Skocz do zawartości


Zdjęcie

Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
Na razie wiadomo tylko tyle, że będzie to składana maszynka z ostrzem ze 154CM, linersami z tytanu i okładkami z G10. Wymiary jeszcze nie są do końca określone. Ostrze ma wave (oczywiście) oraz owalny otwór do otwierania co w przypadku kerambitu z wave'm nie jest złym rozwiązaniem. Fotki z kończącego się dziś Blade Show West '2002 poniżej (dwa ujęcia kerambitu i sam Ernie ze swoim projektem w dłoni).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
uuuu..... nice :lol:
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
Definitywnie trzeba to bedzie zakupic , wyglada slodko.
Piter , nie wiesz w jakiel linni to bedzie ( ze wzgledu na cene mam nadzieje ze w fabrycznej )
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
Zdaje się Seiken, że ma to być full production emersonik. Byłoby nieźle... ale zanim to nastąpi będzie jak znam życie limitowana seria przedprodukcyjna czy coś takiego w cenie razy dwa :( a wersja dla ludzi to najwcześniej lato'2003. Klasyka, trzeba się uzbroić... w cierpliwość.
  • 0

budo_conrad
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
Rzuca na kolana 8O tylko czemu tak długo mam czekać :evil:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
Mam więcej informacji na temat nowej zabawki... jak będę jeszcze coś wiedział to będę uzupełniał. A na razie:

1. pierwsza edycja Kerambit'a będzie dostępna tylko w Japonii :(
2. nóż jest robiony dla jednego, konkretnego dealer'a (Japonia), a więc podobnie jak SOCFK (Extreme Outfitters), TANTO (I&I) czy Super Commander (TAD Gear).
3. jak już zapchają całą Japonię, to Emerson Knives będzie miał prawo sprzedawać te noże w USA także samodzielnie, ale tylko przez swoją stronę www a nie przez dealerów.
4. sam nóż będzie "chisel grind" ale w wersji produkcyjnej płaska strona będzie po lewej stronie, czyli odwrotnie niż w innych Emersonach.
5. można go nosić RAZEM z normalnym folderem:

Dołączona grafika
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...

5. można go nosić RAZEM z normalnym folderem


Albo sie nie wyspalem, albo umknely mi jakies istotne informacje... A czegos nie mozna nosic razem ze zwyklym folderem? A jesli tak to dlaczego? I nie kpie, tylko autentycznie chce uzupelnic wiedze... :?

AdamD
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...

5. można go nosić RAZEM z normalnym folderem

Albo sie nie wyspalem, albo umknely mi jakies istotne informacje... A czegos nie mozna nosic razem ze zwyklym folderem? A jesli tak to dlaczego? I nie kpie, tylko autentycznie chce uzupelnic wiedze... :?
AdamD


Chodzi o to, że projekt zakłada otwieranie go Wave'm "do przodu", czyli wyjmując w chwycie odwrotnym jak na Kerambit przystało. Daje to tę zaletę, że mimo noszenia klasycznego foldera w kieszeni (do celów użytkowych) możesz nadal używać Wave'a w kerambicie. A przykładowo jak masz w kieszeni folder (np. twój Point Guard) i włożysz jeszcze do kieszeni tak jak na fotce zamiast Kerambita np. Emerson'a Commandera czy SOCFK'a jako "szybkie ostrze selfdefense" to niestety, nie zrobisz z ich Wave'a żadnegu użytku...
  • 0

budo_gakusei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
Witam,

O nozach wiem malo, wiec wybaczcie :) Czy jest jakis noz o podobnym ostrzu ? Znaczy - w ksztalcie pazura ? Wiem, La Griffe, ale to male troszke jest, nie mialem nigdy w dloni i boje sie ze po prostu ze wzgledu na niewielkie rozmiary mogloby byc nieco niewygodne - nie bijcie - to tylko przypuszczenia 8) Moze jest wiec cos nieco wiekszego ? Najlepiej wlasnie noz skladany - wygodniejszy i bezpieczniejszy dla spodni ;) Czy rodzina nozy z ostrzem w ksztalcie pazura ma jakas konkretna nazwe ?


Pozdrawiam

Grzesiek
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
Tego typu noże określa się jako KERAMBIT. Trzyma się to w chwycie reverse, palec przechodzi przez otwór na końcu rękojeści. Osobiście najbardziej podoba mi się framelock kerambit zaprojektowany przez Liong Mah'a a robiony na zamówienie przez Brad'a Duncan'a (S30V lub BG42, rękojeść Ti - fotka niżej). Tylko cena prawie $600 "nieco" mnie zniechęca do zakupu :lol:

Dołączona grafika
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
Drodzy Panowie!

napewno sie na to pisze i zaniecham wobec tego planowanych dzialan - wlasnie chcialem mojego ECommandera przerabiac z lekka na kermabit - tzn. chcialem mu dosztukowac otwor na palec.

K_P
PS. Ta Ameryka to dziwny kraj, ledwo czlowiek o czyms pomysli, aoni juz to proponuja.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
.........pod warunkiem, ze nie bedzie takiej samej sytuacji jak np. z Persian-em....
spuud
pozdraffia
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
Spuud, z Persian Tactical sytuacja jest jasna. Jest to nóż zarezerwowany dla ECA (Emerson Collector's Association) i jest dostępny (za ciężkie pieniądze oczywiście) pod warunkiem przystąpienia do klubu.

A wracając do Kerambit'ów to jeszcze mała ciekawostka... kerambit Biohazard samego Steve'a Ryan'a - rzecz niezmiernie rzadko spotykana (pojedyncza sztuka?) i nie ma jak na razie czegoś takiego jak cena (choć myślę, że za mniej niż 2.000 USD to nie ma co startować do tej zabawki). Frame Lock, stal raindrop damascus , rękojeść Ti + anodyzowany wzór raindrop.

Dołączona grafika
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
...oczywiscie....ze....sytuacja jest jasna....ale.....niekorzystna............
spuud
pozdraffia
  • 0

budo_conrad
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...

Czy jest jakis noz o podobnym ostrzu ?

Z tej samej stajni Emerson P-Sark
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...

Tego typu noże określa się jako KERAMBIT. Trzyma się to w chwycie reverse, palec przechodzi przez otwór na końcu rękojeści.

A jakie mają zalety, bo dla mnie, jest to krótki nóż trzymany w uchwycie odwrotnym.. Jeszcze rozumiem te kerambity od Szabo, trochę kastetu i noża w jednym. Ale te?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
Mozesz trzymac , tarzac sie po ziemi a nozyk ciagle bedzie w twojej rece , Szbo chyba nawet zrobil jednego o nazwie "anti grappler" , typowe urzadzonko do samoobrony , nie zabijesz a bolu troche mozesz zadac.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
Milo by bylo, zeby mial jeszcze przekladany klip - zeby sie takze dalo wyciagac z kieszeni w normalnym chwycie. No i jakas kanciasta koncowka wienczaca kolko na palec jak w kerambit szabo. I to tyle.
K_P
PS. Oczywiscie jeszcze musi strzelac, gazowac itp. To zart oczywiscie. Pozdrawiam.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
......jest juz dostepmy na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .........za jedyne
975$ :shocked!: .........ja bym go nie kupil nawet za 1/5 tej ceny....bo zwyczajnie mi nie lezy....ale jesli ktos sie napalil to teraz spotka go lodowaty prysznic..............Emerson..to chyba najbardziej pazerny koles w tej branzy.....blee...
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
To jest chyba małe piwo, bo na tej stronie dostępny jest nożyk Super CQC7 w cenie 2850$. Poronione. Wiem, że customy są drogie i warte swych cen, ale to sensu nie widzę.

Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024