Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szkolenie ochroniarzy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

budo_grey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
Witam,
W zasadzie to nie moje forum, zajrzalem tu dopiero drugi raz, ale uderzyly mnie wypowiedzi Bujina. Zastanawiam sie, czemu niektorzy lubia atakowac innych w sposob bardzo niski mimo, ze ich zupelnie nie znaja. Ale to nie moj problem.

Slowo ochroniarz obejmuje bardzo szerokie kregi ludzi, ktorzy czesto nie maja ze soba nic wspolnego oprocz owego slowa. Nalezy to wyraznie podkreslic, ze ochroniarz ochroniarzowi nie rowny. Sam pracowalem dwa razy jako 'ochroniarz', ale bynajmniej nie w dobrym tego slowa znaczeniu.
Po raz pierwszy robilem za ciecia co siedzi za biurkiem, zbiera podpisy od pracownikow, wydaje klucze, dwa razy w nocy obejdzie obiekt. Drugi raz zalapalem sie na impreze sylwestrowa na Placu Pilsudskiego w Warszawie. Nalezalem do zbieraniny zupelnie przypadkowych ludzi, ktorzy po prostu chcieli zarobic ekstra cos kolo 100 zl. Niemal wszyscy nie mieli pojecia co wlasciwie ochroniarz mialby robic. Po prostu sobie byli. A wszystko to prawdopodobnie przez przetarg (zgaduje) jaki oglosilo miasto na najtansze zabezpieczenie imprezy. Zgroza.
Wiekszosc 'ochroniarzy' w sklepach to sa ludzie, ktorzy naprawde nie maja o niczym pojecia. Dostaja te 3-4 zl i odbebniaja sluzby 24 godzinne. To wszystko.
Druga grupa to co poniektorzy bramkarze. Tacy, ktorzy sami szukaja zaczepki. Kiedys namowiony przez siostre poszedlem do Lolka (pub) zapytac sie o prace. Goscie calkiem niezle zarabiali. I jaka ich reakcja. Wskazali mi czlowieka-tura (ja mam 80kg on ze 120kg) i powiedzieli, wynies go stad. Rece mi opadly. Nawet dzisiaj, a minely 4 lata, pewnie w pojedynke nie dalbym mu rady.
No i sa ci, ktorzy traktuja swoja prace powaznie. Profesjonalisci, ktorzy CHCA sie rozwijac. Zarzucac im glupote... to samemu na ten zarzut sie narazac.

Pozdrawiam
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
Przeczytalem wszystkie posty... z ciekawosci.

Ufff... coz poglady kraza po ludziach... i sa to glupie poglady czasami... takie jak nedzne zaczepki buijna ( chociaz pamietajcie , ze ludzie nie powinni dac sie obrazac przez tych , ktorzy sami nie przedstawiaja soba wiele).

Podobala mi sie wypowiedz Grey'a. Mial duzo racji.
Sa ochroniarze i ochroniarze. Ja sam mialem stycznosc z rozna skala np praca na bramce, w lokalu , przy ludziach , w obiekcie itp
Widzialem tych , ktorych nazywano "ochroniarzami" a ktorzy pili na sluzbie , olewali obowiazki a widzialem i tych , ktorzy tak jak ja trzymali sie regulaminu i naprawde brali forse za swoja prace.
Nie uwazam ,ze trzeba byc idiota by byc ochroniarzem .. tylko , ze wiekszosc firm zatrudnia gosci nie majacych odpowiedniego przeszkolenia ( bo te kursy ochrony to nedza i tyle) .
Ja rowniez pomagam ochroniarzom pokazujac techniki transportowe , ktore poznalem .. sposoby obezwladniania .. jak ktos chce. Nie uwazam sie za eksperta ale skoro czlowiek cos poznal to moze sie podzielic.

Ostatecznie tez jestem nauczycielem w zyciu zawodowym i nie uwazam sie za idiote bo byle ochroniarzem. Ehhh...
  • 0

budo_lttiger
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
uczestniczac w egzaminach na licencje obserwowalem caly przekroj spoleczenstwa - od ludzi z wykszt. podstawowym az po magistrow.i szczerze powiedziawszy najbardziej zal mi bylo ludzi ktorym brakowalo kilka lat do emerytury a musieli zdawac na licjencje. wiadomo ze sprawnosc takiego czlowieka powyzej 60 jest nie najwyzsza.taka sama jest jego "uzytecznosc' jako ochroniarza....... . bedzie taki czlowiek pracowal jako dozorca a nasze prawo wymaga od niego zdania trudnych (w mojej opinni) egzaminow.
jakosc kursow przygotowujacych do egzaminu to juz inna historia. malo jest firm ktore w sposob rzetelny to robia. a w rozmowach ze zdajacymi przerazenie we mnie wzbudzaly wyznania w stylu - tego glauberyta to tylko raz mialem w reku i raz rozbieralem.........................
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
Ittiger - zgadzam się z Tobą i nie zgadzam /dobre - nie?/. Co do tych "starszych panów" to masa z nich jest właścicielami, współwłaścicielami czy innymi funkcyjnymi w agencjach. Powiedz mi na "jakiego grzyba" potrzebne jest im fikanie koziołków czy umiejętność posługiwania się pałką obronną wielofunkcyjną typu tonfa?????????
Jeszcze raz mówię że ta ustawa jest niedopracowana /mimo kilkuletnich prac nad nią/.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
Pyton bo to jest tak u nas .. skoro wymaga sie , zeby wlasciciel firmy przewozowej znal sie na prawie, ksiegowosci itp ( nie wiem po co skoro on od tego zatrudnia fachowcow) to ci starsi panowie tez musza miec pewnie u nas full kwalifikacji ...
Chociaz musze przyznac , ze raza mnie pomylki i tandetnosc w firmach ochroniarskich min ochroniarze na pocztach albo w bankach. Czasami to parodia - jak oni obserwuja sale , albo jakie miejsca zajmuja itp
Dodatkowo podoba mi sie , ze do zamknietych budynkow daje sie ochroniarzy z bronia gazowa itp
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
W salach bankowych i na pocztach powinni być uzbrojeni w paralizatory /i w Warszawie najczęściej tak jest/. W broń palną powinni być wyposażeni tylko ci którzy stoją bezpośrednio przy sejfie i konwojenci.
Co do profesjonalizmu ochroniarzy to jeszcze raz powtórzę że głównie jest to uzależnione od pieniędzy które klient płaci agencji. Nie wyobrażasz chyba sobie że zapłacisz agencji 7zł /z czego ze 3,5 czy 4zł trafią do "ochroniarza"/ i będziesz miał za to profesjonalną ochronę?
Pozdrawiam.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
Posluchaj dlatego jestem za bardziej surowa selekcja ... za zabranie sie za te "agencje ochrony" i zlikwidowanie niektorych.
Co do pieniedzy .. hmm .. przeciez wiesz czemu ludzie zakladali tyle tych agencji, odchodzili ludzie z firmy i bylo mnostwo mozliwosci by ich zatrudnic w takim zakresie ( mieli pozwolenia na bron, przeszkolenie itp).
A teraz biora np z obiektu 15 PLN z czego "ochroniarz" dostaje 3.50-4 PLN na reke bez licencji albo 5.5PLN z licencja .. no czysty zarobek.
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
Dzikki - selekcja już była - przy wymianie koncesji. I co z tego - agencja która jest "zakładem pracy chronionej"/czyli zatrudnia sprawnych inaczej/ konwojuje transporty z fabryki broni, pozwalając w dodatku ukraść sobie rakiety ziemia-powietrze /wymarzoną broń każdego terrorysty/.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
Pyton - czyli jeden wniosek - u nas byle glupek moze zalozyc agencja a jesli juz nie to moze zostac ochroniarzem.

Co do tej sprawy z rakietami to ... :drinking: za nich tylko bo sie juz smiac nie moge.
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
No, z tym byle głupkiem to bez przesady - musi mieć licencję II stopnia - czyli wykształcenie conajmniej średnie, wykształcenie zawodowe /szkoła, kurs lub praca w tzw. organach/, być zdrowym na ciele i umyśle /komisja lekarska/, niekaranym, legitymować się nieposzlakowaną opinią. Tak więc łatwiej zostać w Polsce prezydentem. A tak na poważnie gdybym mógł jeszcze raz wybierać to chyba otworzyłbym stragan z pietruszką lub został taksówkarzem.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
Pyton zawsze mozesz sie przekwalifikowac prawda :?:
A tak a'propos pracuje w ochronie obiektow czy osob :?:
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
W wieku 35lat? Cholera, już mi się nie chce! A chronię wszystkiego za co mi płacą.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
Fakt. No ja sie zdazylem jeszcze chciec zabrac za cos innego.
Moze nie jest tak fenomenalnie ale moze cos jeszcze sobie zmienie ...
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
Panowie, a jaka jest u was stawka godzinowa dla agenta ochrony osobistej z bronią palną ostrą? Już na rękę...
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
To zalezy LvBanan ja z tego co pamietam to bylo od 10 w gore ...
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
Nie wiem, ale mogę się dowiedzieć.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
O, wrocilem z wakacji, a tu tyle odpowiedzi. To mile :) .
Pyton, a czego was wlasciwie ucza bjj, zapasow, kravatu?

Moderator tego forum dla ochroniarzy pewnie wie to najlepiej, ale prawdopodobnie akurat ochrania jakis sklep i nie ma czasu odpisac. Szkoda.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
po pierwsze taki koleś w realu to nie jest ochroniarz tylko atrapa w 90 %
po drugie uczyć to mogą czego sobie chcesz, ale głównie to mają być techniki interwencyjne, transportowe, pracownik ochrony nie ma staczać walki z "klijentem" tylko go obezwładnić i to zgodnie z prawem! co nie jest takie proste. inaczej wygląda ochrona osobista zagranicznego gościa, a inaczej sklepu czy obiektu o obowiązkowej ochronie gdzie pracownik ochrony ma inne prawa.
pozdrawiam

:D
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
Zgadzam się ze Stando w sprawie tych "atrap" - niestety takie są przepisy. Znam kolesia z "bardzo dużej agencji o zasięgu ogólnokrajowym' /nazwa na literę J../ jeżdżącego w załogach interwencyjnych. Mają zakaz używania siły fizycznej - kierownictwo po prostu boi się utraty koncesji - więc woli stracić jednego klienta niż cały biznes. Co do tego co się trenuje w ochronie - to są to głównie różne "wariacje" jiu-jitsu /ze względu na dużą ilość łagodnych technik obezwładniania/. Kravka i wszelkie combaty są zbyt brutalne.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_asw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkolenie ochroniarzy
ojojoj Panie Bujin
Przez trzy lata byłem Dowódcą Patrolu Grupy Interwencyjnej, posiadałem licencję I stopnia. Potem zrobiłem licencję II stopnia i pracowałem jako Szef Grupy Konwojowej. Jestem instruktorem Ju Jitsu. Studiuję informatykę i idzie mi nieźle...
Czy uważam się za tępego osiłka? Chyba nie, ale skoro TY tak twierdzisz to zapewne jest to prawda...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024