Skocz do zawartości


Zdjęcie

atak jak?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: atak jak?

ale macie dobrze....nam nauczyciel nic nie wyjasnia, wiec dlatego sie pytam...

Tzn. nikt nie odważył się zapytać, czy pytania idą w próżnię?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: atak jak?

Tzn. nikt nie odważył się zapytać, czy pytania idą w próżnię?


Zarowno Claude, jak i jego nauczyciel Kanai sensei nie lubia odpowiadac na pytania. Ani atmosfera treningu nie sklania do pytan, a po treningu niezwykle trudno zaaranzowac sytuacje zeby sie o cos zapytac - pomimo ze obaj sa niezwykle uprzejmi...
ogolnie wszyscy rozumieja ze nic gadaniem sie nie osiagnie, trzeba cwiczyc i to ciezko i tyle. Znaczy nie ma atmosfery mistycyzmu. Zero medytacji i taki innych....Niektorym to nie za bardzo odpowiada, ale o dziwo i tak zostaja i cwicza :wink:
Oprocz mnie, jest jeden gosciu jeszcze chetniejszy do pytania, co pytal Claude'a od poczatku jak cwiczyl, o prawie wszystkie szczegoly, tudziesz filozofie..... Fajnie bylo ogladac, jak Claude niechetnie mu tlumaczyl....ale gosciu przychodzi CODZIENNIE na 2 treningi od 5 lat. Wiem bo sam cwicze codziennie :wink: Po jakichs 3 latach, zrobilo sie smiesznie bo nagle Claude zaczal mu chetnie i dokladnie tlumaczyc. Znaczy musial miec okres probny, czy powaznie cwiczy, czy tylko jest takim "gadaczem" jakich wielu przychodzi i odchodzi...
Sensei'a to jeszcze trudniej namowic na dyskusje. Tylko sie usmiecha i mowi zeby cwiczyc i samemu szukac....
  • 0

budo_luki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chsząszcze Wąsycze-powiat Łękowody

Napisano Ponad rok temu

Re: atak jak?

W naszej szkole jest zwyczaj , nauczyciel od czasu do czasu na koniec treningu zapytuje "czy są jakieś pytania?". Jako, że nie jest grzecznie rozpytywać, czy rozmawiać podczas treningu, jest to jedyna okazja by rozwiać swoje wątpliwości u źródła. Mam nadzieję,że i u Was można zapytać nauczyciela o to, lub owo i wydaje mi się, że potraktujecie jego odpowiedź poważniej niż moje krętactwa, więc nie będę się fatygował i mącił Wam w głowach.


Skas ja to znam...... :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: atak jak?
no.. tak.. Mr Smail.. w pale.. of kors... (ver dla kobiet -kopa w jaja i w nogi)
Chyba jakos nieskladnie sie wyrazilem... usilowalem wydobyc od szacownego grona jakąs inforamacje na temat ataku. Konkrety:
- koniec obrazania rodzin, bliskich i sojego pochodzenia , atmosfera jest gesta jak keczup i za chwile bedzie rowniez w jego kolorze. Rece szukaja jakiegos narzedzia ( klonica, brona, kolek z plotu - obowiazkowo z gwozdziem nr. 9, tulipan, kosa, orczyk, znak stopu, patrasolka w ogrodku piwnym) czyli wiemy ,ze bedzie zadyma .. I co ? Jako rzecze Mr. Smail "w pale" no i ok.. ale... i tu jest dla mnie zagwozdka ( w sensie problem- by nie bylo ,ze kogos obrazam) chodzilo mi o moment sugerowania ataku. Jest taka subtelna chwila gdy sila argumentow przechodzi w argumenty sily..
jak ktos skoma o czym tu pisze to ok.. a jak nie.. no coz.. wiecie z wiekiem czlowiek glupieje:-)))))))))))))))

Aiki
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: atak jak?
Jak mniemam chodzi Ci o ten moment "miedzy ustami a brzegiem pucharu" :D

Tak Ci powiem - w pałe :D
I nie ma co debatować czy czekasz czy prowokujesz - moze czasu nie styknac.

W pałe Aiku i tyla...
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: atak jak?

ogolnie wszyscy rozumieja ze nic gadaniem sie nie osiagnie, trzeba cwiczyc i to ciezko i tyle.....


Słusznie, zakończmy zatem i my wszelkie próżne dysputy


Znaczy musial miec okres probny, czy powaznie cwiczy, czy tylko jest takim "gadaczem" jakich wielu przychodzi i odchodzi...


U nas nie ma okresów próbnych, ale majster tak odpowiada, że ci co już cos wiedzą robią o krok do przodu, zaś ci co nic, właśnie to sobie uświadamiają


"... tym , którzy mają, będzie dane, a tym, którzy nie mają , będzie wszystko zabrane" - ten niezbyt, zapewne dokładnie przytoczony biblijny cytacik trochę to przypomina
Sensei'a to jeszcze trudniej namowic na dyskusje. Tylko sie usmiecha i mowi zeby cwiczyc i samemu szukac
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: atak jak?
no.. w pale... hmm chcialem byc eokwentny i wymyslic jakis ciekawy temat :-)))

Mr. Smail.. narzekasz od kilku postow moze wymysl cos ciekawego.. podyskutujemy..

aiki
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: atak jak?
Ja nazekam???

Ja tylko chamstwa nie lubuje :)
A temat oki , ale mnie elokwencji nie starczylo coby Ci elokwentnie odpowiedzieć :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: atak jak?
no to elokwentny klops

aiki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024