Skocz do zawartości


Zdjęcie

Syndrom czarnego pasa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Syndrom czarnego pasa
uhumm Grey.. uhumm.. a wiesz,ze kiedys na żaglowcach ludzie (specjaliści w branży) np. cieśla, szantymen itd kazali do siebie mówic per markiz, baron , ksiaże? Taki odpowiednik słowa sensje-nauczyciel-mistrz

Aiki
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Syndrom czarnego pasa

itd kazali do siebie mówic per markiz, baron , ksiaże? Taki odpowiednik słowa sensje-nauczyciel-mistrz

Sensei to akurat wywodzący się z chińszczyzny starszy, bardziej doświadczony brat, tytuł często urzywany w Dżaponi, poprostu do ludzi starszych od siebie, nie tylko w SW
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Syndrom czarnego pasa
Ale o co tu chodzi......

Jak powiedział Shrek;
"Krowy doić..."
Jak nie macie co robić.

Za niedługo forum przestanie być dyskusyjne, a będzie ...właśnie jakie?

A najbardziej mnie wkurza jak ktoś pieprzy głupoty na innych , a pojęcia nie ma.

Trzy strony sieczki.

Bez urazy (do Tych sensownych)

Pozdrawiam
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Syndrom czarnego pasa

A najbardziej mnie wkurza jak ktoś pieprzy głupoty na innych , a pojęcia nie ma.
Trzy strony sieczki.


Dobrzre, że dorzuciłeś trochę od siebie, bo do trzech stron nieco nam brakowało :D
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Syndrom czarnego pasa
Sory,ale pozno bylo i mnie poniosllo :)
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Syndrom czarnego pasa

Najbardziej ciekaw zaś jestem, jaki cel widział Soma w podnoszeniu tego topicu. Ukucie jakiejś jednoznacznej definicji?


Waldek_Goszcz:
Syndrom czarnego pasa? [..] Nic takiego nie istnieje i prosze nie mnozyc takich-tam ponad potrzebe!


Jak wołał pewien golibroda ;)

Pozdr.

Byłem ciekawy opinii , gdyż widząc na plakatach napis "mistrz"-myślę o polskim podwórku- albo w różnych wywiadach podkreślanie jakim się jest mistrzem , zawsze mam mieszane uczucia .
Mój nauczyciel zawsze nam wpajał, że najpierw trzeba ćwiczyć a póżniej mówić .Jest takie słowo "shyugo" , które oznacza skromne ćwiczenie .Często się o tym zapomina .
Nie ma syndromu czarnego pasa? Ja spotkałem sporo ludzi , którym odbiło po otrzymaniu czarnego pasa albo zmieniają sekcję bo są trudności w zdaniu egzaminu .
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Syndrom czarnego pasa
[quote name="budo_Yamabushi Fighter"]Farys insynuował :
[quote]W tym programie "miszcz" Wysocki występował w koszulce z napisem
JACEK WYSOCKI - MISTRZ AIKIDO (który dan wtedy posiadał 1 czy 2 -
Aiki zaraz nam odpowie) . A może był to program "Mann do Materny"? [/quote]

Niezwykle mnie irytują kretyńskie argumenty. Owszem shihan Wysocki ma pewne wady ale nie ulega wątpliwości, że technikiem jest świetnym a reklamowanie swojego nazwiska, z którego się tak śmiejesz Farys jest konieczne. Wysocki żyje z prowadzenia treningów, dzięki reklamie zarabia całkiem niezłą kaskę a to wzbudza zazdrość. Najlepiej by było gdyby był biedny, udzielał lekcji społecznie i medytował aby uzdrowić zły świat.

Nie oczerniaj nikogo na podstawie obiegowych opinii, ponieważ w tym przypadku różnią się od rzeczywistości.[/quote]
Włączę się do tej rozmowy .Nie są to obiegowe opinie ale informacje od ludzi którzy przez wiele lat byli blisko J.Wysockiego .Jeśli chodzi o program to warto było go zobaczyć.Nie zawsze mistrzowi się wszystko udaje ale po co zganiać na światła w studio .Nie interesuje mnie co sprzedaje J.Wysocki ale chyba dziwne że największy mistrz aikido w Polsce pozwala sobie odebrać rower .Chyba że było to darem serca .


[quote]A tak konkretnie Aiki , ci "wszyscy" to którzy?
Ci którzy odeszli, ci niezadowoleni którzy zostali, ci zadowoleni czy jego oddana druzyna? Którzy? [/quote]

[quote name="budo_Yamabushi Fighter"]Kolejne nieprzemyślane wypowiedzi, pewnie zasłyszałeś je od jakiegoś kolesia a sam nie masz bladego pojęcia co pleciesz.
Nie obrażaj uczniów Wysockiego , ponieważ jestem jednym z nich.Od 8 lat.
Są oczywiście niezadowoleni, sam mam czasem obiekcje w pewnych kwestiach, ale jest to normalne, zwykła różnica zdań. Bez niej nic nie miałoby sensu.[/quote][/quote]

Nie widzę tu obrazy tylko pytanie .Mam dosyć dobry kontakt ze Szczecinem i widziałem plakaty różnych ludzi którzy rozstali się z J.Wysockim .Ostatnio na swój rachunek przeszła Sylwia Z.A może nie jest to prawdą ?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Syndrom czarnego pasa
Co Ty z tym rowerem? Argumentów nie masz?

Sylwia odeszł - wiesz czemu, czy tylko piane bijesz?

To ze odeszła to juz wedlug Ciebie coś? Poczekaj niech czegoś dokona...

Steczkowska tez odeszła od Ciechowskiego i co ktoś zauwazył jej ostatnia plyte???

Moze by tak juz zakonczyc ten temat???
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Syndrom czarnego pasa

Co Ty z tym rowerem? Argumentów nie masz????

To nie jest argument tylko zdziwienie.Oglądałem program "obroń się sam" i pokazywano tam różne ciekawe rzeczy.Może należy go częściej puszczać lub częściej krecić?

Sylwia odeszł - wiesz czemu, czy tylko piane bijesz?

To ze odeszła to juz wedlug Ciebie coś? Poczekaj niech czegoś dokona...

Steczkowska tez odeszła od Ciechowskiego i co ktoś zauwazył jej ostatnia plyte???

Moze by tak juz zakonczyc ten temat???

Wiem czemu odeszła Sylwia i życzę jej powodzenia .Proszę dokładniej czytać posty wtedy piana nie będzie zaklejać oczy .Nie napisałem że to jest "coś" tylko jako odpowiedz na zarzut do Farysa , że nie wie o czym mówi.
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Syndrom czarnego pasa
Może wtrącę co nie co

Wiem czemu odeszła Sylwia i życzę jej powodzenia .

.
Wiem skąd inąd,/ info pewne/ że wspominana S jednak dalej uczęszcza na zajęcia JW

Proszę dokładniej czytać posty wtedy piana nie będzie zaklejać oczy

.

Może należy zatem ... bardziej dokładnie pisać posty, albo dokładniej sprawdzać sensacyjne doniesienia.


Pozdrówka Weryfikator M
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Syndrom czarnego pasa
no fakt.. soma zachowuje sie jak rasowy paparazzi..

Aiki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024