Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shihonage z mocnego uchwytu za ramie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihonage z mocnego uchwytu za ramie

- nie jest to prawda.. bo wtraciles sie do dyskusji mkojej z Przemkiem udielajac mi ostrzezenia na public.


co ten kawalek ma do jakiejkolwiek techniki aikido? - nic. to zwykle kontynuowanie osobistej dyskusji.
Interweniowalem jako moderator - musisz rozrozniac kiedy pisze jako dyskutant a kiedy jako moderator - to proste.

ja nie mam wrogow.

- to ma byc uwaga techniczna? o technice aikido? a jakiej?

- nie jest to prawda, Bo ja nie dyskutuje nad twoim charakterem jedynie wytknalem ci niekonsekwencje i niefachowac. zabraklo ci przynania sie do tego . Gdybys napisale.. ok. pomylilem sie.. to nie tak.. jest iinaczej.. bylbys wielki.. a tak.. no coz..
jestes wielki.. inaczej

aaaaa....moze o inny post techniczny ci chodzilo? w takim razie o ktory?

Aiki


Niekonsekwencja i niefachowosc to cechy chrakteru ludzkiego - co to ma wspolnego z dyskusja techniczna o aikido?
Brak odwagi - to tez cecha charakteru ludzkiego - widzisz gdzies tu techniczne uwagi o aikido? - bo ja nie moge znalesc.
Czy ktos jest wielki tak czy inaczej - co to ma wspolnego z aikido? juz nie mowie z technicznymi uwagami?

Rozumiesz teraz czemu nie odpowiadam na takie posty? zero zawartosci technicznej 8) i nie mow ze wyrywam z kontextu, bo zacytowalem caly twoj post.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihonage z mocnego uchwytu za ramie
Dla mnie to czy uczyli sie u dziadka, czy nie to nie ma az takiego znaczenia.
Dla mnie liczy sie to, co prezentuja - a z tym bywa roznie.

Mowisz o wspolnej ideii. Tk to prawda, ale wspolna idee odkryjesz takze na stazu karate prowadzonym przez leciwego mistrza.
Jezdzisz na takie?

Jak jedziesz na staz z tzw innej federacji, czy z innym shihanem i szukasz tylko ideii, to z regóły cwiczysz tzw swoje wersje. No i wszyscy wytykaja Cie palcami że..... (tu se wstaw co laska). Jak starasz sie robic to co Ci pokazuje mistrzu, to gubisz idee. To po co? Na aerobik?

Z całym szcunkiem do "innych", ale naprawde szkoda mi czasu i pieniedzy (zwlaszcza, ze trza slono przeplacic, ale o tym gdzie indziej piszemy...).

Chyba ze jest to staz zaprzyjanionej formacji i pojade tam goscinnie.
Pocwicze, pobawie sie, pogadam i wroce zadowolony z wakacji....
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihonage z mocnego uchwytu za ramie

hmm no tak w sume jak ktos zlapie to juz mozna zapomniejc o techice. Wiecpytanie jest durne. Nie pomysalem o tym .
gdyby to bylo - shiho nage z ataku.. no tak.. to ma sens..a tak nie ma..

- zero reakcji

Judo. ty mnie zlap a potem sie bedziemy bujac. Czemu ma to sluzyc?

- zero reakcji

W sumie.. wiesz co Szczepan.. jezeli probagujesz take aikiod - tym zlap itd.. to faktycznie mozesz mówic ludziom o duchach bo za 10 , z 15 lat nic nie beda umiec. wierzysz w duchy ?

- zero reakcji

.. tak trudno sie przynac ,ze sie czegos nie wie?

- zero reakcji

"Uchwyt za ramie" hmm.. nadgarstek ? lokieć? bark? Jedna rąką,dwoma?

- zero odpowiedzi, chcesz rozmawiac technicznie to zadawaj sensowne pytania. Dostaniesz precyzyjne odpowiedzi.

Interweniowalem jako moderator - musisz rozrozniac kiedy pisze jako dyskutant a kiedy jako moderator - to proste.

- no dla mnie nie jest toproste. Jezeli poprzednim razem doszlo do opsterj dyskusji i bez pytania zamknales watek, jednoczesnie udzilies tamtym ludziom ostrzezenia na privie. Dlaczego wiec tu jest inaczej ?

Poza tym jest tak.. zamiast dyskutowac na tematy techniczne ( jak widac jestem w stanie udzilec takiej odpowiedzi - nawet jezeli poszlo o zyciorysy slaw pilkarskich- to wolisz grzebaci sie w metnych wodach niedomowien).
ja zrobilbym tak. zadal proste i jasne pytanie np. jak u was wyglada katatedori shihonage?
iJuz jest wszystko jasne.. sciemnianie na temat uchwytów, aspktow technicznych , wycieczek osobistych do niczego nie zmierza. Juz to kiedys pisalem chcesz byc moderatorem to pokaz klase. a nie zachowuj sie jak user na poziomie myszki.


Aiki

PS. swietna sa staze w Bialymstoku.. zamin dojade z dworaca do dojo juz peka kilka flaszek. Wracac sie nei chce... mili ludzie..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024