Skocz do zawartości


Zdjęcie

ktory z MA wybrac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_psychiczny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

ktory z MA wybrac
witam.
zastanawialem sie ktory z MA wybrac.
mysle o czyms brutalnym, tak zeby sie wyzyc, a nie o stricte MA sportowy. zastanawialem sie nad jakims combat'em. typowo do zastosowan ulicznych :>
wzrost:178
waga: 90Kg
tylko szczecin.
pozdrawiam.
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory z MA wybrac
Dwie sprawy:
1. Jak Combat to proponuje ci Krav Maga
INSTYTUT KRAV MAGA POLSKA
TOMASZ ADAMCZYK
Szczecin
Krzysztof Sawicki
0606 949 159
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Krzysiek Sawicki to bardzo dobry instruktor wojskowy.

2. System Combat by sie wyzyc? Jak to rozumiesz? Chcesz przyjebac komus na treningu? Jesli tak to chyba zadna szkola cie nie przyjmie, bo malo kto chce wychodzic z podbitym okiem co trening ;)
  • 0

budo_psychiczny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory z MA wybrac
nie, nie zle mnie zrozumiales :wink: chodzi mi oto zeby na treningu zuzyc troche energi.
a chodzi mi glownie o to by przezyc na ulicy... a nie o "sztuke walki dla sztuki" :wink: pozatym chodzi tez oto by poprawic swoja kondycje, oraz zdobyc troszke wiecej pewnosci siebie :lol:
pozdrawiam.
krav mage rozpatruje juz od kilku dni :)
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory z MA wybrac
Muai Thai , Bjj .
  • 0

budo_psychiczny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory z MA wybrac
jezeli chodzi o thai-box, to z gory mowie ze zbytnio mnie nie interesuje. wiem ze jest dobry, ale...
pozdrawiam.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory z MA wybrac
to w takim razie bjj. duza efektywnosc i duzo sparingow.
  • 0

budo_psychiczny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory z MA wybrac
myslalem o jakims combat'cie iz interesuja mnie techniki walk wojsk, lub tez techniki pochodne/wywodzace sie. pozatym chodzi mi o dosyc brutalne, (wykorzystujace sile, a nie finezje) MA. wiem ze na treningach ani kolan, ani lokci/dloni/stop lamac nie bede, ale na ulicy moze sie to przydac. szczecin jest niebezpiecznym miastem, zwalszcza okolice gdzie ja mnieszkam, i czesto sie zdaza ze spotykam grupke (4-5) zakur.ionych dresow. w takiej sytuacji nalezy stosowac techniki B. szybkiej neutralizacji, i o to mi wlasnie chodzi.
pozdrowienia.

ps. nie chodzi mi oto by zostac "napakowanym" rzeznikiem. poprostu juz 2 krotnie grozono mi bronia palna podczas napadu rabunkowego i w 2 innych wypadkach znalazlem sie w szpitalu ze wstrzasem.
a czy jest tu ktos kto trenuje krav w szczecinie?? chodzi mi o pare informacji jak wygladaja takie treningi w rzeczywistosci, a nie z ksiazek/sitow.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory z MA wybrac
To moze ja cos powiem. Nie ma tak ze cos co wydaje sie latwe i skuteczne takim musi byc. Aby umiec wykorzystac jakas, nawet najprostrza, technike trzeba poswiecic na trening duzo czasu.
Jezeli wybierasz krav mage bo zakladasz ze techniki tam poznane nauczysz sie skutecznie ich stosowac w krotkim czasie to cos chyba zle zakladasz. Nie ma systemu ktory nauczylby czlowieka skutecznie sie bronic w krotkim czasie. Aby do czegos dojsc trzeba trenowac .. i to nie raz czy dwa w tygodniu lightowy trening na ktorym sie czlowiek nawet nie zmacha.
Rozumiem ze nigdy w czesniej nie zajmowale sie sztukami walki. Z twoich danych wynika iz masz ciut za duza wage. Miesnie ?
Widze ze interesuja Ciebie brutalne techniki. To ja radze cos prostrzego niz combat. Kup sobie palke teleskopowa i poucz sie nia machac. Kup sobie noz i ucz sie go uzyc. gwarantuje bardzo wysoki poziom brutalnosci bo zdaje sie z tym sie Tobie to slowo kojarzy. Zlamana reka, wydlubane oko, zniszczone kolano.
Na temat combatow roznie sie mowi. Niektorzy mowia o nim bardzo zle. A niektorzy chwala pod niebiosa. Moje odczucia sa takie iz instruktorzy krav magi sa ciut niekompetentni w tym co robia. Ale to tylko moje zdanie.
Odnosnie walki przeciwko 4-5 przeciwnikom. Jak dotad nie wymyslono skutecznego sposobu obrony przed wieloma napastnikami. Caly czas pracuje sie nad umiejetnoscia unieszkodliwienia pojedynczego przeciwnika. Zaden sensowny system walki wrecz NIE zaklada walki z wiecej niz jednym przeciwnikiem. Dla jednych jest to oczywiste. Dla innych walka przeciwko kilku przeciwnikom jest nie tyle mozliwa do wygrania ale takze znaja sposob na to.
Oczywiscie odnosnie tego skutecznego sposobu obrony przed wieloma napastnikami to moge sie mylic. Jesli tak to bardzo chetnie sie dowiem jaki to system ma dla mnie recepte na kilku przeciwnikow.
W krotkim czasie to mozna sie w szpitalu znalezc. Nauka skutecznej oborny samego siebie to dlugi i ciezki trening.
  • 0

budo_psychiczny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory z MA wybrac
he. akurat tu sie nie zgodze z twoja wypowiedza.

1. trenowalme za mlodu judo ok 0,5 roku az sekcja zostala rozwiazana.

2. doskonale zdaje sobie sprawe iz poziom chociaz sredni, w jakiej kolwiek MA to dluga i ciezka praca. (acz kolwiek koles chodzi na thai-box od niecale 6 miesiecy i niejednego bramkaza polamal na moich oczach)
wszystko zalezy od osobistego zaangazowania. albo ci na tym zalezy(widzisz w tym jakis sens, a w tedy czas wykorzystany na treningi nie jest zmarnowany) albo chodzisz na treningi tylko po to by pochwalis sie przed kolesiami/panienka (w takim wypadku traci sie czas, swoj i trenera).

3. nie twierdze ze krav jest prosta, ani ze naucze sie czego kolwiek po 2-3 tygodniach glownie opieprzajac sie. w ogole nic nie twierdze o krav madze bo niewiele o niej slyszalem. nie zakladam ze jest ona skuteczna, twierdze zato ze znajomosc jakiejkolwiek techniki walki zwieksza szanse przezycia. a ze jakos nie pociagaja mnie techniki walk wywodzacych sie z japoni/chin/taj. (ogolnie wschod) to wlasnie decyduje sie na jakis combat.

4. tu sie z toba zgadzam... waga jest nawet wiecej niz ciut zaduza :wink: , ale powoli ja gubie. wiec niepowinien to byc nieldugo jakis powazny problem.

5.gdybym chcial opanowac do perfekcji palke/nuz/siekiere/felge od stara, to zapisal bym sie na kurs dotyczacy ww nazedzi.

6.niezrozumiales sensu moich wczesniejszych postow. ja niemam zamiaru zabijac jak ktos krzywo spojrzy na kolor mojego buta, ja poprostu boje sie o swoje zycie. a w tym przypadku mam w dupie to czy gosciu bedzie z okiem czy bez. tu chodzi o zycie mopje i moich bliskich.

7.pozdrawiam wszystkich!
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory z MA wybrac
Ad.3

Boks, Zapasy. Wywodza sie z Europy :)
Podobnie jest z Sambo.
A niektore combaty maja rodowod okolo wschodni, blisko ;)

Ad.6

Heh. Rozumiem ze idac na boks i uczac sie boksowac a nastepnie uzywajac tego czego sie tam nauczysz w obronie nie bedziesz tego stosowal w obronie zycia. Spoko.

Z tego co napisales to Ty nie wiesz co to krav maga. Slyszales ze jest skuteczna.
Zadales w topicu pytanie ktora sztuke walki wybrac. Zdaje sie ze juz masz wyrobiony poglad na te sprawe. Wiec pytanie jedno: po co zadales to pytanie ?
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory z MA wybrac
EE... kravka to taka całkiem wschodnia jest...


A z Combatami to jest bardzo różnie. Może być dobrze, nawet bardzo dobrze, albo zupełnie źle. Wszystko zależy od sekcji. Przede wszystkim najprawdopodobniej nie złąpiesz zbyt dobrej kondycji na treningach, ale to chyba nie probelm bo samemu też można ruszyć dupe i pobiegać, potłuc w worek, bić sie z cieniem... Ale tak sobie myślę, że dla Ciebie najlepszy byłby chyba boks. Nie każdy klub nastawiony jest stricte na walkę sportową i lansowanie reprezentantów na arenie...
  • 0

budo_psychiczny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory z MA wybrac
hmmm hast w sumie to masz troszke racji. chyba wyprzedzilem sam siebie w postach :oops: pozatym boks, sambo, ani zapasy jakos mi nie leza.
pozdrowienia!
acha dla mnie treningi to tylko zapoczatkowanie tego co kontynuuje sie juz po treningu (znaczy w dni gdzie treningu nie ma, trenujesz sam dla siebie, w celu samodoskonalenia sie) ale namieszalem :-)

postanowilem chyba zdecydowac sie na krav mage, i bede dalej "meczyl" pytaniami formu o combat'cie i sekcje w szczecinie :D

wielkie dzieki za uzyskana pomoc i zmarnowany na mnie czas :)
dzieki raz jeszcze i powodzenia!
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory z MA wybrac
hmm .. dobrze idz na Kravata :) .. hehe .. ale temat postu powinien brzmiec KTÓRE Z COMBATOW ??:P najlepiej wejdz sobie na .. dzial combat i poczytaj trochę postów.. napewno ci to pomoze mozesz takze ...tam stworzyc podobny post i dowiedziec sie czegos wiecej o rodzajach combatow.. itd :)

pozdrawiam :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024