Skocz do zawartości


Zdjęcie

Twoja postura i ulubione techniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
166 odpowiedzi w tym temacie

budo_władysław
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
180 cm wzrostu, 74 kilo (skacze mi strasznie waga ostatnio... cos od tych 3 godzinnych treningow pierdoli mi sie w ciele)

co do techniki... no coz wlasciwie to ja nie mysle w czasie walki czym walnac,poprostu mysle co powinienem zrobic przeciwnikowi. Czy go znokautowac czy tez poprostu poobijac albo zadawac tak ciosy by nie mial widocznych sladow, cokolwiek.

Ale jesli juz cos lubie to mawashi na leb, ponoc od mojego kopniecia poprostu bola nadgarstki.

swoja droga jak hiza wejdzie to jest satysfakcja... no inna sprawa ze w realnej walce tylko raz skonczylem kolesia tym kopnieciem.
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

Ale jesli juz cos lubie to mawashi na leb, ponoc od mojego kopniecia poprostu bola nadgarstki.

Nie kumam.... Jakie nadgarstki?
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Chyba chodzi i blokowanie mawashi jodan...
  • 0

budo_tito_ortiz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Yanoosh co to jest hiza dachi? :) Klekasz przed przeciwnikiem ??? :wink:
  • 0

budo_cooler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Iława

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
myślałem że po mawashi geri jodan ma boleć głowa a nie nadgarstki 8O
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
ale jeśli zrobisz "miękki blok" czyli nie walniesz przedramionami czy łokciami w noge partnera tylko dłoniami zablokujesz to przy moncnym kopnięciu i słabych nadgarstkach mogą zaboleć...
  • 0

budo_buasheii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Przy złym bloku każde uderzenie zaboli :roll:
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
waga-85 ton :D
wzrost-183 cm

W walce uwielbiam kombinacje nożne, robie szpagat wiec całkiem całkiem mi to wychodzi. Szczególnie lubie ura mawashi o od razu mawashi bes stawiania nogi na podłozu (wszystko Jodan, kumpel miezy ponad 2 metrasy i legalnie mu wszystko wchodzi na glowe), albo mawashi na rózne strefy bes stawiania nogi (wale tam gdzie sie odkryje)
Ajak juz chce skończyć szybko to wchodze z mae geri chudan na splot i dokanczam rękoma.

Pozdrawiam 8)
  • 0

budo_władysław
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Taki mały offtopic sie zrobil

Blokowanie przedramionami jest fajne ale po paru blokach poprostu przedramienia bola, potem mozna broni ramionami ale tez zaczynaja bolec no a na koncu raczkami, i normalnie tak blokowac mozna dlugo chyba ze sie miało pecha i trafi sie na mnie :P
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
mozna jeszcze chamsko zblokowac lokciem i ci sie odechce kopac mawashi, a jak bedziesz mila pecha to stopa zlamna lub peknieta :)
  • 0

budo_władysław
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
lokciem kopniak na glowe ??

wiesz ty podniesiedz a przecinik wychamuje noge i walnie cie pod pache (boooli) ale to tylko jak koles jest dobry.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

lokciem kopniak na glowe ??

wiesz ty podniesiedz a przecinik wychamuje noge i walnie cie pod pache (boooli) ale to tylko jak koles jest dobry.


Male prawdopodobienstwo, ze to sie mu uda, chyba ze to bruce lee. Rownie dobrze ja tez obnize lokiec i czy tak czy siak sie nadzieje i do widzenia, po walce, nie wiem czy sie nadziales kiedys na lokiec, ale to jest bol niesamowity, a na zawodach widywalem jak po takim nadzianiu sie na lokiec stopa zlamana byla :cry:
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

Male prawdopodobienstwo, ze to sie mu uda, chyba ze to bruce lee. Rownie dobrze ja tez obnize lokiec i czy tak czy siak sie nadzieje i do widzenia, po walce, nie wiem czy sie nadziales kiedys na lokiec, ale to jest bol niesamowity, a na zawodach widywalem jak po takim nadzianiu sie na lokiec stopa zlamana byla :cry:


Acha zeby czasem ktos nie pomyslal sobie :) , ja nigdy tego nie stosuje, poniewaz uwazam, ze to nie jest fair play.

Ale nalezy uwarzac na to, poniewaz nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi lub mozna to zrobic zupelnie przypadkiem w ferworze walki, a nie zycze nikomu zalatwienia sobie stopy :wink:
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

mozna jeszcze chamsko zblokowac lokciem i ci sie odechce kopac mawashi, a jak bedziesz mila pecha to stopa zlamna lub peknieta :)

Niedawno załatwił mnie tak mój kumpel na treningu, ale był to raczej przypadek. Z jednej strony można sobie narobić kuku trafiając w łokieć(trafiłem golenią)- mnie złożyło na parenaście sekund, z drugiej, jeśli ktoś naprwadę dobrze kopie i jest dobrze utwardzony, może zrobić kuku przeciwnikowi. PS. Staram się nie kopać stopą przy żadnym kopnięciu, bo faktycznie jest bardzo część to delikatna. Wolę skrócić troszke dystans i próbować golenią.
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
to może znów mała kobietka sie odezwie :)

długa i chuda jestem (175/60), w związku z tym to czego nie lubie najbardziej to zwarcie...
ulubione techniki - przede wszystkim 'kopane' :)
-mawachi na wszystkie poziomy, najlepiej błyskawicznie gedan - jodan
-ura mawachi
dużo 'tańcze' wokół przeciwnika (wku..wia ich to :twisted: ), głównie kontruje (czysty atak wyglada u mnie totalnie koślawo), przede wszystkim trzymam na dystans
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

Niedawno załatwił mnie tak mój kumpel na treningu, ale był to raczej przypadek. Z jednej strony można sobie narobić kuku trafiając w łokieć(trafiłem golenią)- mnie złożyło na parenaście sekund, z drugiej, jeśli ktoś naprwadę dobrze kopie i jest dobrze utwardzony, może zrobić kuku przeciwnikowi. PS. Staram się nie kopać stopą przy żadnym kopnięciu, bo faktycznie jest bardzo część to delikatna. Wolę skrócić troszke dystans i próbować golenią.


A widzicie :) , uwazajcie bo to naprawde czesto sie zdarza przypadkiem.

Malo prawdopodobne zeby lokiec zabolal i prawie nie mozliwe, zazwyczaj to jest bardzo uciazliwe tylko dla kopiacego.
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

mozna jeszcze chamsko zblokowac lokciem i ci sie odechce kopac mawashi, a jak bedziesz mila pecha to stopa zlamna lub peknieta :)

Albo mozna zblokowac lokciem i... zlamac go na goleniu. Zalezy jak kto kopie. Ja bym generalnie uwazal- w sumie przydatny staw :)
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
a ja radze uważać z twardymi blokami. Pamiętam chyba w jakichś k1 kiedyś widzialem walke: koles kopie mawashi a drugi chciał "na twardo" zablokować przedramieniem i ręka zaczeła mu się dziwnie zginać :twisted:
  • 0

budo_kazama san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Ja widziałem z kolei taką akcję z low kickiem.
tylko tyle ,że kopiącemu noga się dziwnie ruszała :?
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

Albo mozna zblokowac lokciem i... zlamac go na goleniu. Zalezy jak kto kopie. Ja bym generalnie uwazal- w sumie przydatny staw :)


Generalnie to lokcia nie mozna zlamac, co najwyzej wybic ze stawu :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024