Skocz do zawartości


Zdjęcie

JKD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

budo_artkoss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

JKD
Wiele sie mowi o sztukach walki na tym forum, ale przynajmniej narazie nie znalazlem informacji o Jeet Kune Do ciekawej sztuce jakze ciekawego czlowieka. Mam nadzieje ze mozna rozwinac ten temat szerzej. Wybaczcie jezeli juz taki temat zostal "przewalkowany" :) nie zagladalem do archiwum. Mam tez takie pytanie czy nie zna ktos szkoly JKD w Warszawie ? Wiem ze jest takowa w Lodzi ale to troszke za daleko dla mnie :) z gory dzieki
  • 0

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
Jdk niewatplie jesst ciekawym podejscie do MA,jesgo zaleta jak kazdego madrego podejscia jest odwartosc i brak sztucznych ograniczen.
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
Tez szukalem szkoly JKD w Krakowie.
Wg mnie JKD jest jakies takie ponadstylowe. Mozna z niego wiele skorzystac uprawiajac rozne odmiany Karate, bo JKD uczy sztuki walki i metody jak osiagnac duza sprawnosc w walce. Bardzo wiele praktycznych wskazowek Bruce'a mozna wykorzystac w wolnej walce. Ale najbardziej podoba mi sie, ze facet nie teoretyzuje, a sam pokazywal w zyciu, ze to co robil mialo zastosowanie w walce.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD

Mam tez takie pytanie czy nie zna ktos szkoly JKD w Warszawie ? Wiem ze jest takowa w Lodzi ale to troszke za daleko dla mnie :) z gory dzieki


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to jest o ile sie nie myle kontynuacja szkoly Śp Piotrka Świeckiego - ale nic wiecej o tej sekcji nie wiem
  • 0

budo_artkoss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
dzieki Martius odrazu sprawdzilem stronke ale jest taki maly problem adres e - maill juz nie istnieje a telefon jest dosyc podejrzany pozwole sobie przedstawic 06001345678 probowalem roznych kombinacji na prozno :( moze jakos inaczej mozna sie zkontaktowac ?
  • 0

budo_kubagc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
ArtKoss , wiesz już coś o szkołach JKD w Warszawie ?
Jak tak to proszę , podziel się bo ja już od dwana szukam i nic , wiem że jest jakaś beznadziejna szkoła w której uczą jakiegoś pseudo boksu a nie JKD ale to wszystko. Podobno był jeden dobry gość w Warszawie to do Łodzi się przeniósł. Ludzie piszcie jak cokolwiek wiecie ,bo wyszukiwanie na tym forum jest tak beznadziejne że nie da się nic znaleźć , więc nawet jak był już taki temat to go nie znajdę.
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
O jkd byl topic na tym forum. Mozesz tez skoczyc na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ( oraz przeszukac forum pod katem tego adresu ).

Mimo, ze mi sie podoba to mam taki dylemat. Czy lepiej byc dobrym w jednym ( np. boks lub bjj ) czy przecietnym w tym i tym... hm.. w kazdym razie fajna 'zabawa' takie przekrojowe treningi ;-)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD

Mimo, ze mi sie podoba to mam taki dylemat. Czy lepiej byc dobrym w jednym ( np. boks lub bjj ) czy przecietnym w tym i tym... hm.. w kazdym razie fajna 'zabawa' takie przekrojowe treningi


8O 8O :?

Maciek, jak przyjedzie Thornton to proponuje Ci sprawdzic jego przecietnosc w boksie, w zwarciu i na ziemi... 8)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
:)

Ja mowie o zwyczajnych ludziach mojego pokroju - tzn. cwiczacych sobie 3 razy w tygodniu. Po tej samej ilosci godzin treningu przekrojowego, nie bede mial szans z zawodnikiem bjj lub bosku - na ich zasadach.

Naturalnie nie kazdy ma takiego dobrego trenra jak ja ale wiesz.. :wink:

Czy w PFS jest jakis odpowiednik pasow? Jakies stopnie zaawansowania, ktore wyznaczalyby konkretne cele treningowe, bedac jednoczesnie narzedziem motywacji.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
Oczywiscie ze "na ich zasadach" nie bedziesz mial szans...Tyle ze idea JKD to nie walka na czyichs zasadach a w we wszystkich dystansach na raz.

Nie, w PFS oprocz stopni instruktorskich nie ma innych, uczniowskich. A w SBG jest tylko jeden stopien instruktorski i nic wiecej...

BTW Jesli jedynym Twoim treningiem sa spotkania w sekcji 2 czy 3 razy w tygodniu to nie za wiele Ci one dadza. Pracowac takze trzeba poza sakcja nad kondycja, wytrzymaloscia, sila itd. I w tym wlasnie aspekcie Matt, Paul czy Roy sa zwyklymi ludzmi (jak to ladnie nazwales). Zaden z nich nie jest/nie byl zawodowym zawodnikiem na ringu czy w klatce...
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
Wszechstronność jest atutem, którego możesz nie wykorzystać na ringu, czy macie - walcząc wg. reguł boksu, czy bjj. Ale na ulicy... to co innego. :twisted:
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
I jeszcze takie male porownanko:
dwaj zawodowcy powiedzmy Lewis i Ortiz. Walcza wg regul bokserskich, jak myslisz ktory bedzie mial wieksze szanse?
A teraz powalcza wg MMA i jak teraz ksztaltuja sie ich szanse?

Tak samo jesli chodzi o amatorow...No i jest jeszcze kwestia "narzedziowa". Jakie szanse ma gosc cwiczacy powiedzmy BJJ kiedy wyskoczy do niego czlowiek z pala, kijem, nozem? A jakie ma ktos kto jest obeznany z walka z "narzedziami"?
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD

jak przyjedzie Thornton


Czyzby jakiś staż sie szykował. Jeśli można to prosiłbym o jakieś info.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
Tak szykuje sie, na stronie masz info [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Na razie tylko tyle, dopoki nie ustale szczegolow...
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
Kenjiro:

Pracowac takze trzeba poza sakcja nad kondycja, wytrzymaloscia, sila itd.


Wlasnie wrocilem z silowni :-) Staram sie tez skakac na skakance oraz robic mostki. Byc moze uda mi sie dolozyc basen od nowego roku. Niestety parteru ani stojki nie da sie raczej cwiczyc samemu w domu.

John:

Wszechstronność jest atutem, którego możesz nie wykorzystać na ringu, czy macie - walcząc wg. reguł boksu, czy bjj. Ale na ulicy... to co innego.


Prosze - ja nigdy nie cwicze z nastawieniem na ulice. Zwyczajnie lubie ciekawe treningi i tyle.

Dzieki za odpowiedzi - wlasnie zaczyna mi sie cos w lepetynie klarowac.
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD

Wlasnie wrocilem z silowni :-)


MAciek, tylko bez nielegalnych wspomagaczy, pamiętaj :) Właśnie na TVN jest program o "karkach". Obejrzyj sobie profilaktycznie :)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
Jak zaczne koksowac, to bedzie Twoja wina :) bo inaczej tego hydraulika chyba nigdy na Tobie zrobie :wink:
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
A ja takie pytanie w zwiazku z Jkd (aby to nowego postu nie zakladac).

Czy mozna jeszcze sie zapisac, czy sa juz grupy zamkniete? Juz dochodzi grudzien, a ja jeszcze w zadnej sekcji nie zabawilem dluzej :? :(


I w sprawie jeszcze seminarium, czy beda mogly wejsc osoby z zewnatrz spoza jkd, i ile takie cos moze kosztowac (w przyblizeniu).
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
Mozesz sie zapisac np dzisiaj i przyjsc trenowac. Oczywiscie ze osoby z zewnatrz beda mogly przyjsc. Tyle ze liczba miejsc bedzie ograniczona w sumie do 30 , kosztow jeszcze dokladnych nie znam...
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
dzieki, chyba wpadne, moze to poprawi mo humor... poklon

Na 20. w YMCA?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024