Skocz do zawartości


Zdjęcie

PARALOTNIE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE
perun czy ty nie jesteś studentem z poznania? nie wydajesz czasem gazetki o paralotniach - jeśli tak to znasz mojego braciszka Karola
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE

perun czy ty nie jesteś studentem z poznania? nie wydajesz czasem gazetki o paralotniach nie - jeśli tak to znasz mojego braciszka Karola


Nie jestem studentem z Poznania.. nie wydaję żadnej gazetki... nie znam Twojego braciszka Karola :?

Pozdrawiam
PERUN
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE
heh... no dziś pogoda ładna.. wziąłem glajta i ruszyłem na naszą warszawską górkę śmieciową...
górka jest ogromna... ma całe 22 metry wysokości :wink:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
poszorowałem trochę dupa po ziemi... loty trwały 5-15 sekund... zależy jak komu powiało :)
kolega Waćpan też był ze mną... a raczej to ja byłem z nim (to on podwiózł mnie tam swoją furą :-) )
Ten sam kolega Waćpan wypróbował swoje "nowe" skrzydełko... heh... i zrobił rekordowy przelot tego dnia - całe 40 metrów !!! - gratulacje... to chyba nowy rekord na tej górce :twisted:
Jutro jak pogoda dopisze idziemy znowu :) :) :)

Pozdrawiam
PERUN
  • 0

budo_waćpan
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE
:lol: :lol: :lol: :lol: :D

Perun to miło z twojej strony. Aż się nieskromnie dumny poczułem. Nie wiem jaki jest rekord tej górki, ale po tym co powiedziałeś to pomyślałem, że może warto by było ten mój "spektakularny wyczyn" odnotować w książeczce lotów.
Musimy tą wyprawe powtórzyć, gdy wiaterek trochę silniej przywieje od strony południowej. Wtedy na "Górce śmieci" ponoć da się latać na żaglu.

ps. Nie przejmój się ja też o mały włos nie poszorowałem dupa w miejscu gdzie odstaje zardzewiały prent. :-)
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE

...pomyślałem, że może warto by było ten mój "spektakularny wyczyn" odnotować w książeczce lotów...

Jak chcesz, to w książce lotów mogę Ci ten lot potwierdzić :lol:
Trzeba będzie koniecznie powtórzyć wycieczkę na górkę śmieciową przy południowym wiaterku 8-10m/s :)

Pozdrawiam
PERUN
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE
Poczytalem opowiesci z tej stronki, ktora podal Perun. Zajebiscie mi sie podoba :) ))))))
Jak to jest... lepiej uczyc sie w gorach czy na wyciagarce?
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE

Jak to jest... lepiej uczyc sie w gorach czy na wyciagarce?


Moim zdaniem najlepiej zacząć w górach... ale w środowisku paralotniarzy nie ma co do tego zgody gdzie najlepiej zacząć.
W ogóle z wyjazdami na szkolenia z dala od miejszca zamieszkania może być taki problem, że w wypadku gdy pogoda nie dopisze to można być zmuszonym na wielokrotne wycieczki... i robi się taki kurs na raty... co jest dosyć kosztowne biorąc pod uwagę dojazdy i noclegi.
A na wybrzeży jest jeszcze jeden rodzaj latania... na klifie.. tego jeszcze nie próbowałem.. ale tego raczej nie będzie na podstawowym szkoleniu.

To tyle... sam decyduj... trudno coś w tej kwestii doradzić :?

Pozdrawiam
PERUN
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE
Z tym lataniem na klifie to bym uwazal... Ostatnio GROM skakal na spadochronach na Babie Doly i 3 z nich zwialo nad zatoke. Jeden tego nie przezyl .... :cry:

Co do latania to mnie to ciagnie jak chcialem isc na kurs spadochronowy to albo mialem kase i nie mialem czasu albo vice versa. Lotnie paralotnie i szybowce... BOMBA POMYSL ale kupa kasy na szkolenie i sprzet :(
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE

Lotnie paralotnie i szybowce... BOMBA POMYSL ale kupa kasy na szkolenie i sprzet :(


Jak się szkolisz, to nie musisz mieć własnego sprzętu... A ceny szkolenia... cóż tego obejśc się nie da :( .. Szczególnie szybowcowe jest drogie.

Pozdrawaim
PERUN
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE
No tak ale po szkoleniu to bym chcial polatac a do tego trzeba sprzetu. Podejzewam ze mozna wyporzyczyc ale ile tak mozna...
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE

Podejzewam ze mozna wyporzyczyc ale ile tak mozna...


Chyba Cię zmartwię jeszcze bardziej Santiago. Ostatnimi czasy instruktorzy niespecjalnie kwapią się, by wypożyczać sprzęt... nie wiem dokładnie jaka jest tego przyczyna :( ... a jeśli nawet coś pożyczają, to stary sprzęt i za grubą kasę..
Latać jednak możesz... robisz jedno szkolenie... potem możesz robić kolejne... i w takim przypadku masz zapewniony sprzęt... jednakże na dłuższą metę lepiej kupić własny...
I tak dobrze, że przynajmniej na szkoleniu masz zapewnione wszystko.. jest możliwe, że Ci się ten sport nie spodoba i po szkoleniu dasz sobie spokój... po co Ci w takim przypadku np. kupować paralotnię?..

Czy to jest drogie.... no nie wiem... Na uprawianie takich sportów jak narciarstwo czy snowboard też trzeba trochę forsy wydać... ale w przeciwieństwie do latania, te sporty nie są specjalnie ekscytujące... no ale to może tylko moje subiektywne odczucie :roll:

Pozdrawiam
PERUN

PS: Ceny sprzętu są różne... dla przykładu...

Waćpan w zeszłym tygodniu kupił skrzydło używane, dwuletnie za 2200zł
Do tego trzeba kupić uprząż i zapas (spadochron), używane będą w cenie około 1000zł
Do tego jeszcze kask... nawet nowy można kupić za 150zł

a więc za wszystko jakieś 3350zł i to jest minimum do samodzielnego latania. Zaznaczam, że chodzi tu już o sprzęt przyzwoity, który posłużyć może niejeden sezon.

Do tego można dokupić trochę elektroniki:
Wariometr za 800zł
Radio za 400zł
ale te rzeczy nie są niezbędne... latałem na początku bez nich...

Gdy podliczyłem ile ja wydałem na swój sprzęt, to mi wyszło 10500zł :)
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE
Ulala alegafa.... To ja zaczynam odkladac 8) ale szybko mi sie to raczej nie uda...
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE

To ja zaczynam odkladac 8)


Zbieraj, zbieraj... jak trochę polatasz, to zapomnisz o MA :wink:

Pozdrawiam
PERUN
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE
Nie wydaje mnie sie :) probowalem juz wielu rzeczy ktore nadal lubie i robie (gory, morze nad i pod woda itp. itd.) ale MA zostalo i chyba zostanie :twisted:
  • 0

budo_pontonik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE
fajna sprawa te paralotnie :>
a wie ktos moze jak nazywa sie dokladniej skoki spadochronowe z jakichs budynkow, z jakichs tam scian, gor, wodospadow itd. bo slyszalem ze to ma jakas nazwe, a nie wiem jaka, bym sobie cos poszukal o tym w necie, chociaz popatrze bo podoba mi sie :>

A moze ktos tego probowal?
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE
aja się pochwalę - mam przed sobą drugi numer LOOP magazynu paralotniowego i właśniwe go czytam... jak coś przeczytam to też się pochwalę :)
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE
A ja nie czytam LOOP'a więc się nie chwalę... qrde tylko nie wiedzieć czemu, spece od LOOP'a regularnie spamują mi skrzynkę :(

PERUN
  • 0

budo_holo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE
Skoki spadochronowe z budynków itp. to BASE JUMPING - prawdopodobnie najniebezpieczniejszy sport świata, bardzo dużo wypadków, konkuruje jeszcze z nurkowaniem w jaskiniach. Oba zajęcia wg. mnie dobre raczej dla samobójców, choć nie przecze, że są bardzo pociągające, bo spadochrony bardzo mi się podobają, nawet lepsze od glajtów (obu próbowałem). Paralotnie trochę dla mnie zbyt leniwe, choć dają więcej czasu na podziwianie widoków.
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE

...są bardzo pociągające, bo spadochrony bardzo mi się podobają, nawet lepsze od glajtów (obu próbowałem).

A gdzie skakałeś? Chrcynno?
U kogo uczyłeś się latać na paralotniach? Jaka jest Twoja opinia o instruktorze i prowadzonym przez niego szkoleniu?

Paralotnie trochę dla mnie zbyt leniwe, choć dają więcej czasu na podziwianie widoków.

No w porównaniu do skoków spadochronowych jest to trochę leniwe :wink: Ale popróbuj akrobacji.. np. spirali... to zobaczysz, że nie jest tak leniwie :) A widoki fakt.... są przepiękne :roll:

Pozdrawiam
PERUN
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: PARALOTNIE
spirala :)

Dołączona grafika
photo: Mac Paratechnology
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024