Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pozycja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja

Żyję,żyję.


Ufff

Ja nie rozdzielam aikido z mieczem i aikido bez miecza .Aikido jest oparte na ruchu miecza .


To jasne, mówiłeś już o tym

Sensei Tamura rozpoczyna ruch w pozycji frontalnej .W trakcie trwania ruchu , gdy następują przemieszczenia , pozycja ulega zmianom


Sugerujesz więc, że w poz. bocznej nie jest możliwe dzierżenie bokken przed centrum i w dodatku na linii ken sen? Nie wiem ... , być może Cię to zaskoczy, ale u nas właśnie tak praktykujemy, jest to jak najbardziej możliwe i wiele interesujących czynników przemawia tu za. Jest to zainspirowane szkołą yagyu, gdzie jest to zresztą jedynym możliwym rozwiązaniem. Także argument ten niezbyt mnie przekonuje do inicjacji akcji z frontalnej, może masz inne, ciekawsze?

Pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja

Sugerujesz więc, że w poz. bocznej nie jest możliwe dzierżenie bokken przed centrum i w dodatku na linii ken sen? Nie wiem ... , być może Cię to zaskoczy, ale u nas właśnie tak praktykujemy, jest to jak najbardziej możliwe i wiele interesujących czynników przemawia tu za. Jest to zainspirowane szkołą yagyu, gdzie jest to zresztą jedynym możliwym rozwiązaniem. Także argument ten niezbyt mnie przekonuje do inicjacji akcji z frontalnej, może masz inne, ciekawsze?

Pozdrawiam



Moim zdaniem , skoro aikido ma byc spontanicznym zastosowaniem technik w zaleznosci od rodzaju sytuacji, jakiekolwiek zakladanie z gory upatrzonej pozycji wyjsciowej jest nieporozumieniem.
Owszem, w celu nauki roznych elementow dla kompletnie poczatkujacych, czasem rozpoczyna sie z pozycji hanmi, ale naturalna pozycja to nie jest ,niestety. Nikt po ulicy nie chodzi w hanmi, a skoro aikido ma dzialac w zgodzie z NAtura, to powinno sie wykorzystywac ruch naturalny, nie? Jesli bysmy chcieli poglebic tu nasza analize, to przeciez nikt przy zdrowych zmyslach, nie bedzie sie przygotowywal na nadchodzacy atak przybierajac pozycje hanmi :wink:

Powodow jest wiele, ale najwazniejsze z nich, to to ze przybieranie jakiejkowiek pozycji innej niz naturalna z gory uprzedza atakujacego ze cos cwiczymy. Poza tym uprzedza go ze zauwazylismy jego atak. Te dwa powody kompletnie wykluczaja wykorzystanie zaskoczenia, ktore jest jedna z waznych strategii.

Kolejny powod to danie dla takujacego jak najwiekszego celu, zaby byl na 100% pewien ze jego atak sie powiedzie i ze wejdzie w cel. To powoduje ze poczuje sie on pewny siebie i bedzie mniej przygotowany na ewentualny kontratak.

Jeszcze inny powod to ten, zeby jak najlepiej ukrywac wlasne zamiary np w jakim kierunku wejdziemy w atak, co jest absolutnie podstawowa sprawa, bo doswiadczony "zawodnik" czyta body language z dziecinna latwoscia. Przybranie postawy naturalnej nie pokazuje nasze preferencji co do strony i rodziaju techniki.

to sa powody raczej nalezace do strategii czy taktyki, moze niezbyt nauczane w wiekszosci dojo, ale ci co cwicza aikido jako Budo, niechybnie sie o tym dowiaduja :lol:

Sa tez liczne powody bardziej techniczne.....obrot bioder dopiero w momencie zetkniecia sie z atakiem wytwarza dodakowy moment pedu dla ciala tori, jak rowniez powoduje u atakujacego "wpadniecie w proznie", a dzieje sie tak poniewaz psychicznie jest on na 100% przkonany ze atak wejdze wiec wali ile fabryka dala, a tutaj , zamiast spodziewanego impaktu i OPORU nie ma NIC. I wlasnie to powoduje ze nieznacznie traci rownowage i ze w ogole mozna go zaczac kontrolowac.

Tak wiec by wygladalo, ze irimi nie zaczyna sie w momencie rozpoczecia ataku, tylko w momencie zetkniecia sie z atakiem , kiedy juz atakujacy nie moze zmienic kierunku swego ataku. Czyli ze pozycja naturalna ZMIENIA sie w pozycje hanmi wlasnie w tym momencie.

Azeby znac dlaczego w Yagyu cwicza inaczej nalezaloby najpierw STUDIOWAC ta szkole, a w Europie na razie nie ma nikogo kto by jej nauczal. Wiec ksiazki, video czy gdzies tam nauczone pojedyncze techniki wyrwane z kontextu nie wystarczaja niestety. To jest caly SYSTEM ktory trzeba doglebnie studiowac, nie wystarczy sie nim "inspirowac" rotfl rotfl
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja

Jeszcze inny powod to ten, zeby jak najlepiej ukrywac wlasne zamiary np w jakim kierunku wejdziemy w atak, co jest absolutnie podstawowa sprawa, bo doswiadczony "zawodnik" czyta body language z dziecinna latwoscia. Przybranie postawy naturalnej nie pokazuje nasze preferencji co do strony i rodziaju techniki.

zgadza się trzeba ukrywać własne zamiary i jakoś nie zauważyłem przyjmująć pozycję hanmi, aby ktoś mógł z niej coś wyczytać, wręcz przeciwnie....

Azeby znac dlaczego w Yagyu cwicza inaczej nalezaloby najpierw STUDIOWAC ta szkole, a w Europie na razie nie ma nikogo kto by jej nauczal. Wiec ksiazki, video czy gdzies tam nauczone pojedyncze techniki wyrwane z kontextu nie wystarczaja niestety. To jest caly SYSTEM ktory trzeba doglebnie studiowac, nie wystarczy sie nim "inspirowac" rotfl rotfl

nasz system czerpał inspiracje z tej szkoły (m.in.), jak wygląda sama szkoła Yagyu nie wiem, bo jej nie ćwiczę, ale to co my robimy jest bardzo spójne, bardzo konkretne i szalenie efektywne, nie zauwazyłem, abyśmy robili 'pojedyncze techniki wyrwane z kontekstu', wręcz przeciwnie z każdym stażem uświadamiam sobie, że jest inaczej i myśl głowna jest bardzo spójna :wink: ale chylę czoła przed znajomością szkoły Yagyu naszego guru Szczepana poklon poklon poklon poklon
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja

zgadza się trzeba ukrywać własne zamiary i jakoś nie zauważyłem przyjmująć pozycję hanmi, aby ktoś mógł z niej coś wyczytać, wręcz przeciwnie....


tym bardziej ze instruktor pokazuje na srodku pare razy technike zeby wszyscy dokladnie widzieli jaki jest atak i jaka jest technika rotfl

Przeciez dla kogos, kto w ogole nie wie ze cwiczysz aikido, juz samo staniecie w pozycji hanmi odkrywa ze cos tam cwiczysz rotfl

nasz system czerpał inspiracje z tej szkoły (m.in.), jak wygląda sama szkoła Yagyu nie wiem, bo jej nie ćwiczę, ale to co my robimy jest bardzo spójne, bardzo konkretne i szalenie efektywne, nie zauwazyłem, abyśmy robili 'pojedyncze techniki wyrwane z kontekstu', wręcz przeciwnie z każdym stażem uświadamiam sobie, że jest inaczej i myśl głowna jest bardzo spójna :wink: ale chylę czoła przed znajomością szkoły Yagyu naszego guru Szczepana poklon poklon poklon poklon


nie jestem zadnym guru :lol: podaj nazwisko i stopien instruktora w Yagyu to sie zapytam czy i jakie ma gosciu uprawnienia do nauczania tej szkoly :)
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja

...tym bardziej ze instruktor pokazuje na srodku pare razy technike zeby wszyscy dokladnie widzieli jaki jest atak i jaka jest technika rotfl
...
Przeciez dla kogos, kto w ogole nie wie ze cwiczysz aikido, juz samo staniecie w pozycji hanmi odkrywa ze cos tam cwiczysz rotfl
...
Yagyu to sie zapytam czy i jakie ma gosciu uprawnienia do nauczania tej szkoly :)

to jak się stoi w pozycji frontalnej, to obserwujący nie wiedzą, jaki jest atak i technika :?: Co do stwierdzenia, że przybranie pozycji hanami coś sugeruje -z tym się mogę zgodzić, ale przy okazji ogranicza ona zakres możliwych do wykonania ataków, no chyba że już jesteś na wysokim poziomie czucia partnera,a jesteś Szczepan? Jeśli tak, to masz moje poklon Bo ja nie...Ale tak a propos to liczy się konsekwencja wyboru metodyki ćwiczeniowej, bo to że ktoś stoi w pozycji frontalnej/hanmi nie oznacza dla mnie, że gorzej rzuca...W naszej szkole na wyższym poziomie (5dan?) możesz sobie zmodyfikować pozycję, wcześniej nie jest to wskazane, bo dobra pozycja ułatwia wykonanie techniki...I na tym skończę dyskusję o wyższości świąt bożonarodzeniowych nad... :)
Co do uprawnień w ww. szkole szermierki, to jeszcze raz powtórzę, że czerpiemy z niej inspirację, a nie że ćwiczę wg tej szkoły, tak samo jak bjj czerpało inspirację z judo...
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja

[...W naszej szkole na wyższym poziomie (5dan?) możesz sobie zmodyfikować pozycję, wcześniej nie jest to wskazane, bo dobra pozycja ułatwia wykonanie techniki.....

Ilu jest ludzi ze stopniem 5 Dan w waszej szkole?Co to za szkoła?
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja

Ilu jest ludzi ze stopniem 5 Dan w waszej szkole?Co to za szkoła?

organizacja zwie się Kokusai Aikido Kenshukai (Kobayashi Hirokazu Ha), we Francji należy do niej AAA (3A), w Polsce Polska Akademia Aikido Dariusza Bieńkowskiego i 3A R.Gembala z Trójmiasta (chyba, nie jestem pewien). We Francji skąd pochodzi 'clou' naszych nauczycieli przynależy do niej około 10-15 5 dan-ów i wyżej, dokładnie nie wiem, kiedyś się pytaliśmy o to Patricka Matoian, to zaczał wyliczać i wyszła jakaś taka liczba (mogę się mylić, bo statystyki mnie za bardzo nie interesują :wink: )
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja


Żyję,żyję.


Ufff.

Dzięki za troskę







Sensei Tamura rozpoczyna ruch w pozycji frontalnej .W trakcie trwania ruchu , gdy następują przemieszczenia , pozycja ulega zmianom


Sugerujesz więc, że w poz. bocznej nie jest możliwe dzierżenie bokken przed centrum i w dodatku na linii ken sen? Nie wiem ... , być może Cię to zaskoczy, ale u nas właśnie tak praktykujemy, jest to jak najbardziej możliwe i wiele interesujących czynników przemawia tu za. Jest to zainspirowane szkołą yagyu, gdzie jest to zresztą jedynym możliwym rozwiązaniem. Także argument ten niezbyt mnie przekonuje do inicjacji akcji z frontalnej, może masz inne, ciekawsze?

Pozdrawiam


Sensei Ichimura uczył nas trzymać miecz w ten sposób ,sensei Tamura robi podobnie.Przyjrzyj się na filmach z O'sensei jaka występuje pozycja.
Jeśli Jego uchi deshi robia podobnie , dlaczego mam to negować? Korzystam z wieloletnich doświadczeń i wiedzy O'sensei jaką przekazał swoim uczniom a ja zbyt krótko ćwiczę aby to krytykować.
A co do interesujacych czynników - chętnie je poznam.
pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja

to jak się stoi w pozycji frontalnej, to obserwujący nie wiedzą, jaki jest atak i technika :?:

Po pierwsze raczej pozycja naturalna (jak w boksie czy kendo) niz frontalna (jak w judo).Po drugie nie czepiaj sie slowek :P Wiadomo ze chodzi o to zeby ukrywac zwoje intencje do ostatniej chwili....

Co do stwierdzenia, że przybranie pozycji hanami coś sugeruje -z tym się mogę zgodzić, ale przy okazji ogranicza ona zakres możliwych do wykonania ataków, no chyba że już jesteś na wysokim poziomie czucia partnera,a jesteś Szczepan?

Z tym ograniczeniem to prawda, ale tylko jesli masz doswiadczonego atakujacego naprzeciwko siebie. Mniej doswiadczony nie bedzie zwracal na to uwagi.
Za to bardziej doswiadczony od razu zwiekszy czujnosci i bedzie atakowal zupelnie inaczej, ostrozniej, bedzie robil zmylki aby wybadac twoj poziom itd...A przeciez tego my nie chcemy, nieprawdaz 8) No i jak go wywalisz z rownowagi? Jak go zaskoczysz?

Jeśli tak, to masz moje poklon Bo ja nie...Ale tak a propos to liczy się konsekwencja wyboru metodyki ćwiczeniowej, bo to że ktoś stoi w pozycji frontalnej/hanmi nie oznacza dla mnie, że gorzej rzuca...


Owszem, pozycja w momencie rzutu jest nieslychanie wazna. Jesli jesli niestabilna np to kicha na calego. Jesli palce u rak, centrum, oczy, palce u stop nie sa skierowane w tym samym kierunku w momencie rzutu, nie mozna wydobyc z ciala maximum mocy. Jesli sila nie jest przekazywana przez elastyczne miesnie i elastyczne stawy ze stop do dloni to nie da rady uzywac minimum sily dla zmaxymalizowania efektu. Jesli cialo nie jest "zliniowane" nie mozna uzyc techniki przeciwko komus znacznie silniejszemu fizycznie, jesli pozycja koncowa nie jest superstabilna, uke zabierze cie ze soba na ziemie wykonujac sutemi.....itd...itd....Wychodzi na to ze i pozycja w ktorej zaczyna sie ma podstawowe znaczenie, i pozycja koncowa tez ma olbrzymie znaczenie...
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja

Po pierwsze raczej pozycja naturalna (jak w boksie czy kendo) niz frontalna (jak w judo).Po drugie nie czepiaj sie slowek :P Wiadomo ze chodzi o to zeby ukrywac zwoje intencje do ostatniej chwili....

w pozycji bocznej bardzo fajnie ukrywa się swoje intencje lub pokazuje w zależności, co chce się uzyskać

Z tym ograniczeniem to prawda, ale tylko jesli masz doswiadczonego atakujacego naprzeciwko siebie. Mniej doswiadczony nie bedzie zwracal na to uwagi.
Za to bardziej doswiadczony od razu zwiekszy czujnosci i bedzie atakowal zupelnie inaczej, ostrozniej, bedzie robil zmylki aby wybadac twoj poziom itd...A przeciez tego my nie chcemy, nieprawdaz 8) No i jak go wywalisz z rownowagi? Jak go zaskoczysz?

na mniej doświadczonym robi się proste rzeczy, na bardziej doświadczonym bardziej skomplikowane, nie da się tego opisać w necie (bo i po co), ogólnie nazywa się to absorbcja i na początku jest bardzo wyrazista, a potem zmienia się w pracę wewnętrzną... :wink:

Owszem, pozycja w momencie rzutu jest nieslychanie wazna. Jesli jesli niestabilna np to kicha na calego. Jesli palce u rak, centrum, oczy, palce u stop nie sa skierowane w tym samym kierunku w momencie rzutu, nie mozna wydobyc z ciala maximum mocy. Jesli sila nie jest przekazywana przez elastyczne miesnie i elastyczne stawy ze stop do dloni to nie da rady uzywac minimum sily dla zmaxymalizowania efektu. Jesli cialo nie jest "zliniowane" nie mozna uzyc techniki przeciwko komus znacznie silniejszemu fizycznie, jesli pozycja koncowa nie jest superstabilna, uke zabierze cie ze soba na ziemie wykonujac sutemi.....itd...itd....Wychodzi na to ze i pozycja w ktorej zaczyna sie ma podstawowe znaczenie, i pozycja koncowa tez ma olbrzymie znaczenie...

widzisz Szczepan jest wiele dróg prowadzących do celu, co do kierunku mocy to masz rację, tak musi być (chociaż u nas oczy, ręce, nogi pracują w innych tempach i czasami kierunkach), co do stabilności to u nas np. jest inaczej, zakładamy pewną niestabilność w technikach rzutów i pozbycie sie kontaktu z partnerem, potem uzyskujemy stabilność...nie zauważyłem abym musiał zmieniać taktykę przy super mocnym trzymaniu, czy kiedy ktoś stosuje zmyłki (tutaj nasuwa się odpowiedź katsu-aiabi i ki-no-musubi)(ale nie twierdzę, że mi wszystko wychodzi, bo chyba bym nowe DO założył :P :wink: ), chciałem podkreślić, że nasze rzuty są efektywne, choć stosujemy inną strategię i pozycję. A Ty Szczepanie twierdzisz, że tylko Wasz sposób jest dobry :wink: :?:
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja

A co do interesujacych czynników - chętnie je poznam.


Świetnie Cię rozumiem, ja też z wielką chęcią i mozołem je poznawałem.

Marilyn M napisał:

Sugerujesz więc, że w poz. bocznej nie jest możliwe dzierżenie bokken przed centrum i w dodatku na linii ken sen? u nas właśnie tak praktykujemy


Szczepan napisał:
Moim zdaniem , itd, itd, itd, itd


O` w mordę, ale cię poniosło. Poinformowałem Somę, co ja robię, że praktykujemy inne rozwiązania, a usłyszałem w odpowiedzi od jego adwokata, że;

> widocznie muszę być początkującym skoro rozpoczynam w hanmi

> to co robimy pozbawione jest spontaniczności

> nie działamy zgodnie z naturą, bo jakże to chodzić w hanmi po ulicy/ to nie to co naturalnie z te gatana/

> uprzedzamy atakującego, o tym co pokrętnego przygotowaliśmy sobie w naszych łbach

> Jesteśmy na maxa egoistyczni, dając mu jedynie to co chcemy, a nie 100%, ŻEBY SOBIE NIEBORACZEK WYBRAŁ

> widać nie mamy bladego pojęcia o aikido, skoro wygaduję takie niedorzeczności

> czeka nas wszystkich niemiłe zaskoczenie w zetknięciu z rzeczywistością - szczególnie to brzmi jak biblijna przestroga

> a tak wogóle to nie znamy podstaw, nie mówiąc już tak abstrakcyjnych pojęciach jak strategia, czy wręcz TAKTYKAAAA

Dowiedziałem się przy okazji, że aby twierdzić, że ziemia kręci się wokół słońca muszę najpierw zostać Kopernikiem, że nie wystarczy o tym przeczytać w szkolnym podręczniku.

Reasumując... muszę przyznać, że pojechałeś ze mną jak z kupą gnoju, rozszyfrowałeś mnie na podstawie jednej informacji, przesłanki, którą to zapewne dokładnie zgłębiłeś i po szczegółowej weryfikacji odrzuciłeś. Czuję sie jakbyś mnie obnażył, zatem nie pozostaje mi nic więcej jak zrobić rytualne SE KUKU, czy puku, no wiesz / choc może jednak nie ... na tym trzeba się przecież znać, nie wystarczy obejrzenie żółtego filmu/ więc może w takim razie ... przed snem wychylę browca co by uspokoić moje zszarpane nerwy, skołatane serce i utopic żal. Sprawiłeś, że to czym przez te kilka lat pasjonowałem się z radością dziecka rozprysło się jak mydlana bańka, zostawiłeś pustkę i żal zmarnowanych najlepszych lat.

Na szczęście jednak dowiedziałem się, że jest światełko w tunelu, czyli TY, twoi maestro i szihani, znający jedynie słuszną i prawdziwą drogę, mający monopol na prawdę, sukces i rozwój, strażnicy sekretów Ueshiby. Z niecierpliwością więc czekam na najbliższą wasza pielgrzymkę do Polski.

Powyższy tekst przepiszę ręcznie i roześlę w Polszę po innych błądzących by głosić wszem i wobec o mojej klęsce i zapowiedzi nadchodzących nawróceń.

Skrószony Mar


ps
zdaje się, że wypadło ci z głowy, pisałem już o tym wcześniej, że nie jest moją intencją nikogo przekonywać co do moich, niekiedy innych racji, a tym bardziej uczyć, więc takie podjazdy nie ze mną. Co do różnic w tym czym się paramy , możesz przyjąc je do wiadomości, a co z tym zrobisz to wyłącznie twoja sprawa.

Marilyn M
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja
Marilyn M, wszystko w porzadku? A jak tam Rodzina? tez dobrze? no to spoko :)

juz od jakiegos czasu wydawalo mi sie ze piszemy na publicznym forum, gdzie kazdy moze napisac swoje zdanie na zadany topic, byle przestrzegal regulaminu...Byc moze bylem caly czas w bledzie, Marilyn M, jak to jest? wyjasnij mi przystepnie 8)

Nie masz ochoty zeby holota ci sie wtracala do prywatnych dyskusji? Wysylaj topiki prywatnymi mailami do kumpli, to proste!

A tak nawiasem mowiac to wydawalo mi sie ze pisze dosc na temat. Byc moze moja koncepcja ci sie nie podoba, ale nie bylo w niej zdzbla ataku osobistego, wprost przeciwnie. Nie wiem czemu to odebrales tak osobiscie. Chetnie poslucham twoich argumentow technicznych a nie emocjonalnych unoszen. No chyba ze brakuje ci kontrargumentow, to inna sprawa :lol:

pozostaje z szacunkiem
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja

Marilyn M, wszystko w porzadku? A jak tam Rodzina? tez dobrze? no to spoko :)
....Nie wiem czemu to odebrales tak osobiscie. Chetnie poslucham twoich argumentow technicznych a nie emocjonalnych unoszen. No chyba ze brakuje ci kontrargumentow, to inna sprawa :lol:

pozostaje z szacunkiem

Aaa Szczepan, ja Cię nie przegadam, niniejszym biję Ci poklon poklon poklon poklon , poczekam na dalszy rozwój dyskusji i na Twoją wizytę w Polsce :twisted: :wink: , aczkolwiek nie wiem, czy będę miał urlop, aby poćwiczyć, ale ktoś tam z tej naszej marnej szkoły się znajdzie. Pozostaję w uniżeniu J_S.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja

Aaa Szczepan, ja Cię nie przegadam, niniejszym biję Ci poklon poklon poklon poklon , poczekam na dalszy rozwój dyskusji i na Twoją wizytę w Polsce :twisted: :wink: , aczkolwiek nie wiem, czy będę miał urlop, aby poćwiczyć, ale ktoś tam z tej naszej marnej szkoły się znajdzie. Pozostaję w uniżeniu J_S.


przegadam????? a co to ma do rzeczy? przeciez grzecznie wymieniamy wlasne doswiadczenia i z pozytkiem dla wszystkich - chyba o to chodzi a nie o przegadanie?

Wszystko wskazuje na to ze na wiosne (koniec kwietnia-maj) bedziemy z Majka w Polsce, to szykuj urlop :lol:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja
Pamietaj, ze do mnie tez miales wpasc
  • 0

budo_lucas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja

tworzymy mniejszą powierzchnię do ataku.

I tego powinnismy się trzymać.
Aikido jest po to by sie bronić co wg. mnie znaczy unikać zmniejszać ryzyko trafienia
Jak myślicie kto szybciej zejdzie z lini ataku: ten co stoi frontem czy profilem?
Stabilniej stoi się przodem , ale unika bokiem
I to jest fakt! :!:
Zróbcie frontem ude kime nage albo stancie frontem do typka z szhodokan
Efekt = "mielony lub bez głowy".
Pozdrawiam
Lucas
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja
Pamietam jak w ksiażce Vinetou Ols Sheterhand mial sie strzelac z jakims czerwonym wodzem i po tym jak Indianiec nie trafil, to bohaterski Old powiedzial, ze trafi w czerwone kolano. Po tych slowach wodzu stanal bokiem (profil to sie chyba nazywa) Old pokrecil glowa i strzelil. kula przeszla przez jedno i trafila w drugie kolano.....

Tak profil jest lepszy.
  • 0

budo_lucas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja
:D :D :D :D :D :D
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja

[
Wszystko wskazuje na to ze na wiosne (koniec kwietnia-maj) bedziemy z Majka w Polsce, to szykuj urlop :lol:

A co ze stazem z sensejami Kanai,Yamada,Tamura w Kanadzie ? Zamierzacie sobie odpuścić? 8O
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja

A co ze stazem z sensejami Kanai,Yamada,Tamura w Kanadzie ? Zamierzacie sobie odpuścić? 8O


oooooo qrczaki, faktycznie.....moze przelozymy staz? :wink:
co tu zrobic, co tu zrobic.....wypada przyjechac po stazu...........hmhm.....

ps a co masz ochote wdepnac i pocwiczyc u nas? zapraszam serdecznie!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024