Skocz do zawartości


Zdjęcie

Asai Sensei


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Asai Sensei
Hejka, po 2 miesiecznej przerwie :)

Pytanko: slyszal kto z was kiedys o Asai Sensei???

Dołączona grafika

pytam, bo mialem okazje cwiczyc u niego przez ostatnie 2 miesiace, jak bylem w Kolonii. Gosc ma 8 dana i teraz szefuje Aikikai Deutschland. Oficjalnie prowadzi dojo w Duesseldorfie, ale raz w tygodniu przyjezdza do Koeln i czaruje :) przez 3.5h na macie. Chcialem porownac opinie innych z moja.

Wiecej o nim na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Asai Sensei
to ty jestes ten co pada na zdjeciu? :wink:

Asai robi aikido niezwykle delikatne i ma troche dziwne metody treningowe. Kiedys widzialem jak jego uke musial biegac wokol niego trzymajac koncowke jo, a sensei stal w srodku i robil takie szerokie ikkyo albo jakas inna technike za pomoca tego jo.
Potem robil to samo, tylko juz bez jo, ale dalej strasznie szerokie ruchy. No i na koniec pokazal raz wg niego superkrotka wersje - wreszcie cos normalnego dla mnie.
Innym razem chodzil z rekami w gorze lub szeroko rozlozonymi na boki, przez caly staz..Nie lubie takich metod, mimo ze fajne i niezwykle estetyczne aikido robi.

A jak ci sie w ogole cwiczylo w Koeln?
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Asai Sensei
Mi się to co robi Asai nie podoba - jak to Szczepan ładnie określił jest za "delikatne" .... nie umniejszam przy tym jego umiejętności ....
Po prostu mnie takie aikido nie odpowiada ....
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Asai Sensei
Brałem udział w stażu z sensei Asai .Robi fajne długie aikido ale potrafi też i krótko .
  • 0

budo_kenny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Asai Sensei
Witam
Sensei Asai przyjeżdża do Polski, a dokładnie do Gdańska/Gdyni od paru lat. Zawsze jakoś tak w okolicach marca... Na treningach skupia się często na jednej technice, wykonanej w wielu wariantach. Od bardzo obszernych wersji do tych bardzo krótkich tak, że każdy coś tam dla siebie powinien znaleźć w zależności od tego co lubi.
Jak dla mnie bardzo fajne aikido.
Pozdrawiam
Adam
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Asai Sensei
jestem w kontakcie z jego uczniami w berlinie. te 'delikatne" metody wynikają z wpływów chyba Noro Sensei. Pan Borowski jest z nim w kontakcie. ja miałem parę razy okazję być uke Asai Sensei i powiem, ze mimo tych tanecznych kroczków i wymachów on kontroluje uke, nie wiem jak jego uczniowie. na stronce - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest kilka z nim filmików - przy ikkyo to ja jezdem uke :) :) :)
organizacyjnie jest tam niezły zamordyzm (w Niemczech znaczy się) i sie go tam boją... tyle wiem... acha chłopaki lubią piwo... swoi znaczy sie
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Asai Sensei

jestem w kontakcie z jego uczniami w berlinie.


Tak, a konkretnie to z kim?

te 'delikatne" metody wynikają z wpływów chyba Noro Sensei. Pan Borowski jest z nim w kontakcie. ja miałem parę razy okazję być uke Asai Sensei i powiem, ze mimo tych tanecznych kroczków i wymachów on kontroluje uke, nie wiem jak jego uczniowie. na stronce - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest kilka z nim filmików - przy ikkyo to ja jezdem uke :) :) :)
organizacyjnie jest tam niezły zamordyzm (w Niemczech znaczy się) i sie go tam boją... tyle wiem... acha chłopaki lubią piwo... swoi znaczy sie


A w ogole, to nie ma czegos takiego jak Aikikai Deutschland. A ze tego, ze ktos jest maly, zolty i ma 8 dana wcale nie wynika, ze musi byc dobrym metodykiem.
Niemieckie aikido nie jest zbyt bojowe, wiec facet pokazuje techniki "ogolnorozwojowe" raczej niz realistyczne. Mnie to nieco razi.

Aha, zapraszam wszystkich na staz w najblizszy weekend do dojo na Linienstr. Wiecej informacji na tanden-aikido.de.
  • 0

budo_kenny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Asai Sensei

A w ogole, to nie ma czegos takiego jak Aikikai Deutschland.


... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A ze tego, ze ktos jest maly, zolty i ma 8 dana wcale nie wynika, ze musi byc dobrym metodykiem.


tzn uważasz, że sensei Asai jest zlym metodykiem? hmm mam nadzieje, że masz odpowiednie kompetencje aby wyrażać tego typu opinie.

Adam
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Asai Sensei


A w ogole, to nie ma czegos takiego jak Aikikai Deutschland.


... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A ze tego, ze ktos jest maly, zolty i ma 8 dana wcale nie wynika, ze musi byc dobrym metodykiem.


tzn uważasz, że sensei Asai jest zlym metodykiem? hmm mam nadzieje, że masz odpowiednie kompetencje aby wyrażać tego typu opinie.

Adam


Sorry, faktycznie zapomnialem, ze sie przemianowali...zwracam honor.

co do kompetencji, to moze wyjasnisz, jakie trzeba posiadac, zeby wypowiadac opinie takie, jak moja. Mam nadzieje, ze nie trzeba byc do tego shihanem :) .

Zainteresowanych zapraszam 19-20.10 na Viktoriastr. do Hansa Helma, bedzie sie mozna przekonac, jak Asai uczy. Ladne to to moze i jest. Ale skuteczne to chyba na poziomie powyzej 6. dana, czego sobie i Panstwu zycze.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Asai Sensei
no niestety, a moze stety moja opinia pokrywa sie poniekad z dominujaca tu, ze Asai Sensei robi 'balet'. Fakt ze jego techniki nie sa moze super - mocne, ale mozecie uwierzyc, ze jak on je robi to wszystko dziala. Gorzej z prawie cala reszta na miom dojo w Koeln. Bylo paru gosci (miedzy innymi pierwszy po bogu - sensei Erik) ktorzy jak cos tam robili to nie bylo dyskusji, no ale wiekszasc nie.
Np.
- nikt praktycznie nie potrafil zakozyc kote-gaeshi tak zebym musial pasc, choc cwiczylismy razem specjalnie mocno, (uwaga teraz sie bede chwalil :) jak ja raz zalozylem kote z ataku ushiro, z takim szybkim zejsciem do dolu, to moj uke upadl na twarz i zrobilo mi sie strasznie glupio
- shihonage tez zakladane jest niezwykle lekko i normalnie nie ma prawa zadzialac, a pozatym poczatkujacy sa tu strasznie spieci tak ze podkladaka na maxa
- za to ruch maja tu ludzie genialny, naprawde - gdy robia cos na duzych kolach to chodzi wszystko zajebiscie
-duza wage przywiazuje sie do podstawowych technik: ikkyo, shihonage, kaitenage to obowiazkowe techniki na KAZDYM treningu
- co do tych technik z jo - no to tak to wyglada rzeczywiscie: uke trzyma koniec jo, lata jak satelita za senseiem (czyw okol) i tyle, podem fik i techniczka zrobiona, to akurat nie najlepsze, ale za to efektowne...

Na treningach w poniedzialki i w soboty, kiedy nie bylo Sensei Asai, a prowadzil kto inny (a mial kto, bo jest tu pare 4 i 3 cich danow) aikido nagle okazywalo sie ciut twardsze, szczegolnie na treningach Erika.
Ale jak powszechnie wiadomo :lol: to ludzie robia dojo i tutaj atmosferka jest zajebista - ludzie w wiekszasci chca cwiczyc, nawet ci co juz maja za soba ponad 20 lat na macie przychadza na wszystkie treningi, nawet dla poczatkujacych i cwicza. Extra.
Tak wiec odpowiadajac na pyt. Szczepana to cwiczy sie tu zajebiscie, chociaz nie takie aiki jak ja lubie, ale co tam - zawsze czegos sie nauczyc mozna, tym bardziej od Senseia, ktory byl bezposrednim uczniem dziadka.

pozdrawiam
  • 0

budo_biniu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Asai Sensei

...Na treningach w poniedzialki i w soboty, kiedy nie bylo Sensei Asai, a prowadzil kto inny (a mial kto, bo jest tu pare 4 i 3 cich danow) aikido nagle okazywalo sie ciut twardsze, szczegolnie na treningach Erika.
pozdrawiam


Mozesz podac jakis dokladniejszy namiar na to Dojo. Mam rodzine w Koeln (Koeln Wieden). Bywam tam w zasadzie co roku i chetnie bym odwiedzil Dojo o kotrym piszesz.

Pozdrawiam - Adam
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Asai Sensei

Mozesz podac jakis dokladniejszy namiar na to Dojo.


Jasne, dokladnego adresu nie pamietam, ale dojo jest na Vorgebirgstrasse , ale latwo trafisz:

z Koeln Hbf. bierzesz U-Bahn nr.12 w kierunku Zollstock, wysiadasz na przystanku Pohligstrasse i idziesz w lewo, ulica Vorgebirgstrasse, jakies 300m, na koncu tej ulicy po prawej stronie widac duuuzy budynek a na nim napis Bushido-Center - jestes na miejscu. Treningi sa w
Pon. 17.30-20.30 (2 treningi po 1.5h) <- pierwszy tr. dla poczatkujacych prowadzi Maria, potem dla zaawans. Erik
Czw. 17.30-21.00 (4 treningi = 3x1h + 1/2 h jo) <- sensei Asai
Sob. 10.00-12.00 (jeden) <- roznie
jeden trening goscinny kosztuje 7.50euro.

to tyle, jakby cos nie bylo jasne to pisz na priva.
pozdrawiam
  • 0

budo_kenny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Asai Sensei

co do kompetencji, to moze wyjasnisz, jakie trzeba posiadac, zeby wypowiadac opinie takie, jak moja. Mam nadzieje, ze nie trzeba byc do tego shihanem :) .


Podważanie umiejętności człowieka z 8 danem jest dla mnie śmieszne. Takie same mam odczucia jak ktoś podważa umiejętności Wysockiego, Hoffmanna itd. Niejednokrotnie przed ludźmi, którzy wygłaszają różne cuda na ich temat jest jeszcze bardzo, bardzo daleka droga żeby móc się z nimi równać zarówno pod względem technicznym jak i pod względem umiejętności przekazywania wiedzy jaką posiadają.
Oczywiście każdy ma prawo do wygłaszania swojego zdania... tyle że czasami poprostu nie wypada...

Adam.
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Asai Sensei

Niemieckie aikido nie jest zbyt bojowe, ..


W II Światowej pokazali co nie co z bojowości, pewnie mają dosyć :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024