Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krav Maga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga

...czy nie dobrze byloby woczas swietnie chodzic na nogach, balansowac, przeplatac, boksowac lewym i prawym prostym? A czy mozna sie nauczyc tego na krawce? Osadzcie sami.
K_P


Można! Przynajmniej w Szczecinie.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga

sloniak nie p...dol glupot i zarzuc ton mentorski bo ci kiedys czaszka eksploduje .swoj post trzeba bylo zaczac od odpowiedzi na moje konkretne pytanie czy krawaciarz ma szanse z zawodnikiem ktoregokolwiek systemu przeze mnie wymienionego?


Facet, jak nie rozumiesz odpowiedzi, to przenieś się na forum dla myślących inaczej.

NIE DA się odpowiedzieć na twoje pytanie, bo nie da się tego przewidzieć teoretycznie. Wynik walki zależy od tak wielu czynników, że to, jaki styl (system) trenują walczący, nie ma wcale decydującego znaczenia. Walczy bowiem człowiek, a nie styl.
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
DeDi walczy człowiek nie styl?
to znaczy ze adept karate tsunami ma realne szanse z zawodnikiem taja?
konczac temat KM bo juz mnie to meczy powiem tylko tyle ze oczywiscie wszyscy po trochu macie racje ,KM nie jest bezuzyteczna ale moim zdaniem powinna zostac na swoim miejscu czyli w sluzbach mundurowych.
wiecie co najbardziej mnie wkurwia.charakterystyczne dla wielu polskich klubow KM twierdzenie ze sa w stanie kazdego przygotowac do walki na ulicy i to w krotkim czasie bo KM jest ekstremalnie skutecznym i najlepszym na swiecie systemem walki bla bla bla
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Paranoja. System jest skuteczny dla służb mundurowych, ale nie jest na ulicę. Toż to się kupy nie trzyma. W Krav Madze nie ma prasowania mundurów i chodzenia w szyku, więc jedyne co się z niej da zastosować w "służbach mundurowych" to właśnie elementy tzw. walki bezpośredniej oraz zachowania w sytuacji realnej przy użyciu dostępnych środków czyli improwizacja. A taka jest właśnie ulica. I nie piszesz do dzieci tylko ludzi, którzy na tej ulicy już bywali.
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
sloniak napisal

I nie piszesz do dzieci tylko do ludzi,ktorzy na tej ulicy juz bywali

bua ha ha ha ha ha
sloniak nie rozumiesz jednej rzeczy
KM powinna zosta w wojsku bo dla niego jest stwozona jako uzupelnienie calej reszty przez co posiada pewna charakterystyke nie przystajaca do cywilnych warunkow i na pewno nie jest uniwersalna
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga

sloniak napisal

I nie piszesz do dzieci tylko do ludzi,ktorzy na tej ulicy juz bywali

bua ha ha ha ha ha
sloniak nie rozumiesz jednej rzeczy
KM powinna zosta w wojsku bo dla niego jest stwozona jako uzupelnienie calej reszty przez co posiada pewna charakterystyke nie przystajaca do cywilnych warunkow i na pewno nie jest uniwersalna


To nie jest do końca prawda.
KM narodziła się na ulicach Bratysławy gdy jej twórca walczył w obronie społeczności żydowskiej. Geneza KM to ulica, boks, zapasy, ju-jitsu.
W 1947 KM zaczęto wprowadzać KM do Hagany a pożniej do sił zbrojnych Izraela.
Mniej wiecej do lat 70 KM była utajniona, traktowano tą wiedzę jako broń, która dawała siłą zbrojnym, tajnej policji Shin Bet, i wywiadowi Mosad, przewagę nad przeciwnikami w tym ściśle określonym wycinku działań (mam na myśli walkę wręcz ).
Od lat 70 tą broń odtajniono, udostępniono cywilom.
Różnica między wersją cywilną a wojskową jest stosunkowo prosta a założenia sa podobne. W wojsku inne są wykończenia np: techniki kończące, dźwignie na kregosłup itd..., uczy się walką saperką karabinem, ekwipunkiem wojskowym, dopiero póżniej uczy się samej walki wręcz. W wersii cywilnej KM z oczywistych względów nie uczy sie ludzi "urywania głów" no i nikt raczej po ulicy nie chodzi z saperką. Mimo tych różnic podstawowe techniki są takie same jedynie wykończenia sa różne. Wynika to z różnych zadań stojących przed wojskowym który de facto ma za zadanie zabić (lub obezwładnić) i posiada do tego specyficzne narzędzia karabin, saperka, bagnet itd, natomiast cywil nie ma tego całego sprzętu no i ma zupełnie inny cel. Celem normalnego człowieka na ulicy jest wyjście z niebezpiecznej sytuacji bez szwanku, wobec tego czasami najlepszą taktyką dla niego jest przemyślana ucieczka.
Obecnie KM w Izraelu uczona jest prócz wojska, policji, itd... w szkołach podstawowych, świadczy to o uniwersaliżmie stylu.
Wyprowadzające z błedu pozdrowienia.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Odnośnie uniwersalizmu KM
nie chce się powtarzać więc wysyłam do mojego postu na stronie pierwszej tego tematu, punkt pierwszy. papieros
  • 0

budo_nn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Zauwazcie koledzy, ze odpowiedzi zaczynaja sie powtarzac, gdyz ow postac o nicku Gelo nie jest w stanie nic zrozumiec, ba nawet nie stara sie zrozumiec merytorycznych odpowiedzi ktore wiekszosc z Was w wyczerpujacy i pelny sposob udzilila.W zwiazku z tym proponuje abyscie zignorowali tego typa skoro nie ma nic sensownego do powiedzenia.Pozdrawiam
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
:shocked!:
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga

Zauwazcie koledzy, ze odpowiedzi zaczynaja sie powtarzac, gdyz ow postac o nicku Gelo nie jest w stanie nic zrozumiec, ba nawet nie stara sie zrozumiec merytorycznych odpowiedzi ktore wiekszosc z Was w wyczerpujacy i pelny sposob udzilila.W zwiazku z tym proponuje abyscie zignorowali tego typa skoro nie ma nic sensownego do powiedzenia.Pozdrawiam

Mylisz się NN. Jak widzisz na wyższym poście - zrozumiał :)
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
co do krawki odrazu mowie ze nie jestem przeciwnikiem tego stylu, jeden koles pokazywal nam elemty tego stylu itd nie wiem czy koles byl kompetentny ale byl w kosowie jest zawodowym rzolniezem itd ,jak jeszcze z holsami trenowalem jedne z kompli powiedzal ze to straszna lipa itd powiedzal mu rowniez ze szybko z nim skaczy no i wyszli przed silownie zaczela sie walka wojskowy zaczol lewym prostym moj kompel odskoczyl wyprowadzil lewy ,prawy walka doszla do zwarcia oboje zlapali sie za szyje przytulajac sie wojskowy probowal wlorzyc palce do oczu ale mu sie nie udalo przewrucili sie na ziemie no i na ziemi moj kompel zrobil dosiad no i zaczol kolesia okladac piesciami i wtedy walka zostala przerwana wojskowy cos tam powiedzal i poszedl niedawno sie dowiedzalem ze zaczol cwiczyc kicka :) ale faktycznie nie iwem jak na innych sekcjach jest ale to co on nam pokazywal to bylo jedno fajne lewy prawy kop w jaj odskok i prawy to mi sie podobalo,kravka polaczona z boksem lub z jakims innym stylem moze byc dobra ale sama same brudne sztuczki i uboga technika uderzen i chwytow nie bardzo ,odrazu mowie ze nie widzalem porzadnych trenigow tego stylu widzalem tylko co koles pokazywal i pokazy na eurosporcie pozatym dluzo jest negatywnych opin na temat tego stylu a jeszcze jedno w jedej z pierwszych edycij ufc gdzie byly takie zasady dozwolone co w kravce startowal koles no i niestety dostal becki

____________
Marcin
  • 0

budo_777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Trenuje KM od kilku miesiecy i moje spostrzezenia sa nastepujace. Sam system jest ciekawy,ma fajne rozwiazania wlasnie "na ulice", skierowane pod katem szybkiego,brutalnego kontrataku i ewakuacji. Byc moze grupy zaawansowane sparuja pod katem dluzszej walki. Minusem, natomiast, jest niezbyt dokladne szkolenie (nie jest to zarzut pod adresem skutecznosci KM,ale treningow). Jestem osoba, ktora nauczyla sie kopac cwiczac karate, a uderzac i trzymac garde na boksie, i kiede widze jak niektorzy ludzie zalosnie wykonuja te podstawowe elmenty,to nie zycze im zeby musieli niebawem sprawdzac swoje umiejetnosci. Moim zdaniem wszystko byloby jak nalezy, gdyby grupy byly mniejsze a na treningach OD POCZATKU pojawilyby sie takie przedmioty,jak tarcze lub worki. Reasumujac, Kravka jest super, jezeli "liznelo"sie przedtem jakies MA,lub ma sie zaciecie 'hooliganskie', w innych przypadkach jest lepsza niz brak trenownia. Pozatym swieta prawda brzmi: Walczy czlowiek, a nie styl (zwlaszcza na ulicy).
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Dodałbym, że treningi prowadzi trener, nie styl. W Szczecinie nacisk na dokładność i prawidłowe wykonywanie technik (zwłaszcza bokserskich) jest bardzo duży. I często są dłuższe walki. Aleprawdą jest, że Kravka jest w Polsce młodą dyscypliną i dopiero tworzy się pokolenie trenerów z prawdziwego zdarzenia.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga

Minusem, natomiast, jest niezbyt dokladne szkolenie (nie jest to zarzut pod adresem skutecznosci KM,ale treningow). Jestem osoba, ktora nauczyla sie kopac cwiczac karate, a uderzac i trzymac garde na boksie, i kiede widze jak niektorzy ludzie zalosnie wykonuja te podstawowe elmenty,to nie zycze im zeby musieli niebawem sprawdzac swoje umiejetnosci.


Kraver nie bedzie tak dobrze kopal jak karateka czy trzymal garde jak bokser, dlaczego? Bo Krav Maga to nie walka sporowa z 10 rundami, to gwaltowne starcie na ulicy, zderzenie ktore trwa kilkanascie sekund. Tu najwazniejsze sa odpowiednie reakcje!, oparte na bezwarunkowych oduchach. I to wlasnie wypracowanie tych reakcji jest podstawowym celem Krav Magi (a nie np: budowanie boksera), prosze spojrzec pod tym kantem na Krav Mage, wszystko staje sie logiczne, nie?. Wiecej na ten temat pisalem na stronie 4 tego tematu i nie chce mi sie po raz kolejny powtarzac dlaczego Kraver nie bedzie tak doskonale uderzal jak bokser czy podcinal jak judoka. Prosze laskawie to przeczytac moze sie wreszcie cos wyjasni.

Bzdura jest tez mit, ktory spotykam tu na kazdym kroku, ze Krav Maga jest dobra jako nakladka, ze dopiero w polaczeniu z innym stylem jest ok np. z boksem.
No to po kiego grzyba Imi (zalozyciel systemu) nie zostal przy boksie, zapasach czy ju-jitsu?. Glupio tak odwolywac sie do wlasnych wypowiedzi, ale naprawde nie mam ochoty zajmowac sie banialukami, (powtarzanymi po ludziach ktorzy niewiele o systemie wiedza), wiecej o tym na stronie czwartej tego tematu w mojej odpowiedzi dla gela.

Tracace cierpliwosc pozdrowienia.
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
a tak z zupaenie innej beczki
wczoraj w jednym z libelskich kin zobaczylem plakat pod tytulem 'Krav Maga z Jennifer Lopez' :?:
Obronca wiesz cos o tym?
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Był taki film z Jenifer Lopez, niepamiętam tytułu (ale to nie ma znaczenia) w którym Jenifer broniła się przed swoim exchłopcem. By się obronić zaczeła ćwiczyć Krav Magę, sam film z tego co słyszałem chyba jest średniawy. Z tego co wiem instruktorem uczącym Jenifer był jeden z uczniów Darena Lewina (lidera KM w Ameryce, mówi się o nim że jest nr 1 w USA, zresztą poznałem go osobiście, widziałem jak nauczał, i to co zobaczyłem wprawiło mnie w zdumienie połączone z nabożnym podziwem, sposób w jaki przekazywał wiedzę i uczył ach miodzio, to jest najwyższa klasa instruktorska).
Natomiast co do amerykańskiego odmiany Krav Maga, można się naprawdę ździwić, różnice w stosunku do tego co jest w Europie czy Izraelu są sporawe. I tu nie chodzi mi nawet o problem że trochę inaczej wygląda Krav Maga w wydaniu boksera, a inaczej w wydaniu judoki, wiadomo każdy z nich załapie z KM to co mu jest najbardziej znane. Nie chodzi nawet o podpasowani systemu pod własne warunki fizyczne.
KM w USA ewoulowała w kierunku Taj-boksu (bo akurat to jest w USA modne), takie patenty jak kopnięcia na udo, czy chwyt faceta za głowę i naciąganie na potężne kopnięcia kolanem są całkiem do rzeczy. Chociaż Daren Lewin to pierwsze źródło Krav Maga ( uczeń Imiego Lichtenfelda i Eyala Yanilowa) i prezentuje solidną bazę, niewiedzieć czemu w USA moda, ewolucja czy skrzywienie (jak chcą niektórzy) potoczyła się w tym kierunku.
A co do filmu nie wiem nie widziałem, he, he
Rozpisujące się pozdrowienia.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Ja na filmie nie bylam i na KM sie nie znam zupelnie, ale czytalam opis ze J.Lopez zmienia sie w grozna wojowniczke po ilus tam treningach :lol:
No comment
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga

Ja na filmie nie bylam i na KM sie nie znam zupelnie, ale czytalam opis ze J.Lopez zmienia sie w grozna wojowniczke po ilus tam treningach :lol:
No comment

Nie ona pierwsza. Van Damme po kilku treningach wygrał z Tong Po w Tajlandii :)
Że o wszystkich Karate tygrysach, od jeden do chyba 20, nie wspomnę.
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
fajną sobie znależli postać do promocji KM
chociaz w sumie w koncu to idolka małolatow i chwyt marketingowy moze chwycić :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024