Skocz do zawartości


Zdjęcie

kimono i naszywki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

kimono i naszywki
Kto z was ma kimono z naszywkami?
Czy uważacie że naszywki na kimonach, reklama powinny być usunięte?

Dołączona grafika
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kimono i naszywki
za reklamami nie przepadam, chociaz na pewno ida za tym pewne korzysci :)
za to nie mam nic przeciwko wszelkiego rodzaju emblematom, grafikom... to jest jak tatuaz, pokazuje indywidualnosc wlasciciela, ale czy jest to do czegos potrzebne na zawodach, czy na treningu to juz jest temat na osobna dyskusje.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: kimono i naszywki
Ja mam tylko małą okrągłą naszywkę klubową (na karate gi). I tylko taką uznaję. Nie jestem bilboard.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kimono i naszywki
no tak, ale gdybys byl biednym chlopakiem bez perspektyw, i twoja szansa na cokolwiek byloby jechac na zawody z reklama podpasek :) na plecach to czy bys tej sznasy nie wykozystal?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: kimono i naszywki
Już bym wolał się na szachy przerzucić!
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kimono i naszywki
heh tacy profesjonaliści z nas a nadal mylimy strój do treningu z kimonem... :P

Co do naszywek, to jestem przeciwny. Wkońcu troszkę tradycjonialimu trzeba zachować...
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: kimono i naszywki
Osobiście uważam, że ubranko powinno być przede wszystkim wygodne i czyste, ale jeśli komuś lepiej się ćwiczy w ozdobnym, czemu nie. Zawsze może być jakieś podkreślanie przynależności klubowej - powiedzmy malowanie uszu na zielono :-)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: kimono i naszywki
Tak, sprawa naszywek na kimonie. Tutaj mozna zaobserwowac wyrazny podzial. Czesc osob trenujacych najczesciej latami nie akceptuje owej mody na zdobienie strojow do cwiczen naszywkami. Osoby mlode, dopiero zaczynajace trening, bardziej sa sklonne ulegac modzie, roznym trendom. Takie osoby czesciej przyozdabiaja swoje stroje w roznego rodzaju naszywki lub hafty.
Pytanie to takie zdobienie kimona poprawia jego atrakcyjnosc czy tez nie. I znow podobny problem. Dla jednych wszelkie naszywki sa brzydkie, psuja wyglad kimona, czystego, w 1 kolorze. Dla drugich odwrotnie. Im bardziej dane kimono bedzie sie wyroznialo tym lepiej.
Czym jest stroj ktorego uzywamy na treningu ? Dla jednych jest to szmatka obowiazkowa na treningach. Posiadacze nie sa zainteresowani w jaki kolwiek sposob ozdabianiem swoich stroji, co nie oznacza iz o nie nie dbaja. Dla innych stroj taki to cos wiecej, to jak by druga skora. Silnie sa do niego przwyiazani, chca sie wyrozniac, chca nadac niepowtarzalny wyglad. Kwestia podejscia. Jak podchodzimy do treningow i do tego w czym trenujemy.
Sprawa umieszczania reklam. Dla czesci osob jest to karygodne i nie zgodne z duchem sztuk walki. Nie godza sie na takie zabiegi aby chodzic w stroju na ktorym na plecach jest reklama popularnego napoju gazowanego. Obecnie sztuki walki sa silnie skomercjalizowane. Szczegolnie mam na mysli sporty walk jak judo, bjj. Najbardziej widoczne to jest w tym ostatnim. Norma jest iz zawodnicy reklamuja nie tylko wlasne kluby ale na swoich kimonach umieszczaja reklamy swoich sponsorow. Kimona sa kolorowe, wyrozniaja sie.
Jednoczesnie hmm, chyba cos sie zmienia. Dochodzi do tego iz na trenigu kazdy wyroznia sie swoim ubiorem, fryzura. Z jednej strony, czemu zabraniac ? Z drugiej, chyba treningi, atmosfera cos traca. Tak mi sie wydaje. Pamietam swoje treningi na karate. Jedyne czym roznily sie stroje, jak juz, to byl kolor paska. Teraz ciezko mi jest sobie wyobrazic aby zamiast takich kimon byly wlasie takie rozno barwne. Sadze iz to by cos zmienilo atmosferze na treningach. To na pewno nie bylo by to.
Czesc osob ozdabia swoje kimona. Czesto zdarza sie iz sa to osoby ktore dopiero swoja przygode zaczynaja. Jasnym jest iz ich wiedza jest mala. Duza ilosc naszywek czasami sugeruje iz delikwent jest dobry. Niestety rzeczywistosc czesto weryfikuje ten fakt w sposob bezwzgledny. Dlatego tez ozdabianie swoich szmat moze byc odebrane jako swego rodzaju poza, pozerstwo.
Czy nosic naszywki ? To zalezy. Zalezy w glownej mierze od tego co cwiczymy, czy to jest akceptowane przez srodowisko, czy w koncu czujemy potrzebe aby ozdobic nasza 2 skore.
Aha, na zakonczenie tylko napisze iz na stroju w ktorym cwicze nie mam naszytych zadnych naszywek i specjalnie mi nie przeszkadza jak ktos jest chodzaca reklamowka.
  • 0

budo_lord_l
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: kimono i naszywki
ja osobiscie nosze tylko (albo az) trzy naszywki - stylowa, klubowa i federacji, zadnych innych na treningach nie uznaje, nie mam zamiaru robic ze swojego karate-gi choinki czy bilbordu, wg mnie wtedy te ubiory stracily by duzo swojego uroku

pozdrawiam 8)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kimono i naszywki
kwestia gustu...?
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kimono i naszywki
Ja gdyby mi sie naszywki przydaly do treningow(mamona za reklame ) to czemu nie ale nie lubie jak ktos przychodzi z naszywka Carlson Gracie jiu-jitsu team po dwoch treningach. Lecz tak wogole to mi wisi.
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: kimono i naszywki
Czy ktos ma naszywki czy tez nie, to mi to zwisa..
Ja wolalbym nie miec.. ale klubowa kazdy miec musi.. no to mam na rekawie.. i to jest jedyna... Wyglada troche badziewnie, ale jakos przezyje :)

Dołączona grafika

Pozdrawiam
PERUN
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: kimono i naszywki
naszywki, zależy w jakiej sztuce.
na kimono do Aikido nigdy. Gdybym zobaczył Aikidokę ponaszywanego na kimonie lub hakamie wyśmiałbym go.

na kimonku do ju jitsu dopuszczałbym drobne klubowe naszyweczki
jeśli chodzi o JUDO lub BJJ naszywać ile wlezie.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kimono i naszywki
Mnie generalnie naszywki nie przeszkadzają, o ile, rzecz jasna, zawodnik nie jest bardziej zainteresowany swoim wyglądem niż treningiem ;) Zauważyłem zresztą pewną prawidłowość - najmłodsze dzieciaki w klubie noszą ich całe mnóstwo, a im zawodnik starszy, tym stężenie naszywek mniejsze. Kadra nosi zazwyczaj tylko naszywki klubowe, rzadko federacyjną. Ja też na wszystkich ciuchach treningowych mam naszywki klubowe. Na jednym, który mam od swego mistrza z Niemiec, jest ponadto naszywka jego szkoły i federacyjna. I starczy...

Pozdrówka - Gizmo
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kimono i naszywki
ja tam uznaje.. tylko naszywki ktore...pokreslaja przynazlenosci .. do danego stylu czyli w przypadku kyokushinu lilijeke.. no i klubowa naszywke i haft.. po japonsku..w dolnej czesci karate-gi..tylko ..klubowe i japonskie ZADNYCH REKLAM !!!
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: kimono i naszywki
I jeszcze jeden drobny szczgół...
Kiedyś kimonka nowo kupione były czyste bez żadnych naszywek. Teraz pomijając kwestię czy coś naszywać czy nie, musimy uwzględnić jeszcze to, że sami producenci już w procesie produkcji dosyć "upiększają" swoje wyroby. Nie będę tu wypisywał firm - każdy z Was mniej więcej się orientuje jak wygląda gi poszczególnych firm. No więc mała naszywka klubowa może być i tak niedostrzegalna przy emblematach firmowych.

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_phcthulhu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kimono i naszywki
Aikidoke tez bym wysmial, karateke chyba tez - tradycjonalisci to tradycjonalisci, nie sa od etgo zey sie obszywac,
ale wypowiem sie z punktu widzenia BJJ:

NASZYWKI NASZYWKI NASZYWKI :-) ))

Klubowa (ja mam 2, jedna mala, taka jak wkleil przed chwila kolega i druga na plecach duuuza z napisem VALE TUDO) - to mam, a co jeszcze powinno byc?
Nazwy stylu niestety nie mam, najlepiej na calej nogawce BRASILIAN JIU-JITSU. Do tego ze 2 znaczki Badboya, a reklamy to nie proszkow do prania, ale np. firm produkujacych sprzet do MMA to jak najbardziej.
No i jeszce stylowy haft THERE IS NO PAIN albo THERE ARE NO RULEZ! :-)
  • 0

budo_agent
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kimono i naszywki
Naszywki - owszem - podkreślające przynależność do klubu, organizacji.
Ale jak widzę człowieka obwieszonego naszywkami na plecach, klatce, rękawach i jeszcze nogawkach to na usta ciśnie mi się określenie: "choinka".
Ale jeślki ktoś to lubi to jeo sprawa.
Dla mnie Gi jest do treningu a nie do wieszania naszywek.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: kimono i naszywki
Wali mnie to co kto nosi. Byle ćwiczył jak należy. No a jezeli się czuje zwiazany z systemem bądź z klubem i se walnie naszywkę to też fajnie. Pewnie tak nie powienienem pisać, ale ludzie kimono to wdzianko, człowiek w środku jest i to on walczy.
  • 0

budo_sumo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kimono i naszywki
Jak sie kupuje dobre gi do BJJ to ono najczesciej juz wyglada jak choinka,do tego jeszcze naszywka klubowa i masz festyn na calego.Ale i tak fajny klimat,przynajmniej kolorowo i wesolo :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024