Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?

Trochę of topic ale właśnie zauważyłem po ile macie postó. Ludzie, wy chyba non stop piszecie. A gdzie treningi, gdzie sex???


Na wszystko jest miejsce i czas :)
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?

zaraz zaraz... mowisz ze jak cos jest bezkontaktowe to nie nadaje sie na ring a jest dobre do samoobrony? wg mnie sztuka/sport wlaki bez kontatowego sparingu na pewno gorzej przygotuje swojego adepta do samoobrony niz ...analogiczna nauka samoobrony poparta kontaktowa walka w ramach innej sztuki/sportu walki. to chyba jest logiczne prawda?

Moro, a co ty rozumiesz przez kontakt? Czy to co ćwiczysz jest pełnokontaktowe, tzn. okładacie się po twarzach na full w czasie kumite bez żadnych zabezpieczeń, łamiecie sobie ręce dźwigniami, etc...? To ile nokautów zaliczycie w czasie jedenj sejsji treningowej :?: :) Czy masz na myśli kontakt na korpus, nogi, ręce?
Bo jeśli ten ostatni to w wielu sekcjach niekontakowego karate, tak się okładają, w starym karate jest multum ćwiczen hartujących ciało: przedramiona, uda, golenie, ....i to nie jest kontaktowe? Poza tym sytuacja samoobrony charakteryzuje się brakiem negocjacji, która jest w sporcie (tzn. umawiamy się, co wolno a co nie) i to jest główna cecha tej sytuacji i te kumite niekontaktowe, jak to nazywasz, wide shotokan, jj do tego również przygotowuje...napisałem, że w sportach kontaktowych szybciej wykształca się psychikę 'zbója', co nie znaczy że inne sztuki.sporty tego nie robią :)
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?

poza tym slaszyszu chyba latwiej jest zastosowac na ulicy prosty cios w kichawe ktory mielisz do wyrzygania na treningach niz zrobic wymyslna, finezyjna dzwignie ktora cwiczysz na biermym partnerze

Wow Moro, ale ty masz pojęcie o metodyce ćwiczenia dźwigni :wink: :) Nie zaczyna się od razu ćwiczeń na ruchomym i przeszkadzającym obiekcie...a co Ty myślisz, że w zaawansowanym aikido, to uke tak się 'nieruchawo' podklada, sorry ale nie wiesz, o czym piszesz :evil:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?
przez walke kontaktowa rozumiem taka w wyniku ktorej mozesz sprawic ze twoj przeciwnik poczuje sie niedobrze :wink: a on moze zrobic to samo tobie. dlaczego od razu popadasz w skrajnosci? twoje pytanie odnosnie lamania kosci itd potraktuje jako retoryczne. okladanie sie w celu hartowania ciala to dla mnie nie jest walka. ...piszesz ze na ulicy nie ma negocjacji... i tak i nie to zalezy, jezeli odrzucasz walke sportowa- jako nieprzydatna w przygotowaniu do starcia na ulicy uznajac ze ma ona zbyt duze ograniczenia to cwiczac jedynie techniki na w miare biernym partnerze ograniczasz sie jeszcze bardziej a jezeli twoj partner nie jest bierny, i postawi sobie za cel niedopuscic do wykoniania prezc ciebie skutecznej techniki i doprowadzenia do sytucji w ktorej on sam bedzie mogl zastosowac technike- to jakby nie bylo jest juz walka sportowa, bo rozumiem ze ty takze nie lamiesz na treningu rak, nie skrecasz karkow, nie wydlubujesz oczu. a wiec ustalasz jkaies zasady na ktorych walka bedzie sie toczyc.

masz racje- nie operuje zadnymi konkretnymi danymi co do walki w aikido, slyszalem tylko ze takowej nie ma i sam na oczy nigdy nie widzialem. powiedz jak walczy sie w aikido.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?

A dźwignie mają to do siebie, że najpierw musisz poznać ich mechanikę.

ciosy tez.

laser- jacy "wy"? i kto nie cwiczy dzwigni?
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?

przez walke kontaktowa rozumiem taka w wyniku ktorej mozesz sprawic ze twoj przeciwnik poczuje sie niedobrze :wink: a on ....- jako nieprzydatna w przygotowaniu do starcia na ulicy uznajac ze ma ona zbyt duze ograniczenia to cwiczac jedynie techniki na w miare biernym partnerze ograniczasz sie jeszcze bardziej a jezeli twoj partner nie jest bierny, i postawi sobie za cel niedopuscic do wykoniania prezc ciebie skutecznej techniki i doprowadzenia do sytucji w ktorej on sam bedzie mogl zastosowac technike- to jakby nie bylo jest juz walka sportowa, bo rozumiem ze ty takze nie lamiesz na treningu rak, nie skrecasz karkow, nie wydlubujesz oczu. a wiec ustalasz jkaies zasady na ktorych walka bedzie sie toczyc.

masz racje- nie operuje zadnymi konkretnymi danymi co do walki w aikido, slyszalem tylko ze takowej nie ma i sam na oczy nigdy nie widzialem. powiedz jak walczy sie w aikido.

Moro, nie ma dalej sensu tłumaczyć. Masz inne zdanie, a ja inne. To o czym piszesz to kumite, tyle tylko że Ty piszesz, że możesz sprawić aby Twój przeciwnik poczuł się niedobrze. A ja się cieszę, że mój nauczyciel nie powoduje, aby czuł się niedobrze, chociaż spokojnie może...a nie daj boże jakby wiechał na full :) Moim zdaniem zwykłe kumite też przygotowuje do samoobrony, jak również systemy gdzie nie ćwiczysz kumite. (Oczywiście robiąc przegląd ogółu wyjdzie na to, że w kontakcie ta nauka przyjdzie szybciej) Ty twierdzisz, że nie przygotowuje, ja mam inne zdanie. Nikogo nie znokautowałem, chociaż mocniej zdarzało mi się wjeżdżać, a obronić się w życiu kilka razy zdołałem...W aikido nie ma walki, przeczytaj jeszcze raz, co napisałem. Napisałem, że masz marne wyobrażenie o tym, jak się robi techniki w zaawansowanym aikido i tego jestem pewien. Jak technika nie działa, to uke się nie podkłada i tyle :( . Podkreślę: w zaawansowanym, a to jest relacja kto z kim ćwiczy, bo jak 6 dan z trzecim danem, to ten drugi nadal nie będzie zaawansowany w stosunku do pierwszego...
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?

A ja się cieszę, że mój nauczyciel nie powoduje, aby czuł się niedobrze, chociaż spokojnie może...a nie daj boże jakby wiechał na full :) ...

jezeli "walczysz" zatrzymujac piesc przed nosem to uczysz sie... zatrzymywac piesc prezd nosem :) masz tak dopasowany dystans zeby nie trafic i co ci to daje? jezeli natomiast uderzasz w przeciwnika to automatycznie dopsowujesz swoje ruchy do uzyskania tego celu, to nie znaczy ze na tenignu walczysz na smierc i zycie- to przeciez oczywiste, jezeli podbijesz komus oko, albo ktos stuknie cie w nosek to czujesz sie wtedy niedobrze, ale nic powaznego nie powinno ci sie stac, jest to cena jaka placisz za NAUKE. ...

Moim zdaniem zwykłe kumite też przygotowuje do samoobrony, jak również systemy gdzie nie ćwiczysz kumite. (Oczywiście robiąc przegląd ogółu wyjdzie na to, że w kontakcie ta nauka przyjdzie szybciej) Ty twierdzisz, że nie przygotowuje,...

to juz osbie sam dopowiedziales, roznica polega na jakosci przygotowania. ...

W aikido nie ma walki...

wiec tori nie musi sie niczym przejmowac, uke niczym go nie zaskoczy, ...

przeczytaj jeszcze raz, co napisałem. Napisałem, że masz marne wyobrażenie o tym, jak się robi techniki w zaawansowanym aikido i tego jestem pewien....

ok, mam marne pojecie o tym jak sie robi techniki w zaawansowanym aikido- ale wiem ze zeby cos dzialalo musi byc przetestowane w walce- nie na umowionych sekwencjach ruchu, w walce gdzie kazda strona dazy do zwyciestwa.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?

...jezeli "walczysz" zatrzymujac piesc przed nosem to uczysz sie... zatrzymywac piesc prezd nosem :) masz tak dopasowany dystans zeby nie trafic i co ci to daje? jezeli natomiast uderzasz w przeciwnika to automatycznie dopsowujesz swoje ruchy do uzyskania tego celu...

Moro a Ty nie chcesz przestać :) I masz takie uproszczone poglądy...Nie będę pisał co do czego służy, odpowiem z własnego doświadczenia: umiem puścić technikę, nie zauważyłem, abym ją gdzieś zatrzymał, a już na pewno nie jak ktoś chce mi zrobić krzywdę, nie zauważyłem tez problemów z oceną dystansu... :) A i umiem technikę zatrzymać (czy jak wolisz nie puścić na full)-przynajmniej ręczną, z nogami jest trochę gorzej

to nie znaczy ze na tenignu walczysz na smierc i zycie- to przeciez oczywiste, jezeli podbijesz komus oko, albo ktos stuknie cie w nosek to czujesz sie wtedy niedobrze, ale nic powaznego nie powinno ci sie stac, jest to cena jaka placisz za NAUKE. ...

i płacę, ale nie lubię jak ktoś wali mnie w moje skontuzjowane kolano, czy przeciąga dźwignię, bo wtedy na drugi dzień, to ja nie mogę ćwiczyć (a jak nie ćwiczę, to się nie rozwijam...)i dlatego wolę kumite z zaawansowanymi im bardziej zaawansowany, tym mocniej można robić, a mniejszej krzywdy się doznaje...

...dopowiedziales, roznica polega na jakosci przygotowania. ...

nie w jakości, tylko szybkości....

W aikido...wiec tori nie musi sie niczym przejmowac, uke niczym go nie zaskoczy,- nie na umowionych sekwencjach ruchu, w walce gdzie kazda strona dazy do zwyciestwa.

Oj moro, przeniosę Twoją wypowiedź dotopiku humor w dziale aikido :wink: W aikido są różne metody treningowe, uke może tori na wiele sposobów zaskakiwać. Jeszcze raz podkreślę: jak ktoś chce się nauczyć szybko bić, to musi się bić, jak ktoś chce startowac w zawodach vale tudo, to musi ćwiczyć pod kątem vale tudo (parter, rzuty...)...to samo dotyczy aikido.
I proszę przestańmy pisać o wyższości świąt takich nad takimi. Bo do samoobrony to każda SW może się przydać. Jedne mogą to zrobić szybciej, inne później, a dla niektórych to niezależnie co będą robic, nic nie okaże się przydatne. Są różne metody treningowe i różne cele, a nie tylko walka i walka....Ja robię, to co lubię :D
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?
zeby uproscic:
1) jezeli trenujesz jakkolwiek tak zwana samoobrone, to trening taki poparty walka da lepsze efekty niz bez walki.
2) nie uwazam zeby przeciaganie dzwigni bylo dobra metoda nauki
3) wydaje mi sie Jon ze jestes przewrazliwiony- nie pisalem nigdzie "aikido jest do dupa a rzadzi" - a ty chyba cos takiego prpbujesz tu dostrzec.
4) wracajac do punktu 1- odnosi sie on besposrednio do jednej z pierwszych wypowiedzi (sorry- nie chce mi sie szukac i cytowac, chyba kazdy wie o ktora wypowiedz chodzi)
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?

zeby uproscic:
1) jezeli trenujesz jakkolwiek tak zwana samoobrone, to trening taki poparty walka da lepsze efekty niz bez walki.

to jest oczywiste, tyle tylko że ty mówiłeś o kontakcie, a ja nie, ale wydaje mi się że mamy różne pojęcie kontaktu (żeby nie było wątpliwości, ja np, popieram walkę w rękawicach i w kaskach, aby poczuć siłę uderzenia, ale i jestem za walkę bez ochraniaczy, czyli za mix-em)

2) nie uwazam zeby przeciaganie dzwigni bylo dobra metoda nauki

i tu się w pełni zgadzamy :wink:

3) wydaje mi sie Jon ze jestes przewrazliwiony- nie pisalem nigdzie "aikido jest do dupa a rzadzi" - a ty chyba cos takiego prpbujesz tu dostrzec.

nie próbuję, raczej odnoszę się do Twoich wypowiedzi o podkładaniu i dźwigniach (też nie chce mi się szukać i cytowac, ale sens był taki, że w aikido mogą działać, bo się uke podkłada, tzn pozwala sobie dźwignię zrobić)

4) wracajac do punktu 1- odnosi sie on besposrednio do jednej z pierwszych wypowiedzi (sorry- nie chce mi sie szukac i cytowac, chyba kazdy wie o ktora wypowiedz chodzi)

niestety nie wiem, o co chodzi, ale zaproponuję zakończenie bajki (chyba już wystarczy argumentów):
Se FINI
Co Ty na to?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?
co do twojego komentarza do pktu 3 powinno sie stworzyc oddzielny temat...
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?

co do twojego komentarza do pktu 3 powinno sie stworzyc oddzielny temat...

ee tam, na forum aikido występowało to już w różnych postaciach :roll: ...ja już się zmęczyłem, a w ogólę, to muszę przestać, bo się od tego forum, jak od słodyczy uzależnię :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?

Style tradycyjne ćwiczone nie pod sport jak najbardziej nadają się do samoobrony.

o ten fragment mi chodzilo. mozesz rozwinac mysl z niego plynaca Jon?

p.s: kto pierwszy zaczal mowic o aikido? bo mi sie wydaje ze nie ja.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?

Style tradycyjne ćwiczone nie pod sport jak najbardziej nadają się do samoobrony.

o ten fragment mi chodzilo. mozesz rozwinac mysl z niego plynaca Jon?

p.s: kto pierwszy zaczal mowic o aikido? bo mi sie wydaje ze nie ja.


A co tu rozwijać. Prawda i tyle. :-)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?
ale dlaczego podkreslone jest ze style cwoczone NIE POD SPORT nadaja sie do samoobrony- to jest sugestia ze sport przeszkadza. ja mowie ze pomaga.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?

ale dlaczego podkreslone jest ze style cwoczone NIE POD SPORT nadaja sie do samoobrony- to jest sugestia ze sport przeszkadza. ja mowie ze pomaga.

a nie. Chyba chodziło o to że te nie sportowe też się nadają..
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?
heh... no to kazdy podszedl do sprawy z wlasna interpretacja, tak czy inaczej uwazam ze lepiej mozna sie przygotowac do walki na ulicy- bo to jest przeciez ta "samoobrona" jezeli trening obejmuje takze- a moze przede wszystkim :wink: sport.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?

heh... no to kazdy podszedl do sprawy z wlasna interpretacja, tak czy inaczej uwazam ze lepiej mozna sie przygotowac do walki na ulicy- bo to jest przeciez ta "samoobrona" jezeli trening obejmuje takze- a moze przede wszystkim :wink: sport.


Trening obejmuje sport.. hmm. Znaczy dużo walczą, nie? No bo w kata też są zawody :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?
moj blad ze teraz lapiesz mnie za slowka, ale wiesz dobrze o co mi chodzi :-)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego warto cwiczyc tradycyjne style karate?

moj blad ze teraz lapiesz mnie za slowka, ale wiesz dobrze o co mi chodzi :-)


hehe, jasne ze wiem:)
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024