Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moj nos...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Moj nos...
Witam
wlasnie wrocilem z zawodow WKF 8) i zdobylem trzecie miejsce :D ... jak?
W walce o trzecie miejsce dostalem strzala w nos, krew sie polala, pani doktor stwierdzile pekniecie nasady nosa :evil: i ... WYGRALEM :roll:

Tak, tak jeszcze duzo pracy was czeka zeby wygrywac w tak spektakularny sposob jak ja :)
Light contact rulez :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj nos...

Light contact rulez :)

Pozdrawiam

Moje szczere gratulacje :D
A co do tego to full contazt rulez a light contact beeee :) :wink:
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj nos...

W walce o trzecie miejsce dostalem strzala w nos, krew sie polala, pani doktor stwierdzile pekniecie nasady nosa :evil: i ... WYGRALEM :roll:

Ale przepisy to sa chyba jednka pojebane....... :?
  • 0

budo_modzewa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg (DresSiti)/Grecyja
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj nos...


W walce o trzecie miejsce dostalem strzala w nos, krew sie polala, pani doktor stwierdzile pekniecie nasady nosa :evil: i ... WYGRALEM :roll:

Ale przepisy to sa chyba jednka pojebane....... :?

no troche dziwne przepisy, ale jak daja nam przewage to moga byc :roll: a tak wogole, to czemu ja nigdy nie mialam w czasie walki krwotoku z nosa nawet jak mocno dostalam, tylko jakas woda mi leciala :?:
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj nos...

a tak wogole, to czemu ja nigdy nie mialam w czasie walki krwotoku z nosa nawet jak mocno dostalam, tylko jakas woda mi leciala :?:

MOze za duzo pijesz? :wink:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj nos...
Wyrażam uboliewania z wprowadzenie tak idiotycznych reguł walki karate. Mam nadzieję, że nigdy nie doświadczę tego na własnej skórze (za stary już jestem).

Knockdown i full contct rules (cokolwiek to znaczy :) )
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj nos...
Najgorsze jest to, ze przepisy WKF sa przewidziane jako przepisy olimpijskie i to dla wszystkich styli karate.......
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj nos...
Teraz juz na powaznie.
Rzeczywiscie to absolutnie nie sa dobre przepisy. Wszystkie techniki maja byc wykonane nienagannie technicznie i z zachowaniem kontroli :? Atak rekoma na glowe jest dozwolony ale tylko lekko.
I wlasnie dochodzi do takich sytuacji ze lekkie techniki sa nie zaliczane a za mocne karane. Pozatym poruszanie sie zawodnikow, wszyscy skacza jak ten tygrys z Kubusia Puchatka, jedna technika trafiona i punkt.
Mam nadzieje ze takie karate nie wejdzie na olimpiade bo zostaniemy zaszufladkowani na amen.

Pozdrawiam
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj nos...
Kiedyś wejdzie i wówczas po raz kolejny dokona się preferencja wysokich i lekkich zawodników, którzy będą "lekko uderzać" swoich przeciwników wygrywając walki na punkty. Żednada jak słowo daję.
Znałem kiedyś takiego miał 2,26 cm wzrostu i ważył ileś tam, w każdym razie do wzrostu dość niewiele - był 2 albo 3 krotnym mistrzem Polski w semi contact kick boxing. Tragedia była jak zebrał strzał w brzuch przez typa mojego wzrostu, okazało się wówczas, że brzucha to on nie miał za dobrego :)
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj nos...
mój brat bylby mistrzem w lighcie - jak się zdenerwuje to dostaje krwotoku nie musi dostać
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj nos...
:) :) :) Przykre, przeciwnika dyskwalifkowali za zbyt szybkie i mocne uderzenia, którego nikt nie widział ???? Dobry manewr :) :)
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj nos...
Mi sie bardzo te przepisy nie podobaja gdyz nie maja za wiele wspolnego z walka. To taki pokaz umiejetnosci technicznych w kimonie. Najbardziej nie podoba mi sie to ze punktuje sie technike nie tyle stuteczna co "poprawna" w sensie szkoleniowym. Poza tym sedziowe dosc subiektywnie podchodza do oceny ataku czy to jest light czy juz za mocne.
  • 0

budo_modzewa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg (DresSiti)/Grecyja
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj nos...

a tak wogole, to czemu ja nigdy nie mialam w czasie walki krwotoku z nosa nawet jak mocno dostalam, tylko jakas woda mi leciala :?:

MOze za duzo pijesz? :wink:


:roll: hmmm tak mysle :idea: ze to jednak nie przez to :) :wink:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj nos...
przepisy typu WTF to nie light contact tylko semi contact. Różni sięich interpretacja w zależności od stylu. Najgłupsza w fudokanie. Dość liberalna w gosoku. U nas na brzuch mżna z pełną parą. Na głowę kontrolowanie ale jak przeciwnik sięnadzieje to punkt jest zaliczany. Mówię jak jest w wadze ciężkiej bo w lżejszych chyba delikatniej.
  • 0

GośćGuest_budo_Robert Flynn_*

Guest_budo_Robert Flynn_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj nos...
Moja panienka chodzila kiedys w podstawowce do klasy z kolesiem co cwiczyl kick boxing.Koles chwalil sie przed klasa ze jezdzi na zawody i wygrywa w walkach.
No i teraz moje watpliwosci:

1.No jakos mi sie nie chcialo wierzyc zeby (na tamte czasy) gora 15 letni koles walczyl w full contakt i tak bez problemu wygrywal nawet ze starszymi.
2. o ile dobrze sie orientuje knockdown (nie semi-knockdown) i full contakt sa dozwolone od 18 lat na zawodach,wiec koles nie mugl walczyc w czyms takim.

Z 2 miechy temu przegladam sobie stare gazetki o ma i patrze jest zdjecie kolesia z jakichs mistrzostw Europy .Jak sie okazalo kolestak zaciekle "walczyl" w light contakcie .Niedawno w krakowie w jakiejs szkole byly zawody w kicku i koles w wadze 90 kg znowu wywalczyl 1 miejsce.

Nie no 90 kg i koles z takimi warunkami startuje w light contackt. phi

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj nos...

Nie no 90 kg i koles z takimi warunkami startuje w light contackt. phi

Wiesz w semi i light conntact raczej nic nie boli i w latwy i przyjemny sposob mozan zotac mistrzem w "walce" na jakis tam zawodach :evil:
A na inne zawody sie nie jezdzi bo tam i boli i lamia sie reca czasem i nogi......
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj nos...

Nie no 90 kg i koles z takimi warunkami startuje w light contackt. phi


Nie każdy chce mieć papkę zamiast mózgu. Widać po starszych zawodnikach, że zdrowy full nie jest. Można go upraiać na treningach jednak sportowo jest strasznie chorobotwórczy i kontuzjogenny.
Patrz -> K1. Jeden turnij i 2 złamania :-)
Ostatnio były zawody san show i koleśskończył ze złamaniem kości piszczelowej i strzxałkowej. Podobno noga trzymała się na samej skórze!
dzięki wielkie!
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj nos...
Wiesz albo chce sie walczyc albo nie. Co prawda knockdawn jest daleki od idealu ale przynajmniej przypomina walke w odroznieniu od semi kontaktu.. a prawad jest taka ze w 99% przypadków jezeli ktos trenuje styl w ktorym sa zawody w semi kontakcie to i sparingi na treningach tez ma w semikontakcie i vice versa. Wszelki odstepstwa sa tylko potwierdzeniem reguly i nic wiecej.
  • 0

budo_luna
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PolskaPolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj nos...
no dobra wygrales,wygraleś ale masz rozwalony nos,błeee :)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj nos...

przepisy typu WTF to nie light contact tylko semi contact. Różni sięich interpretacja w zależności od stylu. Najgłupsza w fudokanie.


Mugłbyś chociaż raz wyjaśnić co rozumiesz przez słowo "głupie" na przykładzie fudokanu :) naprawdę proszę i się nie obrażę po prostu ciekawi mnie twoja opinia (i tak prawdopodobnie od października karate będę miał nie częściej niż raz w tygodniu i tak z dwa lata dopuki mi sie w-f nie skończy, dzięki temu przez dwa lata będę miał darmowe treningi judo, a jeżeli sie nie złapię to nic się nie zmienie no może poza stylem)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024