Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bron krotka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Bron krotka
Dycha :) byle jaka to ona nie jest ... Izrael nie wypuszcza fuszerki tylko pozostaje pytanie jakie jest jej przeznaczenie ?
Scisle jako bron zadaniowa lekka o duzej mocy (nie pamietam wiec nie bijcie ale to bylo jakies 400z hakiem m/s) to moze i tak ale to co LvBanan zauwazyl magazynek z 9 nabojami to niewiele.
Ochroniarz powinien posiadac przy sobie cos o wiekszej ilosci amunicji by nie musiec jej przeladowywac jakby co.
Pierwotnie wyposazono go w w te .357 ze wzgledu na wieksza mozliwosci zdobycia amunicji ale juz pozniejsze modele .41 i .50 z serji action express qrna no to troche duzo.
Mowi sie , ze mial wyjsc ze wzgledu na uzywanie go na duze odleglosci. No ok.
Aha no i wielkosc broni.Powiedzmy Sig-sauer p225 ma dlugosc 180mm , Glock 17 tez a Desert Eagle 260mm. Jest rowniez ciezszy. Czyli ogolnie mowiac mniej poreczny z niego skurczybyk.
Czyli nawet jesli nie ochroniarz to dla innego goscia poza zolnierzem z widoczna kabura to on nie jest za bardzo przydatny ze wzgledu na to co powyzej.
  • 0

budo_sloma
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
Niestety,nie udało mi się strzelać z wielkokalibrowego rewoleru na większy dystans (a szkoda),natomiast z DE-tak.Zgadzam się,że ze względu na konstrukcję,można uznać,iż rewolwer jest celniejszy,niż pistolet (aczkolwiek na pewno istnieje grono osób uznających prymat pistoletów).Smutne tylko jest to,że w kraju zainteresowanie rwolwerem jest zdecydowanie mniejsze (wystarczy spojrzeć na broń oferowaną w sklepach),pzdr.,Słoma.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka

Może nie taka lipa.Spróbuj postrzelać z DE na dystansie 50m,z innymi klamkami raczej się nie da,a z DE-owszem.Zgadzam się natomiast,że rozmiary broni raczej ograniczają jej zastosowanie(używana do dalszych odległości, a w większych kalibrach do dziurawienia kamizelek).


Chcesz zmienic zadaniowosc broni i jej osiagi Sloma to nie trzeba innego pistoletu kupowac tylko inna amunicje po prostu np na Core-shot , THV czy high-perf Senixa. Dostosowac konkretny typ naboju do tego czemu ma sluzyc bron - czy ma byc bezpieczna dla otoczenia a zabic tylko napastnika ( to te dobrze grzybkujace) czy tez ma miec zwiekszona predkosc poczatkowa ( jak np THV). Do wyboru do koloru ...a w kategorii 9mm Para na przyklad wybor jest b.duzy.
  • 0

budo_sloma
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
Co do specjalnych dziewiątek,zgoda jest ich dużo.Faktem jest natomiast,że DE jest używany przez siły specjalne (mimo naprawdę dużych rozmiarów i wagi tej broni oraz małej pojemności magazynka).Z kolei amunicja 9mmPara też nie jest idealna,dlatego też powstał kal.10mm,czy też 9mmSig.Pzdr.,Słoma.
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
ale panowie o czym wy pie### = gadacie :) (poza Lordem)
o czym my mówimy ? = o broni ostrej do obrony a nie do strzelań sylwetkowych czy polowan na słonie

tak naprawdę strzelanie w obronie wlasnej to zasada 3x3 czyli 3 strzały w 3 sekundy z 3 m (bez celowania na przyzady tylko instynktownie)= to jet statystyka (choc ta sama statystyka mowi ze w ponad 30% przypadkow 3 strzaly nie starczyly :) )

jak ktoś nosi giwere na codzień to po pół roku dość ma CZ75 bo za duża i za cięzka i szuka czegoś malego i porecznego = takiej broni na dupsko
rozumiem ze armaty typu DE albo duze rewolwery SW rajcuja duzych chlopcow, tylko kto to poza panem Dz. w cywilu nosi. ? (potem zmienil podobno na HK Mk23) :) chcecie patrzec na profesjonalistow w cywilu = gen.Petelicki powiedzial kiedys ze jego bron na codzien pod garnitur to SigSauer 229 = jakies pytania ?

tak dla odmiany dla duzych kalibrow jak juz mowicie o zawodowcach to ulubionym kalibrem mosadu jest .22 LR = cholernie cichy i poreczny
  • 0

budo_sloma
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
22-owszem,bardzo miłe zabawki-zwłaszcza NAA.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
A ja chciałem wtrącić swoje laikowate ( bo opalnej broni wiem tyle co nic ) trzy grosze a propos magazynka w DE... znaczy sie że za mały i po co to komu? No to ja odpowiem że Amerykanom - do samoobrony.
1.Amerykanie lubią duże spluwy ( generalizuję )
2. Prawo USA zabrania cywilom noszenia broni z magazynkiem powyżej 10 poc. ( ustawa Brady`ego )

A jak ktoś chce dużo pocisków to może Calico M950 ? :) :)
poj. magazynka: 50/100 (!!!)
Masa: "tylko" 2Kg więc tyle co DE
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
A propos dużych 'akcesoriów obrony osobistej' , czy można sobie zrobić pozwolenie na obrzyn?:) Bo wiem że samemu nie można sobie go zrobić z legalnej dubeltówki, bo zakazane jest przerabianie broni....

A tak wogóle to ja już dawno temu wiedziałęm jakie jest najlepsze narzędzie samoobrony... Porządny lightsaber, znaczy sie miecz świetlny ( jak w Star Wars ) :wink: Myślę, że naukowcy powinni zająć się udostępnieniem takiej broni naszej rzeczywistości ( tzn sprawić żeby byłą możliwa do wyprodukowania )...
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka

czy można sobie zrobić pozwolenie na obrzyn?:)


nie mozna = bron ostra do obrony osobistej w kalibrze od 6,35 do 9,65 mm

sportowa = dowolnie (jesli miesci sie w dyscyplinach sportowych), mysliwska rowniez, chodzi o to ze takiej przerobki nikt ci nie zarejstruje (dyskutowalem kiedys o tym z rusznikarzem = nikt sie nie podpisze pod taka przerobka)

a pro pos 'lightsaber' co ty obi wan kenobi jestes ? :)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka

ale panowie o czym wy pie### = gadacie :) (poza Lordem)


O przepraszam :) sie kurde bede klocil hehehe... ja napisalem o swoim poparciu dla np Sig225 czy Glocka17.
DE jest bronia za DUZA do noszenia jako bron wlasna... no i dla ochroniarza oczwiscie tez.
Ewentualnie jak nie SigSauer to moze Ruger a chociazby RugerP-85.
Rewolwery duzej mocy to juz wogole...
Chociaz spor juz dawno rozstrzygniety - rewolwer czy pistolet - zdecydowano , ze pistolet mimo iz rewolwer jest bardziej niezawodny (tylko dlatego, ze ma prostsza konstrukcje). Pistolet jest bardziej korzystny z powszechnie znanych powodow.

Sloma co do sil specjalnych to sie nie wypowiem bo nie naleze ... ale wiem , ze oni sobie moga taka klamke zamontowac w kaburze na udzie i leja czy ja widac czy nie. To raz a po drugie to chyba jest ich tzw podreczna bron poza bronia semi , ktora nosza albo dlugiej.
Owszem 9mm Para nie jest idealna ale jest najpopularniejsza i jedna z bardziej uniwersalnych. 10mm to ja zbyt wiele nie widzialem i uwazam za duza amunicje ze wzgledu chociazby na zbyt duzy odrzut swobodny broni. Mowie tutaj oczywiscie na przykladzie amunicji 10mm Auto.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
Aha .. a tak baj de lej ;) ... ja polecam Astre A-90.
Nie jest to specjalnie odlotowy ani nowy model broni ale posiada to co powinna miec bron osobista i do ochrony :
- bezpieczna ( mozna nosic nawet z nabojem w lufie ) a wiele bezpiecznikow daje nam pewnosc ( w poprzedniej wersi bylo mniej ale tu jest full )
- wygodna bo tylko 180mm dlugosci czyli w sam raz
- amunicja 9mm Para ( jakby co to mozna znalezc duzo dobrej amunicji np calkiem dobre Hydra Shok ze ze wzgledu na b.dobre grzybkowanie i posiadanie rdzenia tnacego)
- latwo sie ja rozbiera i czysci ( zatrzask cyk i juz mamy rozlozona)

Ceny niestety nei podam :( bo nie wiem ile teraz kosztuje.
  • 0

budo_sloma
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
Sorki,nie strzelałem z 10mmAuto,ale opisz,jakie miałeś wrażenia.Co do broni osobistej do obrony,moim faworytem (także cenowo) jest Sig 220,zaś z Astry nie strzelałem, napisz o niej więcej.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
SigSauer... :serduszka:

Dołączona grafika
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
Ja ogolnie do Sig'ow mam szacunek bo to dobra i niezawodna bron.

Co do 10mm czuje sie ta roznica wlasnie przez odrzut. Po drugie bron przystosowana do 10mmAuto jest ciezsza , z dluzsza lufa . To sa spostrzezenia goscia , ktory pracuje z bronia , wielokrotnie przestrzelal Glocka 20 i porownac mial okazje z 17 na 9mm Para.

Cos wiecej na temat Astry ... hmm ... wyrabiana jest jak mozna sie domyslec w Hiszpanii w zakladach Astra - Uncenta y Cia. Jest nowszym bo z '85 roku modelem. Samopowtarzalny pistolet na 15 naboi , predkosc wylotowa 350m/s . Jak jest wykonana .. coz okladziny sa zrobione z plastiku ale nie peka po czasie. Calosc jest oksydowana.

Co prawda wypuszczono nowa wersje Astra-100 jakis czas temu .. nie pamietam ... ale ja wole ta poniewaz jak dla zwyklego uzytkownika to pozbawienie jej tych kilku bezpiecznikow moze nie byc mile. A tak jak mowilem jest w czym wybierac - skrzydelkowy po obu stronach zamka, wskaznik załadowania, blokada iglicy i zwalniacz kurka.

To kilka zdjec z sieci na wypadek jakbys jej nie widzial.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
A tak wogole to co wy wiecie o Sigach :) :)
Dołączona grafika

I co z tego , ze on jest tylko 7 strzalowy albo 8 ... ale za to ma lekka i nowoczesna konstrukcje o dlugosci 168mm.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
Qrna :( fuck ... szmata ...
No to mial byc SigSauer P-232 ... znajdziecie jakies fotki w necie to sobie zobaczcie a moze ktos juz zna.
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
no tak hihihi :) teraz kazdy bedzie walil z tym co lubi
jejden brunetki drugi blondynki (czyt.SigSauer, Astra,Ruger,HK,SW itd...)
panowie zrobcie nowy temat o broni krotkiej
bo ten byl chyba o czyms innym

a swoja droga fajno bo poza nozami bron krotka to najpiekniejsza bizuteria dla mezczyzn jak mawial Casull :)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
Pa la tach sexu z roznymi kobietami doszedlem do wniosku za SIG jest najlepszy.Przez lata mialem 220 , po chyba 4000 rundach bezawaryjnego strzelania zamienilem na 228 wraz z Wicox Night Stalker sign , i to jak na razie jest najlepszy fabryczny pistolet z jakiego strzelalem.
Jezeli chodzi o 232 to , za maly , jak na moj gust . Jak wiecie w Kanadzie nie mozna nosic broni krotkiej wiec , rozmiar nie jest wazny.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka

Qrna :( fuck ... szmata ...
No to mial byc SigSauer P-232 ... znajdziecie jakies fotki w necie


O, tu jest w dobrej kombinacji... :)

Dołączona grafika
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
hurraaaa !!! dzieki ci o Seikenie :)
i mamy nowy temat : bron krotka = oj bedzie sie dzialo oj bedzie :)

no to tak moi faworyci i ulubiency jako bron krotka do obrony wlasnej (czyli taka do noszenia na codzien) :
1. rewolwery na malym lekkim szkielecie 5 strzlalowe w kalibrze 38+P/357 Mag w sumie tylko odmiany SW 360 i 340 i taurusa 85
2. pistolety kompaktowe glownie kalibru 9 Luger (Para jak ktos woli): od naj czyli SigSuer 228 :serduszka: poprzez Walthera P-99 8) , HK USP, do Glocka 19 (choc ze wszystkich Glockow za latwo sie strzela :) )

dlaczego tylko to, bo mniejsze kalibry nie maja poweru :) (od 6,35mm), a z wiekszych nie mozna (do 9.65mm) czyli 10 auto , 40SW, 45ACP = odpadaja

na kaliber patrze tez pod katem ceny amunicji niestety wszytko poza 9 Luger (i 9 makarow) jest cholernie drogie tak ze 4-5razy (ach te cla i podatki) a trenowac trzeba, fakty sa takie ze ci co maja egzotyke typu .357 sig albo .357 Mag nie strzelaja = bo amunicja droga i szkoda (SIC !) poza tym w 9 Luger jest najwiekszy wybor

a bron = musi byc lekka (mniej jak 1kg zaladowana), mala (na tylek pod ubranie) i bezpieczna (zero eksperymentow typu TT)

kierujac sie tymi kryteriami wybralem P-99 8) (na siga mnie stac nie bylo :( buuuuuuuu = moze kiedys) i jestem happy = ale przy wyborze dochodzi najwazniejszy czynnik = bron musi lezec w lapie i kropa (jak noz), nie mozna brac czegos co nie pasuje = tu uwiera, tam do dzwigni kciuk nie siega, przy strzale dziczeje itd.)

koniec wypocin :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024