Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy aikido jest sztuka walki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_paweld
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?
Jon Snow -> dobrze chodzisz i sparujesz? i jak sparujesz z BJJ to robisz mu kotegeashi ura? a jak z kikcboxerem to shihonage omote?

Ty caly czas mowisz o Aikido + mix innych systemow. Co to ma do skutecznosci Aikido w walce? ano nic

----------

BJJ podobne do aikido? nie rozumiem tego porownania

---------

5 lat..moze i malo. Zrezygnowalem nie dlatego ze nie zostalem mistrzem. Zrezygnowalem dlatego ze to nie jest to czego szukalem. Dalej sie rozwodzic nie bede z lenistwa. Co do zobaczenia podstaw aikido to hmm wszyscy o nich tylko mowia - jakie to podstawy wspaniale, zasady takze, walka bez walki, od razu wygrywamy bo jestesmy wszechswiatem :) czekamy na atak stojac w bez ruchu itp, szkoda tylko ze jak przychodzi co do czego to nie za bardzo chce sie stac prosto ;/


---------

Kto dostal oklep? Tamura Sensei? przeciez to stary dziadek, trudno zebym mial jakies szanse w bojce...tylko chyba aikidocy wierza w takie bajki jak to sensei tamura byl na stazu i rzucal wszystkimi bez wysilku a innym nie pozwolil na sobie zrobic zadnej techniki. czysta magia a pozniej sie okazuje ze dostal...to jak to jest w koncu? chyba jakas podpucha :)

a jak dostali ci co cwicza 15 lat to hmm moze tez nie widzieli podstaw aikido :)
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?

...Z tymi podstawami to troszeczkę przesadziłeś...

To nie ja przesadziłem, sam O'Sensei napisał coś o 10 latach podstaw w swojej książce Budo...

Niestety Snow to nie jest takie proste.
Bardzo łatwo połączyć treningi Aikido z BJJ . Są na tyle podobne ze nie kolidują ze sobą. Natomiast schodki zaczynają się przy bardziej avangardowych kombinacjach tupu aikido - karate
Mam kolesia który przez młode lata trenował Kyokushin a na stare zabrał się za aikido. Jego techniki sa strasznie twarde ale mimo to skuteczne.
nawyki widać na każdym kroku!
a na ulicy połączenie aikiz kuo daje wspaniałe efekty.
No a aikido trenuje od 6 lat (dopiero) :)

A czy ja pisałem, że to jest takie proste? A ten Twój kolega, jak sam napisałeś wcześniej coś ćwiczy, tedy te 6 lat to nie jest mało.....Ja mam kolegę, który ćwiczył Kyokushin i Judo (silny i twardy to on jest), a teraz ćwiczy Aikido i jest coraz bardziej 'miększy' w swoich technikach i naprawdę nie ma z tego powodu problemów z relaksem (raczej bym powiedział, że jakiekolwiek problemy związane są z jego ogólną budową i siłą), co najwyżej wie jak się pięścią i nogą uderza :)

I twierdzisz, że BJJ i Aikido to bardzo podobne systemy ??

To pytanie nie było chyba do mnie :D , ale zależy w jakim aspekcie: strategii i taktyki walki, to nie, ale np. niwelowania różnicy siły partnera/przeciwnika to są podobne (cytowana na forum trwająca 3h 45 min walka Gracie vs Satana to jest perełka niwelowania siły przeciwnika, przewaga masy była po stronie Santany)...
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?

Jon Snow -> dobrze chodzisz i sparujesz? i jak sparujesz z BJJ to robisz mu kotegeashi ura? a jak z kikcboxerem to shihonage omote?

Ty caly czas mowisz o Aikido + mix innych systemow. Co to ma do skutecznosci Aikido w walce? ano nic

robię to co mi wychodzi, a to co mi wychodzi, to sprawa tego co wyćwiczyłem i najlepiej pasuje do mojej psychiki, to sprawa indywidualna, a ja zawsze wolałem brutalne rozwiązania, hymm pewnien kolega ze Szczecina, co Aikido ćwiczy (-ł) i bjj ćwiczy to kotegaeshi również robi...co do technik stosowanych w walce to się ich robi może kilka, ale sam Dan Inosanto powiedział, iż to że Tobie wychodzą 3 kombinacje/techniki/bloki nie oznacza, że masz nauczać tylko tych 3, masz nauczać całego spektrum, bo dla kogoś innego inne kombinacje/techniki/bloki będą wychodziły...
napisałem Ci, że widziałem osoby, który te zasady umieją zastosować, a ty mi wyjeżdżasz, że to bzdura...uważasz, cóż twierdź jak chcesz, Tamura sensei zostałby sklepany :?: :wink: 'dziadek' :?: a czy Ty wiesz jaka jest rola psychiki i czucia :?:
  • 0

budo_paweld
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?

robię to co mi wychodzi, a to co mi wychodzi, to sprawa tego co wyćwiczyłem i najlepiej pasuje do mojej psychiki, to sprawa indywidualna, a ja zawsze wolałem brutalne rozwiązania, hymm pewnien kolega ze Szczecina, co Aikido ćwiczy (-ł) i bjj ćwiczy to kotegaeshi również robi...co do technik stosowanych w walce to się ich robi może kilka, ale sam Dan Inosanto powiedział, iż to że Tobie wychodzą 3 kombinacje/techniki/bloki nie oznacza, że masz nauczać tylko tych 3, masz nauczać całego spektrum, bo dla kogoś innego inne kombinacje/techniki/bloki będą wychodziły...
napisałem Ci, że widziałem osoby, który te zasady umieją zastosować, a ty mi wyjeżdżasz, że to bzdura...uważasz, cóż twierdź jak chcesz, Tamura sensei zostałby sklepany :?: :wink: 'dziadek' :?: a czy Ty wiesz jaka jest rola psychiki i czucia :?:


znajdz mi gdzie napisalem ze to bzdura. Robisz to co robisz i tego nie neguje, nic mi do tego. Jednak czy uwazasz to za czyste Aikido? jezeli nie to po co to piszesz w temacie o walce w Aikido?

Co do tego czy Tamura by dostal oklep. Powiem tak -> nie wiem ja sam bym na niego reki nie podniosl bo nalezy mu sie szacunek za to co zrobil dla aikido i dalej robi ale nie popadajmy w skrajnosci. to jest juz STARY czlowiek...czy ty naprawde myslisz ze jak by napadl go na ulicy jakis mlody byczek to on by sie obronil?
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?

Uchideshi . W której knajpie? Byłem na spotkaniu z sensei Tamura wieczorem i nie widziałem żadnej zadymy .

Był to jak sie póżniej okazało fatalny pomysł!!
Ground Zero się to nazywało.
Nie byliśmy z Tamurą wszyscy razem bo.........bo nie! I jest mi z tego powodu bardzo przykro. :oops:

W tej knajpce nie spodobał się nasz kolega który trenuje jakieś 15 lat Aikido i to żetelnie (uprzedzając póżniejsze sarkazmy! :) )
Cóż?
Było nie miło i krwawo...... :twisted:
Mówię o tym bo Aikido wcale nie jest najskuteczniejszą metodą samoobrony. Nawet po wielu latach trenowania nie dają gwarancji skuteczności.

A to przypadkiem nie Ty wcześniej w przeszłości twierdziłeś, że ziemia jest płaska i wsparta na 4 słoniach, co ?


Ja tak twierdzę nadal tylko w innym języku. :wink:

I twierdzisz, że BJJ i Aikido to bardzo podobne systemy ??


Trenuję równolegle jedno i drugie i TAK są pewne podobieństwa.Można by się pokusić o pewne podobieństwo.

:idea: Pytnie

Dlaczego duża część profesjonalnych Aikidoków trenuje BJJ?
I dlaczego są najlepsi?
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?

znajdz mi gdzie napisalem ze to bzdura.

o tu, aczkolwiek nie użyłeś słowa bzdura, ale taki jest tego wydźwięk 8) :

....jakie to podstawy wspaniale, zasady takze, walka bez walki, od razu wygrywamy bo jestesmy wszechswiatem czekamy na atak stojac w bez ruchu itp, szkoda tylko ze jak przychodzi co do czego to nie za bardzo chce sie stac prosto ;/

....Robisz to co robisz i tego nie neguje, nic mi do tego. Jednak czy uwazasz to za czyste Aikido? jezeli nie to po co to piszesz w temacie o walce w Aikido?

Na Aikido robię Aikido, na karate karate, na bjj bjj, od czasu do czasu próbuję wpleść gdzieś jakąś zasadę aikido, jak mi się uda, to się cieszę :lol: jak nie :? , to ćwiczę dalej

....
Co do tego czy Tamura by dostal oklep. Powiem tak -> nie wiem ja sam bym na niego reki nie podniosl bo nalezy mu sie szacunek za to co zrobil dla aikido i dalej robi ale nie popadajmy w skrajnosci. to jest juz STARY czlowiek...czy ty naprawde myslisz ze jak by napadl go na ulicy jakis mlody byczek to on by sie obronil?

Co najwyżej użyłby niesionego akurat parasola do obrony :wink: , albo obroniłby go jakiś jego uczeń...próbowałem kiedyś, kiedy byłem młodszy i mam nadzieję nieco gorszy w to co robię (nadzieja matka głupich 8) ) sprawdzić Senseia Lemona i czułem się jakiś taki bezradny w sensie psychicznym (może on mi tym aikitaiso odebrał energię, czy cuś...), teraz to pewnie bym go wejściem w nogi potraktował :twisted: , aczkolwiek niewykluczone, że bym się od jego brzucholca...tzn. energii płynącej z hara odbił :wink: , a zresztą on dużo judo w młodości ćwiczył, a ja dopiero teraz zaległości parterowe nadrabiam...
  • 0

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?
Czy aikido jest sztuka walki?
Z jednej strony tak, z drugiej strony nie. Odpowiedz dialektyczna.

Pytanie to sam sobie zadawalem wiele razy i nie mam na nie do dzisiaj dobrej odpowiedzi. Wszystko, co zostalo w tym i wielu innych watkach powiedziane, jest prawda. Wiekszosc zarzutow Pawla D. zachowuje swoja waznosc. Nie ma sie co unosic na porownania, na stosowanie kryterium skutecznosci/uzytecznosci- w branzy budo jest ono ostateczne i ucina wszystkie dyskusje. Bjj-owcy mowia w tym momencie: jesli uwazasz, ze twoja SW jest lepsza od naszej, przyjdz i udowodnij to.

Byl ktorys z polskiej yudansha na takim tescie? Nie slyszalem.

Nie chce dostarczac wody na mlyn wiadomo komu, ale wydaje mi sie, ze nalezy uznac wyzszosc praktyczna innych SW nad aikido. Pokojowe rozwiazywanie konfliktu to domena negocjatorow, nie fajterow. Wcielanie idealow etycznych do realnej walki wrecz daje efekty oplakane. Jak kazda indoktrynacja.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?
right i off ten topick..

Aiki
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?

right i off ten topick..

Ty Aiki to o prawie wszystkich topikach piszesz, że są 'off' :roll: , forum jest po to, aby się wymieniać poglądami :wink:

...Pytanie to sam sobie zadawalem wiele razy i nie mam na nie do dzisiaj dobrej odpowiedzi. Wszystko, co zostalo w tym i wielu innych watkach powiedziane, jest prawda...
Nie chce dostarczac wody na mlyn wiadomo komu, ale wydaje mi sie, ze nalezy uznac wyzszosc praktyczna innych SW nad aikido. Pokojowe rozwiazywanie konfliktu to domena negocjatorow, nie fajterow....

Cóż, ja sam zadaję sobie wiele pytań na temat aikido, dlaczego nie ma pewnych rzeczy, dlaczego tak ciężko jest aikido zastosować, i masę innych dlaczego, ale na razie uważam, że jednak Ci najlepsi (nie znaczy, że osoby posiadające jakiś tam stopień są najlepsi, bywają i 8 Dany, które są nic nie warte... :) potrafią transformować zasady aikido na ine sytuacje, jeśli ktoś zachwieje i tą moją wiarę, to rzucę zupełnie aikido i zajmę się silatem albo yiquanem, ale aikitaiso ćwiczyć będę dalej :lol: Co do wyższości praktycznej, to pamiętajmy o elemencie ludzkim, ludzie ćwiczący inne SW również mogą dostac 'w trąbę', może to banał wszystkim znany, ale ćwiczenie xx lat nie gwarantuje, że ktoś nabędzie psychikę zbója potrzebną w walce...(patrz np. teksty na tym forum, gdzie jeden kolega, chyba z combatu, podrzuca jakieś opowieści o tym, jak to praktyk bjj w tyłek w barze dostał :roll: , każda sroka swój ogon chwali). Ja, pomimo iż ćwiczę długo inne SW, nadal nie mogę sobie poradzić ze swoim nauczycielem z aikido (musiałbym go skończyć w pierwszej akcji, a o to bardzo trudno :( , a w momencie jak już jestem w jego zasięgu, to raczej on mną zamiata), jeden kolega z Białegostoku, który tylko aikido ćwiczył i jest raczej drobnej postury, wyprowadzał na bramce gości wielkich, jak góra, no ale jemu tylko rozwiązania z aikido przychodziły do głowy...każdy ćwiczący Sw powinien wybrać tą z nich, która najbardziej odpowiada jego predyspozycjom fizycznym, psychicznym, światopoglądowym...etc, pod warunkiem, że ma z czego wybierać :wink: A aikido, to tylko i aż aikido...na pewno nie było stworzone do walk na arenach, podobnie jak oryginalne tou-di (karate)...
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?

bywają i 8 Dany, które są nic nie warte... :)


Potrafisz podać jakieś konkretne nazwiska, czy powiedziałeś to tylko po to, żeby coś powiedzieć?
Silvio
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?

Ty Aiki to o prawie wszystkich topikach piszesz, że są 'off' , forum jest po to, aby się wymieniać poglądami


powiedz to Szczepanowi (heheheh) i za Silvie - spytam sie o nazwiska 8 danow . tych nic nie wartych ?

Aiki
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?

Bujin, a jaka jest twoja definicja sztuki walki?

Definicja klasyczna (genus proximum cum differentia specifica :) ) :
Sztuka walki jest zbiorem technik majacych na celu wyeliminowanie przeciwnika zanim on wyeliminuje ciebie.

Szczepan, jakiekolwiek definicji bedziesz wyznawca, i tak dojdziesz sam do wniosku, ze sztuka walki jest czyms przy pomocy czego sie walczy. Brzmi to jak ignotum per ignotum, ale taka jest prawda. Pytam wiec, czy wg Ciebie za pomoca technik aikido da sie walczyc?

[/i]
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?

powiedz to Szczepanowi (heheheh) i za Silvie - spytam sie o nazwiska 8 danow . tych nic nie wartych ?

Aiki


To juz zupelnie poza tematem; z 8 danami bylby klopot, ale 5. i 6. ktorzy budzili u mnie zdziwienie moglbym podac z kilkanascie.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?
bujin - pytanie ylo skierowane do osoby tkra sie ukrywa pod nikiem Jon Snow.. po raz kolejny pisze cos co nie ma pokrycia w rzeczywistosci. jezeli zna jakies 8 dany o ktorych tak pisze, to poprosze o nazwiska.
Ciebie Bujin poprosze o nazwiska tych 5 i 6 danow.... tak z ciekawosci.

Aiki
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?
Eeee, plotkowanie za plecami bliznich rzecz naganna, kolego Aiki.
Powiedziec moge na ucho, jesli tajemnica pozostanie zachowana.
Jesli ja widzialem kilkanascie sztuk ludzi z wysokimi stopniami, ktorzy prezentowali sredni poziom, to co dopiero Szczepan...,n´est-ce que pas monsieur?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?
eeee.. to niedladnie.. jaks sie mowi A to mowi sie B... Zasłanianie sie teraz plotkowaniem nie jest w porzadku.. Jak maasz zastrzeżenia do jakiegos senseja to mu to powiedz. Idz i powedz jakiemus człowiekowi z 5,6 danem ,ze jest glupi i jego aikido jest denne. Stac cie na taka odwage? Bo na taka by pisac txty " ze ktos tam jest do niczego" .. finalnie do nieczego nie prowadzi. Ilu znasz ludzi powyzej 5 dana?
Nie bede stawail pytan retorycznych o szacunek do czyjesc pracy, i wylanego potu.. ten text to kieruje rowniez to kolegi Jon Snow.. BTW pisania o 8 danach.

A tak poza tym wszystkim.. nie wiem czemu na vortalu istbieje jakas niezrozumiala dla mnie pasja kwestionwanie cudzych stopni, osigniec i ogolnie samego aikido. Zdawac by sie moglo ,ze na to forum pisuja ludzie ktorzy jedynie znaja aikido z filmu " Wiedzmin".


Aiki
  • 0

budo_kenny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?

[...] ja widzialem kilkanascie sztuk ludzi z wysokimi stopniami, ktorzy prezentowali sredni poziom


A jakie przyjmujesz kryteria w ocenie ich poziomu? Czy ćwiczyłeś z nimi i coś nie najlepiej robili techniki, coś im nie wychodziło? I jakbyś mógł to jeszcze napisz co to jest według ciebie średni poziom i kto, według ciebie, reprezentuje wysoki poziom tak żebym sobie mógł ustalić skalę jaką sie posługujesz, w ocenianiu ludzi co już ci sie chyba wcześniej też zdażało...

Adam
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?
Ale wam sie niezdrowo plecie, Panowie.
Oceniac moge wszystko, krytykowac i nic wam do tego. Zajrzyjcie sobie do Orzeczenia SN z 19.09.1968.
Kryteria tez sa moja prywatna sprawa. A publiczne powiedzenie, ze sa ludzie posiadajacy stopnie przekraczajace ich umiejetnosci, jest po prostu faktem, z ktorym sie nie polemizuje.
Jesli szukacie nazwisk, poszperajcie sobie w moich postach.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?

bywają i 8 Dany, które są nic nie warte... :)

Panowie Aikidocy, niektórzy z Was nie zauważą ironii :) , przenośni,...nawet jak się o nią potkniecie :lol: Najpierw więc Wam ją przetłumaczę: trzeba weryfikować osoby od których się uczycie, bo może się zdarzyć, iż po xx latach okaże się, że ta cała nauka nie zadziałała, istnieją osoby, które mają wysokie stopnie i niezyt wysokie umiejętności, jeśli tego nie widzicie, to Wasz problem, potrzymajcie sobie klapki na oczach dalej. .. :roll: Przykład praktyczny: jeden mój kolega z W-wy, z którym się na stażach obiją i któego rzeczywiście ciężko jest rzucić, poszedł sobie na staż wysokiego stopnia x organizacji Y i ten pan bierze po kolei uke i robi bodajże irimi nage (jakąś z jej wersji) i rzuca: pierwszego, drugiego,... i bierze mojego kolegę, robi technikę i sie od tego kolegi odbija, robie raz jeszcze i znowóż się odbija, ale cóż może wg Was to wynik czystej złośliwości mojego kolegi... :wink:
A teraz na temat: wątek ten dotyczy pytania o to, czy aikido jest sztuką walki, Paweł z Cz-wy miał konkretne uwagi i pytania, jakoś nie zauważyłem aby oprócz mnie ktoś się rzeczowo wypowiadał (nawet Silvio, który bjj ćwiczy...), także jeśli macie coś konkretnego do powiedzenia w tym temacie, to piszcie, z przyjemnością poczytam Wasze spostrzeżenia 8)
To Aiki: cały czas piszesz mało rzeczowo, a jak coś próbujesz napisac, patrz temat 'Dźwignie' to się zaczynasz plątać (vide uwagi użytkownika MM)...
Czekam i nie mogę się doczekac, aż bujin napisze co on sądzi o aikido jako sztuce walki, bo chyba ma jakieś konkretne, wynikające z praktyki spostrzeżenia. No to co bujin, napiszesz coś :?:
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy aikido jest sztuka walki?
Jon Snow,
tak off topic
Czyżby bestia się okociła? :D

S.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024