Skocz do zawartości


Zdjęcie

Za moich lat to raczej boks...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Za moich lat to raczej boks...
Za nowoczesny uważa się styl, który adaptuje techniki pięściarskie. Mamy do czynienia ze swoistym boks-snobizmem. Co nas zatem trzyma przy karate ?

Eeee, starałem się coś ciekawego wymyśleć, liczę na wasz udział w ankiecie. :oops:

Jeżeli ktoś nie widział filmu z Brucem tylko z Chuckiem albo Jeanem, to też podchodzi pod tą opcję. :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Za moich lat to raczej boks...
A dlaczego uważasz, że nie stosujemy technik bokserskich. Noszę znak kyokushin na klacie ale praca rąk i poziom ataków zmienił się z 10 lat temu. Zresztą od lat trenowałem z bokserami i nie ma powodu aby nie zauważyć, że boks w technikach ręcznych przewyższa wszystki inne wschodnie czy zachodnie systemy.

Nie uważasz, że jesteś tendencyjny ???
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Za moich lat to raczej boks...

Nie uważasz, że jesteś tendencyjny ???

Tylko trochę. :)

Zresztą od lat trenowałem z bokserami


Tak jest w Twoim przypadku, bo masz duże doświadczenie i już wiesz co dobre. Ale generalnie trening kyokushinu nie uwzględnia technik pęściarskich ( chyba, że za takową uważać ago-uchi) i rzesze młodych ludzi trenuje ten styl uważając go za jedynie słuszny a potem zbierają cięgi pod blokiem.

Chodzi mi jedynie o takową rzecz - to zagadnienie natury nieco filozoficznej 8O - dlaczego mając bogatą tradycję sztuk walki jak boks czy zapasy uciekamy się do stylów wschodnich , zwłaszcza teraz, gdy zalety tradycyjnych europejskich systemów zostały docenione.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Za moich lat to raczej boks...
Też się kiedyś nad tym zastanawiałem i doszedłem do jednego. I boks i zapasy były przez lata traktowane jako sport w czystej postaci i treningi w sekcjach były podporządkowane tylko takiemu rytmowi. Do niedawna nie bardzo mogłeś pójść do sali bokserskiej i pouczyć się podstaw - nikomu się nie opłacało szkolić kogoś kto nie będzie zdobywał medali - zwłaszcza, że zazwyczaj nie było opłat.
I jest tak niestety do teraz- najlepszy przykłąd zapasy :idea:
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Za moich lat to raczej boks...
Święta racja. Nikt nie myślał też o tych dyscyplinach jako samoobronie.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Za moich lat to raczej boks...

Chodzi mi jedynie o takową rzecz - to zagadnienie natury nieco filozoficznej 8O - dlaczego mając bogatą tradycję sztuk walki jak boks czy zapasy uciekamy się do stylów wschodnich , zwłaszcza teraz, gdy zalety tradycyjnych europejskich systemów zostały docenione.


Wiesz tu chodzi chyba o cos innego, problem jest taki, ze gdy masz wiecej nic 20 lat i chesz zaczac trenowac to trudno jest znalezc sekcje np. zapasow do ktorej by cie chetnie przyjeli lub w ogole przyjeli. Tam to jest sport i potrzebna jest mloda krew. Kiedys chcialem sie zapisac na zapasy i uslyszalem ze jestem juz za stary, a ja mam dopiero 26 lat :evil:
A na karate, teakwondo, JJ, BJJ chetnie cie przyjma w kazdym wieku, bo z judo jest podobnie jak z zapasami.......
  • 0

budo_gregbal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Za moich lat to raczej boks...
E tam, nie wiem jakie laski sa na karate, ale na boksie tez sa niezle. Przynajmniej u mnie.
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Za moich lat to raczej boks...

E tam, nie wiem jakie laski sa na karate, ale na boksie tez sa niezle. Przynajmniej u mnie.

limo Do czasu... :)
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Za moich lat to raczej boks...
Dołączona grafika
juz my wiemy o co Ci chodzi :) :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024