Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego tu tyle nienawisci ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Dlaczego tu tyle nienawisci ?
Witam !
To moj pierwszy post, ale czytam to forum od dluzszego czasu. Niby forum o karate, ale widze ze dominuja wypowiedzi ludzi zwiazanych z Kyokushin i pokrewnymi "twardymi" stylami. I niestety widac duzo nietolerancji, zeby nie powiedziec pogardy dla wszystkiego co nie ma w sobie stylu kamikadze czyli "przyjmij i oddaj".
Slowo shotokan czy aikido wzbudza tylko zlosliwe komentarze i usmiech politowania. Z drugiej strony, wiekszosc zgadza sie ze nie wazny styl tylko czlowiek. Jego indywidualne predyspozycje psychiczne i fizyczne, talent i dryg do walki. Wiec jak to jest ?
Ciekawi mnie zwlaszcza czy sa na tym forum osoby pozbawione uprzedzen do tych popularnych "wysmiewanych" stylow. Jakos nikt sie nie chwali ze trenuje "malo skuteczne" karate. Czyzby wszyscy z Kyokushin ?

:wink:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego tu tyle nienawisci ?
A gdzież tu nienawiść ?
Ja nic takiego nie widzę, wszyscy oceniają systemy po jego skuteczności co też jest, no daleko wątpliwe. Ale faktem jest, że człowiek ze szczoteczką do zębów w rękach może kogoś nią zabić, ale będzie mu trudniej niż temu z nożem. To są fakty i niestety z faktami nie wypada dyskutować.
A czy nie ma tu takich co są spoka knockdown ? Są, jest Sławuś Szaszyszem zwany, Wesley obecnie trenujacy Goju ryu, jest Laser bodajże gosoku, Lord von Banan shotokan i wielu innych.

No ale mówiac, że shotokan uczy skuteczności w walce to jest tak jakby powiedzieć, że kyokushin uczy boksowania :) to nie było złośliwe :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego tu tyle nienawisci ?
I dlaczego nazwałeś się Telex ? Trzeba iść z postępem możel lepiej Telefax albo Fax, hm a moze SMS albo MMS ? Taaa postęp podstawą :)


Bez urazy to żarty.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego tu tyle nienawisci ?

Witam !
To moj pierwszy post, ale czytam to forum od dluzszego czasu. Niby forum o karate, ale widze ze dominuja wypowiedzi ludzi zwiazanych z Kyokushin i pokrewnymi "twardymi" stylami. I niestety widac duzo nietolerancji, zeby nie powiedziec pogardy dla wszystkiego co nie ma w sobie stylu kamikadze czyli "przyjmij i oddaj".

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś stworzył temat, w którym wypowiesz się na interesujący cię temat np. jak należy robić mae-geri w Shotokan. A np. moim zdaniem przyjmowanie ciosów dobrą taktyką nie jest - wymyślono przecież coś takiego jak garda, bloki, uniki itd. :)

Slowo shotokan czy aikido wzbudza tylko zlosliwe komentarze i usmiech politowania. Z drugiej strony, wiekszosc zgadza sie ze nie wazny styl tylko czlowiek. Jego indywidualne predyspozycje psychiczne i fizyczne, talent i dryg do walki. Wiec jak to jest ?

Proponuję zapoznać się z wątkiem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i poczytać co też za dziwactwa ludzie wypisują, a co gorsze - wkładają je w głowy swoim uczniom.

Ciekawi mnie zwlaszcza czy sa na tym forum osoby pozbawione uprzedzen do tych popularnych "wysmiewanych" stylow. Jakos nikt sie nie chwali ze trenuje "malo skuteczne" karate. Czyzby wszyscy z Kyokushin ?
:wink:

Czy są pozbawione uprzedzeń? Pewnie i są, ale jeśli zaczniesz robić coś innego i dochodzisz do wniosku, że ćwiczenie przez X lat niczego właściwie cię nie nauczyło, to jakież można wyciągnąć wnioski? Robiłeś coś z wielkim zapałem, a tu okazuje się, że to niewiele warte... I zaczynasz się zastanawiać dlaczego tak było i co z tym zrobić. Ale większość ludzi tego nie widzi, bo ma klapki na oczach i nie wystawia nosa poza swój ogródek.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego tu tyle nienawisci ?

Z drugiej strony, wiekszosc zgadza sie ze nie wazny styl tylko czlowiek. Jego indywidualne predyspozycje psychiczne i fizyczne, talent i dryg do walki. Wiec jak to jest ?


Czlowiek jest najwazniejszy, to sie zgadza ale duze znaczenie ma rowniez to co on cwiczy, jakim narzedziem sie posluguje.

Pozdrawiam
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego tu tyle nienawisci ?
Telex to moja stara ksywka, jeszcze ze szkoly.

A wracajac do tematu to wszystko fajnie, ale dlaczego tyle wypowiedzi jest na nie, wrecz probujacych osmieszyc inne style, czy sposob treningu np "8kyu kyokushin nap..ala 1-2 kyu shotokan" ? Nie bylo ani jednego glosu sprzeciwu. Albo Jarek... "nie przyjmuje slowa krytyki od nikogo kto nie jest zwiazany z knockdown" (sorry, z pamieci - moze bylo ciut inaczej, ale sens taki) Czy to nie pycha i lekcewazenie ? Jak mozna lekcewazyc przeciwnika ? kogokolwiek, cokolwiek trenowal. Nie ma ludzi niepokonanych, a porazki ucza szacunku dla innych. W przeciwnym razie mozna sie mocno zdziwic... jak Wesley z bokserem :lol:
Ktos kto trenuje z zaangazowaniem i solidnie zawsze bedzie niebezpieczny. Niezaleznie od tego co trenuje i jakich "narzedzi" uzywa.
Zgadzam sie z Szaszyszem ze nie mozna miec klapek na oczach i trzeba uczyc sie wszystkiego od wszystkich. Tym bardziej dziwia opinie "aikido ? - o cienizna..." "shotokan ? - strata czasu..." Tak jakby czlowiek trenujacy np ten nieszczesny shotokan byl do tego przymurowany i mial zakaz trenowania czegokolwiek innego. A jak powie trenowalem shotokan to dostaje nalepke "cienias". Nie wiem jak wy ale ja widze karate jako sztuke walki bardzo otwarta. Nie ma przeszkod zeby przyjac garde bokserska jak w kickboxingu, uderzyc hakiem czy sierpowym, lokciem jak w Muay Thai, podciac czy szarpnac jak w judo. Nie uwazacie ze karate tez sie zmienia ? Pewnie jest roznie w roznych klubach, ale ogolnie podzialy stylowe sie mocno komplikuja. Tylko oceny i uprzedzenia zostaja :wink:
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego tu tyle nienawisci ?
Nawiązujesz do mojej wypowiedzi na forum uderzaczy. Już się z niej tłumaczyłem (była nieco "ludowa") , ale nie zamierzam do końca życia wszystkich przepraszać.
Według mnie niesłusznie oskarżasz ludzi, którzy po prostu mają swoje zdanie poparte jakimś doświadczeniem. Jeżeli zamiast zakładania durnych tematów, przejrzałbyś dokładnie forum, nie znalazłbyś tam żadnego tekstu w stylu "shotokańcy to cieniasy". Jeżeli są argumenty - to raczej rzeczowe. Chodzi tylko o wyjaśnienie nieporozumień, w jakie wprowadza się ludzi na treningach różnych stylów, robiąc im wodę z mózgu. Myślę, że dojście np. do wysokich stopni w shotokan wymaga wielkiego wysiłku, litrów potu i duuuużo czasu poświęconego na trening form. Stąd tym ludziom należy się tak samo szacunek. Ale niech mi nikt mówi, że to idealny styl do nauki walki realnej, czy fulkontaktowej.
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego tu tyle nienawisci ?

Nie wiem jak wy ale ja widze karate jako sztuke walki bardzo otwarta. Nie ma przeszkod zeby przyjac garde bokserska jak w kickboxingu, uderzyc hakiem czy sierpowym, lokciem jak w Muay Thai, podciac czy szarpnac jak w judo. Nie uwazacie ze karate tez sie zmienia ?

Bullshit. To nie jest tak, że coś gdzieś zobaczysz, a potem to zastosujesz (przyjmiesz bokserską gardę).
Na tej zasadzie można by nic nie ćwiczyć, tylko obejrzeć parę gali k-1 i już być ulicznym masterem. Dobre nawyki zyskuje się przez długi i żmudny trening. Złe tak samo. Najlepszy przykład to kolesie ze stylu xxx, którzy jak zobaczą worek, podchodzą do niego w pozycji zenkutsu dachi.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego tu tyle nienawisci ?
No i widzisz... nic nie zrozumiales.
Chodzi mi o to ze pelno na tym forum wypowiedzi aroganckich, wrecz chamskich. Wszyscy tu sa super ekspertami walki realnej. Osiagneli juz kosmiczny poziom i na slowa krytyki takiego jak ja "kibica telewizyjnego" sie baaardzo irytuja. Durny post... dzieki za grzecznosc.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego tu tyle nienawisci ?

Ciekawi mnie zwlaszcza czy sa na tym forum osoby pozbawione uprzedzen do tych popularnych "wysmiewanych" stylow. Jakos nikt sie nie chwali ze trenuje "malo skuteczne" karate. Czyzby wszyscy z Kyokushin ?


Czyli co z tego mogę równie dobrze wniskować że kyokushin jest stylem ,,tawrdym" -skutecznym .... i tu zonk tak nie jest ostatnio patrzac na róznice które pojawiają sie miedzy stylami nowoczesne style karate zakładają walke w parterze czyli sa skuteczniejsze bo mozna juz walczyc nie tylko w stojce ale takze w parterze np Shidokan. Z twojego postu telex wnioskuje takze ze style sie ciagle modernizuja twoim zdaniem shotokan i kyokushin sie modernizuja i tu znowu zonk moze same sekcje ucza inaczej ale zalozenia systemu sztuki walki nie zmieniaja sie gruntownie opieraja sie one na standartach przyjetych lata temu ktore na nieszczescie trenujacych trwaja do dzis byl gdzies w archiwum o rozwijaniu sie sztuk walk poszukaj ... co do nie tolerancji kazdy uwaza jak mysli ale zawsze opiera swoje przemyslenia o fakty shotokan=kata + cos tam kyokushin=kata+ knockdown boks=nockout itd . zazwyczaj widac jakie cechy dominuja w systemie na co kladzie sie nacisk w kyokushin przynajmniejna mojej sekcji na walke sportowa w shotokanie obseruje ze nacisk polozono na kata co tez moim zdaniemjest dobrze bo przynajmniej ten styl zachowal swojego ducha .itd ...
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego tu tyle nienawisci ?

shotokan=kata + cos tam kyokushin=kata+ knockdown boks=nockout

No i tutaj pepe trafiłeś w dyszkę. poklon

Telex - wyluzuj się. Nikt tutaj się nie mieni superfajterem. Sorry za "durnego posta".
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego tu tyle nienawisci ?

Ciekawi mnie zwlaszcza czy sa na tym forum osoby pozbawione uprzedzen do tych popularnych "wysmiewanych" stylow. Jakos nikt sie nie chwali ze trenuje "malo skuteczne" karate. Czyzby wszyscy z Kyokushin ?

:wink:


Forum pozbawione jest absolutnie wszelkiego rodzaju uprzedzen. Nikt nikogo nie wysmiewa ze trenuje shotokan czy takie tam, chodzi tutaj o cos innego o podejscie do zagadnienia jakim jest walka. Pietnujemy i bedziemy pietnowac podejscie gdybaczy teoretykow ktorzy nigdy nie walczyci w pelnym kontakcie gdyz tylko pelny kontakt pozwala sie nauczyc walki. Wiele gorzkich slow sie tutaj przelalo i wiele sie zapewne jeszcze przeleje, czasem nawet trzeba bylo kogos przeprosic, tak bywa. Nie mniej styl nie mozna sie oszukiwac determinuje umiejetnosci walki a co za tym idzie tez skutecnosc w tym co sie robi, to nie jest moj czy Jarka wymysl, takie sa fakty a najlepiej jest sprawdzic to na sali sparojac z kims z innego stylu. Potem wszytsko jest jasne. Tu nie ma zadnej nienawisci poprostu walka o swoje racje czasem moze za ostra ale tak bywa, zreszta najfajniejsze jest to ze w koncowym etapie zawsze dochodzimy do konsensusu.
Piotrek
PS. Jarek powie ze pieprze jak polamany :)
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego tu tyle nienawisci ?
Ok, szanuje takie poglady choc nie do konca sie z nimi zgadzam.
"styl determinuje skutecznosc" - to ma sie nijak do "najwazniejszy jest czlowiek"
Ale wiem o czym mowisz, jeszcze nikt nie zostal ekspertem walki wrecz wykonujac tylko ciosy w powietrze.
Bylem swiadkiem takiego zdarzenia. Facet byl agresywny, w pewnej chwili zaatakowal mojego kolege. W odpowiedzi dostal taki strzal ze nie moglismy dziada pozbierac z ziemi, ciagle czegos szukal... A kolega nie trenowal sztuk walki, trenowal rzut oszczepem ! Mial sile i szybkosc. Jakie wnioski ? Przerzucic sie na lekka atletyke ? Bardzo skuteczne !
Walka rzeczywista jest nieprzewidywalna, dlatego lepiej ostroznie mowic o "skutecznosci" i "realizmie".
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego tu tyle nienawisci ?
Tu nawet nie chodzi juz o realizm wiadomo ze ten kto cos cwiczy zawsze bedzie silniejshy(nie dotyczy szachów-chyba ze masz przy sobie drewniną szchownicę ) -sprawniejszy od przeciwnika ktory nic nie trenuje a sztuki walki które ucza sie wiekszej skutecznosci wiekszego przygotowania do walki -mozna powiedziec ucza cie szybiej reagowac staraja sie w tobie wyuczyc pewne nawyki np jezeli juz lezysz na ziemi co wtedy zrobic własnie dlatego uniwersalne i teoretycznie skuteczne sztuki walki maja tak wielki wpływ -jezeli uczysz sie kombinacji zachowania w róznych sytuacjach wiecej walczysz niz robisz i cwiczysz formy napewno bardzo duzo ci to pomoze w walce ulicznej chyba ze jestes atakowany przez kilka -kilkanascie osob ale i nawet wtedy masz szanse uciec i jeszze przy tym kilku napstnikow poturbowac :)
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego tu tyle nienawisci ?

A wracajac do tematu to wszystko fajnie, ale dlaczego tyle wypowiedzi jest na nie, wrecz probujacych osmieszyc inne style, czy sposob treningu np "8kyu kyokushin nap..ala 1-2 kyu shotokan" ? Nie bylo ani jednego glosu sprzeciwu.

Jak to nie było :)


Albo Jarek... "nie przyjmuje slowa krytyki od nikogo kto nie jest zwiazany z knockdown" (sorry, z pamieci - moze bylo ciut inaczej, ale sens taki) Czy to nie pycha i lekcewazenie ?


Wiesz to jest tak, że chłopakom nie odpowiada ćwiczenie styli
które mówią wiele o ideałach i tradycji, a do walki są do dupy
bo można się nauczyc co najwyżej ładnego kata

Chłopaki wolą ćwiczyć style mniej idealistyczne, bardziej rujnujące
zdrowie, które do walki realnej też są do dupy. :)

Ale tak powżnie, to przy całym moim sentymencie do tradycyjnego
karate, to jak się tylko z nowu pojawi shido w Warszawie (i będzie
o rozsądnej porze :) ) to walę tam jak w dym. A kobudo odkładam se
na czas kiedy będę już walczyć. Wtedy mogę dla przyjemności
machać nunchaku, albo gadać o tym jak to mogłem się trzaskać
ale mi etyka BUDO nie pozwalała :-) , ale wtedy to bedzie
prawda a nie ściema.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego tu tyle nienawisci ?


A wracajac do tematu to wszystko fajnie, ale dlaczego tyle wypowiedzi jest na nie, wrecz probujacych osmieszyc inne style, czy sposob treningu np "8kyu kyokushin nap..ala 1-2 kyu shotokan" ? Nie bylo ani jednego glosu sprzeciwu.

Jak to nie było :)


No właśnie, ja się burzyłem :) .
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego tu tyle nienawisci ?
Ja tu nie zauwarzyłem pogardy itp. bywa ożywiona dyskusja i wymiana zdań ale fakty są faktami. Jeśli mówimy o stylu to o większości go ćwiczących, nie o wszystkich. O wartości systemu oczywiściel ludzie trenujący go znaczą jednak jeśli weźmiesz 1000 shotokanów i 1000 shidokanów to o wiele większe prawdopodobieństwo jest że więcej wygranych walk będzie po stronie shidokanu. Mówię o ludziach nie ćwiczących nic poza tym jednym stylem. Takie konie z klapkami:)
Jeśli trenujesz shotokan to przyjzyj się kolegom z klubu. Czy zdecydowana większośćź z nich potrafiła by walczyć na ulicy???
przyjzyj się i oceń nie po sobie, bo być moze jestes świetny ale po innych w klubie. Czy prezętują wysoki poziom odpowiadający kolorowi paska? Bo z doświadczenia wiem że w stylach tradycyjnych jest normą, że ludzie z niebieskimi i nawet brązowymi paskami kopać porządnie nie ptrafią a i jeden przypadek widziałem że nawet pięści człowiek zacisnąc nie potrafił.

Nikt mi tu nigdy nic złego nie powiedział, że gosoku trenuję a Slaszyszowi że kyoru uprawia, więc nie ma tu nienawiści o której piszesz, poprostu fakty o SPOREJ CZĘŚCI ludzi trenujących tradycyjne systemy.

ło matko ale się rozpisałem..
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego tu tyle nienawisci ?
Laser dzieki za konkretnego i rzeczowego posta poklon
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego tu tyle nienawisci ?
Shit, ci cholerni poszkodowani ciągle nie chcą się przyznać, jak to ich strasznie tutaj gnębią i molestują :) :) :sex_anal:
Na pewno są zastraszeni przez złych shidokańców i innych takich nietolerancyjnych :evilbat:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego tu tyle nienawisci ?

Shit, ci cholerni poszkodowani ciągle nie chcą się przyznać, jak to ich strasznie tutaj gnębią i molestują :) :) :sex_anal:
Na pewno są zastraszeni przez złych shidokańców i innych takich nietolerancyjnych :evilbat:


hehe, jeszcze jak!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024