Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wygląda kumite w SHOTOKANie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Jak wygląda kumite w SHOTOKANie
Przeglądam to forum juz od początku wakacji :cry: , ale dołączyłem sie dopiero teraz bo założyli mi w końcu stałe :) :)

Zawsze wqr...złościło mnie, że ogólnie wg. więkrzości z was
:evil: shotokanowiec=miętka buła :evil: Niedawno doszedłem jednak do wniosku, że to nic dziwnego (tylko nie chcę tu widzieć kolejnych sporóff o wyższość jednego stylu nad drugim :!: ).
Otóż:
:idea: Sam ćwiczę shotokan i ani mi się śni to zmieniać, bo mam na prawdę doświadczonych i wyróżniających się w tłumie na zgrópowaniach instruktorów poklon
:idea: Potrafię SKUTECZNIE walczyć, nie tylko elegandzko robić kata :lol: Nie znaczy to, że nie dostanę w ryj od nikogo z np. thai-boxu (tak f okule to się niedawno wybrałem i nie dostalem po mordzie :-) , a spociłem sie o wiele mniej niż u siebie :) ). Po prostu zależy mi na tym, żebym nie musiał bać się chodzić wieczorem z dziewczyną po mieście :P i żebym zachował swoją URODĘ jeszcze parę lat...
:idea: Niestety więkrzość (nie wszystkie) sekcji shotokan w Polsce to komercyjna kicha, zabawa w "karateków" :cry: i strata czasu i kasy. Sam zaczynałem u wafla z shodanem- nazwiska nie wymienię, który w pół roku nauczył nas (sekcja miała ok.15 osóB): gedan barai, oi-stuki, mae-geri i pozycji zenkutsu dachi... :evil: W 3mieście jest klub XXX, który prowadzi UWAGA!SHIHAN :wink: Z 5 DANEM. Koleś prowadzi super zdrowy tryb zycia
(pije i pali chyba nałogowo) podobno jest buddystą :roll: na ulicy dostał by wpieprz od byle drecha... 12-13 latki biegają u niego z brązami. Oni to nawet ładnie kata zrobić nie potrafią... :lol:
:idea: Widać to wszystko jak na dłoni na zgrupowaniach...
ALE: QRDE NIE UOGÓLNIAĆ MI TUTAJ :!: :!: :!:
Skoro to teraz czytasz to musisz być bardzo wytrzymały :-) a to dopiero wstęp...

Teraz do działa :!:
Bardzo spodobał mi się opis kumite ze szkoły sosny(shoto) baj miśman czy co takiego poklon !!! Zapomniał tylko o jednym:rytualnych tańcach wykonywanych w rytm muzyki z filmu "Wejście Smoka" pomiędzy punktem 2a3 chyba... :P
Fcók!Sorry tu miały być juz konkrety...

1 Początkujący shot. rozpoczyna swoją przygodę z kumite przez najprostrzą (ale chyba najmniej przyjemną limo ) formę: GOHON KUMITE. Polega mniej więcej na tym, że zapowiadasz atak (np. mae geri chudan)
wykonujesz go 5 razy a twój partner broni się (gedan barai) ale tylko po linii prostej :twisted: i tak na zmianę, do czasy gdy wasze kończyny pokryte są grubą warstwą krwiaczków...

2 Potem (ok. 7 kyu- teoretycznie) zaczyna się KIHON IPPON KUMITE.
Wygląda to tak: zapowiadasz atak(choć nie zawsze)Wykonujesz 1 raz a partner kontruje, najczęśćiej lądujesz na glebie :-)

3 Następnie (dość rzadko spotykane) JIYU IPPON KUMITE. Tak jak wyżej, tylko poruszacie się swobodnie.

4 I na końcu wolne JIYU KUMITE :) :) :)
Co do jego zasad, to takich w sumie u nas w klubie oficjalnie nie ma. :) Wszystko zależy z kim ćwiczysz. Najczęściej nie oszczędzamy sobie brzychów, a po twarzy bijemy z kontrolą np. z otwartej łapy.

Taki jest ogólny schemat PZK, ale to nie oznacza, że np. początkujący nie zazna rozkoszy wolnej walki :D itp. Oczywiście robimy też masę inszych ćficzeniów do walki.

A co do kata:panowie to na serio zaje...cudna rzecz :!: :!:

Wybaczcie wszelkie błędy ale bylem nieco niewyspany i obity...
Jak czegoś zapomniałem to sorry- postaram się uzupełnić.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wygląda kumite w SHOTOKANie
Bardzo ladny post. Witamy
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wygląda kumite w SHOTOKANie
Thnx a lot :D
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wygląda kumite w SHOTOKANie
Ja również witam !

Mam takie pytanie czy na twojej sekcji są osoby które wczesniej juz cwiczyl jakis sztukę walki ?
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wygląda kumite w SHOTOKANie
U nas w klubie są sekcje: karate shotokan,kung-fu, capoera, aikido,kendo i combacik :-) więc z pewnością-a poza tym jest paru kolesi, którzy zmienili XXX na nasz, siakiś kick-boxer tyż, mój kumpel chodzi rekreacyjnie :lol: na BJJ. Poza tym to nie pamiętam. Jak ktoś mi się przypomni to napisze.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wygląda kumite w SHOTOKANie

W 3mieście jest klub XXX, który prowadzi UWAGA!SHIHAN :wink: Z 5 DANEM. Koleś prowadzi super zdrowy tryb zycia
(pije i pali chyba nałogowo) podobno jest buddystą :roll: na ulicy dostał by wpieprz od byle drecha... 12-13 latki biegają u niego z brązami. Oni to nawet ładnie kata zrobić nie potrafią... :lol:
:idea: Widać to wszystko jak na dłoni na zgrupowaniach...


Eeee, o który klub ci chodzi?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wygląda kumite w SHOTOKANie
Aha, i w jakim ty trenujesz?
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wygląda kumite w SHOTOKANie
Mam nadzieje że to na priv'a doszło...
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wygląda kumite w SHOTOKANie
Nie doszło. Co, wstydzisz się na forum publicznym o tym powiedzieć? A takie twarde zdanie masz...
  • 0

budo_pawelek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wygląda kumite w SHOTOKANie
to w hotokanie cwiczy sie kumite 8O ?
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wygląda kumite w SHOTOKANie
Nie wstydzę się bo nie ma czego. Uczę się w YMCA w Gdyni. Co do XXX- powinieneś wiedzieć o kogo chodzi. W okolicy (tak mi się przynajmniej wydaje a jak więcej to mnie oświeć) jest 2x5dan w shotokanie. Są to: pan Adamowski no i... sam powinieneś wiedzieć o kogo chodzi.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wygląda kumite w SHOTOKANie

to w hotokanie cwiczy sie kumite 8O ?

Beka, no nie?
A co myślałeś, że to taka bardziej szpanerska odmiana taj-czi :lol:
  • 0

budo_pawelek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wygląda kumite w SHOTOKANie
a jak jest roznica miedzy shotokanem a karate tradycyjnym p. Kwiecinskiego 6 dan??????? o ile jest.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wygląda kumite w SHOTOKANie
Nie słyszałem o nim.
A różnice są. W kata, w wykonywaniu technik, w regółach zawodów, i pewnie jeszcze inne, ale nie jestem w tym temacie zbyt kompetentny :?
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wygląda kumite w SHOTOKANie
Coz nam tu imc "pan" bartlomiej szrajbnol:

W 3mieście jest klub XXX, który prowadzi UWAGA!SHIHAN Z 5 DANEM. Koleś prowadzi super zdrowy tryb zycia
(pije i pali chyba nałogowo) podobno jest buddystą na ulicy dostał by wpieprz od byle drecha... 12-13 latki biegają u niego z brązami. Oni to nawet ładnie kata zrobić nie potrafią...
Widać to wszystko jak na dłoni na zgrupowaniach...


A nastepnie:

Nie wstydzę się bo nie ma czego. Uczę się w YMCA w Gdyni. Co do XXX- powinieneś wiedzieć o kogo chodzi. W okolicy (tak mi się przynajmniej wydaje a jak więcej to mnie oświeć) jest 2x5dan w shotokanie. Są to: pan Adamowski no i... sam powinieneś wiedzieć o kogo chodzi.


Lzesz kolego :evil: . Lzesz jak pies :evil: . W YMCA w Gdyni istnieje klub "Bushido", do ktorego mialem nieklamana przyjemnosc uczeszczac. Zajecia tam prowadzi Piotr Wrobel (3 dan), CALKOWICIE :!: odbiegajacy od opisu - pardon - paszkwila, ktory raczyles nam tu zaserwowac :evil: :
Piotr NIE pali, pije naprawde nikczemne ilosci piwa (a piwo to nawet nie alkohol :) ) - sam go niejednokrotnie odsadzalem od czci i wiary za tak niskie spozycie :) . NIE jest rowniez buddysta (AFAIK), od byle drecha to by dostal, ale napadu smiechu :twisted: chyba, a sadze ze ekipa do jego rozwalenia musialaby byc naprawde mocna (kilkuosobowa) lub dobrze wyszkolona :twisted: , Piotr jest naprawde swietnym zawodnikiem, szanowanym za swe umiejetnosci :evil: .
Na braz u Piotra trzeba wylac hektolitry potu w dojo, i braz zdobyty u niego NIE jest za darmoche. Nie widzialem u niego (a cwiczylem tam ponad rok) zadnego 13-latka z brazem. Najmlodszy brazowy to byla 18-letnia dziewczyna. W sumie sa tam dwa, w porywach trzy brazy.
Kata "przyjacielu" sa sprawa indywidualna, kazdy robi tak, jak robi. I nie szkola ma ty cos do rzeczy, tylko to, czy dany delikwent pracuje nad soba rzetelnie, czy zlewa np. kata i chalturzy.
Oprocz Piotra zajecia w YMCA (Shotokan) prowadza: Pawel Petrykus (1 dan), Bartek (nazwiska nie pamietam - 1 dan), bardzo czesto Heniek Paradowski (1 dan), Tomek (nazwisko rowniez umknelo - 1 albo 2 dan - tez nie jestem pewien). Nie bede sie rozwodzil nad pozostala czescia kadry, jakkolwiek oni rowniez nie otrzymali swoich stopni za friko.
W "Bushido" naprawde dostaje sie ciezki wpierdol i wycisk na zajeciach, w zadnym innym klubie w ktorym cwiczylem nie ma takiej dyscypliny, w innych klubach to po prostu rekreacja, fitness. Mam wrazenie, ze nawet tam nie cwiczyles. Albo nie wytrzymales nawet jednego treningu :twisted:
Po prostu przeszedles samego siebie kolego, w obrzucaniu blotem ludzi, ktorych zapewne nawet nie znasz :evil:
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wygląda kumite w SHOTOKANie
Chociaz... po namysle stwierdzam, ze byc moze ty wcale nie pisales paszkwila na Piotra. Jesli nie o nim - to cie nie opierdalalem. Bo nie znam goscia o ktorym pisales takie zle slowa, zatem nie bede zabieral glosu w tej sprawie. oss.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wygląda kumite w SHOTOKANie

Coz nam tu imc "pan" bartlomiej szrajbnol:

W 3mieście jest klub XXX, który prowadzi UWAGA!SHIHAN Z 5 DANEM. Koleś prowadzi super zdrowy tryb zycia
(pije i pali chyba nałogowo) podobno jest buddystą na ulicy dostał by wpieprz od byle drecha... 12-13 latki biegają u niego z brązami. Oni to nawet ładnie kata zrobić nie potrafią...
Widać to wszystko jak na dłoni na zgrupowaniach...


A nastepnie:

Nie wstydzę się bo nie ma czego. Uczę się w YMCA w Gdyni. Co do XXX- powinieneś wiedzieć o kogo chodzi. W okolicy (tak mi się przynajmniej wydaje a jak więcej to mnie oświeć) jest 2x5dan w shotokanie. Są to: pan Adamowski no i... sam powinieneś wiedzieć o kogo chodzi.


Lzesz kolego :evil: . Lzesz jak pies :evil: . W YMCA w Gdyni istnieje klub "Bushido", do ktorego mialem nieklamana przyjemnosc uczeszczac. Zajecia tam prowadzi Piotr Wrobel (3 dan), CALKOWICIE :!: odbiegajacy od opisu - pardon - paszkwila, ktory raczyles nam tu zaserwowac :evil: :
Piotr NIE pali, pije naprawde nikczemne ilosci piwa (a piwo to nawet nie alkohol :) ) - sam go niejednokrotnie odsadzalem od czci i wiary za tak niskie spozycie :) . NIE jest rowniez buddysta (AFAIK), od byle drecha to by dostal, ale napadu smiechu :twisted: chyba, a sadze ze ekipa do jego rozwalenia musialaby byc naprawde mocna (kilkuosobowa) lub dobrze wyszkolona :twisted: , Piotr jest naprawde swietnym zawodnikiem, szanowanym za swe umiejetnosci :evil: .
Na braz u Piotra trzeba wylac hektolitry potu w dojo, i braz zdobyty u niego NIE jest za darmoche. Nie widzialem u niego (a cwiczylem tam ponad rok) zadnego 13-latka z brazem. Najmlodszy brazowy to byla 18-letnia dziewczyna. W sumie sa tam dwa, w porywach trzy brazy.
Kata "przyjacielu" sa sprawa indywidualna, kazdy robi tak, jak robi. I nie szkola ma ty cos do rzeczy, tylko to, czy dany delikwent pracuje nad soba rzetelnie, czy zlewa np. kata i chalturzy.
Oprocz Piotra zajecia w YMCA (Shotokan) prowadza: Pawel Petrykus (1 dan), Bartek (nazwiska nie pamietam - 1 dan), bardzo czesto Heniek Paradowski (1 dan), Tomek (nazwisko rowniez umknelo - 1 albo 2 dan - tez nie jestem pewien). Nie bede sie rozwodzil nad pozostala czescia kadry, jakkolwiek oni rowniez nie otrzymali swoich stopni za friko.
W "Bushido" naprawde dostaje sie ciezki wpierdol i wycisk na zajeciach, w zadnym innym klubie w ktorym cwiczylem nie ma takiej dyscypliny, w innych klubach to po prostu rekreacja, fitness. Mam wrazenie, ze nawet tam nie cwiczyles. Albo nie wytrzymales nawet jednego treningu :twisted:
Po prostu przeszedles samego siebie kolego, w obrzucaniu blotem ludzi, ktorych zapewne nawet nie znasz :evil:


Sorry bardzo ale byślałem że wywale kompa przez okno jak to czytałem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CENZURA X10000
Ćwiczę u senseia Piotra Wróbla, Bartosz Chylewski i Paweł Potrykus to moi dobrzy koledzy :!: :!: :evil: Henryka tyz nieco znam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czytać się naucz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Objeżdżać swój klub- to by bylo niedorzeczne :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wygląda kumite w SHOTOKANie
Już mnie kolego wq...!!!!! :?: :?: :?:
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wygląda kumite w SHOTOKANie
Pomyśl za nim coś takiego napiszesz :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
  • 0

budo_kyrix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wygląda kumite w SHOTOKANie
No wiec chcialbym troche uogolnic:

1. Ja trenuje tam gdzie Bartek i tam gdzie misman trenowal. Mam (tak samo jak i Bartek) identyczne zdanie na temat treningow u naszego trenera. Wiec oboje zgadzamy sie ze Trener Piotr jest bardzo dobrym trenerem.

2. Celem tego tematu bylo wyjasnienie ze nie wszystko co shotokan to gowno a kyoku-shido-judo jest the best. Liczy sie duch, w jakim dany klub trenuje. Wrocmy wiec do tematu!

3. Bartek wymienil 3 kluby:

- Klub Ymca Gdynia

- Klub p. Adamowskiego

- XXX - nie chcemy tu podawac nazw, bo o tym klubie nie mamy dobrego zdania, szczegolnie o jego trenerze.

Misman, przeczytales post Bartka pobierznie i nie skumales go do konca. Pomyslales ze Bartek kojarzy klub XXX z panem Piotrem Wróblem.

4. Mysle ze bylo to troche nie w porzadku tak mowic, bez uzasadnienia, nawet bez czytania dokladnie tych postow. a pozniej stwierdzenie
"Jesli nie o nim - to cie nie opierdalalem. " mysle nie tlumaczy wszystkiego. Nie wiem, rob jak chcesz, ale ja bym przeprosil. Najwazniejsze to napisz czy wszystko juz jasne, bo nie wyobrazam se zeby powiedziec cos zlego na pana Piotra, a ty oskarzyles o to Bartka.

5. PEACE MAN !!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024