Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze ulubione techniki w walce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Nasze ulubione techniki w walce
O tak, nawiązuje do postu Piotrka. Napiszcie jakich technik używacie w walce, aby zbić tego brzydkiego przeciwnika. Zbić oznacza spowodować jego knock out. Innymi słowych, techniki które wchodzą :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze ulubione techniki w walce
A, ja wstawiłem głos na seiken i shita tsuki - z wiekiem mi się nie chce kopać :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze ulubione techniki w walce
Łokcie! :D
Ostatnio próbuję sobie takie różne kombinacje "ręczne" z dodatkiem łokci. No i moje ulubione - chwyt za szyję (wbijanie paluszków) no i łokieć :) Ale zaraz... na zawodach nie można... eee, i tak nie startuję :lol:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze ulubione techniki w walce
Pisałem coś o zawodach ?
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze ulubione techniki w walce
Ja, jun mawashi + tech zapaśnicze ( ew. hiza + zapasy ).
Ja napastnik jest powyżej 14 lat ( i ma powyżej 45 kg ) nie zaczepiam i nie walczę.
A tak naprawdę to ja jestem pokojowo nastawiony człowiek
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze ulubione techniki w walce
Zabrzmiało to dziwnie, a wniosek z tego taki że jeżeli napastnik ma więcej niż 14 lat i więcej niż 45 kg to nie walczysz :)

Rozumiem, ze intencja była doskonale odwrotna :)
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze ulubione techniki w walce
Potraktuj to jako żart. Ale tak ku prawdzie z wiekiem człowiek łagodnieje i nie musi nic nikomu udowadniać. Agresja i chęć walki wychodzi tak mi włosy.
pozdro
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze ulubione techniki w walce
U mnie od zawsze byly to techniki mawashi geri. Po tym jak zaczalem trenowac Shidokan wysunelo sie chyba na pierwsze miejsce hiza geri, ktore zaznaczylem.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze ulubione techniki w walce
Hiza oczywiście jest bardzo przydatne ale paradoksalnie bardzo ciężko się nim posługiwać. Chcę powiedzieć, że trzeba sporo nauki i samozaparcia, aby naprawdę dobrze tym narzędziem się posługiwać :(
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze ulubione techniki w walce
Moje ulubione to przede wszystkim low kick :D Poza tym seiken oraz soto kake uke :D do wychwytywania mawaszek na glowe i obracana przeciwnikow. Lubie tez empi, oraz hiza. Podoba mi sie takze sabaki patern, i czasem nawet mi wychodzi :D chociaz czesciej nie wychodzi :(
ale trenuje go jako jednyny ze znanych mi osob :)
Piotrek
  • 0

GośćGuest_budo_Robert Flynn_*

Guest_budo_Robert Flynn_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze ulubione techniki w walce

soto kake uke ....

Podoba mi sie takze sabaki patern

Piotrek


A co to takiego? Z czym to sie je?To pierwsze to jakis blok tylko jak wyglada? A to drugie :?:

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze ulubione techniki w walce
hmmm sproboje ci odpowiedziec:
Wykonujesz lewa reka soto uke i blokujesz kopniecie, jednoczesnie prawa reke trzymasz na tej samej wysokosci co reka wykonujaca soto uke, prawa reka jest zgieta w sposob przypominajacy hak, i haczysz za noge, ktora jest blokowana i ciagniesz dalej... wazne jest zaby jednoczesnie zgrac blok i zachaczenie nogi, jezeli poczekasz do poniedzialku to zestkanuje jak to sie robi z Perfekt karate albo sabaki metod zobacze gdzie jest lepiej pokazane, wtedy bedzie wszystko jasne
Piotrek
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze ulubione techniki w walce
Sabaki to sposob zejscia z lini ataku i koncepcja walki wywodzaca sie z ashihara karate i rozwinieta w enshin karate
a Wyglada to tak:
What is Sabaki?
--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

* Sabaki is a unique method of meeting an attack by combining defence and offense into one.
* Sabaki uses one of four fundamental circular movements in response to an attacker's thrust. These movements carry the defender to the outside- left or right of an attack, moving either slightly forward or backward.
* In each case, the defender move's to the attacker's back side. This limits the defender's exposure to frontal attack. In addition, it allows the defender to develop a "blind spot" in the attacker's position.
* Once the defender has developed this "blind spot", he/she can take strategic advantage of this position by entering that "blind spot" and countering effectively with various combinations of punches and kicks.
* No matter what the distance
SABAKI AGAINST RIGHT PUNCH....
Dołączona grafika
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze ulubione techniki w walce
A tu masz film z kata wykorzystujacym sabaki, na poczatku same kata, a potem bunkai. Polecam to obejrzec
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

GośćGuest_budo_Robert Flynn_*

Guest_budo_Robert Flynn_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze ulubione techniki w walce
Ok dzieki za wyjasnienie.Pierwszy raz o czyms takim slysze w Oyama Karate ,stad moja nieznajomosc tematu.


A skany obejrze z przyjemnoscia. Dzieki

Pozdrawiam


PS.A nie daloby sie jakos odkupic takich skserowanych ksiazek?Albo chociaz zeby byly zeskanowane?Moze jakbysmy sie ladnie usmiechneli to Fiodor wrzucilby je na serwer?

GośćGuest_budo_Robert Flynn_*

Guest_budo_Robert Flynn_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze ulubione techniki w walce
Oczywiscie w poscie wyzej chodzilo mi o ten blok.

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze ulubione techniki w walce

Ok dzieki za wyjasnienie.Pierwszy raz o czyms takim slysze w Oyama Karate ,stad moja nieznajomosc tematu.


A skany obejrze z przyjemnoscia. Dzieki

Pozdrawiam


PS.A nie daloby sie jakos odkupic takich skserowanych ksiazek?Albo chociaz zeby byly zeskanowane?Moze jakbysmy sie ladnie usmiechneli to Fiodor wrzucilby je na serwer?


W oyama karate sabaki nie wystepuje w czystej formie to moj wlasny wklad w moje karate, aczkolwiek sposob zejscia z lini ataku przy pomocy obrotu jest na 95% taki sam, jak mi sie uda to dam dwa zdjecia jedno z sabaki method drugie z perfekt karate i zobaczysz ze jest posobne lecz nie takie same. NIektorzy twierdza ze tak nie jest, ale fakty mowia same za siebie, natomiast problem jest taki ze zarowno w ashihara karate jak i enshin doskonali sie ta technike, a w oyama jest cos takiego ( ale nie nazywa sie sabaki ) lecz niestety nie bardzo sie do tego przykladaja,
Na ksiazki wydalem troche kasy wiec nie rozdaje tego. Sorki, tylko dla przyjaciol.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze ulubione techniki w walce

Sabaki to sposob zejscia z lini ataku i koncepcja walki wywodzaca sie z ashihara karate i rozwinieta w enshin karate

Wydaje mi się, że tai-sabaki jest dużo starsze niż ktokolwiek z piszących na forum, a koncepcja tego typu uników i kontrataków powstała duuuużo wcześniej niż style które wymieniłeś :D
  • 0

GośćGuest_budo_Robert Flynn_*

Guest_budo_Robert Flynn_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze ulubione techniki w walce
O ile sie nie myle ,to sabaki zapoczatkowal styl wado ryu ,ale nie jestem pewny na 100%.

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nasze ulubione techniki w walce
:wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024