Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto ma uczyc?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Kto ma uczyc?
Wlasciwie to sie tyczy kazdej innej SW ale zacznijmy od aikido.

Jesli trening powiedzmy prowadzi powiedzmy 1 dan (albo 6 dan, nie wazne...)a tu nagle przychodzi z niezapowiedzina wizyta jakis wyzszy stopniem instruktor

1. z tego samego dojo

2. z innego dojo ale ta sama federacja

3. z innej federacji

4. z innej SW

to jak ma sie zachowac prowadzacy instruktor? Kto ma poprowadzic trening? Jak to sie u was dzieje?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto ma uczyc?
heh.. nieważne jak sie ma zachować instruktor. Bardziej jak sie ma zachowac gosć. Bo jest gosciem i juz. To nie jego dojo. Nie widze powodów by jakikolwiek instrutor nawet z 2 kyu w Pcimiu dolnym padal na kolana bo go ktos odwiedzil. Od odwiedzin oficjalnych sa staze. I to inna bajka.
zasada jest jedna- przychodzisz do kogos w gosci to zachowuj sie odpowiednio.

Pytanie jest postawione na glowie.


Aiki
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto ma uczyc?
aha i jeszcze jedno.. uczyc moze kazdy -( wymagane zgloszenie dzialanosci gospodarczej.Polaska to wolny kraj. A to czy bedzie mial klientow (uczniow) to inna bajka

Aiki
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto ma uczyc?
Jesli to znajomy i ma ochote poprowadzic trening, to go o to ladnie poprosze, przedstawie grupie i niech smiga.

jesli to siakis obcy, to nie wiem co on za jeden, ze ma jakiegos stopnia w aikido czy czyms, wiec nie ma problemu :)

ogolnie jestem otwarty na odwiedziny - pamietasz Szczepan???
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto ma uczyc?

aha i jeszcze jedno.. uczyc moze kazdy -( wymagane zgloszenie dzialanosci gospodarczej.Polaska to wolny kraj.


Niestety, niestety ten gość mówi prawdę
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto ma uczyc?

aha i jeszcze jedno.. uczyc moze kazdy -( wymagane zgloszenie dzialanosci gospodarczej.Polaska to wolny kraj.


Niestety, niestety ten gość mówi prawdę

Mam watpliwości czy to jest prawda .Aby prowadzić zajęcia sportowe trzeba mieć do tego uprawnienia tzn. instruktora rekreacji przynajmniej ze specjalizacją .Jeśli tego nie macie to z tego wynika że Panowie i Panie : "PROWADZICIE ZAJĘCIA NA KRZYWY RYJ"
Nie dotyczy to tych , którzy ukończyli ikf albo awf .
No, no ciekawych rzeczy mozna tu sie dowiedzieć .
Aby było śmiesznie ,kursy instruktorskie organizowane przez PFA są uprawnieniami państwowymi .
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto ma uczyc?
no nie wiem czy to do konca prawda.. kiedys tak bylo.. musialem robic kurs istr. rekeracji. byly jakies zajecia z krokieta i kometki.
teraz wystarczy chyba zgloszenie dzialanosci gosp.

Aiki
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto ma uczyc?
Zeby zarejestrowac klub, wystarczy zglosic dzialalnosc gosp. nikt sie o nic wiecej nie pyta.

Jedyny problem to:
1: Jak chcecie sie ubezpieczyc od OC to agent pyta czy macie uprawnienia i jak sie one nazywaja. Tylko pyta, ogladac nie chce :)
2: mozna sie nie ubezpieczac i luz
3: jak sie cos stanie i kolo bedzie chcial odszkodowanie, to ;
a) namowic go trzeba zeby skozystal z innego ubezpieczenia
B) jak sie nie da, to mu cos odpalic
c) jak sie nie do to klops - bedzie sad i wtedy wszystko wyjdzie - niewiele co prawda, bo tylko prowadzenie dzialalnosci gosp bez koncesji (mnw tak to mozna nazwac)
4: gorzej jak sie dziecku cos stanie - to jesli rodzic nie jest jakims znajomym to od razu pkt c
5: Kuratorium moze skontrolowac zajecia dla dzieciakow i to czy instruktorzy prowadzacy maja uprawnienia.



To Soma - nie reklamuj swojej firmy - wszystkie uprawnienia tego typu sa uprawnieniami panstwowymi, bez wzgledu na to w jakiej federacji takie uprawnienia zdobywasz. inna wersja - jesli nie sa to uprawnienia panstwowe (podpi ministra sportu i KF lub dyrektora deoartamentu) to sa nic nie wazne.

strzalka.
  • 0

budo_lucas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto ma uczyc?
Gty taki GOŚĆ zawita do mojego dojo to lokalny sensei nawet gdy ma niższy status nie ma obowiązku ustępować mu miejsca!
Byłem u konkurencji( nie powiem jakiej) i widziałem zajęcia prowadzone przez sempai 1 kyu. Zawitałem tam z przyjacielem 1 dan ale nie miał czelności poprosić o prowadzenie. To już byłaby beszczelność. :!:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024