Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego zmieniłeś styl?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
330 odpowiedzi w tym temacie

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Karate Kyokushin jako podstawa (uwielbiam ten styl za swoja ''twardosc'', startuje w zawodach, udalo mi sie nawet do ME i nie chce z tego rezygnowac)
Dodatkowo sparuje na zasadach K1. Dobrze mi z tym nie chce nic zmieniac :)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
to dlaczego zmieniłeś styl? (pytanie z tematu wątku).
  • 0

budo_k
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
U mnie nie były to zmiany ambitne.
W wieku 15 lat zapisałem się na boks bo dowiedziałem się że można ćwiczyć tam za darmo i miałem bardzo blisko domu i szkoły.
Po roku dowiedziałem się o Muay Thai że można tam kopać nogami itp. zaciekawiło mnie to i się zapisałem. Wkręciłęm się maksymalnie ale po 3 latach nastała moda na MMA i tam sie zapisałem.
Więc nie ma się czym chwalić, ale pewnie jakby mi nie szło i nie podobało się trenowanie MMA to mogłem wrócić do MT ale jednak ćwiczę drugi rok i czuje się świetnie.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

kopać nogami

No, głową byłoby ciężko. :) ;)
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
przy pisaniu używa się głowy a w MT nie... :)
  • 0

budo_myslik90
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
A ja swoją przygodę ze SW zacząłem od rozpoznania. Przyjrzałem się Aikido i to na mnie dużego wrażenia nie zrobiło. Potem poszedłem na TKD ITF i to coś dla mnie. Jeszcze sprawdziłem sobie Karate Shorin-Ryu, ale to też nie dla mnie. Wszystko sprawdzałem w październiku. A teraz trenuję TKD ITF - grupa początkująca i tu mam zamiar się rozwijać. A także trenuję TKD WTF u siebie na uczelni. Jest to grupa zaawansowana. Ćwiczymy głownie walkę sportową. Ale trener umożliwi mi zdawanie egzaminu. I tak będę w WTF zdawał na 9cup w grudniu, a w ITF w styczniu na 10cup.
  • 0

budo_sandokan100
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
fajnie
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
sandokan100, zechciałbyś wnieść coś więcej do tematu, który odświeżasz po paru miesiącach.

:evil:
  • 0

budo_abraksazz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Zaczynałem od karate i uprawiałem je kilka lat. W trakcie ćwiczeń - a podchodziłem do nich naprawdę poważnie - zacząłem się orientować, że trening jest jednostronny i mało realistyczny (np. zatrzymywanie ciosów przed przeciwnikiem). Dodatkowo zaczęła mi przeszkadzać fatalna metodyka nauczania karate, np. trening kopnięć z całą siłą w powietrze. Zacząłem interesować się starym, dobrym boksem i jeet kune do. Zacząłem ćwiczyć na workach i manekinach do wing tsun oraz sparować w rękawicach. Okazało się, że pewne założenia z karate, w takiej formie jak uczą ich w klubach są rzeczywiście chybione. Zresztą widać to najlepiej na zawodach karate, gdzie sposób poruszania się zawodników, sposób zadawania ciosów ma niewiele wspólnego z tradycyjnymi podstawami, przypomina raczej nowoczesny kick boxing.
Potem zacząłem pracę i musiałem przerwać treningi, do których powoli wracam.
Mimo to nie uważam, że karate było złym wyborem. Dało mi pewne podstawy, szczególnie stabilność pozycji oraz wzmocniło fizycznie, bo mimo, że cały czas trenowałem siłowo, to pewne ćwiczenia typowe dla karate są nie do zastąpienia (np. długie stanie w zenkutsu dachi lub w kiba dachi). Tak czy inaczej przyszedł czas aby opuścić stary port i pożeglować dalej ;-) Gdybym teraz zaczynał treningi jako nastolatek, na początek wybrałbym boks i ewentualnie uzupełnił BJJ.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Abraksazz
a co to był za styl karate. I skąd masz pewność że poruszanie jak w KB to chybiony pomysł?
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
:roll: Chodziło mu raczej o to, że na treningach uczą poruszania się w sposób tradycyjny. A na zawodach robią coś zupełnie innego - w sposób przypominający kick boxing, co jest bardziej skuteczne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024