Skocz do zawartości


Zdjęcie

opinie o nozu OSA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
WAR, a którą Ty miałeś OSĘ?
  • 0

GośćGuest_budo_wysz_*

Guest_budo_wysz_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
mam Ose od roku. Kupilem, bo spodobal mi sie ksztalt i , nie ukrywam, cena. Tak dla wyprobowania.

Noz jest calkiem mily, ale ciezki do naostrzenia, szybko sie tepi i (niestety) w lesie rdzewieje co pare godzin. Przydaje sie przy mniejszych pracach i np. jako noz miejski, wlasnie w tylnej kieszeni jak to juz ktos opisywal. Probowalem Ose nosic tez rekojescia w dol z tylu paska, ale niestety ma tendencje do wypadania w najmnie oczekiwanych momentach. Kilka razy narobilem sobie obciachu przy ludziach gdy np. na stacji benzynowej wypadala mi z lomotem na kostke brukowa ;)

Nie jest to zadna rewelacja, ale w gruncie rzeczy fajne malenstwo.[/list]

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA

Wbrew obiegowej opinii o nożach gerlacha OSĘ da sie naostrzyć


Dokładnie, to OSĘ produkuje łódzka firma Sanitas na potrzeby Gerlacha.
Nie byłbym może aż tak krytyczny w opinii o samym nożu- ale cóż, w swojej kolekcji go nie mam i raczej mieć nie będę...
OSA powstała jako nóż wojskowy i reprezentuje on podobne właściwości ( i bolączki) co cała nasza armia :? trudno jednak oczekiwać po nożu za takie pieniądze jakiejś wyjątkowej stali czy też harcore`owych parametrów.
Na pewno troszkę brakuje jej elementu określanego mianem "dopieszczenia". Oplot z linki można by było przecież wykonać w ciekawszy sposów (dlaczego nie w stylu Stridera?), a samo ostrze pozostawić nieco mniej surowe.
Za cenę OSY nie można jednak chyba oczekiwać niczego więcej.
Tatoine
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
Osa, fajny nozyk, swojego czasu mialem, ale sprzedalem na allegro... jakos niewygodnie sie to nosilo na pasku :)
W kazdym razie wrazenie sprawialo solidne, za takie pieniadze chyba nic solidniejszego sie nie kupi... Godne polecenia dla wszystkich ekonomicznych fanow fixed :)
  • 0

budo_iruś
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
Osę posiadam od 1998 roku, to jeden z pierwszych egzempalrzy. Używam Go do wszystkiego; dom, biwak a także do ratownictwa. To moja dodatkowa profesja. Zdarzyło mi się wyważać drzwi do samochodu, wybijać szybę a nawet pruć dach Poloneza. Fakt, jest zniszczona ale diamenty i wraca do normy. Chleb Nią się kroi kiepsko ale mimo to, to dobry nożyk. Ja kupiłem go bezposrednio u producenta za mniej niż 60,-
Teraz troche o nożu. Nie jest on produkowany przez Santoriusa na potrzeby Gerlach. Gerlach dostarcza tylko stal. Produkowany jest z wieloma oznaczeniami zgodnie z życzeniem nabywcy. Sprzedawany jest na całym świecie i cieszy się dość dużą popularnością przede wszystkim ze względu na cenę. W wielu jednostkach specjalnych uważany jest za świetny nóż "jednorazowego użytku" wyjąć, zabić, zapomnieć. I taka jest filozofia tego noża. Konstrukcja stworzona przez sowietów dla SPEC NAZU. Można go nosić odwrotnie-ja to czynię powszechnie przy akcjach-wymaga to jednak pewnych modyfikacji, żeby nie robiła siary wypadając na kostkę brukową. Stal uzyta do produkcji noża to wysokowęglówka więc ma swoje wady i wymaga "opieki" ale trzeba paiętać dla kogo został ten nóż skonstruowany(spec naz). Mimo kilku wad polecam OSA wz.98 wszystkim początkującym survivalowcom. Bo co najważniejsze można się przy tym nożu wiele nauczyć: przy ostrzeniu (a wymaga częstego)-trzymania kąta, dbałości i konsekwencji przy pielęgnacji (zarówno sam nóż jak i pochwa-rdzewiejące nity zwłaszca od strony wewnętrznej) a gdy zamontujesz do niej beczkę zwłaszca wzoru Krisa Revss to masz narzedzie które zawsze wyskoczy w krótkiej chwili z wewnętrznej kieszeni-tak Ją noszę od wielu lat i muszę Wam powiedzieć: już nie raz uratowała mi życie. Czarny, oksydowany na sposób wojskowy-jak broń strzelecka kawałek stali robi wrażenie. Zawsze!!! A oplot. Uważam, że jest całkiem przyzwoity jak na zwykłą linke spadochronową. Nie wymieniałem go od początku użytkowania a wirzcie mi: nie ma dnia żebym swojej OSY nie używał. pzrd iruś
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
Kurde jeszcze pare takich opisow i sprzedam balisonga a kupie OSE :)
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
Vince, to ja juz napisze tych kilka postow w stylu "OSA rzadzi!" a Ty nie sprzedawaj i nie kupuj tylko sie zamien. Oczywiscie ze mna. Daj znac czy chcesz czarna czy srebrna to jutro kupie :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
Taa, po co kombinowac, skoro mozna tak prosto wymienic :)
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
Jak dla mnie to Osa niewiele różni się od sledzia od namiotu, z tym że naostrzyć łatwiej tego śledzia... Produkować tak nieostre noże to po prostu skanda!!!
  • 0

budo_iruś
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
Wszystkim malkontentom od śledzi: masz zbędnę minimum 100 $ kupujesz coś w miarę przyzwoitego; ja polecam OSĘ młodym bidakom i tak jak napisałem przy tym nożu można się wiele nauczyć. Poza tym do golenia jest brzytwa a OSA jest nożem typowo wojskowym z wieloma wadami jakie te noże posiadają ale ma Ona też i zalety. Przy dobrej ostrzałce, cierpliwości i wytrwałości można Ją nieźle naostrzyć. A jako śledź do linki od namiotu też się sprawdza. :lol:
  • 0

budo_hawk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: opinie o nozu OSA
Stanowczo odradzam zakupu tego noza. Sam jestem nieszczesliwym posiadaczem tego czegos (przepraszam wszystkich fanow osy).Niewygodnie sie to trzyma w reku z pochwy wylata w najmniej oczekiwanym momencie

Jacek P.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024