Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kershaw Vapor


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Kershaw Vapor
Cos mnie wzielo aby poczytac o nozach ostatnimi czasy.
I w oko wpadl mi Kershaw Vapor.
Jest to jeden z najtanszych nozy skladanch dostepnych na stronie PiteraM. Jest on markowego producenta Kershaw Knives.
I teraz pytanie odnosnie tego konkretnego noza. Czy jest to dobry noz dla poczatkujacego uzytkownika folderow. Glownie chodzi mi o nauke poslugiwania sie tymi nozami. Czy zabezpieczenie w tym modelu noza jest wsytarczajace ? Chodzi mi o to czy za tak niska cene dostane bezpieczny i pewny w uzytkowaniu i nauce noz ?
Jaki jest tani folder posiadajacy, w waszej opini, najwiekrze walory jezeli chodzi o jego zabezpieczenie ?
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Vapor
Hmm .. masz podobny dylemat jak ja swego czasu. Takze interesowal mnie VApor. Ladnie wygladajacy, na tyle dlugi ze daje sie nim przekroic bulke czy cos innego w kuchni lub w biurze .... i skonczylo sie na o wiele mniejszym Navigatorze Spyderco(stal VG-10, circa 300-350 PLN) i zwyklym kuchennym nozu (30PLN).
Navigator jak na swoja cene i zastosowania (glownie robocze typu zdejmowanie izolacji z kabli, ciecie tektury, linek itp) ma dobra blokade - backlock - i zdaje ona egzamin.
Jesli jednak potrzebujesz wiekszego noza , takiego do powaznych zadan roboczych a z mozliwoscia uzycia takze do obrony i jako tactical to polecam mojego faworyta - Benchmade Ares (tu juz cena ok 650-700 PLN ale za to stal 154 CM). PiterM pisal o jego fantastycznej blokadzie AxisLock, ksztalt ostrza ma typowo uzytkowy a jesli zdecydujesz sie na wersje z ostrzem serrated (zabkowanym) otrzymasz calkiem fajnego tacticala, zas w obu wersjach jest dobry do obrony. Oczywiscie nie bedzie to typowy tactical ani fighter.. ale wszystkie funkcje spelni godnie
Pozbieraj wiec nieco kasy i zainwestuj ... nie pozalujesz wydanej mamony.... Choc ostrzegam .. na jednym nozu sie nie skonczy .... po Aresie ktorego mam dostac na Gwiazdke od zony marzy mi sie cos od poklon poklon poklon poklon Lightfoota jako typowy fighter.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Vapor
....Ares...pod choike.....taaa zazdroszcze......."moja" predzej oplacila by mi noc z 3 bialoruskimi prostytutkami niz kupila nozyk.....niestety trzeba spojrzec prawdzie w oczy....ona....szczerze nienawidzi tej mojej "malej obsesji"... :roll:
spuud
pozdraffia pijac kaffke
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Vapor
Moja takze nie rozumie tej malej pasji do nozy. Pyta .. A czy nie moze byc taki za 100 zl .. tez ladny jest :) :)
  • 0

budo_ripperov
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Vapor
A moja kobieta jak ostatnio kupiłem La Griffa powiedziała: "mam nadzieję że jesteś zadowolony i że ci się przyda" :D
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Vapor
a moja jak ostatnio rozwijałem kolekcję przed znajomym powiedziała - ej tego mi nie pokazywałeś - i miała na myśli tylko ostatni nabytek. A pare dni później - wiesz, też by mi się nóż przydał, wiesz taki do pasa - (bo victorinoxa ma od dawna).
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Vapor

A moja kobieta jak ostatnio kupiłem La Griffa powiedziała: "mam nadzieję że jesteś zadowolony i że ci się przyda" :D

A mi chciała zaanektować Bear Claw'a na działkę, bo świetnie by się winorośl (albo inne zielsko, nie znam się) przycinało takim zakrzywionym. Nie dałem.
  • 0

budo_conrad
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Vapor
A mnie nikt qurwa nie rozumie :evil:
  • 0

budo_lokee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Garwolin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Vapor
no to ja mam raj - jak kupie nowy nóż czy miecz, żona się tylko pyta gdzie to będę trzymal :D
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Vapor
Ja jak sobie szukam noza w necie i mi mama wejdzie to slysze "Ty sie chcesz zbroic?" "Chyba zwariowales jak ja pozwole Ci to kupic!!!" "Przeciez to nie jest noz - to narzedzie zbrodni - za samo posiadanie powinni zamykac!!!"
Ale i tak sobie kupie.
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Vapor
A ja sobie nie kupie bo tez jestem w wieku w ktorym 'mama' ma cos do powiedzenia.. Pogadamy za 2-3 lata;) a dopoki nawet 16 nie skoncze to noze sobie zbieram w katalogach w jpgach:P
I tez sie zastanawialem nad Vaporem i wyszedl z tego Victorinox.

Marchew
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Vapor
.....troche stlamsze wasz optymizm.....teraz jest "mama"...a niedlugo potem bedzie inna ""mama"", ktora zadba juz o to zebyscie nie bawili sie zbyt dobrze i nie wydawali pieniedzy na "glupoty" :)
spuud
pozdraffia Was i wasze Mamy
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Vapor
I co wazniejsze ta druga "mama" jest bardziej restrykcyjna czasami :cry: ... dlatego wole okresy bezmamowe :) gdzie kupuje sobie gadgety bez dziwnego spojrzenia w moja strone. 8)
  • 0

budo_lokee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Garwolin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Vapor
nie przesadzajcie - nie wiem z jakimi kobietami sie zadajecie :oops: , ale zapewniam, ze sa takie ktore potrafia zrozumiec zainteresowania swojego faceta, nawet jezeli im nie w smak pozniejsze powroty (treningi), dluzsze nieobecnosci (obozy, seminaria) czy "nieuzasadnione" wydatki na różne gadgety... Trzeba po prostu troche szczęścia i ... Ja od 6sciu lat nie mogę narzekac :)
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Vapor
Nieee.. Panowie, zle sie zrozumielismy.. Moja mama nie ma problemow z tym, ze sobie kupie noz.. Nawet wrecz przeciwnie, uznala, ze czemu nie, moja sprawa, ale jak jej pokazalem Commandera to powiedziala, ze takiego z domu nie wyniose chyba:P
Ale co do nozy to ona nic nie ma:) Tylko ja uznalem, ze sobie jeszcze poczekam:) Jak to powiedziala moja mama "15 lat.. jeszcze Ci przejdzie". A ja na to sie tylko usmiechnalem.. Przejdzie.. Taa...

Marchew
  • 0

budo_lokee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Garwolin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Vapor
jezu... 15 lat :)
no nic - tak czy inaczej proponuje rozwazania o "mamach" przenieśc do knajpy, bo to troche off topic...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Vapor
panowie, do tematu. Czy tu jakiś salonik wzajemnych opowiastek o mamusi otworzyli? Złapałem grypkę i nie wchodzę tu ostatnio za często i mi się OffTopic'i robią. Ale zaraz będzie koniec radosnej twórczości o mamach i żonach :twisted:

Vapor - po prostu prosty EDC. Nie oczekuj od niego blokady na równi z AxisLock czy LinerLockiem Emersona, ale do spokojnych codziennych zadań się spokojnie nada. Bułeczka, cytrynka, zastrugać patyk czy ołówek a nawet rybkę sprawić się spokonie da. Kupiłem taki (mały) żonie i jest baaaardzo zadowolona. Nosi go na codzień w torebce i chwali sobie zarówno walory użytkowe jak i estetyczna (bo w sumie jest ładny przecież...).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024