Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rzuty i podciecia w karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Rzuty i podciecia w karate
WLasnie ogladalem sobie ktorys tam raz kasete z Warszawskiego Centrum Karate z seminarium z T. Okuyama. Facet pokazywal jak robic rzuty wykorzystujac do tego techniki typowe jak karate: pozycje typu zenkutsu, kiba i kokutsu oraz yoko ushiro geri. W sumie na kasecie nic wiecej nie widac poa tym jak koles wchodzi w stojacego goscia lapie go i przybiera np. zenkutsu dachi i robi rzut. Wyglada to fajnie, ale czy macie jakies materialy berdziej szczegolowe na ten temat typu zrob to sam, itp?
I jaka jest rzeczywista wartosc takich rzutow w akcji...
I niech ktos jak moze da cos o ashi barai i dokladny opis jego wykonania.
Piotrek
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty i podciecia w karate
ashi - barai (harai) to podcięcie - dokładnie: zagarnięcie nogi.
Atak polega na poziomym podcięciu (podbiciem stopy) nogi przeciwnka na wysokości kostki (trochę poniżej).
stoicie w lewej pozycji>
Twoją prawa nogą atakujesz wysuniętą (odciążoną)nogę przeciwnika robiąc zagarnięcie (w miarę prostą nogą) do wewnątrz. w momencie oderwania nogi przez przeciwnika dodatkowo dokręcasz ciałem w prawą stronę i przeciwnik ląduje na ziemi.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty i podciecia w karate
Eeee, karate to karate a rzuty należy wyjąć inne. Ja proponuję co najmnije następjące: ippo i morote seoi nage, tai otoshi i o goshi, konbiecznie o soto gari oraz oczywiście tomoe nage :)

To zestaw minimum dla każdego adepta karate :!:
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty i podciecia w karate
Zgadzam sie,ale rzucilem temat jako ciekawostke. A co do rzutow czy w polsce sa jakies zawody karate, gdzie mozna rzucac przeciwnikiem?
  • 0

budo_weer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty i podciecia w karate
Dla mnie wartość tych technik jest taka, że łatwiej jest w ten sposób nauczyć podcinać i rzucać ludzi, którzy nigdy tego nie robili. W kumite były raczej mało wykorzystywane, ale to wynika ze specyfiki "shotokanowego" kumite. Zgadzam się, że lapiej wziąć rzuty z judo albo zapasów.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty i podciecia w karate

WLasnie ogladalem sobie ktorys tam raz kasete z Warszawskiego Centrum Karate z seminarium z T. Okuyama. Facet pokazywal jak robic rzuty wykorzystujac do tego techniki typowe jak karate: pozycje typu zenkutsu, kiba i kokutsu oraz yoko ushiro geri. W sumie na kasecie nic wiecej nie widac poa tym jak koles wchodzi w stojacego goscia lapie go i przybiera np. zenkutsu dachi i robi rzut. Wyglada to fajnie, ale czy macie jakies materialy berdziej szczegolowe na ten temat typu zrob to sam, itp?
I jaka jest rzeczywista wartosc takich rzutow w akcji...
I niech ktos jak moze da cos o ashi barai i dokladny opis jego wykonania.
Piotrek


witam. Byłem na tym seminarjum. To działa, rzucałem w ten sposób ludzi cięższych odemnie o 30 kilo! Rzuty tego typu sądobre bo szybkie. Nawet jak przez chwilę bjj ćwiczyłem to raz kolesia rzuciłem w ten sposób. Zasada jest taka - wchodzisz ostro w kolesia gdy on uderza albo trzyma. wchodzisz nie bezpośrednio w niego tylko na jego zewnętrzną, rzut wychodzi przez obniżenie pozycji i ostry skręt ciała. Nie zgadzam sięz kolegami trenującymi kiokushin w tym rze rzuty lepiej brać z judo a w karate ich nie ma. Jasne że brać z judo należy bo są njalepsze co nie znaczy że te są nieskuteczne. W kioku nie trenuje się takich rzeczy i prawdopodobnie z tąd ta niewiedza i niedoświadczenie. Jak trenowałem kiokushin to brakowało mi technik na głowę ale najbardziej podcięć rzutów i dźwigni które mimo że w niewielkiej ilości to w karate występują. W stanach Gosoku jest "standardowo wyposażony" w ju jitsu kuboty które cały czas rozwija (kubo jitsu).
Co do ashi baraj. - bardzo dobra technika, nie tyle jako podcięcie co jako wytrącenie z równowagi. Po nim zwykle wali się w łep.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty i podciecia w karate
Dzieki bede sobie studiowal kasete a jak bede mial pytania to bede mialowac do ciebie :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty i podciecia w karate

Dzieki bede sobie studiowal kasete a jak bede mial pytania to bede mialowac do ciebie :)


hmm wyczułem sarkazm :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty i podciecia w karate
ps. na której to jest kasecie?
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty i podciecia w karate
Laser zadnego sarkazmu nie ma. A jest to na kasecie kumite wydanej przez Warszawskie Centrum Karate. Material Piotrowskiego to powiem szczerze ze takiego g... jeszcze nie widzialem, natomiast dalsza czesc czyli saminarium bardzo mi sie podobalo i naprawde chcialbym spobie to poprobowac :D
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty i podciecia w karate

Laser zadnego sarkazmu nie ma. A jest to na kasecie kumite wydanej przez Warszawskie Centrum Karate. Material Piotrowskiego to powiem szczerze ze takiego g... jeszcze nie widzialem, natomiast dalsza czesc czyli saminarium bardzo mi sie podobalo i naprawde chcialbym spobie to poprobowac :D


Tak, shihan (Piotrkowicz) to robił tak na szybko żeby wydać, większość głupoty. Chyba dziś to loocknę żeby sobie przypomnieć.
Polecam też kasetę "mistrzostwa świata karate". Jest tam fajny materiał z seminarium z Kubotą.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty i podciecia w karate
Ok. :D
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty i podciecia w karate

Ok. :D


kurcze, ale bym cie wrobił w zakup. To seminarium jest nie na ksaecie "Mistrzostwa świata w karate" tylko na "To jest karate 2".
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty i podciecia w karate
ja zamierzam popiracic :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzuty i podciecia w karate

ja zamierzam popiracic :)

hehe
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024