Skocz do zawartości


Zdjęcie

Techniki ktore trenujemy a nam sie nie przydaja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Techniki ktore trenujemy a nam sie nie przydaja
Ten temat jest kierowany glownie do trenujacych karate kontaktowe, ale inne glosy tez beda mile widziane. W swoim arsenale mamy roznego typu techniki jak shuto uchi, tetsui yoko, itp. Uczymy sie ich, doskonalimy i na tym konczy sie ich zywot. Wiele sparingow juz przezylem i nigdy nie widzialem zeby ktos atakowal przeciwnika shuto hizo uchi lub tetsui hizo uchi, nie widzialem na zadnych zawodach uderzenia reka mlotem w bark. Tak naprawde to arsenal technik recznych ogranicza sie do roznych form uzycia piesci, bo chyba malo kto potrafi lub moze w ferrorze walki uderzyc czystym seiken, czesciej wchodzic cala piesc, rotacja tez wydaje sie ze wystepuje w wezszej formie i nie zawsze jest pelna. Jakie sa wasze doswiadczenia w tym kierunku? Moze wymienicie techniki, ktore tez cwiczycie a nie znajdujecie lub nie mozecie albo nie potraficie ich wykorzystac podczas walki.
Piotrek
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki ktore trenujemy a nam sie nie przydaja
Tak jak napisałeś, to shuto - uchi. Z pozycji to kokutsu - dachi, hangetsu - dachi.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki ktore trenujemy a nam sie nie przydaja
Piotrek - nie będę wpisywał technik których w walce nie wykorzystuje. Ale jak chcesz to dam Ci namiar na wymagania egzaminacyjne to obie poczytasz. Napiszę z czego korzystam:

1. seiken
2. shita tsuki
3. mawashi uchi albo raczej kagi tsuki
4.me geri
5. mawashi geri
6. ushiro geri


a prywanie to jeszcze dorzucam mawashi hiji i ushiro mawashi geri jak chcę pokazać jak się taka kulka jak ja obraca wokół własnej osi :)

W sumie 6 technik podstawowych i jeszcze 2 ekstra. Powiedzmy, że zapomniałem o atama i i kakato geri to będzie 10 technik i 20 lat treningu. Bez sensu - bo co ja się tych wszystkich innych technik uczyłem ???
  • 0

budo_sas
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki ktore trenujemy a nam sie nie przydaja
Podobnie jak Jarek- uwazam ze techniki wymienione przez niego maja-kluczowe znaczenie i sa najczesciej uzywane- a od siebie dodam jeszcze takie techniki (uzywane w walce sportowej) jak :
1.hiza geri
2.uchi/soto mawashi oroshi kage

natomiast techniki "niespotrowe" to:

1.kin geri
2.uraken ganmen uchi
3.shuto ganmen uchi
4.shuto uchi uchi
5.wszystkie typy hiji

Pozdarawiam wszystkich 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024