Skocz do zawartości


Zdjęcie

dlaczego warto ćwiczyć połączenie tradycyjnego karate z nowo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego warto ćwiczyć połączenie tradycyjnego karate z nowo

Tu musze Cie Tomasz zasmucic - Jarek ma zupelna racje. :)
Najwieksza sila kopniecia (szczegolnie technik okreznych) bierze sie z pracy biodrem, zwiazanej z jego energicznym wyrzucaniem w przod. CZyli mowimy o typowej dla np. Thai boxu (czy Shidokanu takze) mechaniki kopniec.


ja nie mowilem o okreznych kopnieciach tylko o mae geri bo jak rozumiem od tego zaczela sie dyskusja, ale moze zle zrozumialem mnie w kazdym razie chodzi o nie otwieranie biodra przy mae geri

Przy tak kopiacym przeciwniku nie mysli sie o tym aby kopnac go w krocze, a wylacznie o tym aby przetrwac kopniecie uzywajac blokow czy pracy na nogach.


i tu Cie zaskocze :) w przypadku okreznego kopniecia (w japonskim mawashi) na glowe typu tajowego to wystarczy wejsc do przodu w czasie wykonywania kopniecia przez przeciwnika z ciosem prostym np ale musi byc koniecznie z krokiem i to samo jezeli chodzi o lowkick
a wiesz kto mnie tego nauczyl? Tajlandczyk co sie za nim uczylem na uniwerku chinskigo prawie dwa lata temu :)
w wersji niesportowej przy kopnieciu na glowe do mozna bylo wejsc do przodu pakujac sie w krocze kopiacego

pozdrawiam
tomek
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego warto ćwiczyć połączenie tradycyjnego karate z nowo

a jak podobny to znaczy ze nie moge powiedziec ze cwicze styl tradycyjny


Och, jeden blok nie stanowi systemu !! :twisted:


Pozdrowienia,
MR.


dopiero zaczelismy porownywac :) pierwsza proba i zobacz jaki efekt :)

pozdrawiam
tomek
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego warto ćwiczyć połączenie tradycyjnego karate z nowo

i tu Cie zaskocze :)


Hmmm... takimi nowinkami to mnie raczej nie zaskoczysz. :wink:

w przypadku okreznego kopniecia (w japonskim mawashi) na glowe typu tajowego to wystarczy wejsc do przodu w czasie wykonywania kopniecia przez przeciwnika z ciosem prostym np ale musi byc koniecznie z krokiem i to samo jezeli chodzi o lowkick


A, to trzeba bylo od razu mowic, ze jestes wylacznie teoretykiem. :)
Bo tylko teoretyk moze mowic, ze na cos tam WYSTARCZY zrobic to, czy to. Tak moznaby mowic o kazdym ataku, poniewaz na wszystko sa szybkie i skuteczne kontry. Praktycy wiedza, ze przy wyrownanym poziomie umiejetnosci walczacych, nie jest wcale latwo wykonac nawet najlatwiejsze z pozoru akcje.


a wiesz kto mnie tego nauczyl? Tajlandczyk co sie za nim uczylem na uniwerku chinskigo prawie dwa lata temu :)


Narodowosc nie czyni z czlowieka automatycznie dobrego fightera.
Co nie znaczy, ze zle mowil, bo istotnie to dobre kontry - ale bardzo typowe i tez mozna je wyeliminowac u przeciwnika.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego warto ćwiczyć połączenie tradycyjnego karate z nowo

A, to trzeba bylo od razu mowic, ze jestes wylacznie teoretykiem. :)
Bo tylko teoretyk moze mowic, ze na cos tam WYSTARCZY zrobic to, czy to. Tak moznaby mowic o kazdym ataku, poniewaz na wszystko sa szybkie i skuteczne kontry. Praktycy wiedza, ze przy wyrownanym poziomie umiejetnosci walczacych, nie jest wcale latwo wykonac nawet najlatwiejsze z pozoru akcje.


mozesz nazywac mnie teoretykiem mnie tam wsio rawno :) za to wiem ze zrobilem to pare razy na moich poniedzialkowych sparingach z chlopakami :) ale bedac szczery to my to amatorzy wszyscy jestesmy, tak sobie machamy po pracy, zaden z nas w zawodach nie startuje ani nie zamierza, srednia wieku okolo 30

Narodowosc nie czyni z czlowieka automatycznie dobrego fightera.
Co nie znaczy, ze zle mowil, bo istotnie to dobre kontry - ale bardzo typowe i tez mozna je wyeliminowac u przeciwnika.


moim zdaniem byl dobry, skasowal w pierwszym podejsciu mistrza Kazachstanu w sambo (mlodzikow), takiego ruskiego bysia (od tego mistrzostwa troche latek minelo) co chcial mu w nogi wjechac a Taj widzial takie wejscie po raz pierwszy w zyciu

ale ja nie o tym jakbys byl tak mily i powiedzial/opisal jak mozna wyeliminowac te kontry u przeciwnika
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego warto ćwiczyć połączenie tradycyjnego karate z nowo

.... ale ja nie o tym jakbys byl tak mily i powiedzial/opisal jak mozna wyeliminowac te kontry u przeciwnika



- odpowiednim balansem ciala w czasie kopniecia,
- odpowiednia zaslona garda w czasie kopniecia,
- wykonywaniem kopniec w okreslonych kombinacjach


Pozdrawiam,
MR.
  • 0

budo_louis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego warto ćwiczyć połączenie tradycyjnego karate z nowo
Tak sie wtrące na przepustce szpitalnej bedąc.
Trochę ta dyskusja dziwna jest (jak myśle), bo porównywane są tak na prawdę dwie różne techniki (mówię o megeri z biodrem i bez). Pierwotnie (przynajmniej w przekazie z którego korzystam) technika megeri była skierowana na przestrzeń między kolanami a pasem. Czyli były to uderzenia w krótkim dystansie na nogi, pachwiny, podbrzusze i nie wyżej. Dodatkowo kopnięcia na miekkie lub czułe partie na ogół były wykonywane palcami (Taika do dzis tak kopie i odczucie jest raczej ch...owe). To wymagało treningu stóp i palców (np. noszenie ciężkich koturnów - ale nie ważne). Do tych potrzeb siła kopnięcia bez wstawiania biodra była zupełnie wystarczająca - aż nadto. Osłonięcie krocza też miało tu swą rolę. Poza tym kopnięcia często były zadawane kiedy ręce były w kontakcie i wówczas taki sposób był i najszybszy i jak najbardziej na miejscu.
Teraz jeżeli ktos dla porzeb "bezpiecznej" rywalizacji w pewnym momencie zmienił strefy ataków to i wymagania od kopnięcia się zmieniły. Kopnięcie na brzuch (wytrenowany) musi być zdecydowanie silniejsze, aby dało efekt zbliżony do kopa w pachwinę. Dlatego dochodzi biodro i wszelkie sprawy poprawiające mechanikę tego ruchu. Zwiększenie dystansu tez jest w walce sportowej bardzo istotne, a to właśnie ten dystans podnosi.

A i tak wydaje mi się, że wniosek będzie taki jak jest dość często w naszych dyskusjach - Z racją jest jak z dupą - każdy ma swoją.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024