Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego zmieniłeś styl?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
330 odpowiedzi w tym temacie

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
ja cwiczylem wpierw judo ale poniewaz bylem mlody i glupi przerwalem. teraz troche zaluje choc z drugiej strony to nie bardzo;

kilka lat pozniej podjalem aikido i spodobalo mi sie ale cos zaczelo sie dziac z kregoslupem (do teraz nie wiem co - lekarz obejrzal zdjecie rtg przez pryzmat meczu w telewizji i powiedzial ze rosne) wiec przerwalem. tu chyba sie pojawia odpowiedz dlaczego czesc osob z aikido przeszla do bjj - wiem ze wowczas trzenerzy aikido z poznania i 3miasta rozpoczynali pionierskie treningi bjj i najprawdopodobniej pozarazali ta pasja swoich uczniow (ja niestety wowczas jeszcze nie wiedzialem "z czym sie bjj je").

obecnie trenuje krav maga. od kiedy polepszylo sie z moim kregoslupem zaczalem sie rozgladac za czyms mniej sportowym. KM wydawala sie byc idealna ale teraz troche tesknie za sportowymi sparingami no i treningi KM nie zawsze wydaja sie byc tym czego oczekuje dlatego mysle ze od przyszlego roku zaczne bjj - jest bardzo sportowe i stosunkowo skuteczne. troche mi szkoda ale nie stac mnie na ciagniecie 2 treningow zwlaszcza ze KM tania nie jest;
  • 0

budo_olisde
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Ja najpierw przez prawie rok ćwiczyłem Karate ale stwierdziłem że jest do dupy (te medytacje,słabe i nieskuteczne ciosy oraz ogólna lipa) Odszedłem z sekcji i zacząłem ćwiczyć Capoeira.Po roku treningu stwierdziłem że Capoeira jest boska i nadaje się do walki sportowej(regional) ale na ulicy dostałbym w dupę więc zacząlem szukać.Akurat na początku tego roku została utworzona w RAdomiu sekcja Kung-fu Modliszki.Poszedłem na trening i tak już zostało.Z Capoeiry nie zrezygnowałem i nie planuję tego robić.Modliszka i Capo doskonale się uzupełniają i jestem zadowolony.
  • 0

budo_dymitr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Jeśli chodzi o mnie zacząłem od czegoś co kiedyś nazywało się samoobroną (lata70"), po 6 latach zacząłem Ju Jitsu - bo było najbliżej ( koniec lat 70" jeszcze mało sekcji działało wtedy), po 4 latach zmieniłem (kontuzja) na kung fu (ciekawe i bardzo pouczające) tak ćwiczyłem ok 5 lat. Miałem wtedy wrażenie że jezdem miszczem świata, aż po wojsku wyjechałem pracować do jaszcze wtedy ZSRR, tam z nudów zapisałem sie do sekcji bez nazwy i poszedłem na zajecia - drżyjcia przyjechał master z Polski. Kochani górowałem technicznie nawet nad instruktorem (tak mi sie tylko wydawało ), aż zaczeliśmy sparingi :) :) :) :) wytarli mną podłogę i trupa dostarczyli do szatni, gdzie mi chłopak powiedział że jak na pierwszy trening nieźle mi poszło.
Wtedy zacząłem myśleć :D
Od tego czasu uczę się wszystkiego traktując jako uzupełnienie, wróciłem do Ju Jitsu jako systemu przekrojowego, choć w wersji bardzo rosyjskiej :D o konkretnym przełożeniu na walkę i skuteczność.
Myślę, że ćwiczenie różnych sztuk walki u różnych Mistrzów jest bardzo pouczające, ale przestrzegał bym
przed nadmiarem - należy wybrać jedną sztukę walki i ją uzupełniac - inaczej po latach można stać sie ogólnym specem od niczego. Pozdrawiam wszystkich Dima
  • 0

budo_fireblast
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
U mnie bylo najpierw Judo na poczatku podstawowki przez rok,bylo calkiem fajnie sparingi rzuty i patrer, pozniej przez 2 lata Karate (wydawalo mi sie wtedy bardziej smiercionosne od Judo:)) , zrezygnowalem bo niewiele dalej mialem sekcje Taekwondo ITF prowadzona przez Kim Jong Su, koreanczyka z 6 danem, ten czlowiek naprawde wiedzial jak uczyc kopania, mial zajebiste metody treningowe i smieszny akcent:). Niestety sekcje zamknieto po okolo pol roku bo nie bylo chetnych :( (!). No to poszedlem na capoeira bo mi sie spodobaly efektowne techniki, i tak cwiczylem capoeira z przerwami przez ponad 4 lata, tam bylo naprawde super; luz, muzyka, swietny rozwoj sprawnosci. Ciezko mi sie bylo rozstawac z tym sportem ale zaczalem szukac czego stricte skutecznego i tak zapisalem sie na Muay Thai i Bjj, ktore bardzo mi przypasily.
  • 0

budo_spider89sc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Ja zmieniłem kicka na KICKA. Mianowicie chodzi o klub. Trenowalem w AKS Niwka a teraz w Superkick. Dlaczego - ch***wy trener zajmujacy sie przede wszystkim sobą, praktycznie brak workow i sparingow. Niby jestesmy połączeni w AKS Niwka Superkick Sosnowiec, ale to taki pic na wode fotomontaż. Pozdrawiam.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
To im reklame zrobiłeś ;)
  • 0

budo_spider89sc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

To im reklame zrobiłeś ;)

lepiej zeby ludzie byli swiadomi co dobre a co nie :P
  • 0

budo_bols
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Ja ćwiczylem Krav Mage przez rok ale niestety brakowało mi tam ataku wiec zabralem sie za cos innego , trenuje valetudo i zdecydowanie jest lepiej . Duzo ataku. to czego mi bylo potrzeba.
  • 0

budo_tsd-markos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Ja kiedyś trenowałem karate, ale moj trener nawiązał kontakty z mistrzem TSD (tang soo do) z Anglii i cała szkoła przesła na na TSD, teraz mojego trenera już nie ma a ja nadal bawię się w TSD. Po latach wiem, że dobrze zrobiłem angażując się w ten styl - otwartość, wszechstronność, luz i satysfakcja z tego co się robi.
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Trenowałem 1,5 roku Kung Fu .
Jakoś nam nie wyszło , moze dlatego , ze za duzo akrobatyki ( a to nie moja brocha ) .
Teraz cwicze kick boxing i jest całkiem całkiem tylko wychoodze obity jak dobry schabowy :) .
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Jak bylem w podstawowce cwiczylem TKD WTF (olimpijskie) przez jakies 2 lata ale trener byl totalnym glupkiem i ... (cenzura) a sam sposob walki tam jakos specjalnie mi nie pasowal i tak po latach przerwy za namowa kolegi trafilem na TKD ITF :)
  • 0

budo_majkiel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Ja zmienilem z KickBoxingu na MuayThaia powody - jest kompletny. Oprocz tego staram sie caly czas rozwijac i uzupelniam , min Judo i BJJ ale niestety puki co marginalnie z braku czasu :( no i mam nadzieje , ze juz niedlugo bede mial jeszcze dodatkowy box ;]
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
majlel to ty konczysz jeden trenig i zapieprzaj na drugi ? a :D
  • 0

budo_3czwarte
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Ja najpierw trenowałem kung-fu (shaolin-si, dju-su), ale semi-contact nie jest dla mnie :-) Jestem ciężki jak na swój wzrost i wolę mieć możliwość wykorzystania swojej siły i masy. Poza tym, co to za walka, która jest przerywana po jednym, celnym ciosie?!
Poszedłem na judo, ale tylko dlatego, że miałem je w ramach WF na uczelni.
No i trafiłem na vale tudo i bjj.

W kung-fu poza formułą walki nie pasowały mi formy -- po cholerę mi kata?! Ale treningi były niezłe -- głównie kierunkowane w stronę reakcji na atak, trzymanie, etc., etc.
W judo brakowało mi uderzeń, możliwości kończenia walki (no bo skończenie jednym rzutem, to też porażka) i partnerów do treningu. I zbyt małe nastawienie na walkę.

Pozdrawiam
  • 0

budo_atoml1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Juz jako młody coś trenowałem. Jednakże dopiero od 3 lat zacząłem regularnie ćwiczyć. Wybrałem Ryu-te Kempo u Louisa i jestem z tego zadowolony. Styl ten stał sie częścią mnie... Kilka miesięcy temu brat namówił mnie na treningi BJJ. Trenowałem przez prawie 3 miesiące równolegle Ryu-te oraz BJJ na Racławickiej w Warszawie.
BJJ- bez zastrzeżeń, bardzo fajne. Jednakże brak jakiegokolwiek usystematyzowania w treningach, wiekszośc przychodzi kiedy chce, ćwiczy co chce. Niektórzy dłużej ćwiczący tylko sie hulają gdzieś w kącie. Nie ma atmosfery prawdziwego treningu. Dodatkowo kilka razy z racji braku podziału począstkujący zaawansowani ponaciągali mi kręgosłup i od tej pory mam z nim problemy.

Na Ryu-te jest inaczej- dyscyplina, skupienie, każdy daje z siebie 110% na treningu (no może nie każdy :) ). Szacunek wobec nauczyciela i starszych uczniów. Techniki są ciężkie i często zaczynaja wychodzic dopiero po kilku tygodniach ćwiczeń. Ale jak już wychodzą to...... są super. Przeciwnik nie wie o co chodzi tylko skręca sie z bólu przy znikomym wysiłku wykonującego technikę. Magic. 8O

W BJJ techniki są skuteczne i bardzo proste do wykonania w Ryu-te musisz opanować technike i czasem przychodzi to z trudem. Ale to jest to czego szukałem - Jitsu, wyższa sztuka.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
CZesc a ja trenuje jeszcze Taekwondo ale od wrzesnia planuje przepisac sie juz na stale na karate Oyama badz tez Kyokushin poniewaz mysle ze dopiero ktorys z tych styli mnie rozwinie.
  • 0

budo_mastaszek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Czesc

Zaczalem od YMAA (dluga piesc i bialy ptak:) po 2 latach sekcja padla i cwiczylem mix wszystkiego z niczym czyli Pszczynska Akademia Sztuk Walki + survival (ziomy ze slaska beda wiedziec o co chodzi). Jako ze styl to oni mieli pszczynski, czyli "wybralismy z kazdej sztuki walki to co najlepsze" i zero walki kontaktowej ze wzgledu na swoj "chrzescijanski charakter" zostawilem to po 4 latach. Potem byl choy lee fut przez 5 lat. Bylo bardzo okej. Nie jakies mistyczne kungfu z niebianskimi silami i lewitujacymi mistrzami, tylko solidna nawalanka i konkretny instruktor. Jesli kf to polecam clf. Niestety wyjechalem do Irlandii i przestalem cwiczyc. Mam nadzieje ze znajde cos ciekawego w Cork.

pozdro
  • 0

budo_unknown
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
qrcze cos tu obserwuje ze kazdy co cwiczeyl aikido przestawil sie na bjj dziwne
tym bardziej ze ja coraz bardziej mysle o jakichs zapasowo grapplingowych sprawach
  • 0

budo_korniko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koszalin/szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
ja cwiczylem kiedys judo,pozniej zapasy a tak naprawde to sie odnalazlem w bjj i submission wrestling. To moje style!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_unknown
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
no ja to bym bardzo chetnie pocwiczyl jakies zapasy o rodowodzie wybitnie wschodnim
na przyklad zapasy mongolskie albo tureckie ale ten submission wrestling tez jest dobry
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024