Skocz do zawartości


Zdjęcie

wesley vs bokser


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

wesley vs bokser
Witam!

Od niedawna chodze na thai box (4 treningi :) ), z karate narazie robie sobie przerwe. Otoz, na tym thaiu, wczoraj przyszlo na zajecia dwoch Rosjan (trener tez jest Rosjaninem) cos tam pogadali z trenerem i dawaj na zajecia. Kiedy zaczelismy dobierac sie w pary trener zawolal mnie i przydzielil mi wlasnie jednego z tych "nowych". Szybka ocena przeciwnika :wink: - ok 187 cm wzsostu, szczuply, ok 19 lat- mysle sobie: dam rade 8) . No i zaczelo sie... walki zadaniowe... najpierw tylko lewy prosty, pozniej lewa wszystko, pozniej prawa itd... na koncu 3 min sparing. Panowie jeszcze nigdy nie bylem tak bezradny w walce z kims (to byla lekcja tylko boksu). Gosciu byl zajebiscie szybki, super sie ruszal i naprawde mocno bil. Nawet nie moglem mu nic powiedziec bo po Polsku nic nie kumal :D Przez 3 min. walki z nim udalo mi sie go JEDEN RAZ TRAFIC W TWARZ!!!!! Ogolnie jestem zalamany i znajduje sie w glebokim dolku psychicznym limo ... ale to jeszcze nie wszystko! Trener po treningu powiedzial mi, ze ten gosciu ma dopiero 16 lat przestraszony

Pozdrawiam wszystkich bokserow :twisted:
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: wesley vs bokser
Wesly to sie nazywa przebudzenie ze snu :) Teraz wiesz to co my wiemy od dawna. WItaj w naszym gronie :) :)
Piotrek
PS. NIe zalamuj sie w koncu jestes karateka z twardego stylu przyjmij wszystko na szczeke a potem oddaj tak zeby nie trza bylo poprawiac :) :twisted: :wink:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: wesley vs bokser
A najlepiej idź potrenować karate tradycyjne, kata te sprawy - finezją zabijesz za 30 lat.
No Michał, właśnie takie doświadczenia zmuszają ludzi to podejmowania radyklanych decyzji 8)
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: wesley vs bokser
Dzieki chlopaki za slowa otuchy!

Piotrek- teorie znalem, lepsza praca nog, dobre uderzenia itp. Ale kurwa nie wiedzialem, ze to taka rzeznia bedzie :) :twisted:

Jarek- wlasnie myslalem o aikidio... jakbym przechwycil mu reke... dzwigienka... zakrecilbym nim troche... chyba tak zrobie... :wink:

Pozdrawiam

P.S.
Dzisiaj sie zemszcze :twisted:
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: wesley vs bokser

Piotrek- teorie znalem, lepsza praca nog, dobre uderzenia itp. Ale kurwa nie wiedzialem, ze to taka rzeznia bedzie :) :twisted:
:


Che che cisnie mi sie na usta a nie mowilem :) ale dobrze ze troche popodrozujesz po swiecie MA podroze ksztalca i dzieki temu Twoje Karate bedzie lepsze, pelniejsze po porstu teraz bedziesz patrzec na wiele rzeczy tak jak i my i nie bedziesz nas uwazal za oszolomow. Krotko mowiac "Without trust there is no respect. "
Piotrek
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: wesley vs bokser
Gorzej jak on zakreci tobą ,ale próbować zawsze można :P
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: wesley vs bokser
No wlasnie Piotr, tylko wydawalo mi sie, ze psychicznie jestem nastawiaony na takie zdarzenie. Nie uwazalem Was za oszolomow bo sam mialem podobne zdanie (m.in. stad Shidokan). No ale teoria i praktyka to dwie rozne sprawy 8)

Pozdrawiam
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: wesley vs bokser

No wlasnie Piotr, tylko wydawalo mi sie, ze psychicznie jestem nastawiaony na takie zdarzenie. Nie uwazalem Was za oszolomow bo sam mialem podobne zdanie (m.in. stad Shidokan). No ale teoria i praktyka to dwie rozne sprawy 8)

Pozdrawiam


Wiesz ja przezylem Cos podobnego na treningu Oyama Face Full Contact, tez bylem przerazony swoja bezradnoscia wobec kolesia ktory trenowal 2 lata boks, praca nog, balans cialem, lekkos wyprowadzania ciosow, wszystko bylo inne, trudne do zablokowania w sposob ktory ja znalem ( tzn. karatecki ), potem jak byla opcja w atakiem na nogi bylo tylko ciut lepiej, co tutaj duzo mowic boks to bardzo dobra sztuka walki a jezli chodzi o uderzenia rekoma to nie ma nic lepszego, ale po to trenujemy zeby sie uczyc, jak juz zdobedziesz jakies solidne podstawy w boskie to ponownie odkryjesz karate ktore znales ale ono bedzie inne teraz bardziej skuteczne i tak naprawde Twoje. Mam nadzieje ze jak sie spotkamy bedziesz mogl nas duzo nauczyc!
Piotrek
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: wesley vs bokser

Mam nadzieje ze jak sie spotkamy bedziesz mogl nas duzo nauczyc!


A ja mam nadzieje, ze sie spotkamy... a uczyc bedzie nas ktos inny :)

Pozdrawiam

P.S.
Dzieki za wsparcie :) :wink:
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: wesley vs bokser

Jarek- wlasnie myslalem o aikidio... jakbym przechwycil mu reke... dzwigienka... zakrecilbym nim troche... chyba tak zrobie... :wink:

Nie mysl za duzo . Jak bedziesz probowac z dobrym bokserem aikido to dlugo niepowalczyc.
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: wesley vs bokser
Bardzo dobry post wesley. Można sobie trenować karate i 10 lat, a tak nic to nie pomoże nawet na takiego juniora k-b/thai/boks. Taką samą historyjkę opowiadał mój trener z kicka, jak to przyszedł na pierwszy trening k-b, a trenował tejkłondo już z 7 lat. Skasował go 16-latek, który ćwiczył ze 2 lata.

Z drugiej strony wesley, albo sam się o to prosiłeś, albo twój trener to idiota. Jeżeli byłeś "zielony", to trzeba było pójść do grupy początkującej, gdzie uczą podstaw, a bez podstaw, to możesz być nawet Mike Tyson, a i tak Cię zniszczą. Wnioskuje jednak, że nie miałeś innego wyjścia ( jest tylko jedna grupa, czy coś w ten deseń). Trener jednak powinien Cię czegoś uczyć, a nie wysyłać z miejsca na sparing do mistrza Iwana Jr. :) :)
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: wesley vs bokser

Nie mysl za duzo . Jak bedziesz probowac z dobrym bokserem aikido to dlugo niepowalczyc.


A Ty troche jednak pomysl... to byl zart.

Yayami ani sie nie prosilem ani nie uwazam swojego trenera za idiote. Grupy poczatkujacej nie ma a i za zupelnie zielonego sie nie uwazam. Sa to treningi z thai boxu gdzie nogami cos tam moge jeszcze zrobic. Rozumiem gdyby wrzucic na taki sparing jakiegos chudego osmio klasiste w okularach- to bylaby glupota, ale trener rozmawial wczesniej ze mna i wiedzial, ze cwiczylem karate przez jakis tam czas. No i mi pokazal gdzie moge sobie to karate wsadzic :) :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: wesley vs bokser
Spox, myślę jednak, że karate (kyokushin jak wnoszę z kontekstu) i tai na tyle się różnią, że warto jednak zacząć od takich pierdół jak pozycja, wyprowadzanie ciosów, poruszanie, a nie od razu sparingi. Ale looz, nie mam nic do twojego, za przeproszeniem, senseja :)
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wesley vs bokser

ale trener rozmawial wczesniej ze mna i wiedzial, ze cwiczylem karate przez jakis tam czas. No i mi pokazal gdzie moge sobie to karate wsadzic :) :wink:


Moim zdaniem powinienes minimum z pol roku pochodzic na
grupe podstawowa z kb albo boxu. Inaczej zmarnujesz czas.

A
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: wesley vs bokser
Ja tam uważam ze nawet gdy musisz sie juz sparować z kimś powiedzmy ze bez podstaw tego stylu ktory trenujesz to przynajmniej próboj wycigać wnioski z porażek.wesley masz jakies przemyslenia na ten temat co zle robiles ,co trzeba poprawic ?
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: wesley vs bokser

No i mi pokazal gdzie moge sobie to karate wsadzic :) :wink:

Pozdrawiam


W dupa ?
Tylko niech mi shidokanu, daidojuku i enshin nie wrzuca do jednego worka. :evil: z innymi systemami. My sie sami bronimy :)
Jarek mam racje?
Ledwo zywy po treningu
Piotrek
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: wesley vs bokser
Yayami- goju ryu, ale tez twarde 8) i masz racje z tymi "pierdolami"

Pepe- co do przemyslen, to dzisiaj mielismy podobny trening i trener podszedl do mnie i powiedzial, ze po ostatnim treningu bardzo dobrze trzymam garde :)

Piotrek niestety bardzo malo jest osob, nawet wsrod karatekow, ktore slyszaly o tych stylach albo wiedza czym sie one charakteryzuja :evil:

Pozdrowienia dla Shido Squat Swidnica 8)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: wesley vs bokser
Pieprzycie jak potłuczeni. Nazwijmy to co robimy rakieta i róbmy wszystko aby nie dostać wpierdol. Ja myślę, że to żadna jest polityka wielka czy strategia. Każdy strzał po pysku daje nam do myślenia i skłania do reakcji następnym razem. Uczymy się przez pokaz instruktorski (o ile dobry jest), przez sparowanie z innymi kolesiami, oprzez wymiane dościwadczeń (najlepiej ręczno-nożną :evil: )
Mnie się już znudziły hasła a to lepsze od tamtego - trenujmy to co jest optymalnym sposobem na ratowanie własnej dupy i będzie syćko piknie.

Piotrek :) trening był spokojny :)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: wesley vs bokser

Pieprzycie jak potłuczeni. Nazwijmy to co robimy rakieta i róbmy wszystko aby nie dostać wpierdol. Ja myślę, że to żadna jest polityka wielka czy strategia. Każdy strzał po pysku daje nam do myślenia i skłania do reakcji następnym razem. Uczymy się przez pokaz instruktorski (o ile dobry jest), przez sparowanie z innymi kolesiami, oprzez wymiane dościwadczeń (najlepiej ręczno-nożną :evil: )
Mnie się już znudziły hasła a to lepsze od tamtego - trenujmy to co jest optymalnym sposobem na ratowanie własnej dupy i będzie syćko piknie.


Amen :twisted:
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: wesley vs bokser

Pieprzycie jak potłuczeni.


Jesteś dla mnie wzorem moderatora :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024