Skocz do zawartości


Zdjęcie

Akido - 3 wersje....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Akido - 3 wersje....
Witam! Jakis czas temu rozmawialem a roznych sztukach walki z gosciem ktory "znakomicie zna sie w temacie" - podlo haslo akido...no i koles zaczynal mi wmawiac ze sa 3 rozne wersje akido:

1. pokazowa - nik sie nie bije i nie walczy - jakies przewrotey, generalnie bez uszczerbku na zdrowiu

2. sportowa - powszechna w Polsce - trenuja zawodnikow rekreacyjnie oraz do walk sportowych

3. bojowa - "tajna" - ciezko na nia trafic i ta sztuka walki jest ponoc bardzo brutalna :) i wogole best of the best...nawet na 100kg boksera taki akidoka moze wyskoczyc i go zalatwic.

I teraz pytanie: ile w tym wszystkim jest prawdy??? szczegolnie w punkcie 3...bo mimo ze spokojnie moge powiedziec ze specjalnei sie nie znam na SW to o "bojowym" i "best of the best" akido to nie slyszalem.......Pozdrawiam.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido - 3 wersje....
no to jest tak.. nie ma w tym za grosz prawdy.. no nie.. jest , bo aikido istnieje. I tu sie prawda konczy.
1. aikido pokazowe? Hmm pierwsze slysze..
2. Aikido sportowe? W sensie co ? polski Zwiazek Aikido ? Przy PKOL ? Nie.. no nie ma czegos takiego. Aikido ( i tu bym sklamal mówiac ,ze nie ma wersji sportowej) w wersji sport istnieje. sam kiedys widzialem to na video. Nie rozumiem tego ale tak jest Nie rozumiem tez plywania synchronicznego, figurowej jazdy na nartach i kilku innych rzeczy
3.Bojowa i tajna? Hmm.. no.. aikido jest sztuka wojenna wiec jest bojowe. Tajna? Hmm. u mnie w dzielnicy sa trzy szkoly aikido. W calej Wawie chyba kilkanascie.. co tu tajnego ?

PS. Daj namiar na tego goscia.. juz mi sie podoba.. gawedziarz..

Aiki
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido - 3 wersje....
czyli mozna to DELIKATNIE ujac tak: w kazdym z tych 3 punktow kryje sie grosik prawdy o akido (generalnie)...a koles chcac mi zaimponowac "znakomicie" ubarwil historyjke i podzielil sobie na 3 wersje....ciezko powiedziec czy wymyslil to na poczekaniu czy ktos inny nagadal mu bzdur a on w to gleboko wierzyl...po prostu kolesiowi nie uwierzylem - klamal jak z nut o wszystkim i wszystkich - rzeczowa rozmowa nie miala jakiegokolwiek sensu....smutne ze tylu palantow chodzi po swiecie...:(
  • 0

budo_grey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido - 3 wersje....
Mnie się wydaje, że to typowy teoretyk entuzjasta. Usłyszał kilka różnych opinii o aikido i w jego głowie zrodziła się taka właśnie dziwna wizja aikido. Pamiętam jeszcze dyskusje o SW zanim zacząłem ćwiczyć i były one właśnie utrzymane w takim klimacie. Totalna bzdura ubrana w tajemnicze fatałaszki.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido - 3 wersje....
Alez on powiedzial szczera prawde...

Za word "aikido" wstawcie se inne podobne, tez bedzie dobrze...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido - 3 wersje....
no coz.. oto spotrowa wersja aikido
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Aiki
  • 0

budo_evendim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido - 3 wersje....

no coz.. oto spotrowa wersja aikido
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Aiki


A czy ktos moze przyblizyc o co tam tak naprawde chodzi :?: Na czesci zdjec zdaje sie ze jeden z zawodnikow ma noz. 8O
Czy mozna wykonywac dowolne ataki czy tylko okreslone :?: Jakie techniki sa dozwolone :?: Czy moze to sa tylko predefiniowane uklady :?:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido - 3 wersje....
Poszukaj w archiwach tego forum, kiedyś Boruta to opisywal dokładnie.
  • 0

budo_mera
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido - 3 wersje....
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] na powyszej stronie ja jednym z obrazkoow widac ze gosciu udezajac kolesia w twarz pochyla sie a przeicez z tego co wiem techniki w aiido wykonuje sie nie pochylajac sie przynajmniej tehcniki tachi waza moge sie oczywiscie mylic no ale coz .Jezeli chodzi o temat moj sensei niedawno wspominal ze aikido jest efektowna i skuteczna sztuka oborony ale niestety takze mówił ze nie ktorzy mistrzowie SKALI ŚWIATOWEJ ucza aikido tylko efektownego ktore ladnie wyglada ale nic niedaje i sam mówil ze zna pare takich osoob wiec to co jest wspomnia ne moze byc po czesci prawda ale nie do konca .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024