Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozstępy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Rozstępy.
W zeszłym roku, jeszcze przed kontuzją, ostro pakowałem na siłowni. Do tego ostra suplementacja: odżywki węglowodanowo - białkowe, kreatyna, Createc i L - Karnityna (brzuszek rósł od piwka :drinking: ). Po jakimś czasie pod pachami i pomiędzy barkiem a bicepsem pojawiły mi się rozstępy. Do teraz nie zaniknęły, są paskudne i czerwone. Słyszałem, że można stosować jedynie profilaktykę - smarować się kremami na rozstępy stosowanymi przez kobiety w ciąży. Znacie jakieś sposoby pozbycia się rozstępów już po ich pojawieniu lub chociaż spowodanie ich częściowego wyblaknięcia?
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy.
Ja rowniez mam takie problemy. Dowiadywalem sie jak pozbyc sie rozstepow. Wiedze czerpalem z pism kulturystycznych oraz rozmow z lekarzami (lekarkami, czasem mlodymi i ladnymi :) ).
Jest jeden sposob na pozbycie sie rozstepow - usuniecie ich laserem. Jest to drogie i mnie pewnie na to nie stac, ale wtedy ich nie widac.
Sposob na ztuszowanie - opalanie. W lato sloneczko, a w zime solarium. Ostatecznie mozna smarowac sobie rozstepy kremem samoopalajacym. Rowniez dziala.
Jesli masz zamiar nadal ostro sie rozrastac, propunuje jednak nabyc ten krem na rozstepy. Ja mam Fissan. Za taka sporawa tubke tego kremu w aptece dalem tylko 17zl i zdaje sie dzialac.
  • 0

budo_pontonik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy.
Tez mam rozstepy :) Jakos pod pachami, troche zachodzace na barki, te okolice :) ...Uzywalem juz jakichs 3 kremow, jeden nawet za 60 pare zl firmy VICHY....i nic....:).....ale jak Rabi napisal dobre jest opalanie na to.
Zreszta z czasem one troche blakna same. Mi juz czesc wyblakla. Ale tak i tak nie wyglada to mile :) Rabi : ten twoj krem Fissan daje jakies porzadne efekty ? Sprobowalbym :>
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy.
Stosuje go od jakiegos miesiaca i nie pojawily sie zadne nowe rozstepy. Co prawda teraz robie rzezbe na wakacje, ale teoretycznie orzy utracie wagi rozstepy tez powstaja, a ja nie mam zadnych nowych. Czyli teoretycznie dziala.
  • 0

budo_pontonik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy.
Oki. Moze sprobuje, kupie ten kremik bo idzie sie pochlastac przez te rozstepy :)
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy.
Sorka panowie, ale nie da się pozbyć rozstępów. Można tylko im zapobiegać. Ale jak już się pojawią to zostają z nami do końca. Bledną, to fakt, ale gdy sobie opalisz zobaczysz jak znowu staną się wyraźne. Coś na to próbuje zaradzić hirurgia plastyczna, ale sami wiecie :P

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_pontonik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy.

Bledną, to fakt, ale gdy sobie opalisz zobaczysz jak znowu staną się wyraźne.


Hmmm, tu sie z toba niezgodze :) , ze po opalaniu stana sie bardziej wyrazne. Mi opalanie pomaga i wiem ze innym tez :>
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy.
Ja jestem pewnien ze mi pomaga. I nie uslyszalem tego od kolegi albo cos, tylko od 2 lat, co wakacje, rozstepy zmieniaja mi kolor z takich bardzo wyraznych czerwonych i ciemnosinych, na lekko sine. Wygladaja duzo estetyczniej niz w zime i nie rzucaja sie tak w oczy.
  • 0

budo_pontonik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy.
No dokladnie :>
Po prostu opalenizna maskuje rozstepy i tyle.
:oops:
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy.
jak to jest z tymi rozstepami? jeden qumpel pakuje jakies 5 miesiecy i nic nie ma, a drugi zaczyna i ma :) - obaj sie niczym nie smaruja... od czego zalezy pojawianie sie rozstepow (od intensywnosci cwiczen?)? czy w profilaktyce tylko masc jest wyjsciem? moze mozna jakos rozciagnac/rozgrzac skore zeby tego uniknac...
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy.
Rozgrzanie i rozciąganie nic nie da. Tu trzeba uelastyczniać - patrz kremy dla kobiet. Rozstępy to są po prostu blizny powstałe przez rozerwanie skóry przez mięśnie. Jak ktoś ma łatwy przyrost masy mięśniowej i do tego bierze odżywki, to rozztępy murowane.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy.
Rozstepy to taka dziwna rzecz. Wielu "madrych" ludzi mowi ze rozstepy powstaja poprzez nadmierny przyrost masy miesniowej uzyskany za pomoca sterydow. Ja trenuje dopiero 3 latka z kawalkiem i mam takie sporawe rozstepy, ale kumpel ma juz 5 letni staz treningowy, walil bog wie jakie sterydy i ma jeden rozstep ktory ma tak moze z 1cm. Tak wiec moim zdaniem powstawanie rozstepow zalezy od typu skury jaki ktos posiada. Nie wiem jak to jest dokladnie, ale cos w tym musi byc. A skory nie da sie uelastycznic. Ale mozna starac sie nie robic jednego dnia partii miesniowych ze soba sasiadujacych. Powiecmy ze zrobis jednego dnia barki i klatke (wiem ze tak sie raczej nie robi, ale jak ktos lubi :) ), to jak miesnie sie napompuja to maja pare cm wiecej. I skura naciaga sie mocniej. Lepiej ulozyc sobie trening np barki biceps, klatka nogi, cos w tym stylu. Jesli chcesz zrobic cokolwiek aby zapobiegac rozstepom, to to jest moja jedyna naturalna propozycja. Kremy teoretycznie tez pomagaja. Ale moim zdaniem jak masz malo rozciagliwa skore to i tak bedziesz mial rozstepy (wieksze lub mniejsze ale beda). Aczkolwiek moge sie mylic :)
  • 0

budo_pontonik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy.
Te kremy najlepsze sa chyba tylko wtedy kiedy jeszcze rozstepow nie masz, a zaczynasz np trening silowy i nie chcialbys zeby sie pojawily.
No ale wlasnie one uelastyczniaja skore - Rabi. Tez w sumie nie wiem od czego to dokladnie zalezy ( czy ma tu znaczenie jakis tam rodzaj skory itp), ale wiadomo ze jest to od nadmiernego, za szybkiego przyrostu masy ciala. Jest przeciez tez tak ze ktos nie cwiczy, a rozstepy ma na plecach od szybkiego wzrostu. Skora nie jest przygotowana na taki gwaltowny rozrost i nie mogac sie juz dalej rozciagnac po prostu "peka" Moj qmpel cwiczy rowno ze mna i ma malutkie jakies 2 rozstepy ledwo widoczne na jednym barku, a ja....szkoda gadac :> I najsmieszniejsze jest to ze smarowalem sie tymi kremami, a on nic......
Najlepszy sposob zeby rozstepy sie nie pojawialy to : NIE CWICZYC :>
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy.
:) hehehe, dokladnie :)
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy.
a czy te masci w 100% chronia przed rozstepami czy nadal trzeba uwazac?
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy.
Na przykladzie PoNtonika masz pokazane, ze nawet jesli wzywa sie masci to mozna dostac rozstepow. Nigdy nie ma 100% pewnosci. Nawet gdy sexisz sie z guma :)
  • 0

budo_pontonik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy.
W 100 % to chyba nie....chociaz jak jeszcze nie masz to moze :>
Ja zaczalem smarowac jak juz mialem...:D
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy.
jestem dosc szczuply wiec skory mam dosc duzo i nawet sie dobrze rozciaga.... w wakacje zaczynam pakowac gorne partie ciala i chcialbym uniknac takich brzydkich niespodzianek

pozdrawiam
  • 0

budo_pontonik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy.
hmmm...nie patrz na to w ten sposob ze jak jestes szczuply, i wydajje ci sie ze skora sie dobrze rozciaga to nie bedziesz mial rozstepow :>
Zreszta sam zobaczysz jak to bedzie :>

PS Dlaczego masz zamiar cwiczyc tylko gorne czesci ciala?
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy.

Dlaczego masz zamiar cwiczyc tylko gorne czesci ciala?

wczesniej cwiczylem capoeire wiec z nogami u mnie dobrze (nie super, ale wystarczajaca) - ale rece mam strasznie cienkie... no i jeszcze teraz ta kontuzja kolana :)

pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024