Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krav Maga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga

:wink:
Pokonałem go jego własną bronią - kopnięcie maigeri (nigdy nie trenowałem tego typu rzeczy i sam się zastanawiałem później po akcji skąd taka a nie inna reakcja) kurtka na głowę i ściągnięcie na ziemię i kilkanaście uderzeń w zakuty łeb


front kick, kurtka na łeb, gleba i w dzióbek ... :lol: no offence, ale imho to raczej nie był dobry kicker 8) Kitu Ci ktoś zgrabnie nawciskał, albo niezbyt solennie wystrzegałeś się nadmiernej koloryzacji.
Pzdr
3mbri0n
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Cwicze jedno, drugie i trzecie (wszystko raczej rekreacyjnie, bo nie zamierzam zostawac mistrzem juz w niczym, ani tym bardziej nie oczekuje, ze takie umiejetnosci rozwiaza moje problemy na ulicy), krawka rozwija sie, ewoluje. Ale wg mnie - juz gdzies o tym pisalem - jest to rodzaj (posluza sie analogia z innej dziedziny) techniki szybkiego wyjmowania miecza, a nie regularna szermierka. Czesto szybkie dobycie szabli i ciecie - wystarczalo. Niekiedy jednak nie i trzeba bylo po prostu walczyc.
Teraz wracamy do realiow ulicy. Mozna sobie wyobrazic taka sytuacje - kopiemy goscia w jaja (jakze czesto zaczynaja sie tak, albo koncza akcje w krawce, prawda?), a on nic, prze nadal (mial np. supensoria), chwytamy za leb, a on ma kark jak bydle, wchodzi z nami w zwarcie itd. Tu juz przydalyby sie techniki, ktore jesli w ogole sa w krawce, to ich ledwo na kursie lizniemy.
Wyobrazmy sobie inna sytuacje - jest kilku napastnikow, nie daza do zwarcia, kazdy uderza jednego strzala (np. reka uzbrojona w klamke) i odskakuje, robia szybko, sprawnie, tak z lewa, prawa, zachodza z tylu, swoje akcje powtarzaja dotad, az w sposob znaczacy trafia przeciwnika - czy nie dobrze byloby woczas swietnie chodzic na nogach, balansowac, przeplatac, boksowac lewym i prawym prostym? A czy mozna sie nauczyc tego na krawce? Osadzcie sami.
Sytuacji ulicznych nie wymyslilem - znam je z autopsji.
K_P
  • 0

budo_in_sekt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kosmosu...

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga

Wyobrazmy sobie inna sytuacje - jest kilku napastnikow, nie daza do zwarcia, kazdy uderza jednego strzala (np. reka uzbrojona w klamke) i odskakuje, robia szybko, sprawnie, tak z lewa, prawa, zachodza z tylu, swoje akcje powtarzaja dotad, az w sposob znaczacy trafia przeciwnika - czy nie dobrze byloby woczas swietnie chodzic na nogach, balansowac, przeplatac, boksowac lewym i prawym prostym? A czy mozna sie nauczyc tego na krawce? Osadzcie sami.
Sytuacji ulicznych nie wymyslilem - znam je z autopsji.
K_P


a czego jak nie tego wlasnie ucza na kravmaga???
  • 0

budo_bujcon
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siedlce

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
8O
Nie był słaby ale zbyt pewny siebie a ja wyprzedziłem jego zamiary i gościa zatkało.I WCALE NIE KOLORYZUJĘ.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Jak nie widzisz roznicy to trudno.... Wg mnie na krawce nadal (pewnie sie to zmieni) uczy sie KILKU SEKWENCJI ruchowych na KILKA TYPOWYCH ZACZEPEK.
K_P
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Kubuś, cały czas porównujecie kogoś kogo uczył ktoś tam , czegośtam i nazywał to Krav Magą. Poczytajcie posty na Wu-shu o różnych oszołomach, którzy "czerpią swą wiedzę od mistrza, który ponoć był Chińczykiem" Czy na tej podstawie można się wypowiadać na temat wu-shu? Ktoś wam bajek naopowiadał o krawce, że to tylko kop w jaja. A to praktycznie ogromny, otwarty system, który nie boi się czerpać z wielu innych systemów, bo nie jest sportem, nie musi mieć przepisów. Tylko skuteczność. Jeżeli coś jest nieskuteczne znika z systemu. Jeżeli ktoś wymyśla nowe zagrożenie - krawka na bieżąco tworzy kontrpostępowanie. I ja nie mam klapek na oczach. Nie powiedziałem złego słowa o żadnym systemie. Mnie mierzi plucie na system, który powstał w konkretnym celu i zarzucanie mu nieskuteczności. A kto tą skuteczność osądzał? I jak ją sprawdzać, skoro próbujecie mu przeciwstawiać sportowców. Czy dobry krawaciarz miałby szansę w zawodach UFC z zawodnikiem jakieiś dyscypliny, według reguł tej dyscypliny? Pewnie że nie. Czy miałby szanśę na ulicy? Nie wiem, ale myślę że nie byłby bez szans. Czy miałby szansę przeciwko ulicznemu napastnikowi? Tak i po to jest ten system. Nie interesuje mnie zdanie Gelo nie dlatego, że mam klapki. Tylko dlatego, że ty je masz stary. Jesteś człowiekiem z misją ośmiesznia czegoś, czego nie znasz, nie rozumiesz i czego nie uda ci się ośmieszyć. Chociażby dlatego, że sam jesteś śmieszny. Rzucasz się i miotasz, ale nie czytasz innych postów. Po co skoro masz swoje zdanie. Czemu więc uznałeś, że ja mam mieć twoje? Moje poglądy podobają mi się na tyle, że nie widzę podstaw do ich zmiany. Na pewno nie po twoich wypowidziach. Kończę bo mnie to męczy.
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Sloniak, pozostaje nam juz chyba tylko wyhaftowac sobie na koszulkach logo jakie kiedys wisialo na stronie Stowarzyszenia KM - "Nobody likes us, and we don't fucking care"
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Lub wyjść z założenia: "Być może błądzę, ale tak mi z tym dobrze"
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Albo, eeeee... :> costam innego :>
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
sloniak nie p...dol glupot i zarzuc ton mentorski bo ci kiedys czaszka eksploduje .swoj post trzeba bylo zaczac od odpowiedzi na moje konkretne pytanie czy krawaciarz ma szanse z zawodnikiem ktoregokolwiek systemu przeze mnie wymienionego?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Na ulicy - jak najbardziej. Nie wiem po co ci odpisuję bo i tak się z tym nie zgodzisz. Wolno ci.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga

sloniak nie p...dol glupot i zarzuc ton mentorski bo ci kiedys czaszka eksploduje .swoj post trzeba bylo zaczac od odpowiedzi na moje konkretne pytanie czy krawaciarz ma szanse z zawodnikiem ktoregokolwiek systemu przeze mnie wymienionego?

A obelgi sobie daruj, bo nie jesteś w stanie objąć rozumem, ile mój łeb potrafi wytrzymać. Ton mentorski włącza mi się wtedy, gdy mówię do kogoś, kto sprawia wrażenie, że nie chce zrozumieć (albo nie może - niepełnosprawność jest tu usprawiedliwieniem), iż każdy ma prawo do swojego zdania. A to co ty robisz, czyli w stylu "...co wy pierdolicie" to nie jest własne zdanie tylko pusta negacja. I do tego cholerny szowinizm. A także niczym nie zmącone poczucie własnej nieomylności, bardzo błędne z reguły.
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
twoj ostatni post pomine milczeniem chociaz nie za bardzo wiem w czym przejawia sie moj szowinizm.ktory tekst byl szowinistyczny?
ale w koncu odpowiedziales na moje pytanie i oczywiscie masz racje z odpowiedzia sie nie zgadzam i domyslam jednoczesnie dlaczego zaznaczyles ze 'na ulicy'.
fakt KM nie ma ograniczen charakterystycznych dla sporow walki ale to jej niestety nie ratuje. twoim zdaniem kravat jest sie w stanie obronic przed atakiem zawodnika z ktorejkolwiek z nadmienionych dyscyplin?
chcesz powiedzziec ze uczac sie KM obronisz sie przed bokserem albo judoką?
przeciz to smieszne.
KM to zbor sztuczek nie powiem ciekawych i na pewno skutecznych ale tylko i wylacznie przy spelnieniu paru warunkow np.przeciwnik majacy blade pojecie o MA
trafiajac na zawodnika nawet na ulicy gdzie mozesz usiłowac chwytow tyou palec w oko nie masz szans bo nie bedziesz sie umial skutecznie obronic i tyle
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga

KM to zbor sztuczek nie powiem ciekawych i na pewno skutecznych ale tylko i wylacznie przy spelnieniu paru warunkow np.przeciwnik majacy blade pojecie o MA


Skad ty masz te informacje?
A moze ja cwicze w jakiejs dziwnej sekcji?
Naprawde, nie wiem czemu, ale my cwiczymy uderzenie, kopniecia, chwyty, parter, a gryzienie czy wkladanie palca w oko to uzupelnienie technik ktore cwiczymy.
A przeciez powinnismy cwiczyc tylko kilka sztuczek...
Czuje sie zagubiony...
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Saszak dlatego wlasnie mowie ze KM jest skuteczne w pewnych okolicznosciach ale mimo tego nadal twierdze ze w konfrontacji z wieloma innnymi systemami przegra
mowisz ze cwiczycie uderzenia-na takim poziomie jak boks czy kick?
chwyty i rzuty- na takim poziomie co judo czy bjj?
kopniecia-na takim poziomie co taj?
oczywiscie ze nie i dla tego KM mimo pewnej eklektycznosci nie wytrzyma konkurencji z innymi systemami chociaz nie przecze ze na wiekszosc polskich domorosłych zabijakow z pewnoscia wystarczy
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Gelo mam do ciebie pytanie bo tak czytam dyskusje i czytam ...

mowisz ze cwiczycie uderzenia-na takim poziomie jak boks czy kick?
chwyty i rzuty- na takim poziomie co judo czy bjj?
kopniecia-na takim poziomie co taj?

Tak napisales ... hmm... a nie pamietasz , ze Krav Maga to system stworzony dla potrzeb wojska i oddzialow antyterrorystycznych i nie mial w zalozeniu umozliwiac obrony przed mistrzem sztuk walk ale przed np innym zolnierzem ?
Po drugie w sytuacjach interwencyjnych gdzie KravM. przydaje sie bardzo trafienie na kogos kto dobrze opanowal sztuki walki jest szansa jak 1 do 100. A moze sie myle ? W kazdym razie chlopaki z interwencyjnych jakos sobie nie przypominaja nikogo takiego.
Po drugie to KM jak wskazuja posty ludzi tu zamieszczane ( no i chyba ty tez o tym wiesz jak sie wypowiadasz ) nie jest sztuka walki a systemem walki a wlasciwoscia systemow jest to , ze maja wypracowane techiki na okreslone sytuacje. Nie sa wiec martwe a rozwijaja sie wraz z kolejnymi instruktorami , ktorzy wnosza do nich cos nowego.

Zadales pytanie czy ktos trenujacy Krav Mage ma szanse z zawodnikiem trenujacym sztuke walki ... nie uwazasz , ze to lekko za duzy ogolnik. Stary ja trenuje sztuki walki od dawna ale wprawny technik KM zlozy mnie a niewprawnego zloze ja. To samo dziala w druga strone - gosc z kyokushinkan ( moge sie pomylic w nazwie ) z duzym doswiadczeniem ma szanse pokonac trenujacego KM a moze i nie. To dywagacje bo ci nigdy nie spotkaja sie na ringu czy macie.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga

mowisz ze cwiczycie uderzenia-na takim poziomie jak boks czy kick?
chwyty i rzuty- na takim poziomie co judo czy bjj?
kopniecia-na takim poziomie co taj?
oczywiscie ze nie


Tu się zgodzę z gelem Kraver nie będzie uderzał tak mocno jak bokser, czy chwytał jak judoka. Dlaczego? To wynika z metodyki treningu na te elementy zwraca sie mniejszą uwagę. Ale czy mocne uderzenie jest wyznacznikiem sukcesu w walce na ulicy? Chyba nie do końca...
i tu jest świetny momet na przypomnienie twórcy Krav Maga Imiego Lichtenfelda.
W latach 20 i 30 był bokserem światowego formatu, zwyciężając na mistrzostwach Europy (proszę porozmawiać z boksermi i popytać ich o techniki bloków i uderzeń z KM powiedzą to samo: to jest stary boks). Dlaczego więc Imi nie zatrzymał sie przy boksie?,
walcząc na ulicy z nazistami (w obronie społeczności żydowskiej), doszedł do wniosku że mimo jego całego doświadczenia sam boks na ulicy nie wystarcza.
No bo co zrobić gdy przeciwnik ma broń np: kastet, kozik, pałkę, cegłę, pistolet czy co tam więcej?, a gdy jest ich dwuch?, trzech? repertuar bokserski ( mimo mojego całego szacunku do boksu) nie miał odpowiedzi na takie problemy!. Podobnie się sprawa miała z technikami zapaśniczymi, mimo że Imi podobnie jak w boksie miał tutaj spore osiągnięcia. Znał także ju-jitsu od ojca instruktora policji (jednego z pierwszych ludzi wprowadzajacych ju-jitsu w tej częsci Europy). Mimo całych swoich umiejętności i wiedzy nie został ani przy zapasach ani przy boksie ani przy ju-jitsu, stworzył nową jakość Krav Maga. Technicznie było to sprytne i logiczne połączenie najlepszych elementów boksu, zapasów, ju-jitsu (i wiedzy z ulicy, stąd może ataki na krocze ) tworzacych nowy system. Jak powiedziałem była to nowa jakość a nie tylko kogiel mogiel trzech systemów, ta nowa jakość to miedzy innymi podejście do technik. Imi zaobserwował że w momencie zagrożenia ludzie wykonują określone ruchy ( odruchy bezwarunkowe) (np: kopnięcie w strefę krocza powoduje odruch cofniecia bioder i próbę zasłonienia rekami zagrożonej strefy). Praktyczne zastosowanie tej wiedzy oznaczało zbliżenie technik do naturalnych odruchów człowieka, po co walczyć z czymś co od tysiącleci mamy zakodowane w genach? To nowatorskie podejście oznaczało

po pierwsze: prostotę systemu, nie uczymy się nienaturlych skomplikowanych technik, uczymy sie prostych obron i ataków maksymalnie zbliżonych do naszych odruchów bezwarunkowych.

po drugie: oznacza to relatywnie mały czas nauki samobrony KM, skoro większość systemu w nas siedzi trzeba go tylko wydobyć, zmodulowaći zoptymalizować do waunków realnego starcia.

Mógłbym mowić jeszcze wiele o roli metodyki nauczania, treningu mentalnym i przygotowaniu psychicznym do starcia, skupiłem sie tylko na aspekcie technicznym, zwracając uwagę na instynktowność Krav Maga (zbliżenie do naturalnych, bezwarunkowych odruchów) co za tym idzie na jej SKUTECZNO
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
SKUTECZNOŚĆ KM jest wlaśnie pochodną prostoty. Dlatego przy całym szacunku dla boksu, mocne uderzenie czasem nie wystarcza.

Mam nadzieję że nie zanudziłem nikogo tym wymądrzaniem się i mini wykładem, oświetliłem przynajmniej część założeń KM, tak by było to w miare jasne dla każdego.

Wykładowe pozdrowienia.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Acha jeszcze o czymś zapomniałem :roll:
Odnośnie prostoty i skuteczności KM.
W Krav Maga chcemy mieć kilka odpowiedzi (schematów ruchowych) na kilkaset zagrożeń, nie chcemy 1000 technik na 1000 zagrożeń.
W sytuacji zagrożenia nie zastanawiamy się czy robić technikę 952 czy 953, po prostu działamy odtwarzając odruchy te bezwarunkowe (lekko zmienione) jak i te warunkowe nabyte na treningu, to trochę jak z psem Pawłowa. Zmierzam do tego że przez prostote i nieskomplikowanie techniczne osiągamy skuteczność.

No nic kusi mnie napisać jeszcze wiele na ten temat, ale z nie chcę niegrzecznie :oops: zanudzać uczestników forum.
Jeszcze raz pozdrawiam.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga

:wink:
Pokonałem go jego własną bronią - kopnięcie maigeri (nigdy nie trenowałem tego typu rzeczy i sam się zastanawiałem później po akcji skąd taka a nie inna reakcja) kurtka na głowę i ściągnięcie na ziemię i kilkanaście uderzeń w zakuty łeb


Czyli po prostu Krav Maga! Brawo!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024