Skocz do zawartości


Zdjęcie

Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
....o tym to juz nawet nie chcialem wspominac....za taaakie niebotyczne wrecz pieniadze mozna by sobie sprawic 5-6 customow.....i to jakich!
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
Spuud: Te Kerambity mają ostrza robione OSOBIŚCIE przez Ernesta. Na Arizona Custom Knives był za 1250 USD i nawet dwa dni nie wisiał...

Lord (i Spuud): Mówiąc szczerze, to Emersony robione przez Emerson'a po pierwsze są fantastyczne, ale przede wszystkim to typowe "investment knives". Ich ceny generalnie tylko rosną! Kupujesz dziś Kerambita za 1000 a za rok sprzedajesz za 1500 USD i to w zasadzie bez ryzyka. Podobnie z zabawkami Ken'a Onion'a... na obligacjach tyle nie zarobisz, a inwestycja jest tak samo pewna.

Oczywiście nie należy zapominać, że to są NOŻE. Więc jeżeli ktoś ma na to ochotę i może sobie pozwolić to nie ma lepszego noża do roboty niż dobry custom. Ja eksploatuję MaxVelocity na maxa i jestem z niego bardzo zadowolony. Hartowanie, wykonanie itp. Bajka... jako ciekawostka - nóż jest cholernie ostry, krawędź tnąca nadal jak lustro. A za to rysy np. po cięciu kabli zaczynają się mniej więcej w 1/3 ostrza czyli tam, gdzie klinga jest już nieco niżej zahartowana. Nie ma noża full-production, który miałby tak zrobioną i zahartowaną klingę. Wiem, że Greg włożył w to ostrze OD CHOLERY czasu, wiedzy i swojego talentu - i to wychodzi po dłuższym użytkowaniu. No i na szczęście nożyki Greg'a nie kosztują tyle co Emerson'a...
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
.....alez Piter....ja nie mam nic przeciwko nozykom "custom" (wrecz przeciwnie :) ).....ale Emerson przegina i tyle.....inwestycja powiadasz....dla mnie to jakas paranoja........w branzy sa znaczniejsi i co tu duzo gadac lepsi od niego....ale ich dziela prawie nigdy tyyyle nie kosztuja...no chyba, ze uzywaja jakichs drogocennych materialow..ale to juz inna bajka......
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...

.....alez Piter....ja nie mam nic przeciwko nozykom "custom", wrecz przeciwnie :)

tak mi się wydawało... :)

ale Emerson przegina i tyle.....inwestycja powiadasz....dla mnie to jakas paranoja........w branzy sa znaczniejsi i co tu duzo gadac lepsi od niego

powiem szczerze... sam nie wiem jak to jest. Niestety, nie miałem przyjemności trzymać w dłoni custom'a Emerson'a więc trudno powiedzieć tak "na oko". Natomiast nie ulega wątpliwości, że Emersony są od kilku lat bardzo "modne" i to oczywiście ma wpływ na cenę.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
Popyt rodzi podaz , jak napisal Piter EK sa cholernie modne od jakies 5 lat , nawet zrodzily swoista popkulture ( usual suspect , prawda Piter).
Lat temu 6 kupilem 3 customy EK , za naprawde dobra cene , w zeszlym roky sprzedalem wszystkie ( dom to lepsza inwestycja niz noz) , sredni liczac zraobilem 950 $ na sztuce.
CZy Emersony naprawde sa takie najlepsze , nie sadze i nie raz o tym pisalem , jest naprawde duzo ludzi robiacych lepsze foldery czy noze stale
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
Generalnie właśnie o to chodzi. Emersony są modne - to na pewno. Są generalnie dobre - to też na pewno. Ale czy warte swej ceny jako nóż? Dla niektórych tak, dla innych nie. Dla mnie są jednak póki co po prostu za drogie, ale nigdy nie wiadomo co życie przyniesie :roll: . Usual Suspects to Emersoniarze, Microholics to fanatycy Microtecha - poniekąd "kultowe" dziś firmy rodzą swoiste fankluby - i dobrze. Ja jestem przede wszystkim Microholikiem i na razie na odwyk się nie wybieram. BTW, właśnie powstają w USA nasze koszulki klubowe... już się doczekać nie mogę :D
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
A zapisy już sie skończyły, będą czy są???
I czy będa zdjęcia tych koszulek?
Bo ja bym chciał takom typu długie rękawy, to się chyba turtle neck czy long sleeve nazywa...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Będzie "folding Kerambit" Emerson'a...
Lord, wszystko znajdziesz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale generalnie były T-shirt'y, koszulki polo i czapki... 2 listopada skończyły się zapisy dla Microholików. Powstaje aktualnie jeszcze jeden projekt - Microholic's Knife...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024