Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pozycja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja

20 min z 3 uke to jak 60 min z 1 uke.
jiu-waza, czyli tempo powinno byc przyzwoite. Jak atakuja na przemian to wychodzi gora 1 technika na 3 sekundy.
policzmy:

60min razy 60 sek (no bo mamy 60 sek w minucie :) ) podzielic na 3 tech to sie rowna 1200 technik - no bo nie mozna powtarzac...
Kurcze niezli jestescie w tej kanadzie, a w south parku sie z was smiali...
:D :D :D


Ale z ciebie rachmistrz doskonaly, Mr Smail, a jaki rachmistrz :wink:
Role sie zmieniaja, nie jest jeden ciagle na srodku. nie wiem dokladnie ile , bo nikt tego nie liczy......przestaje jak padnie....... 8)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja
W kazdym razie przylapalem Cie na sciemie :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja

W kazdym razie przylapalem Cie na sciemie :D


Smailu ! A gdzie ja napisalem ze to jedna osoba walczy 20 minut, no pokaz mi wyraznie? Czytaj dokladniej moje posty :lol:
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja
Pewnie na kimś początkującym używanie takich zestawień słów może robić wrażenie, jednak dla mnie zamiast dać konkretną odpowiedź, robisz tylko dużą głowę, a jednocześnie odnoszę wrażenie, że nie bardzo wiesz o czym piszesz

Dla mnie nieuchronnie timing laczy sie baaaardzo scisle z rytmem ataku a na nieco wyzszym poziomie abstrakcji , z rytmem calej sytuacji jaka sie tworzy wokol ciebie w pewnym momencie(w ktora wchodzi np nastawienie psychiczne zaangazowanych w niej ludzi, poziom wytrenowania ...itd...).


Jasne wszystko się z czymś wiąże, jednak timeing jest pojęciem bardzo precyzyjnym, dotyczy użycia właściwego czasu, nie należy go mylić z takimi pojęciami jak: płynność ruchu, rytm i jego zmiana, dyspozycyjność i kontynuacja itd, itd, co zresztą jednak póżniej sam przyznajesz

Oczywiscie ze cwiczymy pewne oddzielne elementy na "timing"


Wrzucanie wszystkiego do jednego wora niczemu nie służy i zdecydowanie komplikuje sprawę, zamiast ułatwić zrozumienie tego terminu.
I później czytamy, że to jakaś wielka filozofia, czy jakieś tam fiu, fiu :?:

Nie wiem jak to lepiej okreslic.


Nie należało tak od razu?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja

Nie należało tak od razu?


no dobra, nie jestem jakims wielkim teoretykiem aikido, nie umiem tego opisac.
Ale ty tez nie odpowiedziales ani na jedno z moich pytan :P czyzby zbraklo teorii? :wink:
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja
[quote name="budo_Szczepan"]
no dobra, nie jestem jakims wielkim teoretykiem aikido, nie umiem tego opisac.:[/quote]

Jak to nie. Wysnułeś przecież pewną, a to, że się nie trzymała kupy, sprawiło,że to Ci wypomniałem.

[quote]Ale ty tez nie odpowiedziales ani na jedno z moich pytan czyzby zbraklo teorii? [/quote][/quote]

O nie, nie, tu mówimy o ogólnikach, Ty zaś pytasz zazwyczaj o szczegóły, rzeczy nad zrozumieniem których musiałem trochę się pogłowić i popracować, a którymi nie dzielę się tak łatwo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024