Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staż z sensei Tamura


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura

Jesli zas organizacja aikido, propagujaca i fizycznie promujaca (poprzez zapraszanie roznych expertow wysokiej klasy) idee harmonii i milosci jednoczesnie poprzez jakas czesc swojej dzialnosci zaprzecza calkowicie tej idei, to ja sie pytam, czy nie nalezaloby sie zastanowic czy tu cos nie jest nie w porzadku?.


To trochę trąci przemówieniami z lat 50-tych. Jeżeli shihan ponosi odpowiedzialność finansową prowadzonego przez się stażu, to bez wątpienia ma prawo decydować kto, co i za ile. Jeżeli zaś, honorarium dla niego wynosi tyle, a tyle, a to czy pieniądze będą, czy trzeba będzie wyłożyć parę tysiączków to kwestia organizatora, to również pozwólmy mu samodzielnie podjąć decyzję ile ma to kosztować. To on może wtopić swoje pieniądze, chyba, że dany staż jest okazją do niezłego zarobku , osobiście nie doświadczyłem takiego szczęścia. Promocja w przypadku aikido, moim zdaniem nie ma nic wspólnego z pieniędzmi, tylko z jakością przekazywanej wiedzy i idee harmonii i miłości nie mają z tym nic wspólnego.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura

Ale jeśli pojedynczy klub (niezrzeszony) chce kogoś zaprosić na seminarium, to z finansami już tak różowo nie jest. I co wtedy zrobić?


To calkiem proste, jest kilka wyjsc:
1.Wlasciciel dojo wyklada wlasna kase
2.Poszukuje sie sponsora - tak przez wiele wiekow funcjonowaly wszystkie dojo SW w Japonii :wink:
3.Nastepuje ogolna zrzutka w dojo
4.Zrzesza sie zaprzyjaznione dojo w okolicy, lub nawet nie w okolicy - tymczasowo i na zasadach przyjacielskich. Dlatego WSZEDZIE gdzie jezdzimy w Stanach i Kanadzie na staze jestesmy bardzo cieplo witani (darmowe noclegi u ludzi z dojo, darmowa impreza na koniec stazu ..itd), niezaleznie od organizacji bo organizator wie, ze jedynie doskonala organizacja i renoma zapraszajacego dojo mozez sciagnac ludzi i pokryc choc w czesci koszty stazu.

Uff, to całe szczęście, że gdzie indziej nie propagują harmonii i miłości - mogą więc stosować różne stawki za seminarium. :wink: :D


Z kazdej dzialalnosci mozna zrobic doskonaly interes - jak sie ma do tego zdolnosci i wyksztalcenie, to nie jest zaden problem.Ale akurat w aikido mialem moznosc spotkac ludzi ktorzy stali sie przez to niezwykle cyniczni, i zagubili bezpowrotnie ducha Budo.

Ludzie ktorzy naprawde posiadaja ducha Budo sa ponad takimi tanimi rozgrywkami, oni sa po prostu szczerzy i sprawiedliwi.Mialem duze szczescie ich spotkac w roznych SW, nie tylko w aikido, ale i w judo, karate i w innych. Oni nie robia zadnych kombinacji, zyja prosto i skromnie, malo gadaja a duzo cwicza. I wiesz co jest niezwykle? ze bez wielkiej reklamy, wala do nich tlumy na trening. Nawet zwykli poczatkujacy widza jakosc.

I zadnemu z nich nawet nigdy do glowy by nie przyszlo dzielic ludzi na kategorie bardziej lub mniej uprzywilejowane ze wzgl na przynaleznosc organizacyjna. Czesto pytalem swego instruktora o rozne "konkurencyjne" dojo, o jego opinie o jakosci tego co robia - i nigdy nie powiedzial zlego slowa. Choc sam moglem sie czesto przekonac ze w niektorych to naprawde jest badziewie. Dalo mi to niezwykle duzo do myslenia i calkiem zmienilem swoje podejscie do zagadnienia i do treningow w ogole, przez taki maly fakt. Dziwne, nie?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura

To trochę trąci przemówieniami z lat 50-tych. Jeżeli shihan ponosi odpowiedzialność finansową prowadzonego przez się stażu, to bez wątpienia ma prawo decydować kto, co i za ile. Jeżeli zaś, honorarium dla niego wynosi tyle, a tyle, a to czy pieniądze będą, czy trzeba będzie wyłożyć parę tysiączków to kwestia organizatora, to również pozwólmy mu samodzielnie podjąć decyzję ile ma to kosztować. To on może wtopić swoje pieniądze, chyba, że dany staż jest okazją do niezłego zarobku , osobiście nie doświadczyłem takiego szczęścia. Promocja w przypadku aikido, moim zdaniem nie ma nic wspólnego z pieniędzmi, tylko z jakością przekazywanej wiedzy i idee harmonii i miłości nie mają z tym nic wspólnego.


Zgadzam sie w zupelnosci ze czasem, jak jestem bardziej zmeczony to mam zbyt kwiecisty styl wypowiedzi. Stale nad tym pracuje :lol:

Ale popatrz sie na punkt 4 mojej powyzszej wypowiedzi - jakby naturalnie to ksztaltowalo harmonijne stosunki pomiedzy roznymi dojo, nie? :wink:
oczywiscie nie wszedzie jeszcze jest rozowo, ale moze to niezla droga?

A tak na marginesie, jak sie potulasz troche po swiecie i jak poznasz co to znaczy jak w jakims kraju probuja cie traktowac jako obywatela nizszej kategorii, to moze bys zmienil zdanie...
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura
To Kenny:

Nie widzialem jeszcze reklamy (zaproszenia na) stazu np. PFA zeby bylo tak:

"Staż PFA:
cena stażu:
a) bilet normalny - 120zł
B) bilet ulgowy, dla członków PFA- 80zł "

Zawsze jeste tak:

"1. cena stazu;
a) dla członkow PFA 70zł
B) pozostali 120zł "


O takiej wymowie mowilem.

Zreszta powiedzialem jak ja to widze i tyla.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura
cze
Smailu - ja tam będę wejdziesz jako początkujący z Wrocławia - ogól wąsy żeby cię nie poznali... a szczerze, PFA na taki staz z góry ma zapewnione około 300 osób... nie zalezy im więc na zapraszaniu innych. moje pytanie brzmi czy jedziemy tam popatrzec na starszego pana z daleka czy sie czegos nauczyć... jakoś mnie ten spęd odrzuca....
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura
Tak Piotrze oto mi wlasnie chodzi;

"... a szczerze, PFA na taki staz z góry ma zapewnione około 300 osób... nie zalezy im więc na zapraszaniu innych..."

A jak sie upieraja to niech bula....

Ja sie nie upieram i wiemn ze nie pojade.

poza tym - maila Ci poslalem...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura

cze
Smailu - ja tam będę wejdziesz jako początkujący z Wrocławia - ogól wąsy żeby cię nie poznali... a szczerze, PFA na taki staz z góry ma zapewnione około 300 osób... nie zalezy im więc na zapraszaniu innych. moje pytanie brzmi czy jedziemy tam popatrzec na starszego pana z daleka czy sie czegos nauczyć... jakoś mnie ten spęd odrzuca....



Ty Piotrze chyba uczestniczyles w stazach z Chiba sensei? Jak on prowadzi u nas staze to zawsze na koniec mowi "thank you for your support!"
Rozumiesz co on chce przez to powiedziec?

W ten weekend Chiba sensei przyjezdza do dojo niedaleko Montrealu ok 200 km. Beda pewnie ludzie z calej prowincji Quebec(co ma powierzchnie jak cala Europa) oraz ze wschodniego wybrzeza USA, bo sensei zadko odwiedza nasze strony. Jak myslisz powinienem jechac na ten sped? Popatrzec na starszego pana?
  • 0

budo_kenny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura

O takiej wymowie mowilem.

Zreszta powiedzialem jak ja to widze i tyla.


Ok dzięki. Teraz już wiem jak to wygląda z drugiej strony.

Pozdrawiam
Adam
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura
Szczepan jasne, ze masz racje - ja będę w W-wie a ty u Chiba Sensei, chodzi o to , ze dla Polaków 100% kontaktu z shihanami to spędy jak na Ojcu Świętym. Na zachodzie ruch ma bardziej kameralny charakter i możliwy jest kontakt z człowiekiem nie kupno biletu na staż...
"Starszy Pan" nie oznacza lekceważenia...wiesz o tym. Uważaj nan siebie Chiba Sensei wrócił do formy i znowu bije, hehehehe
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura
To Kenny:

Ja wiem jak to wyglada z obu stron...
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura

Na zachodzie ruch ma bardziej kameralny charakter i możliwy jest kontakt z człowiekiem nie kupno biletu na staż...
"

Kameralny ?Na kazdym stażu z sensei Tamura są tłumy .Trzeba się przyzwyczaić do tego .Ja zawsze zajmuję miejsce w narożniku maty bo dzięki temu przynajmniej z dwóch kierunków mi nic nie grozi a biora w tych stażach udział masywne chłopaki .
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura

To calkiem proste, jest kilka wyjsc:
1.Wlasciciel dojo wyklada wlasna kase

zgadza się

2.Poszukuje sie sponsora - tak przez wiele wiekow funcjonowaly wszystkie dojo SW w Japonii :wink:

a i owszem widywałem banery na kamiza/ nie wiedziałem, czy kłaniać się do O`S , czy do banku :D :D :D :D :D :D :D :D

3.Nastepuje ogolna zrzutka w dojo

i tak bywało, że grupka najbardziej zaangażowanych płaciła dwa razy więcej niż pozostali, w tym goście

4.Zrzesza sie zaprzyjaznione dojo w okolicy, lub nawet nie w okolicy - tymczasowo i na zasadach przyjacielskich.

Niestety, wszyscy są już gdzieś mocno zaangażowani i to w dodatku każdy gdzie indziej


bo organizator wie, ze jedynie doskonala organizacja i renoma zapraszajacego dojo mozez sciagnac ludzi i pokryc choc w czesci koszty stazu.

Na senseja, który ma coś do powiedzenia jadę niezależnie od wszystkiego,śpię na dworze, w samochodzie, albo wcale, jem kanapki z Polski, a z ciekawości, czy dla dobrego towarzystwa przyjeżdżam na jeden dwa treningi, więc cała otoczka jest dla mnie bez znaczenia.

Z kazdej dzialalnosci mozna zrobic doskonaly interes - jak sie ma do tego zdolnosci i wyksztalcenie, to nie jest zaden problem.

Daj znać jak to zrobić bo mam z tym spory problem

I zadnemu z nich nawet nigdy do glowy by nie przyszlo dzielic ludzi na kategorie bardziej lub mniej uprzywilejowane ze wzgl na przynaleznosc organizacyjna.


dla inostrańców "zza Buga" robiliśmy sporą zniżkę, bo byli z innej organizacji, ale może to faktycznie źle?
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura
Witam :D
Byłem na kilkunastu stazach z sensei Tamura i nigdzie nie było "dwóch taryf".....
A jeśli chodzi o tę zasadę- to kiedys była też "na zachodzie" "ulgowa taryfa" dla aikidoków z Polski- to znaczy zmniejszone opłaty (a nawet zdarzało się że nie wnosiło się żadnych opłat za staż), lecz Polacy nie potrafili z tego korzystać i odpowiednio docenić.... właśnie podwyższajac opłaty dla gości zagranicznych (patrz staż z Nishio sensei) lub poprzez inne incydenty (np.wypad do bardzo drogiej restauracji w przerwie podczas stażu, gdy nie ponosili żadnych opłat ze względu na trudną sytuacje w kraju... )...
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura
to moglibyscie sie wkoncu okreslic kto bedzie w w-wie a kto nie? ja mam zamiar pojawic sie chociaz na jednym treningu...co do oplat to zdziwily mnie one poniewaz nie naleze do PFA i wiem ze kilka osob z mojego otoczenia przez ta niby drobna roznice cen po prostu nie pojedzia a szkoda...
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura
Ja będę i pewno Grey też :)
Ale jak przyjedziecie i się jakoś rozpoznamy, to będziecie wchodzić za tzw. normalną opłatą ... powiecie, że jesteści z jakiegokolwiek klubu PFA i płacicie mniejszą stawkę ....
Mój kumpel właśnie otwiera klub i na pewno się zgodzi, aby wejść pod jego "egidą" :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura
Czyli sa rowni i rowniejsi i kolesie po znajomosci :)

A ktos tu listy pisze i tlumaczy ze jest inaczej...

Ble.
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura

Witam :D
Byłem na kilkunastu stazach z sensei Tamura i nigdzie nie było "dwóch taryf".....
A jeśli chodzi o tę zasadę- to kiedys była też "na zachodzie" "ulgowa taryfa" dla aikidoków z Polski- to znaczy zmniejszone opłaty (a nawet zdarzało się że nie wnosiło się żadnych opłat za staż), lecz Polacy nie potrafili z tego korzystać i odpowiednio docenić.... właśnie podwyższajac opłaty dla gości zagranicznych (patrz staż z Nishio sensei) lub poprzez inne incydenty (np.wypad do bardzo drogiej restauracji w przerwie podczas stażu, gdy nie ponosili żadnych opłat ze względu na trudną sytuacje w kraju... )...
Pozdrawiam :D

To były fajne czasy gdy wystarczyło powiedzieć że jestem z Polski i wchodziło się za darmo.Na jednym stażu zapłaciłem już ale gdy usłyszeli gospodarze że mówię po polsku to oddali mi pieniądze .
W 1989 byliśmy w Lyon , u A. Peyrache( 6 Dan),to specjalnie zorganizowano staż aby M.Osiński poprowadził trening ,zaproszono polskiego konsula aby pomóc nas w rozwoju aikido w Polsce.
Szkoda ,że musimy wszystko zniszczyć .
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura
Ja będę na pewno na stażu z sensei Tamura w Warszawie ,HOUGH!
Potem t.j 02-03.11.2002 sensei Tamura będzie we Frankfurcie nad Menem . Tam będzie jedna taryfa :45 euro .Możliwość spania w Dojo ale trzeba poinformować organizatorów .
  • 0

budo_kenny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura

Szkoda ,że musimy wszystko zniszczyć .


Witam
Mam do was pytanie. Czy nie można się dogadać na takiej międzyfederacyjnej płaszczyźnie i dojść do porozumienia np w sprawie organizacji takich staży?? Tak żeby wszystkim, a przynajmniej większości, pasowało?

Pozdrawiam
Adam
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z sensei Tamura


Szkoda ,że musimy wszystko zniszczyć .


Witam
Mam do was pytanie. Czy nie można się dogadać na takiej międzyfederacyjnej płaszczyźnie i dojść do porozumienia np w sprawie organizacji takich staży?? Tak żeby wszystkim, a przynajmniej większości, pasowało?

Pozdrawiam
Adam

Rozmawiałem na ten temat z prezesem PFA .Przytoczył te same argumenty co Pomianowski .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024