Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego zmieniłeś styl?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
330 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dlaczego zmieniłeś styl?
Jakie były przyczyny Twojego odejścia od jednego stylu i rozpoczęcia nauki innego? Tendencje w sztukach walki, chęć nauczenia się czegoś nowego i rozwoju swoich umiejętności?
A może przeszkadzało Ci zbytnie zamknięcie się danego stylu i brak jego ewolucji?
Czy też może po prostu znudziło Ci się to, co robiłeś do tej pory?
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

Jakie były przyczyny Twojego odejścia od jednego stylu i rozpoczęcia nauki innego? Tendencje w sztukach walki, chęć nauczenia się czegoś nowego i rozwoju swoich umiejętności?
A może przeszkadzało Ci zbytnie zamknięcie się danego stylu i brak jego ewolucji?
Czy też może po prostu znudziło Ci się to, co robiłeś do tej pory?


Kiedy trenowałem Aikido czytałem na Vortalu, jak wielu ludzi mówiło z zachwytem o BJJ. Ponieważ nikt z moich znajomych nie uczestniczył w takim treningu, postanowiłem pójść i to sprawdzić sam. A więc ciekawość.
Dawno temu chciałem dołączyć do Aikido trening Taekwondo, bo wydawało mi się, że aby "być skutecznym" trzeba umieć kopać. A więc chęć podniesienia swoich umiejętności.
Silvio
  • 0

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
A ja nie mogłem ćwiczyć mojej szkoły aikido więc szukałem czegoś innego. Naczytałem się dużo o bjj. Tu na vortalu i na stronach o bjj. Potem jak było już moje aikido się pojawiło koniecznie chciałem spróbowac bjj. Spróbowałem i tak na razie zostało. Chociaż jak mam czas i okazję to ćwiczę też aikido. I dopiero jak trochę poćwiczyłem okazało się, ze jest to dla mnie rozwój i jednocześnie zupełnie coś nowego.
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
hmmm... ja czulem pewien niedosyt... capoeira, od ktorej zaczynalem, to piekna sztuka, ale hmm... chyba nam sie nie ulozylo :(
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Po 2 miesiacach treningu Aikido w czasie ktorych polamalem obojczyk i nic z walki sie nie nauczulem postanowilem zmienic styl. W moim klubie byly prowadzone treningi Bjj wiec poszedlem sprobowalem uwirzylem. i tak jest od 2 lat.
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
a ja chciałem się poprostu uczyć i zaznać sportowego współzawodnictwa.
po 7 latach aikido stwierdziłem że "ni umim sie bić" spróbowałem boksu i bjj. i widział Yamabushi że było to dobre :)
  • 0

budo_sumo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Pomimo tego,ze przyzwoicie uderzam,dostalem baty od kolesia cwiczacego BJJ.Skonczylo sie zapasniczym rzutem i parterem.Dobrze,ze w kolezenskim sparringu.Wybor niestety byl prosty.
Pozdrawiam
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

Jakie były przyczyny Twojego odejścia od jednego stylu i rozpoczęcia nauki innego? Tendencje w sztukach walki, chęć nauczenia się czegoś nowego i rozwoju swoich umiejętności?
A może przeszkadzało Ci zbytnie zamknięcie się danego stylu i brak jego ewolucji?
Czy też może po prostu znudziło Ci się to, co robiłeś do tej pory?


Slaszysz, jak dotad wszyscy którzy Ci odpowiedzieli odeszli ze swoich szkół walki do BJJ. Czy spodziewałeś się takich odpowiedzi?

Może ktoś z BJJ odszedł do innej szkoły walki? Treningi były za ciężkie, techniki prymitywne albo nieskuteczne w walce? Piszcie szczerze, chciałbym coś takiego usłyszeć, bo jak dotąd BJJ wydaje mi się idealną sztuką walki.
Silvio
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

Slaszysz, jak dotad wszyscy którzy Ci odpowiedzieli odeszli ze swoich szkół walki do BJJ. Czy spodziewałeś się takich odpowiedzi?

Może ktoś z BJJ odszedł do innej szkoły walki? Treningi były za ciężkie, techniki prymitywne albo nieskuteczne w walce? Piszcie szczerze, chciałbym coś takiego usłyszeć, bo jak dotąd BJJ wydaje mi się idealną sztuką walki.

No właśnie jestem zdziwiony, a ciekawe jest to, że dużo osób albo odeszło od aikido albo uzupełnia aikido właśnie BJJ. :-)

Zapewne na forum są i ludzie, którzy ćwiczyli dajmy na to kung-fu, a potem przerzucili się na coś innego. Czekamy na Wasze wypowiedzi.
  • 0

budo_teofil
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:localhost

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
hejka,

Zapewne na forum są i ludzie, którzy ćwiczyli dajmy na to kung-fu, a potem przerzucili się na coś innego. Czekamy na Wasze wypowiedzi.


ja zmienilem karate (gosoku ryu) na kung-fu (hung gar). powody:
- zle zorganizowane treningi (jedna grupa poczatkujaca w ktorej byly zarowno dzieci (poczatki podstawowki), mlodziez, jak i dorosli. dzieci generalnie nie byly zainteresowane cwiczeniami a raczej przeszkadzaniem sobie nawzajem, czego skutkiem byl ciagly gwar na sali),
- krotkie treningi (niecala godzina),
- bardzo krotka i niezbyt dobrze prowadzona rozgrzewka,
- zajecia tylko 2x w tygodniu,
- 'niezgodnosc charakterow' moich i shihana,
- to czego mnie uczono bylo nudne, malo praktyczne i monotonne (inaczej: jak interesujacy moze byc trening przekonalem sie juz na pierwszych zajeciach kung-fu).

nie zmienilem szkoly z dnia na dzien, rownoczesnie chodzilem na karate i kung-fu przez ponad 2 miesiace. przez ten czas obserwowalem roznice w prowadzeniu treningu, zachowanie sie trenera i moje postepy w obu grupach (2 miesiace rozgrzewek na zajeciach kung-fu pomogly mi rozciagnac sie bardziej, niz rok uczeszczania na karate). nie wahalem sie dlugo, od listopada po karate pozostaly tylko wspomnienia, kilka japonskich slow na ktore do dzisiaj reaguje nerwowo ;) i biale spodnie, w ktorych cwiczylem przez caly rok wyrozniajac sie w grupie ubranych na czarno postaci ;) . w poprzednim sezonie pojawialem sie na salli w miare mozliwosci 4x w tygodniu.

aha, musze dodac ze nie jestem mlodziakiem, zdecydowanie zawyzam srednia wieku tutaj. na karate zdecydowalem sie, poniewaz bylo najblizej a ja bardzo chcialem poruszac sie po pracy (caly dzien przed komputerem). bylo to dobre do pewnego momentu, jednak po jakims pol roku stwierdzilem, ze potrzebuje jeszcze wiecej ruchu i ze mam serdecznie dosc wrzeszczacych bachorow.

teraz jest prawie doskonale:
- treningi 4 razy w tygodniu,
- zajecia przez poltorej godziny zegarowej (albo dopoki mam sile ;) ), podczas ktorych na sali panuje atmosfera skupienia,
- dluga rozgrzewka z elementami jogi,
- osobie prowadzacej nie mam nic do zarzucenia (zarowno jesli chodzi o prowadzenie treningow, jak tez podejscie do ludzi i organizacje). przeciwnie, ten czlowiek zaskoczyl mnie pozytywnie kilka razy,
- na kazdym spotkaniu ucze sie czegos nowego, cwiczenia juz dawno przestaly byc dla mnie tylko okazja do zrzucenia brzucha i forma rozprostowania kosci po pracy.

to tak w skrocie ;) ale chyba wystarczy, jak na pierwszy artykul na forum. witam wszystkich po kilku tygodniach podgladania ;) (a polskich literek brak, bo straszne krzaki wychodzily).
--
m.m.
  • 0

budo_boom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warsaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Ja uzupelnialem Viet-Vo-Dao kickboxem od momentu kiedy poszedlem zobaczyc czym sie ten kickbox je :lol: Okazalo sie, ze kolesie cwiczacy niespelna pol roku wspaniale sie poruszaja na nogach i oklepuja mnie po ryjku. Po jakim czasie poszedlem na BJJ ( poniewaz style kopane odstawilem ze wzgledu na kontuzje ). W sumie trening mnie jakos nie zafascynowal, ale jak w walkach 55kg chlopaczek mnie robil jak chcial to powiedzialem sobie hej to jest to co wlasnie mi sie podoba :!:
Utwierdzilem sie w tym jak pokonalem 3 czarne paski z VVD, ktore to wydawaly mi sie wczesniej nie do ruszenia, a tutaj mata-leo wchodzilo jak w maslo :)

pozdr.
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

No właśnie jestem zdziwiony, a ciekawe jest to, że dużo osób albo odeszło od aikido albo uzupełnia aikido właśnie BJJ.


cóś w tym jest , ale nie do końca ja zacząłem uzupełniać AIKIDO boksem gdyż aikido to w 85% atemi.
dopiero potem było BJJ po to aby uzupełnić wiedzę o parterze.
Co będzie dalej zobaczymy ale trzeba cóś robić , ponieważ robi się za mało AIKIDA w AIKIDZIE.
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Jeszcze nie zmienilem, ale zamierzam czyms uzupelnic. Uwazam, ze jak w wiekszosci zajec jakie wykonujemy, moga wystapic dwie przyczyny powodujace o decyzji zmiany:
- zniechecenie lub znuzenie tym co robilismy, prowadzace nawet do zaprzestania
- albo chec doskonalenia wlasnych umiejetnosci.
Trenuje capoeira, ktora jest cudowna, ale brakuje mi (tak dla siebie samego) umiejetnosci czysto "fajterskich" i parteru.
Tak wiec moze druga przyczna skloni mnie do zajecia sie dodatkowo czyms innym :D .
  • 0

budo_modo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Witam,

ja jestem dobrym przykladem zmiany stylu nie z ajkido na bejotjot.
Mianowicie zmienilem po czterech latach TKD ITF na Thai.
Powody:
1. Zbyt malo rak w TKD
2. Niechec do ukladow ( form)
3. Techniki przydatne w samoobronie traktowane po macoszemu
4. Moj trener od TKD wyjechal i zastapil go taki, ktory juz mi sie tak nie podobal
5. Zbyt duzo czasu poswiecane bylo na treningach na techniki nieprzydatne na ulicy - a aspekt sportowy stylu mnie nie interesuje.
6. Brak walki w klinczu

O Thai Boxie nie bede sie rozpisywal - sam miod i malina:))

Przy okazji: Boom, to Ty jeszcze zyjesz? Pozdrowienia!


pozdro
modo
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Do tych co zmienili styl. Czy nie żal wam czasami tego co robiliście, po paru latach trening staje się przyzwyczajeniem, czymś co pozwala nam się określić. Każda sztuka walki jakoś wpływa na człowieka, zmienia się jego podejście do niektórych spraw. Czy łatwo tak z dnia na dzień zmienić styl, zająć się czymś zupełnie innym? Chyba nie bo większość pisze że przy zmianie stylu najpierw ciągneła dwa równolegle.
Czy ktoś zmuszał się do zmiany stylu mimo że nie chciał odchodzić, ale kombinował że coś innego jest skuteczniejsze?
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

Utwierdzilem sie w tym jak pokonalem 3 czarne paski z VVD, ktore to wydawaly mi sie wczesniej nie do ruszenia, a tutaj mata-leo wchodzilo jak w maslo :)

pozdr.


Które?
Pewnie ich znam....
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Od 14 lat ćwiczę to samo: Ju-Jitsu i nie widzę potrzeby zmieniania systemu- jest na tyle wszechstronny że wystarczył mi na tyle czasu...
  • 0

budo_boom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warsaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Artur (nie pamietam nazwiska, trener na Stegnach) balacha z dosiadu, taki blondyn nie pamietam imienia=mata-leo i gosc z kempo dosiad i przerwana walka (czas), ale raczki wystawial jak dziecko wiec kwestia kilkunastu sekund byla.


Pozdr.
  • 0

budo_boom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warsaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Do modo:
Hi slyszalem, ze dzielnie sobie radzisz na muay-thai, a nie wpadlbys na Raclawicka na trening? Pogadalibysmy
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

gosc z kempo dosiad i przerwana walka (czas), ale raczki wystawial jak dziecko wiec kwestia kilkunastu sekund byla.


Z kempo?
Wydaje mi się, że znam wszystkich z W-wy... mógłbys bliżej go opisać i napisać gdzie to było?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024