Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak przytyć???!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_caporudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Jak przytyć???!!!
Moim problemem jest waga. Mając wzrost 192 cm waże tylko 75 kg. Posiadam tzw. szybki metabolizm uprawiam czynnie sport ( jazda na rowerze capoeira siłownia). Poradzcie mi jak przytyc te parę kilo.
Może to byc masa tłuszczowa .


THX[/img]
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć???!!!
Też chciałbym przybrać na masie, ale jem zawsze tyle by się najeść i nie przybieram na wadze. Niby szkieletem nie jest, ale chcę trochę przytyć by przybrać na sile (po przytyciu będę chciał zrzucić wagę przez ciężkie treningi, masę zamienię na mięśnie). Nie wiem czy to dobry sposób na zwiększenie masy mięśniowej.
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć???!!!
Może więcej sake?
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć???!!!
Ale tak powaznie, to jakis dietetyk moze Ci poradzic. Tu raczej nie wierzylbym domoroslym fachowcom, bo szkoda watroby na eksperymety.

Jest taka dieta, gdzie je sie duzo drobiu - kurczaki gotowane, kasza - a nie ziemniaki, itp. Widzialem to gdzies w ksiazkach nt. kulturystyki. Tam byl taki program, gdzie paker najpierw mial za cel zwiekszenie masy, a dopiero potem z tej masy mial rzezbic muskla.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć???!!!
Pewnie chodziło o zwiekszenie podaży białka...

Normalne zalecane dawki to 2g na kg masy ciała, ale kulturyści potrafią brać sporo więcej... po co nikt nie wie bo i tak tego organizm nie przyjmuje- ale efekt placebo jest...
:D
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć???!!!

Niby szkieletem nie jest, ale chcę trochę przytyć by przybrać na sile (po przytyciu będę chciał zrzucić wagę przez ciężkie treningi, masę zamienię na mięśnie). Nie wiem czy to dobry sposób na zwiększenie masy mięśniowej.


No raczej nie. Tluszczu nie zamienisz nigdy na miesnie.
Od razu wal i pakuj, bo bedziesz mial podwojna robote: spalanie tkanki tluszczowej i budowanie miesni.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć???!!!
Roslon, sterydy anaboliczne ( a kulturyści ich czasem uzywają :) ) niesamowicie zwiększają zdolność asymilacji białek i wapnia przez organizm, to nie tylko placebo...
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć???!!!
A czy ja pisałem o steroidach anaboliczno androgennych (taka jest prawidłowa nazwa)?

Pisałem o białku...
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć???!!!
Roslon pisałeś że kluturyści nie wiadomo po co biorą więcej białka niż mogą przyswoić...
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć???!!!
Zgadza się...

To głupota żreć coś co i tak wys...dalisz...

Wydaje mi się, że mylnie interpretujesz moje wypowiedzi...
Nigdy nie wspominałem o steroidach, a cały czas mówię o suplementach- to tak w kwestii wyjaśnienia...
Istnieją naturalne metody zwiekszenia zapotrzebowania na białko, ale istnieja pewne (podałem) fizjologiczne granice przyswajalności...
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć???!!!
A mi sie wydaje że obaj źle interpretujemy swoje wypowiedzi.

Prawda, nie wspomniałeś słowem o sterydach. Ale mówiłeś o kulturystach, a oni są z nimi nierozerwalnie związani, wrrr. Więc taki kulturysta przyswaja więcej białka niż zwykły, szary człowiek. Wcale nie je go za dużo. No chyba że bardzo lubi :)
Wiesz, na diecie to oni akurat znają się bardzo dobrze. Wielu słąwnych kulturystów którzy kończyli karierę zostawało dietetykami ( oczywiście jeśli wcześniej nie umierali idąc sobie przez miasto w upale i nagle łapiąc się z serce :) ).
  • 0

budo_jakryc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć???!!!
przestań trenowac to przytyjesz :)
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć???!!!
Rzuć treningi, siedź cały dzień przed kompem i jedz, duzo jedz :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przytyć???!!!
Kulturyści jedzą dużo białka, i rzeczywiście czasami za dużo. Ale nie chodzi tu o ilość, a przynajmniej nie bezpośrednio. Czegoś takiego, jak białko, organizm wogóle nie przyswaja. On je najpierw rozbija na aminokwasy. Jest tego 24 różne. I z nich dopiero buduje własne białko. Troszkę to jest tak jak składanie puzzla, bo w danym miejscu pasuje tylko i wyłącznie ta jedna cegiełka z 24. Niektóre brakujące organizm potrafi zsyntetyzować sobie sam, innych nie. I one muszę być dostarczone, albo dane białko nie powstanie. A to czego ma w nadmiarze zużywa w procesie glukoneogenezy jako materiał energetyczny, lub jeśli jest tego za dużo, po prostu przerabia na tłuszczyk. Tak więc spożywanie dużych ilości białka ma za cel również zwiększenie puli dostępnych aminokwasów, a co za tym idzie szybszą syntezę białek. Inna sprawa, że jak ze wszystkim, można tu przecholować i zafundować sobie nieuleczalną niewydolność nerek.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024