyce...
dalej
w agencjach ochrony ludkowie wielokrotnie ogladaja filmy z interwencjami a potem godzinami analizują zachowania sie ludzi w tych sytuacjiach i mysląc o reakcji na takie zdarzenie wyrabiaja w sobie podswiadomie reagowanie takie jakie sobie zprogramują..

są sytuacjie które cięzko zasymulować ale zobacz temat w dziale ulica "zzycia codziennego kierowcy"...chodzi o przemyślenie swojej reakcji na konkretne zdarzenie po to by reagować własciwie i adekwatnie do posiadanych umiejetności i sprzetu a nie dopiero na ulicy myslec co robic albo działac zupełnie odruchowo co nie zawsze znaczy dobrze.
złych odruchów nalezy sie pozbywać i tu odgrywa role trening psychologiczny a nie tylko fizyczny.

poza tym to co mówisz o reakcji stresowej nie sprawdza sie jeżli dobrze się przygotujesz do reakcji...jezeli wielokrotnie wyobrażamy sobie jakąs sytuacje np.jestes w banku i ktoś wyciaga pistolet i terroryzuje kasjerkę to po pewnym czasie analizowania tej sytuacji zaczyna wydawac ci sie ona normalna i nawet podswiadomie chcesz żeby sie zdarzyła bo wiesz co wtedy zrobisz i sie jej nie boisz..
tak samo jest ze strzeleniem do człowieka..są ludzie którzy niegdy nie strzela bo nie sa do tego przygotowani a sa tacy którzy to zropbią bez zastanowienia bo...już z tym sie oswoili,z mysla że moga zabić bo przemysleli już za i przeciw...
żołnierza poddaje sie ostremu treningowi psychicznemu np.poprzez to że każe mu sie strzelac do manekina człowieka a nie do tarczy..
reasumując:fizycznie możesz byc supersprawna ale jesli boisz sie uderzyć to na co ci ta fizyka???jesli wiesz że najskuteczniejsze jest uderzenia w szczękę a masz odruch kopania w tyłek to na co ci taki odruch..musisz go zmienic w swim umysle.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.
i jeszcze przykład dla treningu mentalnego..;-)
telex reaguje siedzenie w samochodzie na napastnika który idzie z wyraznym zamiarem zrobienia mu krzywdy--gdyby przetrenował swoje zachowanie w wyobrazni to nie popełniłby błedu wiary w dobre zakończenie tego zdarzenia.a taki błąd może kosztować bardzo dużo (albo nic).to z tematu a którym wspomniałem wczesniej.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.
Chlop swoje, pop swoje...

sama doszłas do wniosków (cześciowo) których błędność początkowo mi zarzuciłas..

Jasniej prosze, nie musze rozumiec wszystkiego :P

wielokrotnie ćwicza wejście do pomieszczenia chciaz wiedzą że nic im wtedy nie grozi

ćwiczą je nawet na papierze!! nie tylko w praktyce...

O ta roznice mi chodzi

złych odruchów nalezy sie pozbywać i tu odgrywa role trening psychologiczny a nie tylko fizyczny.

Czekam na rozwinicie tego zdania
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.

bravo.Tafia...
sama doszłas do wniosków (cześciowo) których błędność początkowo mi zarzuciłas..;-)
wtedy własnie tj.w sytuacji kryzysowej maja ujawnic sie zdrowe i przemyslane działania wręcz odruchowe- wycwiczone w sytuacji bezstresowej...np.
policjanci ( i nie tylko) wielokrotnie ćwicza wejście do pomieszczenia chciaz wiedzą że nic im wtedy nie grozi i...ćwiczą je nawet na papierze!! nie tylko w praktyce...
dalej
w agencjach ochrony ludkowie wielokrotnie ogladaja filmy z interwencjami a potem godzinami analizują zachowania sie ludzi w tych sytuacjiach i mysląc o reakcji na takie zdarzenie wyrabiaja w sobie podswiadomie reagowanie takie jakie sobie zprogramują..

Zdaje się, że to nie ma nic z wyrabianiem odruchów (bo niby jak), ale z kwestiami taktyki. Oglądając film nie zaprogramujesz sobie reakcji na np. atak rozwścieczonego pijanego gościa.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.
slaszysz..a własnie , że sobie zaprogramuję...potem to juz kwestia przygotowania do akcji..fizycznego i sprzętowego..
wiesz..żeby wygrac to najpierw musisz wszystko zaplanować..jesli plan jest dobry to wszystko się uda..chyba że wystąpią nieprzewidziane okoliczności..i wtedy potrzebne jest myślenie kreatywne i umijętności..zauważ , że wszystkie akcjie grup specjalnych ( anie ma tu różnicy z pojedynczym człowiekiem) sa analizowane.planowane.przemyślane,przetrenowane na sucho i dopiero wykonywane.
zwróc uwage na przymiotnik: przemyslane i planowane.
czy ty masz algorytm postrepowanie z pijanym agresywnym gościem??wiesz jakbys sie zachował w róznych konfiguracjach jego dzieaania???masz wariant a,b,c i d???
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.

To co mowisz ma swoje racje i rzeczywiscie pomaga, ale samo nie wystraczy.
Czlowiek nie wszytskich reakcji uczy sie mentalnie. Oswajanie sie z czyms co budzi strach, ma sens jesli jest poparte pozniej rzeczywistym obcowaniem z bodzcem awersyjnym.
.


a wiec przyznajesz rację częsciowo..;-)..ma sens..nawet jak sie nie obcuje z bodźcem awersyjnym bo to już daje iles tam procent sukcesu..a jak sie obcuje z bodźcem awersyjnym to jest już za pózno..chyba że to bodziec awersyjny udawany;-)..czyli mniej awersyjny..;-)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.

slaszysz..a własnie , że sobie zaprogramuję...potem to juz kwestia przygotowania do akcji..fizycznego i sprzętowego..
wiesz..żeby wygrac to najpierw musisz wszystko zaplanować..jesli plan jest dobry to wszystko się uda..chyba że wystąpią nieprzewidziane okoliczności..i wtedy potrzebne jest myślenie kreatywne i umijętności..zauważ , że wszystkie akcjie grup specjalnych ( anie ma tu różnicy z pojedynczym człowiekiem) sa analizowane.planowane.przemyślane,przetrenowane na sucho i dopiero wykonywane.
zwróc uwage na przymiotnik: przemyslane i planowane.
czy ty masz algorytm postrepowanie z pijanym agresywnym gościem??wiesz jakbys sie zachował w róznych konfiguracjach jego dzieaania???masz wariant a,b,c i d???

Wybacz, ale straszne bzdury piszesz. Mylisz naukę odruchów z planowaniem i taktyką. Przestań trollować.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.
Mam tylko nadzieje ze nie odpowiadasz za zadne szkolenia i treningi.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.
wybacz ale to ty trollujesz.....

nauka odruchu>>>widze broń w reku przeciwnika od razu wyciagam swoją,przeładowuje i strzelam mierząc w klatke piersiową..czy ty to masz wrodzone??bo ja sie tego troche musiałem nauczyć..i mam juz ten odruch..proste??podac więcej przykładów..?
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.
Hmm wiesz couggar jaki jest podzial odruchow?
Czy sugerujesz ze to co robisz nie jest odruchem?
A uczyles sie tego mentalnie?
A strzeliles czy tylko mierzyles?
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.
przeraża mnie taka beztroska>>eee jakos sobie poradze bo dobrze kopię..;-)..trzeba wiedziec co zrobic zanim cos sie zdarzy,...oczywiście nie przygotujesz sie 100 prc sytuacji..ullica to nie dojo...
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Zadyma w kolejce.
tafia bez komentarza.jedynie usmiech dla ciebie..;-)))
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024