Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kendo a Kenjutsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu
masz rację, kendo poszło w sport, ale klimat pozostał co do realności pozycji itp... to ciężka dyskusja, bo dziś nie trzeba walczyć o życie i tym podobne pierdoły :) walka na miecze kończy sie w momencie gdy jeden z przeciwników zwątpi, albo zabraknie mu umiejętności. Dla mnie najbardziej realną pozycją to jest chudan no kamae, miecz przed sobą, i niech ktoś spróbuje wtedy podejść!! :-)
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu
to to samo to co seidan no kamae...to najwazniejsza pozycja.A co do pracy nog i pozycji to na nogach trzeba pracowac nisko inaczej ciecia nie beda mialy podparcia.W kendo na nogach pracuja prawie na stojaca i to jest kardynalny blad.Proponuje zeby nastepny temat poswiecic pracy nog
w szermierce,moze byc z tego ciekawa dyskusja :D
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu
no nie tak do końca, mając wyższą pozycje masz szybszy start, po za tym kendo to nie tylko praca nóg, ale też bioder i sródka ciężkości, nie da się tego tak opisać czterema słowami.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu
benkei bardzo dobrze powiedziane!!!


Dodal bym tylko rze iaido uczy jeszcze naprzyklad opanowania w rzyciu cierpliwosci, pokory, szacunku dla innych, kultury japonskiej, wrazliwosci i odwagi itp....
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu
Majac na mysli prace nog nie mowie tylko o niskich pozycjach ale i pracy bioder i jak sam powiedziales odpowiedniego srodka ciezkosci.Rece to
tylko dodatek.Piszesz ze masz szybszy start majac wyzsza pozycje,zgoda,tylko ze nie zawsze i nie w kazdej sytuacji ja stosujesz...a co kiedy wejdziesz na krotki dystans kiedy nie mozesz manewrowac...uzywacie technik Tori?
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu
hmmm.Tsuazeriai?
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu
pomyłka.

Tsubazeriai
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu
własnie się zastanawiałem o co chodzi z tymi technikami tori, tak używamu tsubazeriai, to chyba normalne w tym przypadku, co?
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu
Nic dziwnego ze nie uzywacie,a po co jest tepa strona miecza i dlaczego miecz japonski nie jest obosieczny?Zeby mozna bylo swobodnie przytrzymac klinge w bliskim dystansie..zreszta..sami zobaczcie...na naszej stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] dziale katori jest jedna fotka,czwarta
od gory..
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu
widze, no i co z tego, ale twoja teoria co do jednosieczności to jest nie wiem skąd wyssana, jedniosiecznym walczy się szybciej i wygodniej, ale żeby miało to aż takie znaczenie jak Ty mówisz to to nie, chodziło też o to by jak najszybciej dobyć miecza, dwusiecznym tego nie zrobisz, jednosiecznym i o zakrzywionym ostrzu już tak.
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu
I owszem,nie mowie ze tylko dlatego jest to glownia jednosieczna.W obosiecznym mozesz sam sobie zrobic kuku jak cie przyprze przeciwnik do muru a co do teorii szybszego wyciagania miecza to nie ma tu glownia zadnego znaczenia,wystarczy spytac eksperta od chinskiego miecza.Owszem,przy chowaniu do sai tak.Poza tym im bardziej zakrzywione ostrze tym wolniejsze ciecie.Klinga pokonuje
dluzsza droge...Byly rozne odmiany katany,ale w iaijutsu cwiczysz tylko katana,choc spotkalem sie juz z tachi.A co do znaczenia tepej strony to wcale nie przesadzam,
bo im dluzej cwiczysz,im bardziej uczysz sie wyczuwac kazde skrecenie klingi przeciwnika tym bardziej szermierka staje sie wrafinowana i subtelna.Przestajesz sie bac wchodzic wprzeciwnika i tu zaczyna sie cala zabawa bo tylko techniki tori wchodza w gre w krotkim dystansie,zaczynasz uzywac tez rekojesci jako oreza.Zgadza sie?
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu
A co chiński ekspert wie na temat japońkiej broni ?
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu
tfu. Co specjalista od chińskiej broni wie na temat japońkiej broni ?
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu
Nie chodzi o to co chinski ekspert wie o japonskiej broni.Padlo wczesniej stwierdzenie ze miecz jednosieczny wyciaga sie szybciej niz obosieczny,a chinski taki jest
i jakos wolniej sie go nie wyciaga.Szybkosc zalezy od pracy saja a przede
wszystkim ciala,glownie bioder.W prawdzie Ritsuke Otake pisze ze najwazniejsza jest szybkosc.Tylko ze szybkosc mozna wycwiczyc,to sprawa fizyczna,ale co dystansem i przede wszystkim psychika?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu

W obosiecznym mozesz sam sobie zrobic kuku jak cie przyprze przeciwnik do muru a co do teorii szybszego wyciagania miecza to nie ma tu glownia zadnego znaczenia,wystarczy spytac eksperta od chinskiego miecza.Owszem,przy chowaniu do sai tak.Poza tym im bardziej zakrzywione ostrze tym wolniejsze ciecie.Klinga pokonuje
dluzsza droge...Byly rozne odmiany katany,ale w iaijutsu cwiczysz tylko katana,choc spotkalem sie juz z tachi


kurde molka, benkei masz takie dziwne teorie, że mnie troche zatkało :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu

a co do teorii szybszego wyciagania miecza to nie ma tu glownia zadnego znaczenia,wystarczy spytac eksperta od chinskiego miecza.Owszem,przy chowaniu do sai tak.Poza tym im bardziej zakrzywione ostrze tym wolniejsze ciecie.Klinga pokonuje
dluzsza droge...Byly rozne odmiany katany,ale w iaijutsu cwiczysz tylko katana,choc spotkalem sie juz z tachi.A co do znaczenia tepej strony to wcale nie przesadzam,
bo im dluzej cwiczysz,im bardziej uczysz sie wyczuwac kazde skrecenie klingi przeciwnika tym bardziej szermierka staje sie wrafinowana i subtelna.Przestajesz sie bac wchodzic wprzeciwnika i tu zaczyna sie cala zabawa bo tylko techniki tori wchodza w gre w krotkim dystansie,zaczynasz uzywac tez rekojesci jako oreza.Zgadza sie?


dobra już mnie odetkało :) głównia nie ma znaczenia przy wyciągsaniu miecze, czyli co ? dla Ciebie koleś kosa może mieć 2 metry długości i wyciągniue sz ją tak smao szybko jak tą co 80 cm długości, czegoś tu nie kumam w Twoim rozumowaniu. Kto ci wmówił, że im bardziej zakrzywione ostrze tym wolniejsze, weź pod uwagę,m że miecz musi być wygodny w użyciu, wtedy wojownik będzie nim szybko machał i nie zmęczy się tak szybko, machałem już prostym mieczem i nie wyobrażam sobię , abym miał nim wygrać pojedynek iaijutsu z walką jeden na jeden czy to z gościem uzbrojonym w polska szabla czy to w katane nie śmiał bym marzyć, gościu by mnie zeżarł, no chyba że byłbym od niego lepszy, ale my gadamy o gościach mających porównywalne gabaryty. Zastanów się dlaczego bronie o zakrzywionej klindze wyparły bronie o prostej klindze, bo były wygodniejsze a co za tym idzie szybsze w użyciu. Blaszaki z prostym i mieczasmi znikają już począwszy od XV wieku, na wschodzie (Azja) jeszcze wcześniej, w niektórych krajach broń prosta i dwusieczna to był tylko epizod, kiedy broń jeszcze wyrobiano z brązu. Co do używania rękojeści w walce to żadna sensacja, o tym wiem dobrze.
Co do szermierki to też to wiem, bo z walką na pięsci, nogi i jezyki jest tak samo.
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu
troszke sie nie zrozumielismy.Mowilem o obesiecznosci a nie dlugosci.W pelni sie z Toba zgadzam ze dlugosc ma znaczenie i to ogromne ale co do
krzywizny klingi to tak nie dokonca.Uzywalismy na treningu dwoch katan.
Jedna o bardzo zakrzywionej glowni druga o prostszej,takiej jak klasyczna katana.Ta z bardziej zakrzywiona byla zdecydowanie wolniejsza,JA MOWIE O WYCIAGANIU Z SAI A NIE O SZYBKOSCI PODCZAS WALKi.I nikt mi tego mowil,to moje wlasne doswiadczenie.No i nie mam na mysli prostej klingi,nigdzie o tym nie pisalem.Co do wypierania broni o zakrzywionym ostrzu inne..hmm..Wiesz, dlugi jeszcze czas byly palasze itp.
Co do wygody szabli to sie w pelni zgadzam,kazda bron przechodzi ewolucje.Nie rozumiem natomiast co miales na mysli mowiac ze nie mialbys szans z gosciem uzbrojonym w katana czy szable?szybkosc,wielkosc broni?A co do zmachania sie podczas walki,z pewnoscia wiesz ze bron dobiera sie do tak zeby swobodnie trzymac w jednej rece,to jedna z przyczyn dla ktorych wyparto ciezkie dworeczne bronie...A pozatym cala rzecz polega na tym zeby sie nie zmachac. :)
Zreszta zabardzo zabrnelismy w szczegoly dla platnerzy.Pozatym trudno
jest rozpatrywac taktyke i strategie,trudno o tym pisac bez praktyki.Dlatego zapraszam,jesli bedzie jakis pokaz Katori,moze wtedy
bedzie nam latwiej rozwiac wiele problemow.Z tego co pamietam interesowales sie ta szkola Katori Shinto Ryu? :D
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu
Pytales o linka do naszej strony:www.aikibudo.pl
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu
wiem już to mam, obejrzę sobie zaraz, ta koniec z tą dysputa bo to nie ma sensu, co do walki prostym ostrzem to mam swoje zdanie, do walki przeciwko szabli czy katanie to się nie nadaje, tamte bronie sa po prastu szybsze i tyle.
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo a Kenjutsu
Cwiczyles moze szabla polska?I jak wypada w porownaniu z katana?.Dla mnie to niezla bron tylko bardziej nadaje sie do rabania niz zadawania ciec.Odciac ucho,nos,paluszki...Tylko nie wiem czy jak trafi na przyklad
w groby skorzany pas czy cos metalowego to czy to przetnie?Kiedys byl chyba artykul ,pojedynek szabli na katana ale przyznam ze nie wczytywalem sie gleboko.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024