Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego zmieniłeś styl?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
330 odpowiedzi w tym temacie

budo_novinha
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ADG Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
zmieniłam karate na capoeire bo na tym pierwshym ludzie sie lali po pyskach :P :P i w ogóle zawshe było że JA - dziewczyna mam walczyć z tymi słabshymi albo tez z dziołchami :D i treningi były dość monotonne i po jakimś czasie nudne... :(

teraz trenuje capoeirę i czuje że znalazłam coś, na czym mi naprawdę zależy... moshe cel w zyciu ;) CAPOEIRA MINHA VIDA!!!!!!!! :D :D:D
  • 0

budo_akurat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lca

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
ćwicze aikido przez 3 lata do tego od wakacji zaczełem też kickboxing i boks. Takie ćwiczenie różnych styli bardzo rozwija, sam to zauważyłem i polecam i niezauważyłem znudzenia u mnie trenowaniem aikido wręcz odwrotnie coraz lepiej je rozumiem :wink:
  • 0

budo_zandark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
ja cwicze od 7 miesięcy kung fu a oprocz tego w zeszlym tygodniu sie na capoeire zapisalem :) , mysle ze te 2 sztuki walki będą sie dobze uzupelniac
  • 0

budo_sset
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
ja ternowalem 1,5 roku VVD teraz trenuje KM i chyba zaczne karate okinawskie. A dlaczego ? powod jest prosty STUDIA !!! W B-sotku nie ma sekcji VVD co za pech :(
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Zaczynałem od karate kyokushin ...
niestety z powodu przeprowadzki a później mojego olewactwa ...
przerwałem około 2 letni romans z kk ...
Teraz po długiej przerwie zaczynam raczkować w capo ...
A od przyszłego roku mam zamiar zacząć trenować także km ...
na razie nie mogę sobie na to pozwolić bo jeszce nie mam odpowiednich funduszy ...

Pozdrawiam
Smoke
  • 0

budo_jester raiin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dworce

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
A to ja sie podepne.

Tai chi, Kung fu, Aikido, Kung fu, kontuzja, pojedyncze treningi w roznych sekcjach gdzie popadnie, teraz Krav Maga, a wczoraj dostalem od kumpla plakat z zapisami na Capoeire.

Nie ma w tym zadnej glebszej filozofii. Po prostu lubie nowinki, a pierwszy rok jest zawsze najciekawszy. 8)
  • 0

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
W polsce ponad 3 lata Aikido.. teraz przerwa.. mieszkam teraz w niemczech... niemieckie aikido jednym słowem jest do dupy! Dlatego zamierzam spróbowac niemieckiego judo :twisted:
  • 0

budo_junioros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
A ja was wszystkich zaskoczę...mianowicie trenowałem siatkówkę i baaardzo ją lubiłem, a tu nagle wiadomość że coś o nazwie vale tudo już niedługo będzie w Olsztynie....pierwszy trening mma 9.02.2003 i....siatka poszła w niepamięć a na rękach pojawiły się rekawice :]
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
najpierw karate shotokan - nie podobało mi się :-)
potem tkd itf i w między czasie box tajski teraz wracam do tkd :)
  • 0

budo_cremeeck
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
W moim przypadku była to zmiana z Shotokanu na Shidokan. Sami oceńcie na ile diametralna.

Było to trochę przez przypadek i przez ciekawość. A było tak: Na shotokan chodziłem jakieś 4 lata temu i byłem zmuszony przerwać trening z nadmiaru obowiązków. Ostatnio postanowiłem powrócić do karate i zacząłem przeszukiwać net w poszukiwaniu Kata, których nie znajomość uniemożliwiała mi zdawanie na wyższe stopnie. W czasie surfowania po necie trafiłem na stronę Shidokonu, poczytałem trochę i ponieważ spodobały mi się założenia, to postanowiłem pójść na trening i zobaczyć jak to wygląda w praktyce. No i "zakochałem się" i uczęszczam na treningi tak regularnie jak tylko mogę.

Pozdrawiam!
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Hmmm,ja zaczołem od judo ,póżniej kyokushin ...nastepnie przerwa i kumpel namówił mnie na paszw ...trenowałem tam ,az do momętu kiedy zobaczyłem Ufc :D ...no i tak bawię się bjj 4 lata ,lepiej trafić nie mogłem ,skutecznośc zeszła na dalszy plan ....ja po prostu kocham to robić.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

....ja po prostu kocham to robić.


przytulac sie do spoconych facetow i lezec jeden na drugim ? :twisted:

spoko, ja tez lubie :P
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Czym bardziej spocony ..tym lepiej :D
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

Jakie były przyczyny Twojego odejścia od jednego stylu i rozpoczęcia nauki innego? Tendencje w sztukach walki, chęć nauczenia się czegoś nowego i rozwoju swoich umiejętności?
A może przeszkadzało Ci zbytnie zamknięcie się danego stylu i brak jego ewolucji?
Czy też może po prostu znudziło Ci się to, co robiłeś do tej pory?


poważny konflikt z trenerem
  • 0

budo_jester raiin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dworce

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Pit, czy nie chcialbys sie podzielic informacja o co poszlo ?
Zbieram namietnie takie historie do porownania co mozna, a
czego nie mozna...
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

Pit, czy nie chcialbys sie podzielic informacja o co poszlo ?
Zbieram namietnie takie historie do porownania co mozna, a
czego nie mozna...


Pozwolisz ze szczegóły zachowam to dla siebie.

A tak ogulnie to wrzuty trenera pod moim adresem (zaczeło sie od tego jak z "przyczyn wyzszych" odpusciclem sobie kilka miech. treningu.), które doprowadziły do kilku powaznych kłutni, które z kolei doprowadziły do tego iz straciłem szacunek do trenera i chęc przychodzenia na zajęcia przez niego prowadzone.
  • 0

budo_jester raiin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dworce

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Ha ! Dzieki i za to.

Z moich doswiadczen wynika, ze trenerzy na pewnym etapie (nie wszyscy rzecz jasna) maja jakies kompleksy na punkcie wlasnej "wielkosci". 8)
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

pierwszy rok jest zawsze najciekawszy. 8)


Odwrotnie - im dalej w las, tym ciekawiej.
  • 0

budo_jester raiin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dworce

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Zostaje przy swoim. Rok, w ktorym sa najwieksze problemy ze
zlapaniem zupelnie nowych podstaw, przerzuceniem sie na inna
"filozofie", taktyke itp. sprawia mi najwiecej radosci.

Im wiecej umiem tym gorzej trenuje. :evil:
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

Rok, w ktorym sa najwieksze problemy ze
zlapaniem zupelnie nowych podstaw, przerzuceniem sie na inna
"filozofie", taktyke itp. sprawia mi najwiecej radosci.


Zapamietywanie nazw technik i pozycji oraz roznic miedzy tym co widzisz aktualnie a tym co widziales wczesniej jest takie fajne?

Dla mnie analogia tego jest np taka: "W algebrze najbardziej podobalo mi sie jak nauczylem sie pisac cyfry i zapisywac operacje. Potem przerzucilem sie na logike, ale po opanowaniu notacji zainteresowala mnie fizyka" Albo: "W nauce muzyki najbardziej podobalo mi sie jak nauczyłem się pisać nuty. Potem przerzucilem sie na malarstwo. Umiem juz mieszac farby. Ostatnio bardzo pociaga mnie rzezbiarstwo..."

Jester, nie mowie tu o Twoim osobistym podejsciu czy umiejetnosciach (zebys nie poczul sie dotkniety), staram sie tylko na analogiach wyjasnic, dlaczego uwazam, ze w treningu im wiecej wiesz, tym jest on ciekawszy. "Poznawanie" nowych technik jest oczywiscie interesujacym zajeciem, ale na dalszych etapach ciekawych problemow przybywa. Tak jak w matmie - jakbys powiedzial, ze lubisz sie czegos dowiedziec, cos tam przeczytac, ale rozwiazywanie zadan juz Cie nie bawi.

Dla mnie "ciekawe" w sztukach walki jest to, jak wygrac walke. Na poczatku wcale sie tego nie uczysz. Uczysz sie podstaw, ktore pozwola Ci podjac prawdziwa nauke. Np. uczysz sie jakiejs dzwigni lub trzymania - partner nie oporuje albo wrecz sam Ci podaje rece i ustawia cialo tak, zeby Ci bylo latwo technike wykonac. Ciekawe? Owszem. Ale potem uczysz sie jak "wypracowac" sobie taka sytuacje - jakich sztuczek uzyc, zeby dojsc do techniki. Bo to jest problem, nie samo zalozenie techniki, ktora zreszta moze miec dziesiatki wariantow. Tego sie wlasnie uczysz na dalszych etapach - wykonywania technik, a nie ich klasyfikacji. Potem masz coraz trudniejszych partnerow - uczysz sie jak zalatwic kogos, kto nie da sie omamic prostymi sztuczkami. Uczysz sie jak samemu wykorzystywac sytuacje jakie powstaja, gdy ktos chce wykonac technike na Tobie. Uczysz sie podstaw taktyki. Poznajesz sam siebie - jak reagujesz w zmeczeniu, jak reagujesz na ulicy, kiedy sie boisz. Itd., itd.

Sam sobie ocen, co jest ciekawsze. Ja osobiscie nie zgadzam sie z tym, co napisales wczesniej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024