Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawody w Shidokan dla młodzieży ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Zawody w Shidokan dla młodzieży ?
Mam takie pytanie czy są organizowane jakieś młodzieżowe mistrzostwa Polski w Shidokan Karate , jak tak to jakie sa zasady w jakich formułach sie walczy , czy uzywa się jakiś ochraniaczy ?
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Shidokan dla młodzieży ?

Mam takie pytanie czy są organizowane jakieś młodzieżowe mistrzostwa Polski w Shidokan Karate , jak tak to jakie sa zasady w jakich formułach sie walczy , czy uzywa się jakiś ochraniaczy ?


Jeszcze nie bylo zadnych zawodow bo styl w Polsce nowy jest, Mariusz na pewno cos wymysli ale po samym kyokushin to raczej nie masz co tam szukac gdyz bylbys wielokrotnie zaskoczony technikami jakich nie ma w kyoku. Formula triathlonu jest dla zawodowcow a jak walcza amatorzy to ni wim, tzn wiem ale nie powiem :)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Shidokan dla młodzieży ?
Znaczy nie chodzilo mi oto ze po kyokushin pojde odrazu do shidokan na zawody ,raczej chcialem skonfrontowac jakie byly by walki dla mlodziezy czy odbywaly by sie jako full contact czyli wejsc z lokcia ,kopniecia kolanem w głowe -osobiscie uwazam ze nie bylo by to dobre chyba ze mlodziez walczyla by w kasakch z kratka :P i w ochraniaczy na korpus. Wiem jedno takie zawody byly bo o wiele ciekawsze i bardziej pouczajace niz zawody w kyokushin .
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Shidokan dla młodzieży ?
Witam!

Oczywiscie przepisy walki sportowej dla mlodziezy roznia sie znacznie od tych dla seniorow. Juniorzy walcza jedynie w formulach bare knuckle. Zabronione sa kopniecia kolanem na glowe i kopniecia frontalne w twarz.

Co do zawodow w Polsce. Do tej pory nie bylo jeszcze turniejow w naszym kraju. Byc moze w tym sezonie zaczniemy cos organizowac. Zawodnicy musza sie odpowiednio do walk w Shidokan przygotowac - to troche trwa, a zalezy nam na dobrym poziomie i bezpieczenstwie startujacych.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Shidokan dla młodzieży ?
A uderzenia rękami na głowe np w rękawicach ? Jake są wzorce w innych karajach ? Czu bedą np ochraniacze na tułów dla bardzo młodych tak jak w tkd / ?
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Shidokan dla młodzieży ?

A uderzenia rękami na głowe np w rękawicach ? Jake są wzorce w innych karajach ? Czu bedą np ochraniacze na tułów dla bardzo młodych tak jak w tkd / ?


Z juniorami sprawa wyglada nastepujaco: kazdy kraj ma swoje wewnetrzne przepisy prawne warunkujace udzial mlodziezy niepelnoletniej w rywalizacji sportowej. We Francji np. sa spore ograniczenia w kwestii walk pelnokontaktowych, a w np. Gruzji wolno wszystko. :)
Jezeli chodzi o Polske - na pewno osoby w Twoim wieku nie beda walczyc w rekawicach. Caly regulamin sportowy dla dzieci i mlodziezy jest wlasnie przez nas konstruowany, dlatego dokladnie nie wiem jeszcze jaki ksztalt bedzie on mial dla poszczegolnych kategorii wiekowych.

Uzywanie ochraniaczy ma na pewno swoje racjonalne uzasadnienie i jest brane pod uwage, aczkolwiek nie przesadzone.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Shidokan dla młodzieży ?

Uzywanie ochraniaczy ma na pewno swoje racjonalne uzasadnienie i jest brane pod uwage, aczkolwiek nie przesadzone.


Pozdrowienia,
MR.


Suspensory to podstawa :)
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Shidokan dla młodzieży ?
Suspensorium (dla kobiet hogo) i szczeka sa obowiazkowe na kazdych zawodach Shidokan, czy to juniorow czy seniorow.
Piszac o ochraniaczach dla juniorow mam na mysli np. ochraniacze piszczeli, napiestniki czy ochraniacze tulowia.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Shidokan dla młodzieży ?
[quote name="Mariusz Radliński"]Suspensorium (dla kobiet hogo) i szczeka sa obowiazkowe na kazdych zawodach Shidokan, czy to juniorow czy seniorow.
[quote]

To sie Jarek ucieszy bo moj wewnetrzny lok nie wiedziec czemu zawsze wchodzi mu na... :) :) :) skoczek tylko potem jest gorzej jak sie Jarek zdenerwuje :evil:

Piotrek
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Shidokan dla młodzieży ?
Ja tam nie wiem co robi Jarek jak się zdenerwuje ale osobiście wolę nie wiedzieć :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024