Skocz do zawartości


Zdjęcie

ogólnorozwojówka w aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_zyx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

ogólnorozwojówka w aikido
witam,

jak wygląda ogólnorozwojówka w aikido? zwłaszcza interesuje mnie to w porównaniu do innych ma (bjj for example). czy rozgrzewka jest tylko rozgrzewająco-rozciągająca, czy też kładzie się nacisk na kondycję? a może zależy od instruktora? bedzie można za dwadzieścia lat wbiec na 4 piętro bez zadyszki (sic!)?

z góry dzięki za odpowiedzi...
  • 0

budo_takeda
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ogólnorozwojówka w aikido
Nie wiem ile masz lat. Ja mam aktualnie prawie 38 i wbiegnę na 10 pietro z lekką zadyszką pod koniec :oops:
Ale spoko, w zasadzie trenuję aikido tylko dla kondychy. Mam pracę, rodzinę, która dużo pochłania czasu i już dawno pogodziłem się, że nie zostanę WYBITNYM AIKIDOKĄ. Ale kondycja zalezy od trenera. Na treningach następujących panów kondycja była ważnym elementem treningu: Karol Matuszczak , Robert Plichta i Marcin Velinov. Rzucało mnie po kraju, to z każdym trenowałem.

Pozdr.,
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ogólnorozwojówka w aikido
ciekawe pytanie ale do rzeczy.. w sumie zawsze uważalem ,ze sprawy kondycji i ogolnego rozwoju nalezy pozostawic samemu sobie I zajac sie tym samemu. Dlategotez nie poświecam na treningach dużo miejsca tym sprawom. Szkoda czasu. Od tego organizuje treningi silowo-kondycyjne i szlus. ale jak sie raz na jakis czas przegnie z jumpingiem albo ilościa pompek to poprawia humor.

Aiki
  • 0

budo_maku
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ogólnorozwojówka w aikido
Ogólnorozwojowka w Aikido jest jak najbardziej stosowana przez insruktorow na moich treningach sa stosowane interwaly co tydzien mamy po 3 obiegi roznych cwiczen potem rozciaganie. W interwalach glownie sa cwiczenia z obciazeniem, takie regularne cwiczenia daja dobre wyniki na obozach letnich co sprawdzilem na swoim przykladzie :-) :-) :-)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: ogólnorozwojówka w aikido
Trening ogolnorozwojowy można spokojnie zafundować sobie samem, podstawowe ćwiczenia wykonując w domu czy na świerzym powietrzu nawet zimą.
A co do wbiegania na piętra, to mi przypadło mieszkac na dziewiątym, i pokonuje tą drogę piechotką codziennie przynajmniej jeden raz, zadyszki nie stwierdziłem, jedynie miekkie nogi czasami :)
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ogólnorozwojówka w aikido
U nas za ogólny rozwój odpowiada dział Aiki taiso. Poszczególne ćwiczenia to nie tylko możliwość rozgrzania, wzmocnienia ciała, ale przede wszystkim poznania i utrwalenia mechanizmów funkcjonujących w technikach, czyli czynników decydujących o ożywieniu i skuteczności form. Każde undo to klucz, zbiór informacji o technikach aikido. Na ćwiczenia mało związane z rozwojem w aikido raczej nie tracimy czasu.
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: ogólnorozwojówka w aikido
wiesz.. w to zalezy od stylu i nauczyciela .. u jednego to a u drugiego tamto..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024