Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego zmieniłeś styl?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
330 odpowiedzi w tym temacie

budo_ktoś
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Boks tyko częściowo. Z europejskich sztuk walki ruska sistiema ma to dobrze rozpracowane.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

całościową siłę masz też np. w boksie wyprowadzając prwy prosty z biodra, przez barki, łokieć a pięśc to dodatek
"całościowa siła" to żadna rewelacja


dokładnie. a bierze się ona z ruchu obrotowego wokół osi ciała, który zapoczatkowany jest z biodra.Do tego dochodzi jeszcze siła z lekkiego ruchu w dół, wykonywanego w momencie wyprowadzenia uderzenia. Ta siła działa tylko wtedy kiedy skręt wykonany jest wokół osi ciała (wtedy ręka (cios) służy tylko odprowadzeniu tej siły) ale jeżeli przeniesiemy ciężar w przód (co wiele osób robi przy tylnym prostym a jest to duży błąd) ta siła zostaje wytracona i znika. Dlatego własnie (Cypis o to pytałeś ostatnio) podnoszenie tylnej stopy na palce przy uderzeniu tylnego prostego jest fatalnym błędem
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

Boks tyko częściowo. Z europejskich sztuk walki ruska sistiema ma to dobrze rozpracowane.


sistiema ciszy się opinią, hmm... nienajlepszą
a z tych pokazowek jakie widziałem w sieci to nazwałbym ją nieco żałosną

ale kończmy OT
  • 0

budo_seborth
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Ja zmieniłem ostatecznie styl na Muay Thai, i jestem z tego zadowolony. Na początku było tkd ITF potem chwile byłem na KB ale ostatecznie zostaje w sekcji MT. Porządnej sekcji, z dobrym trenerem i odpowiednią sala z wyposażeniem. Po prostu musiałem na MT zmienić, większa wszechstronność, full contact i po prostu większy wachlarz uderzeń na sparingach. Interesująca jest również historia i MT jak i samej Tajlandii. I tak natrafiłem na sekcję w której trenuje ;) Dla mnie jest to najlepszy styl walki.
  • 0

budo_micro_kęty
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:19°13' E - 49°53' N
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Ja trenowałem judo około 4lat, wszystko układało się super rozgrzewki bardzo ciekawe i dobre aż chciało się chodzić, ze zdaniem na wyższy pas też nie było problemu i w zawodach również odnosiłem sukcesy, ale jednak jakoś nie czułem się dobrze w judo, chciałem sobie poskakać, pokopać a nie tylko szarpać się w techniczny sposób :) Oderwaniem od judo była siatkówka, codziennie treningi i zmęczone nogi, ale po dłuższym zastanowieniu postanowiłem, że zapisze się na TKD ITF i jak narazie nie żałuje :P
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

Dlatego własnie (Cypis o to pytałeś ostatnio) podnoszenie tylnej stopy na palce przy uderzeniu tylnego prostego jest fatalnym błędem


8O 8O 8O 8O 8O 8O No to przeżyłem szok :? Od zawsze uczono mnie, że po rotacji bioder wydłużamy cios wyprostem nogi podporowej. Nie zauważyłem jakiegoś znacznego spadku siły uderzenia 8O Jak w takim razie wykonać lepiej? Cała stopa na powierzchni? Ale to strasznie skraca cios. Wytłumaczcie proszę :-)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

No to przeżyłem szok :?

Witaj w klubie G-Man. :wink:
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
A mnie przyjmiecie :) :?:
Mnie też zawsze uczono na boksie żeby odrywać pięte po ciosie.

Żeby nie było OT ćwiczyłem Judo przez 2 lata jeszcze w podstawówce, niepotrzebnie zrezygnowałem czego żałuje po kilku latach doszedłem do wniosku że trzeba sie ruszać i trenuje TKD ITF i też jest fajnie :wink:
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

Mnie też zawsze uczono na boksie żeby odrywać pięte po ciosie.


chyba kazdego tak uczono, bo ciezko jest skrecic stope, nie odrywajac piety od podloza ;]

zeby nie offtopowac,
zmienilem styl, bo potrzebowalem swiezosci i odzyskania przyjemnosci z trenowania. treningi to cos, za co place, a nie mam zamiaru placic za cos, co by mnie irytowalo. taka proza zycia..
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Zdziwie was...
Jak sie wykona odpowiednio dynamiczny skret bioder, to odrywanie stopy jest zbedne.
Wlasciwie odrywajac te stope wcale nie wydluzamy dystansu.
A gdy ja odrywamy, to tracimy rownowage, przynajmniej czesciowo, co lato wykorzystac.
Poza tym dla mnie to jakos tak bezsensu te noge odrywac. Mam juz pewnie inne nawyki, ale glebszego sensu odrywania nogi nie widze, bo to wydluzenie dystansu jest tylko pozorne.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

Zdziwie was...


mnie zdziwiles, faktycznie. robisz pelny skret biodra bez oderwania tylnej stopy?
  • 0

budo_sir_francuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mroczne zakątki Rio de Janeiro
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
A mnie nie zdziwił, mam kolegę który obroci stopę o !ponad! 180* resztą ciała na "front" do was. Mówie wam, świetny widok :)
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

Zdziwie was...
Jak sie wykona odpowiednio dynamiczny skret bioder, to odrywanie stopy jest zbedne.
Wlasciwie odrywajac te stope wcale nie wydluzamy dystansu.
A gdy ja odrywamy, to tracimy rownowage, przynajmniej czesciowo, co lato wykorzystac.
Poza tym dla mnie to jakos tak bezsensu te noge odrywac. Mam juz pewnie inne nawyki, ale glebszego sensu odrywania nogi nie widze, bo to wydluzenie dystansu jest tylko pozorne.

I tak bym Ci ją oderwał od ziemi. :) O równowadze to nawet nie wspomnę. :) :wink:
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

mnie zdziwiles, faktycznie. robisz pelny skret biodra bez oderwania tylnej stopy?


No...
Wlasnie po to sa biodra... 8)
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

I tak bym Ci ją oderwał od ziemi. :) O równowadze to nawet nie wspomnę. :) :wink:


Słowa uznania online'owy mistrzu...

Tylko uwazaj, zeby w miedzy czasie nie stac sie ofiara uchi-maty... 8)
Tudziez innej okolicznosciowej mawachy... :)
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Ja ofiarą? :) Nie nie, taki scenariusz mi się nie podoba. :)

Swoją drogą, wracając do głównego wątku, ja będę chyba zmuszony zmienić styl. :( Od 6 miesięcy z powodu matury nie było mnie na treningu i nie sądzę żeby mnie przyjęto z powrotem. :( Myślałem żeby sobie w wakacje spróbować dla odmiany coś uderzanego. Nawet się rozglądałem trochę na necie, tylko sam nie wiem co wybrać. Jest parę sekcji TKD, w tym do jednej (Alien bodajże) pasowałby mi dojazd. Są dwie sekcje MT, ale Sirocco jest drogie, a o Corio w ogóle informacji nie można znaleźć gdzie jest, ile kosztuje i kto jest trenerem. Patrzyłem też za JKD, bo wydawało mi się że jest jakaś druga sekcja oprócz tej Adamusika (do której bym wolał nie uczęszczać), ale coś nie mogę jej znaleźć. Jakieć porady od Łodzian? :wink:
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Zapisz sie na judo...
Po zapasach masz dobre podstawy.

Swoja droga tez sie ucze do matury...A na treningu jestem codziennie. Zdaje z 6 przedmiotow. Zeby nie bylo, ze mi nie zalezy. :wink:
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Lol, zacytuje Hackmana z Filmu Wróg Publiczny "Albo jesteś bardzo mądry, albo bardzo głupi". :) Ja 4.

No nad Judo też myślałem i pewnie obczaję jakąś sekcje. Ale mówię, chciałbym też zobaczyć coś uderzanego. Jak mi się nie spodoba to wrócę do chwytów. :)
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
ja tez jestem w klubie

:roll:

mozliwe jednak ze sally mial na mysli cos innego
ze chodzilo mu o calkowite oderwanie stopy od podloza a nie o uniesienie i pzekrecenie piety
no ale nic nie zostalo na ten temat napisane wiec jestem w klubie tak czy inaczej :D
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
a czemu niby maja cie nie przyjac z powrotem??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024