Skocz do zawartości


Zdjęcie

806(AFCK) i pare pytan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_xann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

806(AFCK) i pare pytan
Ostatnio wpadl mi w oko nastepujacy model nozyka:
BENCHMADE->MODEL 806(AFCK).
Zastosowanie noza: do walki (noszenie ze soba) i od czasu do czasu do pewnych zastosowan w domu.

Mam tylko pewne watpliwosci:

1. ten noz nie jest chyba otwierany na sprezyne (poprzez wcisniecie 1 guzika) tylko recznie. Jesli recznie to czy taki noz mozna odtworzyc jedna reka i dodam w miare szybko?

2. przyjete jest ponoc ze noz - a raczej dlugosc jego ostrza do walki - powinna miec co najmniej 3,5 cala (ten model ma 3,96 calowe ostrze co daje na nasze 10 cm). Do tej pory nie bawilem sie nozem ale czy 10 cm ostrza do walki ulicznej to nie za malo?

3. Czy sa tego typu noze sladane ale z ostrzem 15 cm? Nigdzie takich nie widzialem. Oczywiscie z takim dlugim ostrzem widzialem ale nie skladane.
A dla przykladu 15 cm ostrze chowajace sie w 18 cm rekojesci akurat by weszlo do spodni od jeans'ow.

4. Czy dodatkowo moglby ktos polecic mi taki dlugi (15 cm ostrze) nozyk, skladany, ale zeby mial otwory w rekojesci na palce zeby bylo mozna go trzymac jak kastet. Chodzi o to ze przy bardzo szybkich ruchach samym nadgarstkiem (a zeby ruch byl bardzo szybki trzeba miec luzne palce i nadgarstek), czasem moze zdarzyc sie, ze ten noz poprostu wyleci z dloni. Z otworami w rekojesci problem bylby zalatwiony.

Wielkie poklon poklon poklon dla osob co cos wiedza i odpowiedza na moj post. Dzieki.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: 806(AFCK) i pare pytan
Ja mam dla ciebie jedną odpowiedź:

Dołączona grafika

Ostrze wykonane ze stali D2 ma 5,5 cala długości, rękojeść wykonana jest z tytanu.

A nazywa się Camillus CUDA MAXX.

A kosztuje w USA ok. 140$.

Zdjęcie pochodzi z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 806(AFCK) i pare pytan
AFCK to nie automat.Jeśli chodzi ci o automat to może Benchmade AFO dł ostrz.3,75".Ja zamiast AFCK wolałbym Dark Star.Też sie fajnie otwiera,chyba że dla ciebie za mały(też 3.75")
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: 806(AFCK) i pare pytan
........ [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .......- poczytaj....
spuud
pozdraffia
  • 0

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 806(AFCK) i pare pytan
To co szukasz nazywa sie Sifu firmy REKAT (ostrze 5,4 cala, profilowana na palce rekojesc, co prawda bez otworow).
Sprawdz na gieldach itp. bo nowego to juz raczej nie dostaniesz....
  • 0

budo_xann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 806(AFCK) i pare pytan

Ja mam dla ciebie jedną odpowiedź:
Ostrze wykonane ze stali D2 ma 5,5 cala długości, rękojeść wykonana jest z tytanu.
A nazywa się Camillus CUDA MAXX.
A kosztuje w USA ok. 140$.
Zdjęcie pochodzi z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Fajny nozyk. Ale co to jest ta zintegrowana blokada? Mam to rozumiec ze taki noz w ogole nie ma blokady zabezpieczajacej? Znaczy sie ze trzymajc ten noz w reku otwarty, naciskajac na gorna czesc ostrza, noz sam sie zlozy??? Niezbyt ciekawa perspektywa dla palcow :-(
  • 0

budo_xann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 806(AFCK) i pare pytan

To co szukasz nazywa sie Sifu firmy REKAT (ostrze 5,4 cala, profilowana na palce rekojesc, co prawda bez otworow).
Sprawdz na gieldach itp. bo nowego to juz raczej nie dostaniesz....


Ta, to jest to. Dziwne, czemu taka firma jak REKAT juz nie istnieje. Szukalem innych odpowiednikow SIFu, ale nic nie znalazlem :-(
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: 806(AFCK) i pare pytan

Fajny nozyk. Ale co to jest ta zintegrowana blokada? Mam to rozumiec ze taki noz w ogole nie ma blokady zabezpieczajacej? Znaczy sie ze trzymajc ten noz w reku otwarty, naciskajac na gorna czesc ostrza, noz sam sie zlozy??? Niezbyt ciekawa perspektywa dla palcow :-(


Nie no chłopie... Jest to jedna z najmocniejszych blokad na rynku, ostrze jest blokowane przez część szkieletu. A wygląda to tak:

Dołączona grafika

Zdjęcie z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_xann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 806(AFCK) i pare pytan

Fajny nozyk. Ale co to jest ta zintegrowana blokada? Mam to rozumiec ze taki noz w ogole nie ma blokady zabezpieczajacej? Znaczy sie ze trzymajc ten noz w reku otwarty, naciskajac na gorna czesc ostrza, noz sam sie zlozy??? Niezbyt ciekawa perspektywa dla palcow :-(


Nie no chłopie... Jest to jedna z najmocniejszych blokad na rynku, ostrze jest blokowane przez część szkieletu. A wygląda to tak:

Hej.
No wlasnie, na nozach sie nie znam. Na zalaczonym przez Ciebie obrazku widze trzy 'male kolka':
- jedne niebieskie na ostrzu (jak sie domyslam z drugiej strony jest tzw. 'button' ktory sie kciukiem podwaza przy wyjmowaniu ostrza
- dwa bialoniebieskie kolka na niebieskiej raczce noza. Ta blokada o ktorej mowisz to to u gory bialoniebieskie kolko na raczce noza??? Jesli tak to jak zwalnia sie ta blokade? Poprzez wcisniecie tego kolka??? Ja na prawde nie znam sie na nozach, chce sobie kupic i zanim wydam 600 - 700 PLN chcialbym wlasnie dokladnie sie dowiedziec jak z tym jest - jesli to prawda co napisalem to potwierdz to, prosze. Noz chcialbym kupic na dlugie lata, a nie po zakupie wkurzony wrzucic do szuflady i zapomniec ze jak frajer wydalem 700 PLN. Za odpowiedz dziekuje.
  • 0

budo_piwosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: 806(AFCK) i pare pytan
A widzisz rękojeśc? Rękojeść jest podzielona i część tej rękojeści (ta którą widać na zdjęciu od dołu) wchodzi do środka i blokuje od tyłu ostrze.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: 806(AFCK) i pare pytan
Słuchaj, blokada to ten pasek stali/tytanu, on wchodzi do wewnątrz rękojeści nie pozwalając zamknąć się ostrzu.

Wygląda to tak:

Dołączona grafika

A tak wygląda zwykła blokada liner lock:

Dołączona grafika

Zdjęcia z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_xann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 806(AFCK) i pare pytan
[quote name="Lord von Banan"]Słuchaj, blokada to ten pasek stali/tytanu, on wchodzi do wewnątrz rękojeści nie pozwalając zamknąć się ostrzu.

Wygląda to tak:

Dołączona grafika

O, dzieki, teraz rozumiem. Wczesniej albo nie widzialem albo nie zwrocilem uwagi. Tereaz to jasne. Widzac od dolu, ta dolna czesc rekojesci zaklinowuje ostrze.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: 806(AFCK) i pare pytan

Jesli recznie to czy taki noz mozna odtworzyc jedna reka i dodam w miare szybko?


Można go otwożyć w ułamku sekundy jedną ręką...

przyjete jest ponoc ze noz - a raczej dlugosc jego ostrza do walki - powinna miec co najmniej 3,5 cala



Nic takiego nie jest przyjęte. Dupę uratowac ci może nawet ostrze o długości niecałych 2 cali, a do szermierki z przeciwnikiem z szablą to nawet 10" będzie śmiesznie mało... wszystko zależy od zastosowań. Można powiedzieć, że dla noża składanego noszonego na co dzień ostrze 3,25-4 cale to optimum. Łatwe noszenie, duży zakres zastosowań, obronić się można.
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: 806(AFCK) i pare pytan
Mam dziwne wrazenie, ze juz gdzies te pytania slyszalem ? ;) ale przejdzmy do rzeczy:

1. ten noz nie jest chyba otwierany na sprezyne (poprzez wcisniecie 1 guzika) tylko recznie. Jesli recznie to czy taki noz mozna odtworzyc jedna reka i dodam w miare szybko?


To kwestia cwiczen, po "oswojeniu" sie z nozem, bedziesz w stanie otwierac go niemal rownie szybko co noz automatyczny (wcale tak bardzo nie przesadzam ;) )

2. przyjete jest ponoc ze noz - a raczej dlugosc jego ostrza do walki - powinna miec co najmniej 3,5 cala (ten model ma 3,96 calowe ostrze co daje na nasze 10 cm). Do tej pory nie bawilem sie nozem ale czy 10 cm ostrza do walki ulicznej to nie za malo?


Mylisz troche pojecie "walki ulicznej". Przeciwko napastnikom nieuzbrojonym 10 cm w zupelnosci wystarczy, a przeciwko uzbrojonemu w noz ... No coz, noz nie bedzie walczyl za Ciebie, i jesli nie bedziesz potrafil sie nim poslugiwac, to roznica kilku cm nie bedzie miala zadnego znaczenia.

3. Czy sa tego typu noze sladane ale z ostrzem 15 cm? Nigdzie takich nie widzialem. Oczywiscie z takim dlugim ostrzem widzialem ale nie skladane.
A dla przykladu 15 cm ostrze chowajace sie w 18 cm rekojesci akurat by weszlo do spodni od jeans'ow.


Jak wyzej mogles przeczytac, sa, tylko po co ? Glowna zaleta foldera jest to, ze mozna go wygodnie nosic. Wyobrazasz sobie wygodne noszenie foldera o dl 18 cm ? Masakra. Majac 18 cm do dyspozycji, wolalbym te pieniadze wydac np na Camillusa CQB2 ze stalym ostrzem, ktory sie bardziej nadaje do walki, niz jakikolwiek folder. Choc jeszcze raz powtorze, ze walczy czlowiek, a nie noz.
Co do noza a'la kastet, to rozwiazanie ma wiecej wad niz zalet, a noza wcale nie trzeba trzymac luzno przy cieciach z nadgarstka, gdybys tak robil, to noz wylecialby Ci z reki przy samym cieciu.
Wojtek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024