Skocz do zawartości


Zdjęcie

opinie o nozu OSA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_darkan
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gda

Napisano Ponad rok temu

opinie o nozu OSA
Witam.

Chcialbym poznac wasze opnie na temat noza OSA. link ponizej:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W opisie tego modelu jest niewiele. Na sieci tez nic moge wiecej o nim wyskrobac ;/
Interesuja mnie wymiary ostrza, rekojeci.
Jaka jest jego wytrzymalosc i trwalosc. Chodzi mi o rdze i ogolna eksploatacje.
Z czego jest wykonana rekojesc?
Jakie widzicie jego zastosowanie oprocz rzucania ?


z gory tnx 4 help
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
jestem amatorem ale kilka miesiecy temu chciałem go kupić, do czasu gdy nie wziąłem do ręki; mam małą dłoń ale i tak nie miesciła się na rękojesci, uchwyt jest niewygodny i nie wyobrażam sobie jakiegoś praktyczne zastosowania -
wykonany jest w całości ze stali. rękojeść owinięta linką wymiary ostrza to ok 8cm (piszę z pamięci) , już wolałbym zwykłą finkę bo ma gardę i lepszy uchwyt.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
No więc... OSA jest jak zapewne wiesz robiona w dwóch wersjach - biała i czarna. Każda jest wykonana z innej stali. Zdecydowanie lepsza jest czarna ( i do tego tańsza ) , za to biała ma lepszą pochwę ( z klipsem )
Wbrew obiegowej opinii o nożach gerlacha OSĘ da sie naostrzyć... Da sie naostrzyć... hmm... chyba źle to powiedziałem... Da sie naostrzyc na tyle żeby podchodziła odrobinę pod definicję noża, ale do prawdziwej ostrości to jej brakuje... , a może to ja nie umiem naostrzyć? Wymiarów dokładnych nie podam bo już swojej nie mam i nie zmierzę, ale było to jakieś 16cm z czego 10 to rękojeść. A skoro już przy rękojeści jesteśmy to warto napomknąć, że jest okropnie niewygodna bo wystające częśći mające na celu powstrzymywanie sznurka przed obsuwaniem się ( chodzi o te bliżej ostrza) wcinają się w wewnętrzną część dłoni - radzę je spiłować ( zważająć aby krawędzie nie był ostre po zeszlifowaniu )
Trwałość noża jest daleka od wzorcowej i to bardzo...

Zaraz, zaraz ten opis brzmi jakby poważnie można było rozpatrywać zakup tego noża!!! NIE! nie kupuj go! A
Jakie są jego zastosowanie? Producent mówi, że to nóż survivalowy ale jako taki nie ma zastosowania moim zdaniem, więc jest do nieczego!
Do rzucania? Fakt, nadaje sie ( chociaż czubek znika po pierwszym rzucie)
, ale lepiej kupić tańszą rzutkę gerlacha.. ( podajże 48 zł )
  • 0

budo_darkan
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gda

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
Zapytalem sie o OSE poniewaz podoba mi sie:
-stylistyka
-niewielki rozmiar
-kolor
-cena
-teoretyczne zastosowanie

parametrow technicznych nie znalem i zostalem skutecznie zniechecony.

Czy mozecie polecic mi jakis lepszy noz w w/w granicach ?
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
Ja do rzucania kupiłem Cold Steel True Flight Thrower. Jest naprawde wytrzymały.Jest wykonany z stali Carbon V.Troche mi nie pasował duży kont ostrza i przeszlifowałem go po 20 stopni na strone i teraz goli jak inne noże tej firmy.Teraz spełnia role noża najcieższych prac a i porzucać można.
  • 0

budo_darkan
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gda

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
gdzie kupiles i ile kosztowal ?
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
Kosztuje 140zł. np.tu go dostaniesz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_darkan
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gda

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
podoba mi sie ten nozyk ;]
Powiedz jak to sie sprawuje w praktyce ? warty byl swojej ceny ?
Jest do niego jakas pochwa? najlepiej z klipsem do poziomego mocowania na pasku ? ;]
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
Sprawuje sie bardzo dobrze.Nie ma problemów z podważaniem, bo ma wzmocniony czubek.Jak linka na rękojeści ulegnie zniszczeniu łatwo mozna zmienić na nową.Myśle że wart jest swojej ceny.Przy tych czynnosciach, które wykonywał inny noż straciłby czubek.Pochwe trzeba dokupić .Sprawdz na stronie Cold Steela.
  • 0

budo_darkan
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gda

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
A wracajac do ostrosci ;]
mocno tepy byl ? Ile kosztuje ostrzenie ?
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
Tak wygląda

Dołączona grafika
Dla porównania, to straciłem czubek w mojej Mueli podważając zaschniete wieczko od puszki z farbą olejna.C.Steel przebije taka puszke i czubek ok :)
  • 0

budo_darkan
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gda

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
ciekawy jestem druhiej strony tej pochwy - jakie ma mocowanie.
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
Był naostrzony po duzym katem i dość tępy.Jeśli nie masz zestawu np Lansky z diamentowymi ostrzałkami to mozna kupić zwykłą osełke dwustronną za 1,90zl.Z paru kawałków sklejki zmontowałem podstawke w kształcie V.Na niej opieram pod kątem 20stopni dwie takie oselki i mozna ostrzyć zachowując odpowiedni kat.
  • 0

budo_darkan
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gda

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
Tak wlasnie rozgladam sie za rztkami jakimis - jaki jest jeszcze wybor ?
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
Cold Steel Pro Flight Thrower ale on nie jest z Carbon V tylko z gorszej stali węglowej.Właściwie tylko do rzucania...
  • 0

budo_darkan
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gda

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
Kontynuujac watek jakie sa wasze opinie na temat polskiego Trenera? Jak sie ma jego wielkosc do tego Cols Steela ?
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
Długość noża ta sama ok 270mm tylko trener jest z całkiem innej stali.
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
Kilka moich refleksji na temat OSY. Nosilem ze soba OSE ok 2 lat, byla wykorzystywana do prac codziennych, na wyjazdach do obozowych, do rzucania itd. I nie wiem, czy to ja mialem takie szczescie, czy tez wy trafiliscie na tak marne egzemplarze. Bo po tych 2 latach nie ma prawie sladu rdzy na niej, naostrzyc sie dala (choc prawda, ze nie w stopniu umozliwiajacym golenie :) ), a w poslugiwaniu sie na codzien, jej uchwyt byl znacznie wygodniejszy niz np "neck knives". Kilkaset wykonanych rzutow pozwala stwierdzic ,ze jest calkiem niezle wywazona, i sprawdza sie jako rzutka (a zadnym fachowcem od rzucania nie jestem). Czy warto kupic ? Jesli uda sie ja dostac w granicach 65 zl, to jak najbardziej warto.
Wojtek
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
witam

OSE nosze takze od 2 lat - i nie narzekam.
Nozyk mily jesli nie wymagasz od niego golenia ale prostych czynnosci np naostrzenia kijka na ognisko czy przeciecia paczki..
pozatym jest maly i latwo go ukryc (ja go nosze na pasku z tylu z prawej strony - tak ze czesc pochwy wchodzi w tylna kieszen dzinsow - szybko sie wyjmuje w takim ukladzie)
co do rdzy - po nocnym wypadzie do lasu kiedy caly czas padalo a ja musialem nim machac rano byl lekko zapruszony rdza - ale wystarczylo go mocniej przetrzec i jest OK :)
co do ostrzenia - hmm - tu jest gorzej.. raz na tydzien przy srednio umiarkowanym uzywaniu trzeba przejechac pare razy oselka.. (ja uzywam zwyklej - nic wyszukanego - a rezultat jest taki ze OSA ma caly czas wartosc uzytkowa - tzn tnie a nie rabie czy drze ;)
pozatym jest to dosc mocny nozyk - wytrzymal juz kilkaset rzutow (odleglosc ok 4 metry) - a przyznaje ze pare ladnych razy - szczegolnie na poczatku - trafil na plask w drzewko i zyje.. a moja Muelka niestety stracila ostrze przy takich zabawach.. a tak ja lubilem ;/

ogolnie - polecam - jesli nie masz zapedow na super ostra maszyne z kosmicznych materialow za rownie kosmiczne pieniadze - a szukasz tylko noza na codzien - ktorym mozna od czasu do czasu cos pokroic, porzucac czy sie obronic (latwosc ukrycia dzieki malym rozmiarom)
i to by bylo na tyle

// dzey
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
kolejny zadowolony posiadacz osy, moja goli (ale bardzo szybko przestaje :) ).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024