Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teoria na egzaminie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Teoria na egzaminie
Czy spotkaliscie sie z pytaniami teoretycznymi na egzaminie?
Jesli tak to z jakimi? Moze trochi sobie podyskutujemy na temat co ciekawszych :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria na egzaminie
uhumm.. owszem.. egzamin z japońskiego byl. Przeżyłem

No i widziałem egzamin z teroi technik. Opisać, pokazać. chyba najsensowniejsza rzecz jaką widziałem.

Aiki
  • 0

budo_kostek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrołęka

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria na egzaminie
tak zdazylo mi sie odpowiadac z teorii na 6 kyu , ale nie dotyczyło to technik raczej ogulnie co to jest aikido .........wyjasnij poszzce gulnie człony,......... droga do harmoni... dojo itd. zdałem..........uffffffff
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria na egzaminie
Kiedyś.. zadano mi wyrywkowo pytania o cyfry japońskie, zapytano czym jest aikido, ki ciort ten Ueshiba, co to jest suwari-waza...

Zdałem jakoś.. ale teoria była najgorsza :wink: :)

PERUN
  • 0

budo_emi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria na egzaminie
Tam gdzie zaczynałam cwiczyć mówiło się o teori na egzaminach. Pytania typu w ktorym roku urodził sie dziadek i kiedy zmarł, co to jest dojo i takie tam.
W mojej obecnej sekcji nie spotkałam sie nigdy z teoria na egzaminie.
  • 0

budo_kenny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria na egzaminie
egzaminy w stylu...
wstęp teoretyczny: wykonywanie technik bez uke
praktyka: te same techniki z uke
od czasu do czasu co oznacza jakieś słówko ale to już chyba bez znaczenia na wynik egzaminu. Choć pewne rzeczy powinno się wiedzieć.

Pozdrawiam
Adam
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria na egzaminie
Na moim pierwszym egzaminie , w 1979 , spotkałem się z teorią .Potem , egzaminy na zieloną naszywkę a potem na 6 kyu zawsze poprzedzał egzamin teoretyczny(do 1989 w ruchu aikido aikikai w Polsce był trochę inny system szkolenia ).
pozdrawiam
  • 0

budo_kostek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrołęka

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria na egzaminie
egzaminy na zieloną naszywkę poprzedzał egzamin teoretyczny

hm........... nie spotkałem sie z czyms takim "zielona naszywka" co to jest? :?: :?
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria na egzaminie

egzaminy na zieloną naszywkę poprzedzał egzamin teoretyczny

hm........... nie spotkałem sie z czyms takim "zielona naszywka" co to jest? :?: :?


Po wizycie sensei Ichimura w roku 1979 został opracowany trójstopniowy system szkolenia , który obowiązywał w polskim ruchu aikido - aikikai .Pierwszy stopień , czyli zielona naszywka , zawierał materiał w granicach 6 kyu ,drugi stopień (niebieska naszywka ) to było 5-3 kyu,trzeci (czarna naszywka) -3kyu- 1Dan .Kiedy szefem szkolenia ruchu aikido aikikai w Polsce był P. Borowski wprowadzono jeszcze jeden stopień szkolenia pomiędzy niebieską i czarną naszywką -brązową naszywkę .
Dopiero po uzyskaniu czarnej naszywki można było zdawać na stopnie Dan .
Ten system szkolenia został zmieniony w roku 1989.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria na egzaminie
To soma: no ak .. były ale tylko w pewnych kręgach. Inni zdawali na kyu i dany.(tych nie było wiele wtedy).
Sam zdawalem na coś zielonego.. już nie pamiętam pas czy naszywka.. może szelki.. Ech.. romantyzm tych czasów :-))))


Aiki
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria na egzaminie

To soma: no ak .. były ale tylko w pewnych kręgach. Inni zdawali na kyu i dany.(tych nie było wiele wtedy).
Sam zdawalem na coś zielonego.. już nie pamiętam pas czy naszywka.. może szelki.. Ech.. romantyzm tych czasów :-) )))
Aiki

Zaciekawiłeś mnie aiki .W jakich to kręgach ci inni zdawali na kyu i dany ?
p.s co to znaczy "no ak.."
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria na egzaminie
no ak = no tak.. (literowka)
w pewnych kręgach = tor kolarski

Aiki
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria na egzaminie
pytania teoretyczne na egzaminie?
spotkalem sie tylko raz z czyms takim, ale nie na aikido tutaj nigdy... choc moze i bylo by sensowne cos takiego wprowadzic - sa ludzie co nosza hakame a nie wiedza co znaczy te siedem zakladek :(
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria na egzaminie

no ak = no tak.. (literowka)
w pewnych kręgach = tor kolarski

Aiki

Te pewne kręgi to bylo ok.40 klubow aikido w całej Polsce .
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria na egzaminie

no ak = no tak.. (literowka)
w pewnych kręgach = tor kolarski

Aiki

Te pewne kręgi to bylo ok.40 klubow aikido w całej Polsce .


Muszę się poprawić .Te 40 klubów to były kluby polskiego ruchu aikido aikikai uznających zwierzchnictwo M. Osińskiego a kluby związane z torem kolarskim (czyt. J Wysocki) - ok 3 -5 .
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria na egzaminie
Uhumm.. a potem je Osiński zawiesil i wykluczyl.. nieprawdaż?
Bo wszyscy poszli do Wysockiego..

Aiki
Ps smiesznie byl wytedy oj smiesznie.. jak napisalem do Osinskiego ,że jade do Anglii to mi odpisał,że mi rekomendacji nie da bo jestem z innej organizacji. Heh.. a jak Wysockiego wykluczyl i podpisał sie za zarząd. Chyba mu wstyd bylo podpisac własnym nazwiskiem..

itd. itp..
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria na egzaminie

Uhumm.. a potem je Osiński zawiesil i wykluczyl.. nieprawdaż?


Nie jest to prawda.Ciekawy jestem co masz na myśli pisząc "zawiesił i wykluczył" ? Kogo ,kiedy i skąd ?Sprecyzuj i jeśli mogę prosić to polemizujmy w oparciu o fakty a nie wielokropki .



Bo wszyscy poszli do Wysockiego..

Kiedy J. Wysocki odszedł od ruchu aikido aikikai w 1981 wspierało jego w tym kilku instruktorów :A. i B.Walerczyk ,D.Rulewicz , K.Walczak , K.Nader (który pózniej wrocił do aikikai ) przy czym swoje sekcje prowadzili wtedy J.Wysocki na torze kolarskim ,D.Rulewicz - w Policach ,K. Nader w TKKF Pogodno. W tym czasie w Polsce istniało ok.40 klubów aikido -aikikai z tego w samym Szczecinie- 5.
Wychodzi mi 3 z J.W. a 40 z M.Osińskim .

Aiki

Ps smiesznie byl wytedy oj smiesznie.. jak napisalem do Osinskiego ,że jade do Anglii to mi odpisał,że mi rekomendacji nie da bo jestem z innej organizacji.


A w jakiej organizacji wtedy byłeś i który to był rok ?

Heh.. a jak Wysockiego wykluczyl i podpisał sie za zarząd. Chyba mu wstyd bylo podpisac własnym nazwiskiemitd. itp..


J.Wysocki sam podjął decyzję o zerwaniu po tym jak nie wpuścił instruktorów na trening z sensei Ichimura .Co ciekawe ,powiedział sensei Ichimura , że instruktorzy i M. Osiński nie wzieli udziału w treningu gdyż lekceważą sensei Ichimura a tylko on - J.W - jest tym który sensei szanuje .Potem sensei Ichimura był w Polsce kilka razy ale nigdy u J.W .
Podobna sytuacja była kiedy przyjechał G. Walter z Berlina .Staż był przygotowany ale dzień wcześniej J. W. rozesłał członków swojej sekcji z informacją o zmianie miejsca tego stażu .Miejsce było ciekawe , gdyż szatnie były osmalone po pożarze .
Aiki chciałbyś aby ktoś tak Ciebie wystawiał do wiatru ?
Odbyło się zebranie instruktorów , wtedy to się nazywało OKIA (Ogólnopolski Krąg Instruktorów Aikido ), na którym podjęto decyzję o rozwiązaniu OKIA oraz o zawiązaniu Komitetu Założycielskiego Polskiego Stowarzyszenia Aikido - Aikikai .O tym jak się odbyło to zebranie i co tam wyprawiał J.W proszę spytać u zródła .Ja znam wersję od kilku uczestników zebrania oraz czytałem protokół z tego zebrania i wszystkie wersje się zgadzają .
A wiesz aiki , że w 1983 J.W postanowił wrócić do aikikai ?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria na egzaminie
Uhumm.. a potem je Osiński zawiesil i wykluczyl.. nieprawdaż?
Bo wszyscy poszli do Wysockiego..

Aiki
Ps smiesznie byl wytedy oj smiesznie.. jak napisalem do Osinskiego ,że jade do Anglii to mi napisał,że nie da mi rekomendacji , bo jestem z innehj federacji..
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria na egzaminie
[quote name="budo_Aiki"]Uhumm.. a potem je Osiński zawiesil i wykluczyl.. nieprawdaż?
Bo wszyscy poszli do Wysockiego.. [/quote]

Prosiłem abyś sprecyzował .Brak wiedzy czy odwagi ?
[code=auto:0]Aiki
Ps smiesznie byl wytedy oj smiesznie.. jak napisalem do Osinskiego ,że jade do Anglii to mi napisał,że nie da mi rekomendacji , bo jestem z innehj federacji..[/quote]
Powtarzam pytanie : do jakiej organizacji należałeś?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teoria na egzaminie
a nie.. nie zauwazyłem po prostyu pytania.. (poranne otumanienie) .
Co miałem na myśli? No coż.. MO zawiesił i Hoffmana, Kirmieli , Wysockiego, i nasz Lublin traktował po macoszemu.
co do ilości klubów hmm.. dyskusyjne... może i wtedy bylo 40 ( ??!!) klubów w Pl. Ale jak mówie na ogólnopolskim stażu u MO bylo 30 osob, więc co? Po jednej osobie z klubu? Nie kumam??
Poza ty, popatrz na stan obecny...
organizacja?? khem.. mam wstręt do organizcji. byłem kiedys w harcerzach.. ale krótko i to sie nie liczy.
A co do tego co bylo kiedys.. hmm.. czy ja wiem? Nie bylo mnie na żadnym zebraniu ( nie lubie!!) I nie wiem kto naprawde i z kim sie kłóćił. Mówie to co widziałem , i to co otrzymalem u źródła ( trzecie osoby mnie nie interesują).
W sumie.. widziałem to tak.. z jednej strony Aikikai - budujące jakies organizacje, stowarzyszenia, itp a z drugiej - Wysocki - ktory głównie zajmował sie treningami. Dla mnie wybór był prosty.

poza tym.. Soma, topik byl inny (sadze ,ze ktos się moze wqrzyć, bo ta dyskusja zierza donikąd) i mój nick pisze sie ( jak wszystkie nicki) z duże litery.

Aiki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024