Skocz do zawartości


Zdjęcie

Twoja postura i ulubione techniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
166 odpowiedzi w tym temacie

budo_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:a któż to wie......

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
heh co prawda juz nie trenuje karate ale cos dodam od siebie :twisted:
mam 190cm wzrostu , 85 kg wagi.Ulubione techniki :
mawashi (wszystkie poziomy)mawashi opadajace w dol (nie pamietam nazwy :) ) yoko , co do raczek glownie tsuki i sierpy ale czasami cos po obrocie walne :roll: :twisted: lubie schodzic z lini ataku(lub "wchodzic")i czestowac sierpami ewntualnie lokcie i kolanka.
hmm....wlasciwie to wszystko ...
pozdrawiam
Tygrys
  • 0

budo_leszekbubka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
ja mam skromne 172centy i 60 kilo ulubione to low kick maegeri lewy prosty po zejsciu no i kagi tski w zeberka :twisted: no i jeszcze kolanko w udo ale ze wzgledu na moja poterzna budowe to zejscia i kontry :)
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Moja ulubiona technika to wejscie w atak przeciwnika razem z oi albo gyaku zuki,najbardziej lubie blok na mae geri i gyaku jodan Pozdrawiam
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Jarku nie masz racji- ushiro mawashi moze byc zabojcza technika jesli ma sie za soba m.in 3-4 lata treningu kyokushin i wykonuje sie go poprawnie i w miare szybko, jak takiego ushiro mawasza zasadzisz w miare czysto to gosc moze zostac uszkodzony dosc powaznie, dlatego np na zawodach zabrania sie takich numerow z obawy o zdrowie, i gdyby ushiro mawa nie bylo skuteczne to by go nie wymyslono, i duzo jest takich co dobrze operuja tym kopnieciem, z calym szacunkiem :wink:
wracam do tematu :-)
mam 185cm i 71 kg- a specjalizuje sie w atakach rekami w bliskim kontakcie, szczegolnie seriami, konczonymi porzadnym lowkickiem, no i ostatnio wyspecjalizowalem sie w mawashi ze zwodem na mae i low z czego jestem dumny :D :wink:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Wiesz nie będę polemizował. Ale słowo daje, zaskoczyć zawodnika dobrym roundhousem w głowe to nie lada szuka i pare ich się zdarza na zawodach K1, ale ushiro mawashi to już opowiastki.
Każda technika może być zabójcza jak wejdzie, problem w tym że najczęściej statystycznie nie wchodzi. I to trzeba przyswoić i skupiać się na tym co zazwyczaj wchodzi np. front kick albo low kick.
Nie lubie dyskusji teoretycznych ushiro mawashi OK, na pokaz ale nie do walki.
  • 0

budo_miszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WARSZAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
ja mam 190 i kokolo 88-90 kg (zalezy od pory dnia)
rozciagniety jestem dosc slabo (praca nad tym slabo owocuje - jakies sciegna mam przykrotkie!) ale rece mam szybkie i silne (100 pompek w jednej serii to jak kanapka z maslem orzechowym)
w zwiazku z tym bazuje na szybkich uderzeniach (bokserskich) w glowe, ale w brzusio tez lubie stuknac
do tego nogi - wale nisko ale mocno - tj nie uderzam w glowe, raczej korpus i nogi
lubie silowo rozwalac przeciwnikow a gdy widze ze zawodnik slabszy to zaczynam fantazjowac - jakis obrot, czekanie na blad/szukanie dziury w gardzie i takie tam...
gdy jest silniejszy to przyczajam sie jak tygrys (he he) - kolysze sie usypiam (jak a. ignashov) i w odpowiednim momencie wale... jak wejdzie to ide za ciosem (czasem zbyt zywiolowo - ale czas mnie nauczy pokory)

ps. po jednym z malaszy (trafilem w kolano kolegi) nosilem gipsowa skarpetke przez miesiac... mialem potem mala schize zeby mocno kopnac... przeszlo!
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
rei all:)
moja postura:
184 cm wzrostu, przy wadze.....68 kg :?
ulubione tehcniki:
-mawashi geri w serii (w udo i na głowę)
-uderzenie łokciem w góre (hiji age-chyba dobra nazwa?!)
-gyaku tsuku w obronie,najczęściej morote
-ushiro geri w kontraataku i obronie..

pozdrawiam...
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
w serii?? co to znaczy??
hiji hiji, ale hiji w kumite sie raczej nie stuka....
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
heh, fajnie byłoby to jakoś usystematyzować. może wtedy dałoby się odpowiedzieć na pyt czy istnieje jakakolwiek zależnośc między budową a ulubionymi technikami. jeśli ktoś ma propozycję jak zbudować taką ankietę, to proszę o kontakt. obliczenia moge porobić.
ja sam nie mam ulubionej techniki, bo najchętniej to bym swoimi kilogramami gościa do ściany i kolanami, dlatego nie mógłbym na pustyni czy łące walczyć, za to w windzie nie boje sie nikogo :) nawet misia gogo
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

w serii?? co to znaczy??
hiji hiji, ale hiji w kumite sie raczej nie stuka....




dlaczego nie????/Nightwolf, jezeli to jest na chudan to jak najbardziej .W Kyokushin nie wykorzystuje sie tylu przydatnych technik jak wspomniane łokcie, i nie wiem dlaczego instruktorzy nie ucza uderzen łokciami w zakresie dozwolonym w czasie walki sportowej czy nawet w zastosowaniu na ulice(na głowe )- moze to wynika z ich niewiedzy ( tylko teraz pojawia sie pytanie po diabła robi sie miedzynarodowe seminaria , zgrupowania, szklenia?????) czy z braku checi do rozwijania sie, probowania czegos nowego (????) .To samo dotyczy wykorzystywania kolan , przeciez nie jest to tylko i wyłacznie domena Muay Thai - kolana tez sa w Kyokushin - tylko kto nauczy ludiz ich poprawnie uzywac??
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
ja nie wiem jak w innych klubach/stylach ale u nas instruktor Kyokushin uczy bardzo wielu technik hiji( z góry, z dołu, z boku) i bynajmniej tylko na głowe i to dosyc czesto, czesto rowniez lokiec wystepuje w schematach ktore pokazuje nam sensei, by mozna bylo je wykorzystac na ulicy, i UCZY nas ich, ale w sparingu na treningu raczej nikt nie wali hiji, kolana jak najbardziej
  • 0

budo_narwaniec
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slask

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
190cm wzrostu 125kg 8O
piesci-wszystkie mozliwe udezenia na glowe i korpus(zawody)czasami lokcie.nogi-lou kiki(zwlaszcza wewnetrzne),hiza na uda i korpos,wszystkie frontalne kopniecia,mawashi na judan obie nogi na glowe opadajace z gory lewe :)
z racji wagi demonem szybkosci raczej niejestem :cry: .raczej jak czolg z IIwojny powoli do przodu :twisted:
  • 0

budo_c0m4r
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
182 cm i 85 kg
Na luznych sparingach lubie troche "zamieszac" podczas walki aby zmylic przeciwnika. najczesciej przednia noga robie uramawashi i zazwyczaj po tej technice partner przechodzi od razu do kontrataku myslac ze jestem w pozycji niezdolnej do kontynuowania technik a ja wtedy uderzam druga noga ktora stala z tylu maegeri na ktore sie dosc mocno koles nabija po czym kontynuuje atak rekoma - 90% ludzi daje sie na to zlapac i dostaja niezle baty chco sztuczka dosc prosta.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
tylko ja tutaj przy moim zwroście jestem chucherkiem?!ech...masakra...
  • 0

budo_artolinio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BT-stok

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
wzrost-172 cm
waga- 170 kg
wiek- 22 lata
zawód -karate 6 lat :)
Ulubione hobby-kopnięcia szczególnie z obrotu szybkie i precyzyjne;p
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
85KG, 174,5cm

Ulubione techniki:

Mae-geri jodan (dochodzi do gościa mającego 210cm!) mavashi-geri na wszystkie strefy, low-kick i low-kick spadający z jodan

z ręcznych wszystkie hiji jakie poznałem, seiken i uraken shita-tsuki (95% skuteczności wbijania w splot słoneczny) i techniki shuto łamiące żebra, obojcyk i uderzające w skroń

w tych technikach po prostu mam największą skuteczność

ulubione pozycje... standardowe kamae-te kyokushin, często niedoceniane neko-ashi-dachi (najłatwiej się kopie wykrączną techniki prose, a wykrączną przy moim wyćwiczeniu można nawet wbić tobi-ago-hiza-geri, ofcoz jak ma się siłę w nodze wyskoczyć z chusoku)
z niskich zenkutsu-dachi
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

ulubione pozycje... standardowe kamae-te kyokushin, często niedoceniane neko-ashi-dachi (najłatwiej się kopie wykrączną techniki prose, a wykrączną przy moim wyćwiczeniu można nawet wbić tobi-ago-hiza-geri, ofcoz jak ma się siłę w nodze wyskoczyć z chusoku)
z niskich zenkutsu-dachi


:) ciekawe co na twojego posta Nightwolf powie, który ma dziwne podejście do pozycji walki.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Witam, nowicjusz sie klania :)

190cm. 75 kilo.

Ulubione techniki: shita tsuki, ago uchi, soto uke, a z kopniec to, czego jeszcze nie potrafie: ushiro mawashi geri jodan, uchiro uchi kage :)
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Wnuk, o co z tym chodzi, neko jest dobre nie do ataku lecz do kontry, ale to też zalezy od sytłacji, jak ościu wpycha się góra, a nogi pozostają w miejscu to mae-geri na ago od razu zablokuje chama i da chwilkę czasu na przeprowadzenie kontry (szybki jestem, więc moge sobie na to pozwolic)
  • 0

budo_mistake
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
a tera ja 8) 172 cm 65 kg moje ulubione: ręka noga ręka noga ręka noga ręka noga - na wszystkich poziomach nad ziemią :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024