Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nauka walki nożem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_jehutr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Nauka walki nożem
Witam wszystkich!

To mój pierwszy raz, więc w razie wykazania się lamerstwem proszę nie strzelać :-)

Pisze po raz pierwszy ale czytam walkę bronią na budo od kilku miesięcy i mam jedno dominujące wrażenie - łatwiej zdobyć dobry nóż niż choćby podstawową wiedzę o posługiwaniu się nim. W necie mamy troche teorii, mnóstwo przepisów ustawowych na temat korzystania z noża, ale żeby w naszym pięknym kraju ktoś reklamował się, że uczy walki nożem to jeszcze nie przyuważyłem. Dziwne, zważywszy że właściwie to jedna z niewielu broni, które dostępne są bez zezwolenia.

Mam prośbę do seniorów: widzieliśmy już zbiór wiedzy o neckach i kaburach, może teraz czas na techniki walki i ich obecność w Polsce?

Czy jest ktoś w Lublinie, kto przygarnie spragnionego wiedzy studenta? :)

Pozdrawiam
happy BM AFO user
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka walki nożem
Polecam strone Blade Brothers - link u mnie ponizej przy smilu z balisongami.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka walki nożem
..a w Lublinie masz Fiodora , ktory miedzy innymi ma noz w "menu" swojej sekcji
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka walki nożem
yep, yep wal do admina :)
on lubi noze szczegolnie commanderki :)
i w lublinie i pod nosem i z nozami = full wypas
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka walki nożem
Ehh niektórzy to mają szczęście...mieć sekcję pod nosem :evil: A ja to k.....a co dupa blada ze tak powiem...
Seiken nie ciągnie cie na ojczystą ziemie :) :?: Piter nie chcesz czasem pozwiedzać południa Polski :?: Fiodor - może mała przeprowadzka :wink: :?: dikki, Robert - chłopaki załózmy własną szkołę :!: To nic że jesteśmy zieloni - do odważnych świat należy 8)

A tak serio to chłopaki mają rację drogi jehutrcie :wink: - wal do Fiodora fuksiarzu...

Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka walki nożem

dikki, Robert - chłopaki załózmy własną szkołę :!: To nic że jesteśmy zieloni - do odważnych świat należy 8)

My juz mamy wlasną szkołę i styl, zwie się to BRUNSVIGA
a opis i zalożenia są na Balde Brothers
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
:)
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka walki nożem
A ja powiem, ze upowszechnianie walki nozem niespecjalnie wskazane jest. W wielu sekcjach noz wchodzi w sklad zajec, choc raczej w wersji light, natomiast noz pozostawmy malym grupom cwiczacych.
Wojtek
  • 0

budo_dohap
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka walki nożem
Nóż zawsze jest i powinien być dostepny dla nielicznych. Dla naszego ( to jest pro-nożowników ) bezpieczeństwa... Taka prawda, niestety.. Poza tym nauczanie walki nożem nie jest specjalnie dobrze widziane. Ale jeśli ktoś chce, co jakis czas organizujemy staże, do których prowadzenia zapraszam tylko osoby z duuuużym doświadczeniem. Pozdrowienia.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka walki nożem
Wydaje mi sie ze przesadzacie , jak jest roznica miedzy facetem ktory trzyma noz w reku pierwszy raz a jaka miedzy 6 miesiecznym "praktykiem" noza , zadna .NAwet ten drugi przez sztuczna pewnosc siebie , jest latwiejszym celem.
Trenning noza to dlugotrwale i zmudne trenningi , i jak napisalo to kilka osob w innym poscie , naprawde bardzo niewielu to wytrzymuje.
Wydaje mi sie rowniez ze nie mozna demonizowac noza , poniewaz przez to nigdy nie wyzbedziemy sie opinii , ze noz nosi tylko bandyta.
Juz nie raz pisalem ze walka nozem jest jedna z piekniejszych i bardziej zlozonych SW , i tak to nalezy odbierac , a nie jako nauke bezszelestnego zabijania.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka walki nożem
Ave Seiken. Recht recht.
Jesli ktos wyobraza sobie , ze po dwoch latach nauki zostanie ninja-szalony_zabojca_bezszelestna_smierci itp itd :) to boh z nim ... na pewno zostanie ;)
Ja po tym czasie , ktory spedzam z nozem ... a ja go tylko na lekcjach wypuszczam z rak ;) dalej uwazam , ze nauczylem sie tylko podstaw ... ale pre dalej .. cwicze chwyty .. ciecia i pchniecia .. kombinacje... itp ale szczerze ... jakos nie chcialbym w Polsze powstania szkoly walki nozem :?
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka walki nożem

My juz mamy wlasną szkołę i styl, zwie się to BRUNSVIGA
a opis i zalożenia są na Balde Brothers


Wiesz Robert ... a za jakis czas spotka sie dwie Brunsvigi .. ta z Polski i ta z Niemiec ... i bedzie :) wesolo.
  • 0

budo_jehutr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka walki nożem
Dzięki za info :-)

Mam nadzieję że zajęcia ruszą razem z rokiem akademickim, bo niestety teraz mam ostatki kampanii wrześniowej :cry:

Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć prawidłowego gościa z nożem (atrapą) w real'u, do tej pory jedyne zaobserwowane akcje to krótkie filmiki ze stron, które ktoś, kiedyś rzucił w postach. Czasem aż miło popatrzeć na tę kocią grację ruchów, momentami przypomina pojedynki kendo - 30 sekund nic, a potem w mgnieniu oka jak się nie zaczną nap.... 8O

Pytanko: PiterM gdzieś pisał, że atrapa do nauki powinna być kopią tego, co się nosi przy sobie, robić sobie samemu atrapę pod swój nóż? Mam nadzieję na ładnego fighterka (Piter :) ) i chciałem się spytać jakie są patenty na wykonanie swojej atrapy? Szczególnie interesuje mnie guma czy też coś miękkiego (na początek) bo z żywicą epoksydową mam pewne doświadczenia.

Pozdrawiam
  • 0

budo_chris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Braunschweig

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka walki nożem

Wiesz Robert ... a za jakis czas spotka sie dwie Brunsvigi .. ta z Polski i ta z Niemiec ... i bedzie :) wesolo.


No, no, no... Dzikki,

Brunsviga z Polski? Gdzie, jak?
Brunsviga jest jedna - w Dolnej Saxonii. Jak chcesz, to mozemy se zrobic mecz: Brunsviga - Varsovia (ale na ostre noze, bo te niekonczonce sie dyskusje pt: "ja pierwszy trafilem! - NIE! ja pierwszy!" mnie degustuja...

Powiedzmy - 500 $ za walke - zwyciezca bierze wszystko, ok?

Choc przyznam, ze wyzynanie Was - niewiniatek z Kadeny de Mano, jak to powiedzial pewnien angielski general - "jest tak latwe, ze az nie przynosi chwaly" ;-)

Aaa... zalatw mi przynajmniej trzech przeciwnikow, zeby podroz sie oplacila.

Ciao
Chris
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka walki nożem

Wydaje mi sie ze przesadzacie , jak jest roznica miedzy facetem ktory trzyma noz w reku pierwszy raz a jaka miedzy 6 miesiecznym "praktykiem" noza , zadna .NAwet ten drugi przez sztuczna pewnosc siebie , jest latwiejszym celem.

Ciekawy bylby eksperyment, wziasc laika, dac mu nóz (cwiczebny) i kazac atakowac. Sprawdzic ile procent robi to jak na filmie "Psychoza" (dla mlodych "Krzyk") lub w podrecznikach samoobrony.
Potem pokazac szkoleniówke F. Cucci lub P.Vunaka i porównac wyniki.

Ja dopóki nie obejrzalem filmu "High Art" (on ma kilka tytułów, w TV szedl jako "Najwyzsza sztuka" lub "Sztuka zabijania") tez myslalem o walce nozem jak z filmu np. "Tylko dla Orłów". Jeden zadaje pchniecie, sygnalizowane, z zamachem, drugi blokuje i sie silują. Ot co kino ze zdrowym rozsadkiem robi.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka walki nożem

Ciao
Chris

No no ... patrzcie kogo tu nam przywiaaalo.
Hehehe... niewiniatka z cadeny ... obawiam sie Chris , ze mi z tej kadeny jak juz cos to zostaje niewiele ... sie zeszmacilem ostatnio. :)
A trzech przeciwnikow :?: Poczekaj .. poczekaj .. mnie ostatnio dupa swedzi , zeby sie do Raichu wybrac ;)
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka walki nożem

Brunsviga z Polski? Gdzie, jak?
Brunsviga jest jedna - w Dolnej Saxonii. Jak chcesz, to mozemy se zrobic mecz: Brunsviga - Varsovia (ale na ostre noze, bo te niekonczonce sie dyskusje pt: "ja pierwszy trafilem! - NIE! ja pierwszy!" mnie degustuja...

Powiedzmy - 500 $ za walke - zwyciezca bierze wszystko, ok?

Choc przyznam, ze wyzynanie Was - niewiniatek z Kadeny de Mano, jak to powiedzial pewnien angielski general - "jest tak latwe, ze az nie przynosi chwaly"

Aaa... zalatw mi przynajmniej trzech przeciwnikow, zeby podroz sie oplacila.


Hmmm a z Breslau moze tez byc ? ;) Co prawda ja Kadeny nie robie, ale nie bedziesz chyba Chris wybrzydzal, co (500 USD, powiadasz ?) ?:)))))))
Wojtek
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nauka walki nożem
Wojtek to jest nas dwoch na Chrisa ... jeszcze jednego ciekawskiego znajdziemy tylko i bedzie komplet :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024